Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wydzielone z wypadku kampera pod Studziankami
Autor Wiadomość
Banan 
Administrator
LIVE TO RIDE - RIDE TO LIVE


Twój sprzęt: Rapido 972M MB 2.9 TD
Nazwa załogi: Bananki
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 09 Lis 2010
Piwa: 335/458
Skąd: Bolesławiec
Wysłany: 2021-03-09, 20:01   

Comsio napisał/a:
Współczuje

Jeszcze nie opisałem, że kilkakrotnie przez tych bandytów otarłem się o śmierć... :bajer
_________________
Pozdrawiam - Darek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
adaml61 
weteran


Twój sprzęt: Peugot boxer blaszak
Nazwa załogi: Adam i Stasia
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sty 2017
Piwa: 142/106
Skąd: LUBUSKIE- FSD
Wysłany: 2021-03-09, 20:11   

Banan napisał/a:
od siebie dodam tyle: 90% polskich trackerów to potencjalni bandyci za kierownicą
Trochę przesadziłeś ,ale więcej niż połowę trzeba by pozbawić uprawnień .
Banan napisał/a:
Wystarczy tylko przekroczyć granicę niemiecko - holenderską i już jest inaczej bo tam to funkcjonuje, tam nie pokozaczą i daję do przejechania 100km max w tym stylu, patrol zatrzyma takiego bandytę, wręczy mu słony mandat, albo jeszcze może skończyć w areszcie.
Niestety może u Holendrów , w Niemczech z tym zatrzymywaniem nie do końca się zgodzę , a jeżdżę tu 10 lat i włos się jeży , Stasia jak zaczynała jeżdzić , a jeżdziliśmy nieszczęsnym dolnym ringiem co dziennie ,przez 3 miesiące, myślała że zrezygnuje. Jak by nie moje doświadczenie i jazda w parze jedno za drugim pewnie by tak był . To co się wyprawiało jest nie do opisania , budowa przy skrzyżowaniu 10 z 13 , Polskie ciężarówki , potrafiły jechać lewym pasem gdzie było 2,2 m szerokości i spychać innych aby do przodu , policji nie uświadczyłeś ,
Banan napisał/a:
Czy oni nie zdają sobie sprawy z tego, że taka ciężarówka jest bardziej niebezpieczna, jak odbezpieczony karabin maszynowy!? Dlatego z pełną świadomością mówię o takich: bandyci.
Chyba nie , bo jeżeli ja na łuku drogi nisko załadowany jadę 70 aby nie czuć siły odśrodkowej bo przy 75 już zaczyna się ją czuć , a obok przelatuje na odcięciu druga ciężarówka której jedne koła są prawie w powietrzu , to kto to jest , nie samobójca tylko bandyta . A połowa takich zachowań to wina tachografu . Ja wiem , zaraz mi się oberwie , jak to tachografu . A no tak , ciężarówka sobie odpocząła , stała 11 godzin , kierowca nie , bo było 30 w cieni środek dnia ,i w nocy wymemlany jedzie bo mu tacho każe i zapierdziela do odcięcia aby zdążyć bo się tacho skończy i znowu w upale będzie stać. Po trzech szychtach jest jak ząbi , Ciężarówk wypoczęta .I taki nieszczęśnik wali w kampera czy coś innego , kto jest winny przcież tacho jest ok. Jak go nie było spałem jak byłem zmęczony , jechałem spokojnie bo miałem czas . Zawsze byłem wypoczęty , teraz nie koniecznie .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
aviator 
zaawansowany


Twój sprzęt: Pilote Explorateur G743 XLC
Nazwa załogi: Ania i Tomek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 15 Sie 2017
Piwa: 20/100
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2021-03-09, 20:16   

Sporo tutaj pada słów na zawodowych kierowców „tirów” -ja nim nie jestem ale mam C+E; przejedz się jeden z drugim w dłuższa trasę dużym po dowolnej, ruchliwej autostradzie, włącz kierunek i spróbuj cokolwiek wyprzedzić... to samo można zrobić w wersji budżetowej dla posiadaczy kat B tylko zamiast tirem zrób to w dzisiejszych czasach np maluchem... dopiero wtedy zobaczycie prawdziwych świrów ale w osobówkach. Najlepiej zrzucać winę na tiry a problem jest bardziej złożony.
Sam się zreflektowalem dopiero po latach :-( , teraz jeżdżę wolniej i czasem zbieram świetlne i dźwiękowe baty od szybkich i wściekłych gdy kulturalnie wpuszczę dużego na wyprzedzanie.
Właśnie wróciłem z wycieczki małym elektrykiem do Wrocławia 111km/h na tempomacie i autostradzie to proszenie się o nieszczęście, psychiczny terror i ciagłe popędzanie, to co myśli sobie ten z tira jadąc 85-90?
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°)
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Comsio 
Kombatant
weteran cepek

Twój sprzęt: Ducato II 2,5 tdi 670 Eura Mobil
Nazwa załogi: COMSIOWIE
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 18 Lut 2013
Piwa: 85/405
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2021-03-09, 20:51   

Jak wcześniej pisałem :wyszczerzony: jesteśmy w jednym worku.


80% kierowcom w PL pracodawcy płacą nie legalnie.
To zn od przejechanych kilometrów,kursów.
I mamy jak mamy na drogach. Wyscigi. :diabelski_usmiech
Co nie którzy jeszcze siebie poganiają. :mrgreen:


Temat może .
Niestety dopóki tego nie zmienią,uregulują, będziemy musieli z tym Żyć. :(
_________________
Całe życie mówię , że do flaszki trza dwojga.
Asia i Wiesław pozdrawiają.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Banan 
Administrator
LIVE TO RIDE - RIDE TO LIVE


Twój sprzęt: Rapido 972M MB 2.9 TD
Nazwa załogi: Bananki
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 09 Lis 2010
Piwa: 335/458
Skąd: Bolesławiec
Wysłany: 2021-03-09, 20:53   

adaml61 napisał/a:
Trochę przesadziłeś ,ale więcej niż połowę trzeba by pozbawić uprawnień .

Nie Adam, nie przesadziłem, jak pisałem, z nudów w trasie liczyłem...
adaml61 napisał/a:
Niestety może u Holendrów

Tak napisałem, u Holendrów, tam szybko można... nauczyć się jazdy zgodnie z przepisami 8-)
Gdyby zastosować tamtejsze sposoby w Polsce, jeździło by się lepiej i bezpieczniej. Dlaczego kierowcy po przekroczeniu granicy w Holandii nagle potrafią jeździć zgodnie z przepisami...?
Napisałem również, że jest grupka 10% dobrych kierowców, z nadzieją, że się powiększy, żeby nie było, że to jakieś uprzedzenie do tej grupy zawodowej. Doskonale zdaję sobie sprawę, że to ciężki kawałek chleba, ale nie usprawiedliwia to nikogo do drogowej bandyterki.
Jestem za tym, aby piętnować i nazywać po imieniu złe zachowania, a nie je w jakikolwiek sposób usprawiedliwiać i ukrywać.
_________________
Pozdrawiam - Darek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
darek 61 
Kombatant


Twój sprzęt: Jumper Odyssee 78
Nazwa załogi: Violetta Darek
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Mar 2009
Piwa: 146/103
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-03-09, 21:02   

aviator napisał/a:
to co myśli sobie ten z tira jadąc 85-90?

Na pewno wkurza jak musi przyhamować, bo przed nim jedzie wiekowy kamperek i trzeba wcisnąć się na lewy pas by go wyprzedzić.
Jechałem w czwartek A4 z Legnicy do Wrocławia,sznur ciężarówek na prawym pasie i od czasu do czasu co niektóra wyskakiwała na lewy by inne wyprzedzić.Być może kierowca chciał zdążyć na konkretny parking przed końcem limitu czasu.Ale było to mało bezpieczne.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Comsio 
Kombatant
weteran cepek

Twój sprzęt: Ducato II 2,5 tdi 670 Eura Mobil
Nazwa załogi: COMSIOWIE
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 18 Lut 2013
Piwa: 85/405
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2021-03-09, 21:13   

Banan z 10 latek wstecz, jadąc Vanem nad Zegrzem wpadł pod prawe tylne koło mały piesek ,taki jak kot.
Nawet tego nie poczułem, po prawej stronie był żywopłot ,jak on tam się znalazł. :(

Przez ponad godzinę młoda kobieta krzyczała w moją stronę Bandyta.

Bardzo to miłe co.

I nie byłem TIREM ,tylko Vanem . Jako turysta karawaningowy.
_________________
Całe życie mówię , że do flaszki trza dwojga.
Asia i Wiesław pozdrawiają.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
adaml61 
weteran


Twój sprzęt: Peugot boxer blaszak
Nazwa załogi: Adam i Stasia
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sty 2017
Piwa: 142/106
Skąd: LUBUSKIE- FSD
Wysłany: 2021-03-09, 21:27   

Banan napisał/a:
Napisałem również, że jest grupka 10% dobrych kierowców, z nadzieją, że się powiększy, żeby nie było, że to jakieś uprzedzenie do tej grupy zawodowej.
Mimo że jestem jednym z nich , w większości sie z tobą zgadzam , i to jest bardzo smutne że tak jest rzeczywistość . Jeżdżąc rowerami jeżdzimy obok siebie , bo inaczej byśmy byli rozjechani , pan ,, tirowiec " nie przyhamuje obok rowera , a tak musi . Pan ,, tirowiec " jedzie o 0,5 km szybciej od kolegi , musi być z przodu , nie ważne że zajmie mu to 20 km , a niech tam osobówki sobie jadom , ja tam jestem pan i władca drogi . W Niemczech jest przepis , który pozwala na drodze 2 pasmowej być 46 s na lewym pasie , trzeba mieć 10 więcej aby się zmieścić , ale nikt tego nie egzekwuje . Osobiście mimo że jestem jednym z nich , chciałbym aby na drogach 2 pasmowych był zakaz wyprzedzania dla ciężarowych i był egzekwowany . Ale nie w naszym kraju , łatwiej stanąć na prostej pustej drodze i walić mandaty z przekroczenie .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 301/14
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-03-09, 21:41   

Banan napisał/a:
adaml61 napisał/a:
Trochę przesadziłeś ,ale więcej niż połowę trzeba by pozbawić uprawnień .

Nie Adam, nie przesadziłem, jak pisałem, z nudów w trasie liczyłem...


a gdybyś tak stanął przy skrzyżowaniu i liczył ile kierowców osobówek staje na strzałce warunkowej, przejeżdża na żółtym świetle lub wyposażony w radar sprawdziłbyś ilu z nich jeździ z dozwoloną prędkością, czy w strefie zamieszkania, czy w strefie ograniczonej prędkości, czy w obszarze zabudowanym i poza (czyli wszędzie), wyszłoby że 80-90% kierowców pojazdów osobowych powinno się pozbawić uprawnień.

bardzo łatwo widzi się czyjeś grzechy w odróżnieniu od swoich.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
RadekNet 
weteran


Twój sprzęt: Opel Vivaro
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Piwa: 25/73
Skąd: Sligo IE
Wysłany: 2021-03-09, 21:53   

Nie wiem, gdzie Wy jeżdzicie, ale w moich turystycznych podróżach po Europie i Polsce więcej numerów mi wywijają osobówki niż ciężarówki (o irlandzkich drogach nie piszę, bo tutaj to 99,99% dziwnych sytuacji to osobówki).

A ileż to razy zostałem obtrąbiony (będąc za kołkiem ciężarówki), bo nie chciałem się teleportowac z pasa, na który akurat chciał wjechać jasnie-pan (w osobówce). Po gestach sądząc, byłem drogowym bandytą.

I tak na marginesie w/w sytuacji - od chyba 2017 roku każda nowa cięzarówka musi mieć asystenta hamowania/odległościówkę. Ciekawe ile życ uratował ten system?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
adaml61 
weteran


Twój sprzęt: Peugot boxer blaszak
Nazwa załogi: Adam i Stasia
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sty 2017
Piwa: 142/106
Skąd: LUBUSKIE- FSD
Wysłany: 2021-03-09, 22:02   

RadekNet napisał/a:
I tak na marginesie w/w sytuacji - od chyba 2017 roku każda nowa cięzarówka musi mieć asystenta hamowania/odległościówkę.
I co z tego że ma , teraz muszę uważać na tych z tyłu co nie trzymają odległości .A zahamować to potrafi , nawet jak niema nic na drodze przed .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
blue60 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Roller Team Zefiro Plus 284TL
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Lut 2011
Piwa: 6/9
Skąd: pl
Wysłany: 2021-03-09, 22:08   

Banan napisał/a:
Podpisuję się pod tym, co powiedział adaml61, od siebie dodam tyle: 90% polskich trackerów to potencjalni bandyci za kierownicą! To co potrafią wyprawiać za kółkiem przechodzi ludzkie pojęcie, nie liczą się z nikim i niczym na drodze. Na wspomnianej autostradzie A2, przy trzech pasach ruchu potrafią zablokować wszystkie 3 (co jest zabronione) wyprzedzając się przez 10 minut, o odległościach między pojazdami wskazanymi na oznakowaniu nie wspomnę. Przodownikami są oczywiście kierowcy z Polski, którym już dorównują Ukraińcy.
Dlaczego całkiem inaczej się podróżuje w sobotę i niedzielę, kiedy jest zakaz dla ciężarówek!?
Jadąc z Polski do Holandii w niedzielę, pokonywałem trasę w 8-9 godzin, w tygodniu czasami 16 godzin... oczywiście dzięki dzielnym kierowcom ciężarówek.
Jest na nich tylko jedno lekarstwo: odcinkowe pomiary prędkości, fotoradary, kamery monitoringu i patrole nieoznakowane. Wystarczy tylko przekroczyć granicę niemiecko - holenderską i już jest inaczej bo tam to funkcjonuje, tam nie pokozaczą i daję do przejechania 100km max w tym stylu, patrol zatrzyma takiego bandytę, wręczy mu słony mandat, albo jeszcze może skończyć w areszcie.
Czy oni nie zdają sobie sprawy z tego, że taka ciężarówka jest bardziej niebezpieczna, jak odbezpieczony karabin maszynowy!? Dlatego z pełną świadomością mówię o takich: bandyci.
Te 10% dobrych kierowców TIRów daje nadzieję, że może będzie ich więcej i dla nich szacunek i czapki z głów, oby ich było jak najwięcej.
Na koniec: skąd się wzięło akurat 90%? Bo to po prostu liczyłem z nudów podróżując do Holandii przez 4 lata co 2 tygodnie byłem w domu, czyli trochę kilometrów nakręciłem - średnio 1 na 10 ciężarówek jechała zgodnie z przepisami.
I nie porównujcie ich z idiotami w beemkach po agrotuningu, to całkiem inna grupa inteligentnych inaczej i inna skala zagrożenia...
Co do tego konkretnego wypadku: jakie może mieć doświadczenie 22 letnie dziecko za kółkiem...


Potwierdzam w 100%.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Banan 
Administrator
LIVE TO RIDE - RIDE TO LIVE


Twój sprzęt: Rapido 972M MB 2.9 TD
Nazwa załogi: Bananki
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 09 Lis 2010
Piwa: 335/458
Skąd: Bolesławiec
Wysłany: 2021-03-09, 22:10   

Comsio napisał/a:
Banan z 10 latek wstecz, jadąc Vanem nad Zegrzem wpadł pod prawe tylne koło mały piesek ,taki jak kot.
Nawet tego nie poczułem, po prawej stronie był żywopłot ,jak on tam się znalazł.

Przez ponad godzinę młoda kobieta krzyczała w moją stronę Bandyta.

Bardzo to miłe co.

Jak ktoś już trochę lat jeździ doskonale wie, że każdemu mogło się to zdarzyć i wielu się zdarzyło, w tym również mi wbiegł kot pod koła. To bardzo przykre doświadczenie.
A ta kobieta powinna tego pieska pilnować i nie dopuścić do tego, to wyłącznie jej wina. Tobie akurat niesłusznie się oberwało.
Określenia bandyta użyłem w stosunku do kierowców, którzy świadomie i z premedytacją stwarzają zagrożenie na drodze. I tak na marginesie, nie ładuję wszystkich do jednego wora, jest wielu kierowców ciężarówek dla których mam wielki szacunek i podziw.
Dla mnie najgorsze jest to, że kierowcy we własnym środowisku "tępią" tych jeżdżących zgodnie z przepisami, może kiedyś te proporcje się odwrócą...
adaml61 napisał/a:
Osobiście mimo że jestem jednym z nich , chciałbym aby na drogach 2 pasmowych był zakaz wyprzedzania dla ciężarowych i był egzekwowany .

Strzał w dziesiątkę Adam, może się doczekamy.
Cyryl napisał/a:
gdybyś tak stanął przy skrzyżowaniu i liczył ile kierowców osobówek staje na strzałce warunkowej

Ja się zawsze zatrzymuję, takie zboczenie instruktora nauki jazdy (miałem taki incydent w swoim życiu) :-P Nawet mnie wielokrotnie obtrąbili za to :haha:
Krzysiu, nie porównuj drobnych grzeszków osobówką do rozpędzonej ciężarówki...
_________________
Pozdrawiam - Darek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
RadekNet 
weteran


Twój sprzęt: Opel Vivaro
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Piwa: 25/73
Skąd: Sligo IE
Wysłany: 2021-03-09, 22:10   

adaml61 napisał/a:
RadekNet napisał/a:
I tak na marginesie w/w sytuacji - od chyba 2017 roku każda nowa cięzarówka musi mieć asystenta hamowania/odległościówkę.
I co z tego że ma , teraz muszę uważać na tych z tyłu co nie trzymają odległości .A zahamować to potrafi , nawet jak niema nic na drodze przed .


Nie ma systemów idealnych. Ja się cieszę, że to mam i ciesze się, że coraz więcej otoczenia ten system posiada (mimo, ze tak jak mowisz - czasem potrafi przychamować bez sensu). A - zakładając, że jestemy w tych 10% nie-morderców - za tych z tyłu też mysleć trzeba ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 301/14
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-03-10, 06:49   

Banan napisał/a:
...Krzysiu, nie porównuj drobnych grzeszków osobówką do rozpędzonej ciężarówki...


jeżdżę dużo, bardzo dużo - teraz ponad 50tyś km rocznie, a przez większość życia jeździłem więcej ponad 100. nie miałem wypadku, nie otarłem się o śmierć z powodu ciężarówek, ale też z powodu innych kierujących, miałem jakieś drobne kolizje (w ilości 1 na 10 lat) i wszystkie z osobówkami.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***