Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: janusz
2012-08-09, 16:13
Niemcy->Francja->Hiszpania->Francja->Włochy->
Autor Wiadomość
mvp32 
początkujący forumowicz

Nazwa załogi: MVP
Dołączył: 04 Sty 2012
Postawił 1 piw(a)
Skąd: BIERUŃ
  Wysłany: 2012-01-05, 15:54   Niemcy->Francja->Hiszpania->Francja->Włochy->

Witajcie!!!!

Właśnie zapadła decyzja o wyprawie CAMPEREM po europie (18dni)od 11 do 29 lipca. Będzie to PIERWSZY RAZ Z CAMPEREM!!! 8-) . Zwiedzane kraje:

POLSKA --> NIEMCY ---> FRANCJA --> HISZPANIA --> FRANCJA --> WŁOCHY --> AUSTRIA --> POLSKA

Będziemy jechać w 4 osoby i chciałbym wiedzieć czy mogę uzyskać jakieś porady odnośnie takiego wyjazdu. Może się zaopatrzyć w niezbędne rzeczy, na co uważać, o czym pamiętać podczas tak długiej i szalonej wyprawy camperem :wyszczerzony:

A teraz trochę wiecej informacji odnośnie trasy:

Wyruszamy z Polski(okolice KATOWIC) do Niemiec do miejscowości SAARBRUCKEN (tuż przy francuskiej granicy) 12-14h jazdy;] gdzie będziemy odwiedzać "rodzinkę" nocleg i odpoczynek. Następnie jedziemy do FRANCJI pod Paryż na weselicho;] wiec po weselu następnego dnia zwiedzanie bardzo podstawowe "opcjonalne"Paryża(bagietka i wino pod wierzą EIFFLA). Następny punkt wyprawy to BORDEAUX ale tylko przejazdem i wiec noclegu raczej tam nie przewidujemy. Następnie wybrzeżem do HISZPANI gdzie jeszcze jakaś przypadkowa kąpiel w morzu a następnie cel RZEKA EBRO i polowanie na SUMY (realna szansa na złapanie ryby o masie 100kg!!!!!!) tam spędzamy 3 dni. Nastepnie przejedziemy przez Barcelonę i dalej wybrzeżem do FRANCJI w okolice CANNES gdzie chcemy spędzić również 2-3 dni. Następnie WŁOCHY i pizza w BOLOGNI, obowiązkowy punkt to VENEZIA. Po tych atrakcjach kierunek Polska ale po drodze jeszcze mamy WIEDEŃ więc można się przespacerować po wiedniu dniem lub nocą . po Wiedniu prosto do Polski
ŁĄCZNA DŁUGOŚĆ TRASY TO : 5200 km ale oczywiście to tylko plan i wiadomo że w rzeczywistości może byc tylko wiecej haha :diabelski_usmiech

Wyprawa ma być bardzo aktywna i na taką się nastawiamy. Nasz juz wypożyczony CAMPER nie przekracza 6m więc możemy parkować na miejscach dla samochodów osobowych.(JEŚLI SIĘ MYLĘ PROSZE O PODPOWIEDZ:) )

Pozdrawiam wszystkich pozytywnie zakręconych camperowiczów!!!! :spoko

mvp32
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 353/400
Skąd: krakow
Wysłany: 2012-01-05, 17:52   

Trasa ekspresowa ale jezeli tak lubicie? barbara
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Nomad 
weteran


Twój sprzęt: sprzedany;;E-mail 25020roman@w
Nazwa załogi: Nomad
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Lut 2011
Piwa: 51/22
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2012-01-05, 18:53   

Każdy ustala sobie trasę według swoich chęci i dostępnego czasu. :spoko
Ja przeznaczam sobie 21dni na wypad Niemcy,Francja i powrót---chciałem dotrzeć do Hiszpanii,ale po drodze mam tyle ciekawych miejsc,że nie dam rady :-/
Co kto lubi :chytry
_________________
http://www.camperteam.pl/...d6e80cd41000112
i sporo innych
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Pawcio 
Kombatant


Twój sprzęt: Pojazd obozowy Wacek McLouis I
Nazwa załogi: PabemanaTeam
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 29 Wrz 2008
Piwa: 141/471
Skąd: z Nienacka
Wysłany: 2012-01-05, 18:54   

Polecam przestudiowanie tematu: http://www.camperteam.pl/...der=asc&start=0 :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
mvp32 
początkujący forumowicz

Nazwa załogi: MVP
Dołączył: 04 Sty 2012
Postawił 1 piw(a)
Skąd: BIERUŃ
Wysłany: 2012-01-06, 08:50   

Pawcio Dzieki wielkie za link do tematu, przyda się bardzo :)

pozdrawiam mvp32 :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
artanek
weteran


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Mar 2009
Piwa: 23/1
Wysłany: 2012-01-06, 21:53   

Pawcio napisał/a:
Polecam przestudiowanie tematu: http://www.camperteam.pl/...der=asc&start=0 :spoko
Przeczytałem ten temat już kiedys ale jakos nigdy nie trafiłem na jego koniec .Czyli relacji z podróży już po przyjezdzie tych bodaj że pięciu bohaterów ? Jesli jest taka to podajcie mi adres bo ciekaw jestem co im z tej wyprawy dało sie spełnic . Stawiam na to w ciemno że nie wiele.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 183/135
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2012-01-06, 22:39   

artanek58 napisał/a:
Stawiam na to w ciemno że nie wiele.


To chyba było od początku do przewidzenia :bigok
Po za tym nie sprawdzimy tego bo kamper_noworodek zapowiedział ,że się więcej nie pokaże tutaj :ok
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gryz3k 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Eriba B514 Sl
Nazwa załogi: gryz3k
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Wrz 2010
Piwa: 559/296
Skąd: Warszawa Miedzeszyn
Wysłany: 2012-01-07, 01:21   

artanek58 napisał/a:
Pawcio napisał/a:
Polecam przestudiowanie tematu: http://www.camperteam.pl/...der=asc&start=0 :spoko
Przeczytałem ten temat już kiedys ale jakos nigdy nie trafiłem na jego koniec .Czyli relacji z podróży już po przyjezdzie tych bodaj że pięciu bohaterów ? Jesli jest taka to podajcie mi adres bo ciekaw jestem co im z tej wyprawy dało sie spełnic . Stawiam na to w ciemno że nie wiele.


A po tym co mu napisaliście myśleliscie, że jeszcze będzie chciał z wami czymkolwiek się dzielić??? :shock: :shock: :shock: Przeczytajcie poradę kolegi powyżej. Ktoś kto prosi o pomoc oczekuje czegoś takiego a nie mądrości typu A mojemu szwagrowi to się nie udało... :oops:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Pawcio 
Kombatant


Twój sprzęt: Pojazd obozowy Wacek McLouis I
Nazwa załogi: PabemanaTeam
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 29 Wrz 2008
Piwa: 141/471
Skąd: z Nienacka
Wysłany: 2012-01-07, 09:30   

gryz3k napisał/a:
artanek58 napisał/a:
Pawcio napisał/a:
Polecam przestudiowanie tematu: http://www.camperteam.pl/...der=asc&start=0 :spoko
Przeczytałem ten temat już kiedys ale jakos nigdy nie trafiłem na jego koniec .Czyli relacji z podróży już po przyjezdzie tych bodaj że pięciu bohaterów ? Jesli jest taka to podajcie mi adres bo ciekaw jestem co im z tej wyprawy dało sie spełnic . Stawiam na to w ciemno że nie wiele.


A po tym co mu napisaliście myśleliscie, że jeszcze będzie chciał z wami czymkolwiek się dzielić??? :shock: :shock: :shock: Przeczytajcie poradę kolegi powyżej. Ktoś kto prosi o pomoc oczekuje czegoś takiego a nie mądrości typu A mojemu szwagrowi to się nie udało... :oops:


gryz3k, kamper_noworodek poprosił o poradę i poradę otrzymał.
Niestety dyskusje potrafią potoczyć się w różny sposób. A jeśli otrzymane informacje okazują się odmienne od naszych założeń, to chyba nie należy się obrażać, tylko zastanowić, że coś jest na rzeczy.

Większość z nas doświadczyło, że np. takich tylko Włoch nie można 'zaliczyć' jednym wyjazdem.
Ba.. ciężko to zrobić dwoma czy nawet trzema wyjazdami. Nawet, jeśli na wyprawę mamy do dyspozycji cały miesiąc.

Ja oczywiście z drugiej strony rozumiem, że ktoś lubi sobie pojeździć. Ba, sam lubię sobie pojeździć. (Najlepsze są do tego autostrady niemieckie- póki co dla małych jeszcze bezpłatne). Tylko dla mnie taka wyprawa w pewnym momencie gubi sens kamperowego wyjazdu- gdzie wyjeżdżam po to aby zobaczyć jak wygląda inna ziemia inna historia i inni ludzie anie liczyć słupki drogowe.

Mam nadzieję, że kolega mvp32 nie jest z tych obrażalskich ;) . Czasem należy się jednak zastanowić nad taką 'aktywną' wyprawą. Może warto skrócić dystans i skupić aktywność na jednym kraju czy regionie.

mvp32, trzymam kciuki za Waszą podróż. W jakiejkolwiek formie by się nie odbyła niech Wam przyniesie satysfakcję. Pamiętajcie, że kamper czasem może budzić zainteresowanie amatorów cudzej własności (szczególnie jego zawartość) i na czas zwiedzania miejsce do parkowania należy wybierać z rozsądkiem :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2012-01-07, 10:17   Re: Niemcy->Francja->Hiszpania->Francja->Włochy-

ebro- to juz sa tu relacje kol.pagas i black cadillac---takieeeeee sumy i nie tylko
wejdz w szukaj i wpisz ebro wedkowanie
wyskocza ci ich relacje z ebro
kolo barcelony masz to--montserrat 41363329 N 1503596 E gps
no i jak venecja to troche dalej masz rzeke PO i camping www.andys wallercamp.it i takiee sumy
a i do wiednia zapraszam

udanego urlopu i takichchchchch rybek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Tadeusz 
Administrator
CamperPapa


Twój sprzęt: Fiat Talento Hymercamp
Nazwa załogi: Kucyki
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 06 Lis 2007
Piwa: 1571/2201
Skąd: Otwock
Wysłany: 2012-01-07, 10:54   

mvp32 napisał/a:
Wyprawa ma być bardzo aktywna i na taką się nastawiamy.


To będzie wyprawa aktywna. Dla kierowcy. :szeroki_usmiech
_________________
W życiu najlepiej jest, gdy jest nam dobrze i źle. Kiedy jest tylko dobrze - to niedobrze.
Ks. Jan Twardowski.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pp 
weteran


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Kwi 2007
Piwa: 4/20
Skąd: wadowice
Wysłany: 2012-01-08, 13:42   Re: Niemcy->Francja->Hiszpania->Francja->Włochy-

mvp32 napisał/a:
Witajcie!!!!

Właśnie zapadła decyzja o wyprawie CAMPEREM po europie (18dni)od 11 do 29 lipca. Będzie to PIERWSZY RAZ Z CAMPEREM!!! 8-) . Zwiedzane kraje:

POLSKA --> NIEMCY ---> FRANCJA --> HISZPANIA --> FRANCJA --> WŁOCHY --> AUSTRIA --> POLSKA

Będziemy jechać w 4 osoby i chciałbym wiedzieć czy mogę uzyskać jakieś porady odnośnie takiego wyjazdu. Może się zaopatrzyć w niezbędne rzeczy, na co uważać, o czym pamiętać podczas tak długiej i szalonej wyprawy camperem :wyszczerzony:

A teraz trochę wiecej informacji odnośnie trasy:

Wyruszamy z Polski(okolice KATOWIC) do Niemiec do miejscowości SAARBRUCKEN (tuż przy francuskiej granicy) 12-14h jazdy;] gdzie będziemy odwiedzać "rodzinkę" nocleg i odpoczynek. Następnie jedziemy do FRANCJI pod Paryż na weselicho;] wiec po weselu następnego dnia zwiedzanie bardzo podstawowe "opcjonalne"Paryża(bagietka i wino pod wierzą EIFFLA). Następny punkt wyprawy to BORDEAUX ale tylko przejazdem i wiec noclegu raczej tam nie przewidujemy. Następnie wybrzeżem do HISZPANI gdzie jeszcze jakaś przypadkowa kąpiel w morzu a następnie cel RZEKA EBRO i polowanie na SUMY (realna szansa na złapanie ryby o masie 100kg!!!!!!) tam spędzamy 3 dni. Nastepnie przejedziemy przez Barcelonę i dalej wybrzeżem do FRANCJI w okolice CANNES gdzie chcemy spędzić również 2-3 dni. Następnie WŁOCHY i pizza w BOLOGNI, obowiązkowy punkt to VENEZIA. Po tych atrakcjach kierunek Polska ale po drodze jeszcze mamy WIEDEŃ więc można się przespacerować po wiedniu dniem lub nocą . po Wiedniu prosto do Polski
ŁĄCZNA DŁUGOŚĆ TRASY TO : 5200 km ale oczywiście to tylko plan i wiadomo że w rzeczywistości może byc tylko wiecej haha :diabelski_usmiech

Wyprawa ma być bardzo aktywna i na taką się nastawiamy. Nasz juz wypożyczony CAMPER nie przekracza 6m więc możemy parkować na miejscach dla samochodów osobowych.(JEŚLI SIĘ MYLĘ PROSZE O PODPOWIEDZ:) )

Pozdrawiam wszystkich pozytywnie zakręconych camperowiczów!!!! :spoko

mvp32


jak widzisz od dobrych rad aż puchnie wątek!

albo pojedziesz "po Bożemu" albo niczego się nie dowiesz!
_________________
zawsze jest szerszy kontekst
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
artanek
weteran


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Mar 2009
Piwa: 23/1
Wysłany: 2012-01-08, 13:56   

Każdy spędza czas jak woli jeden woli turystyke drugi rajdy .Ale jednego z drugim nie można pogodzic.Jedni i drudzy maja racje jesli z tych dwu dyscyplin wybiora jedną.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
cirrustravel 
weteran
CB RADIO - 26


Twój sprzęt: Chausson S697 GA
Nazwa załogi: NICKT
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Gru 2010
Piwa: 82/76
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 2012-01-09, 07:44   

Kolega chce przejechać kamperem 5200 km w 18 dni i twierdzicie, że to rajd... Dla mnie nie. Proszę zerknąć na moją wyprawę do Francji http://www.cirrustravel.b...a-2010-rok.html
zrobiłem bez pośpiechu 5300km w 10 dni. Bez pośpiechu, bo przepisowo, bez pośpiechu, bo z przyczepą, bez pośpiechu, bo zabrałem na wyjazd (po raz pierwszy kempingiem) mamę, która ma ponad 60 lat i wujka, kilka lat młodszego od mamy. Dali radę i są do dziś bardzo zadowoleni z wyjazdu. Mieliśmy czas na 2 noclegi w La Salette i na 3 noclegi w Lourdes, na zwiedzanie tych sanktuariów oraz Cluny, Ars, Rocamadour, Paray Le Monial, kąpiel w jeziorze... Na spokojne obiadki i kawki po drodze i na noclegi...
Kolega chce jechać 100km mniej, 8 dni więcej i kamperem, a nie przyczepą, która na niemieckiej autostradzie może jechać 80km/h.
Powodzenia - czekam na Twoją relację z podróży :)
_________________
Mariusz

www.cirrus-travel.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gino 
Kombatant


Twój sprzęt: VW LT SVEN HEDIN 1978r
Nazwa załogi: Gino
Pomógł: 36 razy
Dołączył: 29 Mar 2008
Piwa: 639/978
Skąd: ta Radość
Wysłany: 2012-01-09, 07:57   

mvp32 napisał/a:
Wyruszamy z Polski(okolice KATOWIC) do Niemiec do miejscowości SAARBRUCKEN

skoro będziecie w Saarbrucken
to przekraczać ''granice'' będziecie w freyming-merlebach
a za kilkadziesiąt km mijać będziecie METZ
mimo że to będzie początek ''Francji'' , i początek jazdy po wypoczynku u rodziny...
nie omijajcie tego miasteczka..
jak je odwiedzicie..zakochacie sie w nim...
i nabierzecie sił..na dalszą podróż :spoko

my tam bylismy 2 razy, w 2005 i 2007 ;) i..pewnie jak będzie okazja, kolejnym razem również Metz nie ominiemy
_________________
często , wroga z drugiego człowieka tworzy Twój umysł..
a to potrafi zabić wieloletnią przyjaźń ...
#CamperMajstry
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***