Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Pawcio
2018-06-27, 09:47
Zmiana w VIA Toll
Autor Wiadomość
bert 
weteran


Twój sprzęt: Iveco 4010 (4x4) Iveco 9016 (4x4) STAR (4x4)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2014
Piwa: 128/2
Skąd: ZDR
Wysłany: 2021-12-31, 00:24   

Den-tal napisał/a:
LukF wytlumaczyles to wszystko pieknie i pedagogicznie i chwala Ci za to :kwiatki: A jak wygladaja oplaty dla kamperow powyzej 3,5 ton ?? Jak mi to wytlumaczysz rownie zrozumiale, to masz u mnie flaszke wina.Ja od 4 miesiecy "walcze" z viatoll, by oddali mi depozyt za box plus pieniadze, ktore sa tam zdeponowane Wypelnilem 5 czy 6 roznych blankietow, a wladza nie moze dac sobie z tym rady. W sumie nie chodzi mi tu o pieniadze bo to tylko 250 zl, ale chodzi o pryncyp. Jesli ten nowy system bedzie rownie zagmatwany to znaczy, ze Polske trzeba bedzie omijac podrozujac kamperem.


niestety mam ten sam problem, ale to w najjaśniejszej norma. Jak wisisz coś państwu (celowo państwo z małej pe) to zedrą ci majtki przez głowę. Jak uno ci coś wisi, to wisi i już.
_________________
Norbert J. Zbróg

świat w odsłonach różnych
https://jasawa.flog.pl/
Maraton wszystkich odcinków "Sąsiadów" nie jest tak wyniszczający dla mózgu jak to co się od...erdala w tym kraju. Karol Zbróg
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 447/331
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2021-12-31, 08:37   

Panowie,
Z Via Toll miałem szczęście polegające na tym, że kaucję za urządzenie zapłaciłem gotówką (a nie kartą) więc na Orlenie od razu dostałem zwrot. Identycznie było z resztą kasy na moim koncie Via Toll- płaciłem gotówką więc od razu dostałem do ręki gotówkę. Natomiast faktycznie jest ciężko dostać zwroty kiedy były zastosowanie inne rodzaje płatności. Ale kto z nas o tym wiedział???

Co do e-toll i kampera powyżej 3.5T. Płaci się za wszystkie płatne odcinki dróg analogicznie jak w ciężarówkach. Stawki zależą od emisji spalin. Ale to jest oczywiste.
Do ciężkiego kampera polecam zainstalowanie w telefonie aplikacji e-toll i jeżdżenie z tą apką. Natomiast osobiście uważam, że do wyjazdów kamperowych instalowanie w aucie zewnętrznego urządzenia i płacenie za niego abonamentu jest bez sensu. Za rzadko się jeździ kamperem, to nie ciężarówka. Aplikacja jest OK, mam zainstalowaną, kamper poniżej 3,5T, do tego w apce mam osobówkę dodaną oraz dostawczaka z firmy. I wszystko jeździ na jednym koncie i jednej przedpłacie którą trzeba zrobić. Można wpłacić tylko 20zł lub jak ktoś chce i dużo jeździ więcej kasy.


Ps. To gdzie to wino ....? :bajer
Bo inni też się wymiksowali z 10 piw co miałem dostać. Szczególnie taki jeden pracownik Piaskowni .... :haha:
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
yamah 
weteran


Twój sprzęt: CARTHAGO CHIC-S plus
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Sty 2019
Piwa: 262/106
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2021-12-31, 09:09   

LukF napisał/a:


Co do e-toll i kampera powyżej 3.5T. Płaci się za wszystkie płatne odcinki dróg analogicznie jak w ciężarówkach. Stawki zależą od emisji spalin. Ale to jest oczywiste.
Do ciężkiego kampera polecam zainstalowanie w telefonie aplikacji e-toll i jeżdżenie z tą apką. Natomiast osobiście uważam, że do wyjazdów kamperowych instalowanie w aucie zewnętrznego urządzenia i płacenie za niego abonamentu jest bez sensu. Za rzadko się jeździ kamperem, to nie ciężarówka.

LukF , e-toll na Polskę ok,ale kiedy planuje kilka wyjazdów za granicę do różnych krajów to dla wygody dobrym rozwiązaniem byłby taki "ogólny" BoX bez wynajmowania "ich-szych" na poszczególnych granicach..tylko jaki wybrać :?: :roll:

PS.
browar leci :bigok ja tam skąpy nie jestem i pozytywnie nastawiony do ludzi :spoko (hondy nie mam) :chytry

100.jpg
Plik ściągnięto 3296 raz(y) 53,21 KB

_________________
Ten kto żyje widzi dużo..ten kto podróżuje widzi więcej
-------------------------------------------------------------------------------
był Ducato 2,5 Burstner na próbę.. Pilote Explorateur715...zostało Carthago Chic-S plus
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 447/331
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2021-12-31, 09:33   

yamah napisał/a:
e-toll na Polskę ok,ale kiedy planuje kilka wyjazdów za granicę do różnych krajów to dla wygody dobrym rozwiązaniem byłby taki "ogólny" BoX bez wynajmowania "ich-szych" na poszczególnych granicach..tylko jaki wybrać :?: :roll:



Dzięki za piwo. :spoko
Wiesz, Hondziaże skąpi są.... :haha:

Co do boksu na Europę. Na tym się nie znam. Myślę, że na jakimś forum busiarzy lub ciężarowców będą konkrety. Trzeba poszukać, tu nie pomogę. A do Polskich przejazdów dla Ciebie apka jest najlepsza moim zdaniem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wieluniak_1 
zaawansowany

Twój sprzęt: Eura Mobil integra 726
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 18 Mar 2011
Piwa: 15/12
Skąd: Polska
Wysłany: 2021-12-31, 10:44   

Jeden box na wszystkie kraje fajnie brzmi. W praktyce już tak słodko nie jest. Oprócz tego, że nie działa to we wszystkich krajach to niestety oprócz opłaty za korzystanie z dróg musisz płacić prowizję na rzecz firmy, którą wybierzesz. Nie ma nic za free. Na kampera w mojej ocenie to się w ogóle nie opłaci. Osobiście korzystam z usług DKV i wszystko jest ok (w firmie).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
yamah 
weteran


Twój sprzęt: CARTHAGO CHIC-S plus
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Sty 2019
Piwa: 262/106
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2021-12-31, 11:48   

Wieluniak_1 napisał/a:
Jeden box na wszystkie kraje fajnie brzmi. W praktyce już tak słodko nie jest. Oprócz tego, że nie działa to we wszystkich krajach to niestety oprócz opłaty za korzystanie z dróg musisz płacić prowizję na rzecz firmy, którą wybierzesz. Nie ma nic za free. Na kampera w mojej ocenie to się w ogóle nie opłaci. Osobiście korzystam z usług DKV i wszystko jest ok (w firmie).

DKV deklaruje na wiosnę dołączenie dalszych krajów do systemu :
https://truckfocus.pl/nowosci/58631/eets-wkracza-w-druga-faze
..i cały czas mam na myśli kampera powyżej 3,5 t :bajer np.jadąc na południe 2x w roku przekraczam 4x Czechy,Węgry lub Słowację.. :-/ a prowizja :roll: no cóż za wygodę trzeba płacić..tylko ile :(
_________________
Ten kto żyje widzi dużo..ten kto podróżuje widzi więcej
-------------------------------------------------------------------------------
był Ducato 2,5 Burstner na próbę.. Pilote Explorateur715...zostało Carthago Chic-S plus
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bert 
weteran


Twój sprzęt: Iveco 4010 (4x4) Iveco 9016 (4x4) STAR (4x4)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2014
Piwa: 128/2
Skąd: ZDR
Wysłany: 2021-12-31, 11:58   

LukF napisał/a:
Panowie,
Z Via Toll miałem szczęście polegające na tym, że kaucję za urządzenie zapłaciłem gotówką (a nie kartą) więc na Orlenie od razu dostałem zwrot. Identycznie było z resztą kasy na moim koncie Via Toll- płaciłem gotówką więc od razu dostałem do ręki gotówkę. Natomiast faktycznie jest ciężko dostać zwroty kiedy były zastosowanie inne rodzaje płatności. Ale kto z nas o tym wiedział???

Co do e-toll i kampera powyżej 3.5T. Płaci się za wszystkie płatne odcinki dróg analogicznie jak w ciężarówkach. Stawki zależą od emisji spalin. Ale to jest oczywiste.
Do ciężkiego kampera polecam zainstalowanie w telefonie aplikacji e-toll i jeżdżenie z tą apką. Natomiast osobiście uważam, że do wyjazdów kamperowych instalowanie w aucie zewnętrznego urządzenia i płacenie za niego abonamentu jest bez sensu. Za rzadko się jeździ kamperem, to nie ciężarówka. Aplikacja jest OK, mam zainstalowaną, kamper poniżej 3,5T, do tego w apce mam osobówkę dodaną oraz dostawczaka z firmy. I wszystko jeździ na jednym koncie i jednej przedpłacie którą trzeba zrobić. Można wpłacić tylko 20zł lub jak ktoś chce i dużo jeździ więcej kasy.


Ps. To gdzie to wino ....? :bajer
Bo inni też się wymiksowali z 10 piw co miałem dostać. Szczególnie taki jeden pracownik Piaskowni .... :haha:


płaciłem gotówką, niczego to nie zmienia w kwestii tego, że KAS nie zwrócił mi do tej pory kasy.
_________________
Norbert J. Zbróg

świat w odsłonach różnych
https://jasawa.flog.pl/
Maraton wszystkich odcinków "Sąsiadów" nie jest tak wyniszczający dla mózgu jak to co się od...erdala w tym kraju. Karol Zbróg
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
koko 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO C-LINE 4.8 I
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 19 Sty 2007
Piwa: 70/31
Skąd: Radom
Wysłany: 2021-12-31, 12:07   

ja dostałem zwrot na kartę 2 tygodnie
_________________
KoKo
Piszę tylko merytorycznie.
Mądrzy ludzie wiedzą przed a nie po
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kimtop 
Kombatant

Twój sprzęt: Dethleffs Esprit RT na auto s pici na kapotou
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 18 Wrz 2007
Piwa: 139/44
Skąd: Opoczno
Wysłany: 2021-12-31, 18:52   

A ja czekam chyba od połowy listopada :-/
_________________
Pozdrawiam.
Polak gorszego sortu

Wódka z lodem szkodzi na nerki.Rum z lodem niszczy wątrobę.Whisky z lodem atakuje serce.Gin z lodem rozwala mózg.Cola z lodem demoluje zęby.
Oznacza to,że lód szkodzi w zasadzie na wszystko.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 447/331
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2021-12-31, 22:32   

bert napisał/a:


płaciłem gotówką, niczego to nie zmienia w kwestii tego, że KAS nie zwrócił mi do tej pory kasy.


Więc albo ja miałem na Orlenie szczęście albo Ty pecha :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Den-tal 
zaawansowany

Twój sprzęt: Pathfinder
Nazwa załogi: An-To
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Wrz 2012
Piwa: 26/3
Skąd: Szwecja
Wysłany: 2022-01-01, 19:09   

LukF dzieki za probe rozjasnienia problemu e-Toll - jetesmy na podobnym poziomie rozumienia jak ten "wynalazek" funkcjonuje :-/ W komputerowe piwo czy wino to specjalnie nie wierze - bedziesz w Szwecji , to jestes mile widziany live :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 447/331
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2022-01-01, 20:31   

Den-tal,

Dziękuję za miłe słowa. Szwecja to cel który nadal jest przedemną. Pozdrawiam :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Skorpion 
Kombatant
Normalny inaczej wariatek stary wyga


Twój sprzęt: Starocie urzadzenie kampero-podobne
Nazwa załogi: Skorpion
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 17 Lip 2008
Piwa: 228/1198
Skąd: Warszawa
  Wysłany: 2022-01-01, 21:12   e-TOLL


Przejście z viaTOLL do e-TOLL - co trzeba zrobić?
Przejście z viaTOLL do e-TOLL. Ministerstwo Finansów udzieliło wyjaśnień jakich formalności powinien dopełnić użytkownik systemu viaTOLL aby przejść do e-TOLL.
Czym jest e-TOLL?
System e-TOLL to nowoczesne rozwiązanie zbudowane, wdrażane, utrzymywane i nadzorowane przez Szefa Krajowej Administracji Skarbowej. Służy do poboru opłaty za przejazd po płatnych odcinkach autostrad, dróg ekspresowych i krajowych zarządzanych przez GDDKiA. Zastępuje dotychczasowy system viaTOLL.
System e-TOLL oparty jest na technologii wyznaczania pozycji pojazdu przy zastosowaniu pozycjonowania satelitarnego. System dla użytkowników pojazdów lekkich dostępny będzie na odcinku autostrady A2 Konin – Stryków i na odcinku autostrady A4 Wrocław – Sośnica.
Jakie urządzenia geolokalizacyjne są dostępne w systemie e-TOLL?

Kierowca pojazdu lub zespołu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, który wnosi opłatę za przejazd autostradą w systemie e-TOLL może wybrać najdogodniejszy dla siebie sposób przekazania danych lokalizacyjnych do systemu: za pomocą darmowej aplikacji instalowanej na swoim urządzeniu mobilnym, lokalizatorów zamontowanych w pojazdach (ZSL) lub urządzeń pokładowych (OBU) umieszczanych w pojeździe.
Dostęp do urządzeń przekazujących dane lokalizacyjne oparty jest na modelu dystrybucji i sprzedaży urządzeń pokładowych (OBU) oraz Zewnętrznych Systemów Lokalizacyjnych (ZSL),a zatem ich nabycie odbywa się na zasadach wolnorynkowych. Lista dostawców którzy pozytywnie przeszli testy i zostali dopuszczeni do systemu e-TOLL:
Urządzenia OBU/ZSL można zatem nabyć w sieci dystrybucji tych dostawców.
W ramach e-TOLL możliwe jest również korzystanie z usługi EETS (Europejska Usługa Opłaty Elektronicznej).
Manualny pobór opłat

Do 30 listopada 2021 r. opłatę za przejazd autostradą na odcinku autostrady A2 Konin – Stryków i odcinku autostrady A4 Wrocław – Sośnica można wnosić także w systemie manualnym na podstawie biletu autostradowego. Opłata dokonywana jest w miejscach poboru opłat.
W manualnym systemie poboru opłat, do wniesienia opłaty za przejazd autostradą A2 na odcinku Konin – Stryków oraz autostradą A4 na odcinku Wrocław – Sośnica konieczne jest pobranie biletu autostradowego na wjeździe na autostradę i dokonanie na jego podstawie opłaty w miejscu poboru opłat w chwili opuszczania tego odcinka autostrady. Wysokość opłaty za przejazd jest uzależniona od kategorii pojazdu oraz liczby przejechanych kilometrów.

Jakie pojazdy podlegają opłacie?

Kierowcy pojazdów samochodowych oraz zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony (dalej: pojazdy lekkie), są zobowiązani do uiszczania opłaty za przejazd autostradą na odcinkach państwowych autostrad płatnych A2 Konin – Stryków i A4 Wrocław – Sośnica, zgodnie z Ustawą z dnia 27 października 1994 r. o autostradach płatnych oraz Krajowym Funduszu Drogowym.
Kierowcy pojazdów lekkich mogą dobrowolnie wnosić opłatę za przejazd odcinkiem autostrady A4 Wrocław – Sośnica oraz autostrady A2 Konin-Stryków, zarządzanymi przez GDDKiA, w systemie manualnym w przeznaczonych do tego miejscach poboru opłat lub czy w sposób elektroniczny.
Wnoszenie opłaty za przejazd autostradą w systemie e-TOLL nie oznacza rezygnacji z możliwości uiszczenia opłaty za przejazd autostradą w systemie manualnym.
Do dnia 30 listopada 2021 r. wnoszenie opłaty za przejazd autostradą w systemie e-TOLL jest dobrowolne dla kierowców pojazdów:
Pojazdy o dopuszczalnej masie całkowitej ≤ 3,5 t
Jednoślady (Motocykle, Skutery)
Trójkołowce
Samochody osobowe
Samochody osobowe z przyczepą (zestaw ≤ 3,5 t)
Samochody dostawcze
Samochody dostawcze z przyczepą (zestaw ≤ 3,5 t)
Mikrobus z liczbą miejsc siedzących 9 lub mniej (łącznie z kierowcą)
Mikrobus z liczbą miejsc siedzących 9 lub mniej (łącznie z kierowcą) z przyczepą o łącznej dopuszczalnej masie całkowitej samochodu i przyczepy ≤ 3,5 t.


Aktualności
Koniec systemu viaTOLL
29 września 2021
Od 1 października jedynym systemem umożliwiającym wnoszenie opłaty elektronicznej za przejazd po drogach płatnych w Polsce będzie system e-TOLL.
W e-TOLL zapłacisz zarówno za przejazd po drogach krajowych, jak i po autostradach zarządzanych przez GDDKiA.
Dla firm transportowych to ostatni moment na zmianę systemu na e-TOLL.
Kierowcy pojazdów lekkich do 30 listopada 2021 r. na państwowych odcinkach autostrad A2 i A4 mogą korzystać z manualnego systemu poboru opłat lub z płatności w e-TOLL.
System e-TOLL to nowoczesne rozwiązanie, oparte na technologii pozycjonowania satelitarnego. Umożliwia kompleksową obsługę online bez konieczności wizyty w punkcie obsługi klienta i podpisania umowy. Rozwiązania systemu pozwalają użytkownikom na wgląd w historię opłat i wygodne zarządzenie swoim kontem, dają też możliwość wyboru urządzenia do przekazywania danych geolokalizacyjnych
– informuje szef Krajowej Administracji Skarbowej Magdalena Rzeczkowska.
Zapewniliśmy branży transportowej 3 miesiące okresu przejściowego, czyli równoległego funkcjonowania dwóch systemów i cały czas staramy się wspierać przedsiębiorców w dostosowaniu się do zmiany. Temu służą ulga podatkowa na wyposażenie pojazdów w urządzenia OBU/ZSL oraz obniżone stawki w e-TOLL. Kierowcy pojazdów osobowych mogą nadal opłacać przejazdy po autostradach w sposób manualny, ale ich też zachęcamy do korzystania z nowego systemu
– dodaje Magdalena Rzeczkowska.
Wygaszenie viaTOLL
Od 1 października br. system e-TOLL będzie jedynym systemem do wnoszenia opłaty elektronicznej. Od tego dnia nie będą działać system viaTOLL oraz urządzenia viaBOX i viaAUTO. Dotychczasowi użytkownicy tych urządzeń powinni korzystać z aplikacji mobilnej e-TOLL PL lub urządzeń pokładowych kompatybilnych z e-TOLL.
Należy pamiętać aby wyrejestrować się z systemu viaTOLL. Może to zrobić zarówno przed - jak i po 30 września. Na odzyskanie kaucji za urządzenie pokładowe (tzw. OBU/viaBOX) oraz przeksięgowanie środków z rachunku viaTOLL użytkownicy mają czas do 30 września 2022 r. Informacje jak wyrejestrować się z viaTOLL dostępne są na stronie etoll.gov.pl.
Jak działa e-TOLL
System e-TOLL działa od 24 czerwca br. Umożliwia opłacanie przejazdów pojazdów ciężkich i lekkich. Systemem objęta została sieć dróg płatnych dla pojazdów ciężkich (ok. 3 700 km). Na odcinkach autostrad zarządzanych przez GDDKiA czyli A2 Konin-Stryków i A4 Wrocław – Sośnica z systemu e-TOLL mogą korzystać również użytkownicy pojazdów lekkich.
Zarejestrowano w nim już ponad 557 tys. pojazdów. Użytkownicy pojazdów ciężkich muszą zarejestrować się w e-TOLL i wybrać urządzenie do przekazywania danych geolokalizacyjnych (urządzenie pokładowe OBU/ZSL lub aplikację mobilną e-TOLL PL).
Rejestracja w systemie e-TOLL jest możliwa online na stronie etoll.gov.pl oraz w stacjonarnej sieci Miejsc Obsługi Klienta, a także za pośrednictwem wybranego dostawcy kart flotowych.
Dzięki wykorzystaniu technologii pozycjonowania satelitarnego system e-TOLL otwarty jest na różne urządzenia GPS, a przewoźnicy mogą wybrać urządzenie dostosowane do swoich potrzeb:
OBU (On-Board Unit),
Zewnętrzny System Lokalizacyjny (ZSL), czyli wbudowany w pojeździe moduł GPS,
aplikację mobilną e-TOLL PL.
Aplikację mobilną e-TOLL PL można pobrać bezpłatnie w sklepach Google Play oraz App Store. Liczba pobrań aplikacji przekroczyła 216 tys.
Urządzenia OBU i ZSL są do nabycia u 89 dostawców dopuszczonych do systemu e-TOLL, którzy oferują 359 typów tych urządzeń.
Przejazdy pojazdów lekkich
Użytkownicy pojazdów lekkich (aut osobowych i motocykli) mogą korzystać z manualnego sposobu poboru opłat do 30 listopada br. Po tej dacie manualny system zostanie wyłączony, a na państwowych autostradach przejazd będzie odbywał się w trybie „free flow”, bez zatrzymywania się przed bramkami.
Kierowcy samochodów osobowych, którzy od 1 grudnia br. nie będą korzystać z aplikacji e-TOLL PL lub z urządzeń pokładowych do przekazywania danych geolokalizacyjnych, opłacą przejazd poprzez zakup biletu autostradowego (e-biletu).
Użytkownicy motocykli od 1 grudnia 2021 r. będą mogli opłacać przejazdy w aplikacji e-TOLL PL lub kupując bilet autostradowy.
Organizacja miejsc poboru opłat na A2 i A4
W związku z wygaszeniem systemu poboru opłat viaTOLL od 1 października 2021 r. nastąpią zmiany organizacji ruchu w Miejscach Poboru Opłat (MPO) na odcinkach autostrad A2 Konin – Stryków i A4 Wrocław – Sośnica.
Nowa organizacja ruchu na MPO będzie oznaczała:
przeznaczenie dwóch skrajnych pasów wjazdowych i dwóch skrajnych pasów wyjazdowych na każdym Placu Poboru Opłat (PPO) tylko do obsługi pojazdów korzystających z systemu e-TOLL.
przeznaczenie jednego pasa wjazdowego i jednego pasa wyjazdowego na każdej Stacji Poboru Opłat (SPO) tylko do obsługi pojazdów korzystających z systemu
e-TOLL.
Pozostałe pasy na MPO do 30 listopada 2021 r. będą funkcjonować w trybie manualnego poboru opłat, na których będzie można wnieść opłatę za przejazd autostradą kartą lub gotówką.
Wjeżdżając/wyjeżdżając z autostrady należy zwrócić uwagę, aby wybrać odpowiedni pas wjazdowy/wyjazdowy. Każdy z nich został w jasny i czytelny sposób oznakowany, ułatwiając tym samym kierowcom sprawne opuszczenie drogi płatnej.



https://etoll.gov.pl/ciezarowe/aktualnosci/koniec-systemu-viatoll/

https://etoll.gov.pl/ciezarowe/

https://www.gov.pl/web/ka...uchu-na-a2-i-a4


1920x810.jpg
Plik ściągnięto 5 raz(y) 67,72 KB

1-e-toll-37136038.jpg
Plik ściągnięto 8 raz(y) 43,36 KB

301961,29538.jpg
Plik ściągnięto 6 raz(y) 26,23 KB

20210928_eTOLL_schemat_zjazd_autostrada.pdf
Pobierz Plik ściągnięto 43 raz(y) 177,82 KB

_________________


Tadeusz
Byle do przodu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Darson 
weteran


Twój sprzęt: MCLOUIS 252
Nazwa załogi: Załoga G.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Paź 2021
Piwa: 36/10
Skąd: Jaworzno/Oslo
Wysłany: 2022-01-03, 19:50   

pewnie ktoś juz pisał, ale przy e-tollu opłata 9 zł a normalnie 12 zł na bramkach Katowice - Kraków
_________________
THX za wszystkie postawione browary. Jestem miło zaskoczony. Pozdro.
Darson ®
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
voice 
weteran
Nie licz dni, spraw by to dni się liczyły


Twój sprzęt: Bürstner Lyseo T 710
Nazwa załogi: Voice_Band
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Gru 2012
Piwa: 20/21
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: 2022-01-03, 20:21   

Darson napisał/a:
pewnie ktoś juz pisał, ale przy e-tollu opłata 9 zł a normalnie 12 zł na bramkach Katowice - Kraków


to co opłaty przy e-tollu staniały ??
_________________
Wczoraj to historia, jutro to tajemnica, a dzisiaj to dar, datego mówi się o tym the present. – Alan Alexander Milne
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***