Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaka cena za kemping?
Autor Wiadomość
sebastian3107 
początkujący forumowicz

Dołączył: 02 Lis 2019
Skąd: Poznan
Wysłany: 2019-11-03, 09:29   

andi at,
myślę że autorowi bardziej chodziło o Polskę i takie mniej popularne kempingi bo wiadomo że nad samym morzem to świetny biznes i można wołać ile dusza zapragnie
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
sebastian3107 
początkujący forumowicz

Dołączył: 02 Lis 2019
Skąd: Poznan
Wysłany: 2019-11-03, 09:31   

Super położone
zdefiniuj
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
sebastian3107 
początkujący forumowicz

Dołączył: 02 Lis 2019
Skąd: Poznan
Wysłany: 2019-11-03, 09:40   

[quote="MILUŚ"]Piszesz ;że marzysz o własnym kempingu............

marzę i na tym się skończy :P
w naszym kraju sezon zbyt krótki a klient zbyt wymagający
a wypasiona miejscówka pod kemping, która pozwoli właścicielowi być Panem sytuacji kosztuje kilka milionów---za kilka milionów są spokojniejsze i pewniejsze biznesy
jeśli chodzi o takie miejsca gdzie staje się przelotem to myślę że prąd woda cisza i spokojna noc to akceptowalna opłata do 20 eurusów za kemping w świetnej lokalizacji można wołać ile się chce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MAWI 
Kombatant


Twój sprzęt: HYMER E 700 INTEGRA
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 19 Sty 2010
Piwa: 99/17
Skąd: Kutno
Wysłany: 2019-11-03, 09:50   

Ja mam takie doświadczenie z kempingami.
Jak w dobrej lokalizacji , z pięknymi widokami to po niżej stówy nie ma po co wjeżdzać . Bo albo bałegan albo toalety w opłakanym stanie itd. Zaraz na mie wylejecie wiadro pomyj . Na kempingu na który jest czysto , Piękne zapleczy sanitarne , bar plac dla dzieci .Rozrywki . To musi kosztować . Bo pracownicy , prąd , podatki itd. A jak nie ma gdzie to wolę dobry płatny parking , lub las.
Bardzo lubię stac na włoskich kempingach z basenami z dansingiem , z widokami . Ale za to musisz zapłać . Bo utrzymanie tego luksusu kosztuje.
_________________
Ważne są tylko te dni których jeszcze nie znamy.
MARZENKA i WIESIEK
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
sebastian3107 
początkujący forumowicz

Dołączył: 02 Lis 2019
Skąd: Poznan
Wysłany: 2019-11-03, 10:00   

MAWI,
też tak uważam
w Holandii jest masa kempingów nie tylko w super atrakcyjnych miejscach
często gęsto na ładnej trawie przy kanale w cichym miejscu i to już wystarcza,
zaplecze sanitarne małe skromne ale super zadbane - koszt minimum 15 euro
bo ktoś to musi posprzątać skosić i otworzyć szlaban a także w nocy przypilnować bezpieczeństwa i jakoś klientów pełno
jeżeli takie miejscówki w Polsce będą kosztowały poniżej 50-60 złotych nigdy nie wyjdziemy z tej marnej jakości i brzydoty bo kto z was chciałby pracować cały dzień za 100 złotych a przecież samemu tego nie ogarniesz
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2019-11-03, 10:22   

Każdy ma swoje kryteria.
Ja nie lubie dużych . Baseny centra rozrywki, iwenty, knajpy blisko itd raczej wiążą się z tłokiem. A ogladanie gaci sąsiada mnie nie cieszy. Wiejemy z takich jak najszybciej, gdy z "musu" trafimy, lub tylko tam śpimy niekorzystając z tych ogólnych atrakcji, rower tatyfa zwiedzanie. Traktujemy taki napchany kemping jako bezpieczny parking. Sama woda, morze /jezioro nie musi być w atrakcyjnych tłocznych miejscowościach

Jak sie da wolę takievna uboczu i pustawe. Kible itd. mnie nie tak bardzo nie interesują,. Mamy kampera a nie namiot.
Prąd do klimy i dziura do g... - wystarczą, byleby byla skoszona trawa i trochę przestrzeni dla psów

Cena? A co mi do tego jaka ? Mam wybór.
Raczej jednak, szczerze mówiąc nigdy nie była najważniejsza, ale owszem gdy na zimno wybieram gdzie jedziemy, to patrzę na cennik .
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
sebastian3107 
początkujący forumowicz

Dołączył: 02 Lis 2019
Skąd: Poznan
Wysłany: 2019-11-03, 10:30   

Bronek - głos rozsądku
też nie lubię tych z rozwiniętą infrastrukturą
wolę ciche i skromne ale z fajnymi sanitariatami bo nie mam go w aucie
narzeczona lubi do chałup ale tam dupa przy dupie
i co z tego gdzie zapłacę 100 w nad morzem czy nad jeziorem i tu i tu właściciel musi ponieść podobne koszta
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bajaga 
Kombatant

Nazwa załogi: FiveStars
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lut 2012
Piwa: 108/7
Wysłany: 2019-11-03, 10:38   

sebastian3107 napisał/a:
Bajaga,
czyli ja chcę ja wymagam ale co tak drogo :P

Ja chcę, ja wymagam i ja płacę. Drogo jest wtedy gdy cena jest za wysoka w stosunku do usługi (lokalizacja, standart itp).
Super położenie w Polsce to jest nad morzem (i nie "15 minut do morza" tylko od drzwi kampera do plaży max 5 minut) nad mazurskim jeziorem pięknym ale w miarę blisko do sensownego miasta (typu Ostróda, Mrągowo, Giżycko itp) w górskich "kurortach".
Ale ponieważ sezon jest krótki a taka ziemia jak powyżej kosztuje miliony to nikt zdrowy na umyśle nie urządzi na niej kempingu. Więc kempingi w takich miejscach są prowadzone przez dzierżawców i to krótkoterminowych, którzy nie inwestują w cudze (nic w tym dziwnego) więc te miejsca są byle jakie, sztandarowy przykład : Zakopane.
Kempingi przelotowe są bez sensu, złotówki bym w to nie włożył. Jak muszę się przespać to jadę na ładną stację benzynową a przy dużych nowych trasach na MOP i tyle. Po co mi kemping, przecież mam wszystko.
_________________
Pozdrawiam,

Bajaga&Instruktori
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2019-11-03, 10:53   

MOPy i Stacje mają tą zaletę, ze nie spowalniają jazdy. Stajesz, jesz odpoczywasz i jedziesz dalej.

Wszystko zależy.. Dzieci, wnuki psy i koty, wiek i charakter.
Nałogi..... :lol:

Oraz rodzaj partnera!

Wróg , czy przyjaciel :?: :mrgreen:
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
sebastian3107 
początkujący forumowicz

Dołączył: 02 Lis 2019
Skąd: Poznan
Wysłany: 2019-11-03, 11:33   

chyba są dwa style podróżowania jadę dziennie około 200km zatrzymuje się na kempingu zwiedzam jem kolację w restauracji dzieci bezpiecznie bawią się na trawie jest cicho i ładnie pachnie wieczór spędzam na leżaczku z kieliszkiem wina wstaję o 9-10 tej jem śniadanko i znów jadę jakieś 200 km do kolejnego punktu
albo jadę codziennie około 700km śpię na stacji dojeżdżam w dwa dni do cro siedzę 2 tygodnie wracam do domu i wtedy nie potrzebuje małych kempingów po drodze ani kampera:P potrzebuję dużą budkę :P
dla mnie kamper to sposób na wolną chwilę przydałby się kemping nad jeziorkiem jakieś 100 km od domu co bym mógł tam zaglądać w weekend
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
sebastian3107 
początkujący forumowicz

Dołączył: 02 Lis 2019
Skąd: Poznan
Wysłany: 2019-11-03, 11:42   

Bajaga,
Niemcy mają ponad 5500 kempingów przede wszystkim dla kamperów myślisz że wszystkie są w Łebie Sopocie Zakopanem czy w Karpaczu i to jeszcze 5 minut od największych atrakcji?
a jednak jakoś to funkcjonuje i to całkiem nieźle
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wlodo 
weteran


Nazwa załogi: wlodo
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 20 Sie 2014
Piwa: 67/68
Skąd: Witaszyce
Wysłany: 2019-11-03, 11:50   

Cytat:
przydałby się kemping nad jeziorkiem jakieś 100 km od domu co bym mógł tam zaglądać w weekend

Z Poznania to w tej odległości trochę wody jest, choćby j. Powidzki, jeździmy tam od lat, na weekendy często.
_________________
Moja budowa: http://www.camperteam.pl/...der=asc&start=0
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
sebastian3107 
początkujący forumowicz

Dołączył: 02 Lis 2019
Skąd: Poznan
Wysłany: 2019-11-03, 12:13   

wlodo,
tak my w okolicach mamy fajne czyste jeziora ale kempingów mało pisałem ogólnie no i ile razy można jechać w to samo miejsce fajnie jest mieć wybór cena infrastruktura zróżnicowanie terenu jedni wolą więcej ludzi inni mniej a może nawet kemping dla fanów psów i kotów żeby nikomu nie przeszkadzało
dziwi mnie jedno zaparkować w miescie auto za 30 złotych ok ale kemping z prądem wodą toaletą prysznicem miejscem na leżaki i kawałkiem trawy żeby pograć w kometkę za około 70 pln to już skandal :P
przecież to nie chodzi tylko o wyjazd wakacyjny raz do roku tylko o wolność o kontakt z naturą o spotkanie ze znajomymi o styl życia
nikt nie mówił że to będą tanie rzeczy a wręcz mówili że to dla bogatych a 70 pln na dwie osoby to jest śmiech godzina pracy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bajaga 
Kombatant

Nazwa załogi: FiveStars
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lut 2012
Piwa: 108/7
Wysłany: 2019-11-03, 12:31   

sebastian3107 napisał/a:
Bajaga,
Niemcy mają ponad 5500 kempingów przede wszystkim dla kamperów myślisz że wszystkie są w Łebie Sopocie Zakopanem czy w Karpaczu i to jeszcze 5 minut od największych atrakcji?
a jednak jakoś to funkcjonuje i to całkiem nieźle

Niemcy mają też "trochę więcej" kamperów oraz trochę więcej pieniędzy a także zdaje mi się że sporo (większość? ) kempingów i stellplatzów to inwestycje publiczne więc nie oczekujące zysku.
Nie wiem zbytnio do czego dążysz... Chcesz założyć kemping "przelotowy" w jakiejś pipidówce marnej? Droga wolna, mamy demokrację.
ps. Znam w Polsce Masę kempingów. Niektóre są nawet fajnie położone (okoliczności przyrody, atrakcje do zwiedzania itp) i poza najlepszymi kempingami nadmorskimi na żadnych innych nie spotkałem się choćby z 50% obłożeniem w szczycie sezonu...
Poza sezonem... np kwiecień w Mikołajkach, obłożenie 1 szt (ja), czerwiec na Mazurch k. Ostródy 3 szt (w tym ja), wrzesień Kraków Klepardia 4 szt (w tym ja).
A kempingi przelotowe? Przykład: lipiec, kemping koło toru Kielce. Przestrzeni mnóstwo. Toalety takie sobie ale akceptowalne. Obłożenie: ze 3 przyczepy, parę namiotów (i to tylko dlatego że następnego dnia zaczynał się zlot Renault 5) i dwa kampery w tym jeden mój a drugi Szwedów.
_________________
Pozdrawiam,

Bajaga&Instruktori
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
sebastian3107 
początkujący forumowicz

Dołączył: 02 Lis 2019
Skąd: Poznan
Wysłany: 2019-11-03, 12:58   

nie nie chcę broń Panie
tylko zastanawiam się ile ktoś kto narzeka na jakość kempingów w Polsce po za najlepszymi miejscówkami bo tam nie ma wyjścia i płaci i +płacze byłby w stanie zapłacić i czy z tych pieniędzy ten kemping byłby w stanie fajnie działać nic osobistego Bajaga :P a co do tych Niemców myślę że tu chodzi o styl życia jak tam jadę w weekendy wszędzie ludzie biegają jeżdżą na rowerach i co tam jeszcze a w Polsce jak by tych marketów w niedzielę nie zamknęli to ludzie do parku by nawet nie poszli chociaż jest za darmo
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***