Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy kupno kampera ma sens?

Średnio w roku przejeżdżam kamperem
mniej niż 1000 km
2%
 2%  [ 3 ]
około 1 tyś km
2%
 2%  [ 3 ]
około 5 tyś km
32%
 32%  [ 36 ]
około 15 tyś km
30%
 30%  [ 33 ]
około 20 tyś km
13%
 13%  [ 15 ]
około 30 tyś km
7%
 7%  [ 8 ]
około 40 tyś km
1%
 1%  [ 2 ]
około 50 tyś km
0%
 0%  [ 1 ]
około 75 tyś km
0%
 0%  [ 0 ]
ponad 100 tyś km
0%
 0%  [ 0 ]
około 10 tyś km
8%
 8%  [ 9 ]
Głosowań: 110
Wszystkich Głosów: 110

Autor Wiadomość
Frowyz 
stary wyga

Twój sprzęt: Dethleffs Globetrotter L A 531
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Lis 2009
Piwa: 78/43
Skąd: Podbeskidzie ;)
Wysłany: 2009-12-19, 22:51   

GOSIAARCADARKA napisał/a:
Reasumując, kupowaliśmy camperka w innym celu a zaraził nas nową pasją i cieszymy się, że go mamy. Szanuję wszystkie inne zdania na ten temat. Niech każdy robi to co lubi a będzie szczęśliwy. Czego Tobie również życzę.


Może i z nami tak będzie... Kto wie? :) Kampera mamy podobnego to może nas podobnie zarazi ;)
_________________
Poczochrani pod beretem
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
KOCZORKA 
Kombatant


Twój sprzęt: Adria
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 24 Wrz 2008
Piwa: 21/22
Wysłany: 2009-12-20, 23:24   

Frowyz napisał/a:
Wszędzie jeżdżę własnym samochodem więc koszt samej podróży zawsze będzie niższy niż kamperem (wyzywam każdego kto twierdzi, że kamperem można taniej przejechać 1 km niż osobówką ;) ). Nie wiem dlaczego wszyscy się przyczepili tych hoteli jak pisałem, że korzystałem również z apartamentów, kwater, gospodarstw agroturystycznych i mieszkań itp.

To ja staję do pojedynku. :haha:
Liczysz za 1km, a gdzie koszt noclegu?
Nie piszesz, że sypiasz w osobówce tylko płacisz za nocleg.
To zdecydowanie należy dodać do kosztów podróży, a nocując kamperkiem na pięknej, bezpłatnej polance - koszt tylko przejazdu.
Też jeździliśmy osobówką na wakacje i weekendy (niestety przy osobówce rzadko, a przy kamperze bardzo często). Nie było nas stać na tak częste wynajmowanie kwater (w miarę przyzwoitych) na 4 osoby.
Teraz nadrabiamy zaległości i na wolny dla nas weekend wyjeżdżamy zobaczyć piękno naszego kraju i odpocząć od zgiełku dużego miasta.
_________________
"Żyj tak, abyś po latach mogła powiedzieć-przynajmniej się nie nudziłam".
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pirat666 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 1.9D Dethleffs
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Kwi 2009
Piwa: 9/17
Skąd: Warszawa-Wesoła
Wysłany: 2009-12-20, 23:34   

Wydaje mi się, że opłacalność i sens ale z punktu czysto ekonomicznego to jest mniej więcej na przełomie 2 dorosłych osób a 2 dorosłych + 1 dziecko

po przekroczeniu tego progu zaczyna się naprawdę zabawa w kamperku
i ci co mają lub myślą o kamperku docenią jego możliwości przy posiadaniu dzieci.

osoby dorosłe są w stanie wytrzymać wszelkie niewygody podróżowania ale te niewygody
w podróży z dziećmi po prostu tą podróż eliminują i po pierwszych przygodach na kolejne
już nie ma się ochoty.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Witold Cherubin 
weteran


Twój sprzęt: SEA/ELNAGH - Fiat Ducato 2,3 TD
Nazwa załogi: włóczykije
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 14 Mar 2007
Piwa: 81/48
Skąd: Warszawa-Międzylesie
Wysłany: 2009-12-20, 23:36   

KOCZORKA napisał/a:
To ja staję do pojedynku.

Dajmy mu szansę, niech spróbuje i policzy. Po co się handryczyć z kimś, kto nie wie o czym dyskutuje. Jak spróbuje to się przekona, albo nie - i wtedy jego strata.
Pozdrawiam świątecznie :spoko :mikolaj
_________________
Witek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Frowyz 
stary wyga

Twój sprzęt: Dethleffs Globetrotter L A 531
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Lis 2009
Piwa: 78/43
Skąd: Podbeskidzie ;)
Wysłany: 2009-12-21, 06:25   

KOCZORKA napisał/a:
Frowyz napisał/a:
Wszędzie jeżdżę własnym samochodem więc koszt samej podróży zawsze będzie niższy niż kamperem (wyzywam każdego kto twierdzi, że kamperem można taniej przejechać 1 km niż osobówką ;) ). Nie wiem dlaczego wszyscy się przyczepili tych hoteli jak pisałem, że korzystałem również z apartamentów, kwater, gospodarstw agroturystycznych i mieszkań itp.

To ja staję do pojedynku. :haha:
Liczysz za 1km, a gdzie koszt noclegu?
Nie piszesz, że sypiasz w osobówce tylko płacisz za nocleg.
To zdecydowanie należy dodać do kosztów podróży, a nocując kamperkiem na pięknej, bezpłatnej polance - koszt tylko przejazdu.
Też jeździliśmy osobówką na wakacje i weekendy (niestety przy osobówce rzadko, a przy kamperze bardzo często). Nie było nas stać na tak częste wynajmowanie kwater (w miarę przyzwoitych) na 4 osoby.
Teraz nadrabiamy zaległości i na wolny dla nas weekend wyjeżdżamy zobaczyć piękno naszego kraju i odpocząć od zgiełku dużego miasta.


Dlaczego ja mam wrażenie, że nie czytacie co ja piszę? :oops: Napisałem koszt SAMEJ podróży - tzn. przejazdu z punktu A do punktu B.
_________________
Poczochrani pod beretem
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
papamila 
Kombatant


Twój sprzęt: ROLLER TEAM
Nazwa załogi: papamila
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 16 Cze 2007
Piwa: 120/5
Skąd: Trójmiasto i okolica
Wysłany: 2009-12-21, 09:11   

Frowyz napisał/a:
Napisałem koszt SAMEJ podróży - tzn. przejazdu z punktu A do punktu B.

no to uważaj
mój poprzedni kamper a teraz Gabrysi i Staszka potrzebował 8,2l/100
a jak się go poprosiło to potrafił spalić zaledwie 7,9l /100
(wtedy oczywiście prędkość turystyczna)
widzisz jakąś pokażną różnicę w kosztach z osobówką?
- tylko nie porównuj auta typu lupo czy C2
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Frowyz 
stary wyga

Twój sprzęt: Dethleffs Globetrotter L A 531
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Lis 2009
Piwa: 78/43
Skąd: Podbeskidzie ;)
Wysłany: 2009-12-21, 09:28   

papamila napisał/a:
Frowyz napisał/a:
Napisałem koszt SAMEJ podróży - tzn. przejazdu z punktu A do punktu B.

no to uważaj
mój poprzedni kamper a teraz Gabrysi i Staszka potrzebował 8,2l/100
a jak się go poprosiło to potrafił spalić zaledwie 7,9l /100
(wtedy oczywiście prędkość turystyczna)
widzisz jakąś pokażną różnicę w kosztach z osobówką?
- tylko nie porównuj auta typu lupo czy C2


Nie znam was tak, żeby wiedzieć kto jakiego ma kampera (lub miał)... Ale jeżeli rzeczywiście tyle palił to obstawiam, że byl to fiatowski turbo diesel 1900 cm3... ;)

Rzeczywiście z takim spalaniem może konkurować z osobówkami z segmentu B...
_________________
Poczochrani pod beretem
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
sum
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-21, 10:01   

Kupno kampera nie ma sensu
Ale złośliwy Bóg tak stworzył ten świat że to co nie ma sensu jest przyjemne i daje nam energię do zrobienia czasem czegoś sensownego
Praca ma dużo sensu a zabawa mniej ale wiecej normalnych ludzi woli się bawić niż pracować. Jak do tego dodać że to co zdrowe to jest niesmaczne a to co smaczne jest niezdrowe to robienie wszystkiego sensownie, zdrowo i ekonomicznie jest smutne i bez sensu.
A na poważnie kupno kampera dla kogoś kto żyje z ołówkiem w ręku nie ma co do garnka włożyć a nawet nie stać go na zapewnienie dobrego startu i wykształcenia potomkom jest głupotą jeśli nie zbrodnią w stosunku do przyszłych pokoleń.
Ale dla kogoś kogo uwiera portfel, nie ma większych problemów, ma czas i zdrowie na korzystanie z życia bez sensu, chęć na poznawanie podobnych do siebie wspaniałych ludzi to świetne rozwiązanie warte każdych pieniędzy.
Zakup kampera może też być świetnym lekarstwem dla osób chcących się dowartościować. Zamiast anonimowo jak szara myszka jeżdzić po hotelach i latać samolotem, można się przetoczyć przez wieś lub osiedle willą na kołach wzbudzając zazdrość biedoty
 
 
Jarosław69 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: LMC Finish 640
Dołączył: 29 Lis 2007
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Praszka-opolskie
Wysłany: 2009-12-21, 12:52   

sum..........no wszystko w temacie :hihi:
_________________
Jarosław
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Aulos 
weteran


Twój sprzęt: Bürstner Solano na Ducato
Nazwa załogi: SOKOŁY
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Lut 2007
Piwa: 62/37
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2009-12-21, 13:25   

Frowyz napisał/a:
Dlaczego ja mam wrażenie, że nie czytacie co ja piszę? Napisałem koszt SAMEJ podróży - tzn. przejazdu z punktu A do punktu B.


Ja odnoszę wrażenie, że to Ty nie czytasz tego , co piszesz. Piszesz: koszt samej podróży, a masz na myśli koszt samego paliwa. Podróżując z dziećmi np. do Hiszpanii musisz przewidzieć w podróży noclegi i posiłki, czyli koszt samej tylko podróży wzrasta nam o hotele (motele) i restauracje (bary, bistro). My tego wydatku nie mamy, bo łóżka i kuchnię mamy ze sobą. To oczywiście nie oznacza, że nasze wyjazdy są bardzo tanie i nie potrzeba na nie pieniędzy. Absolutnie nie zamierzam namawiać Cię na kamperowanie. Jeżeli patrzysz na tę formę turystyki jedynie przez pryzmat oszczędności, to wręcz odradzam Ci takie podróżowanie, bo możesz przeżyć rozczarowanie.

Mój kamperek, przy spokojnej jeździe (a tak właśnie nim jeżdżę) wypija 8-9 l ON. Na autostradzie, gdzie nogę mam trochę cięższą 10-11 l. Moja "zagazowana"(LPG) osobówka (Opel Omega kombi) spala 10 l na trasie, 13 l w mieście. Fakt LPG jest znacznie tańsze, ale za granicą nie jest tak łatwo dostępne jak w Polsce. Podróżując po Europie czasami byliśmy zmuszeni do tankowania beznyny, a wtedy konfrontacja cen była zdecydowanie niekorzystna dla osobówki. 5-osobową rodzinę raczej trudno "upchnąć" w mniejszy (czytaj: oszczędniejszy samochód). Podczas naszego ostatniego wyjazdu osobówką (2 tygodnie we Włoszech) byłem zmuszony założyć jeszcze box dachowy tzw. trumna, co nie poprawiło dynamiki pojazdu, ani tym bardziej spalania.

Ad rem - czy kupno kampera ma sens? Nie, nie ma sensu, podobnie jak wiele innych rzeczy, które jednak robimy, bo dają nam jakąś wartość niemierzalną. Czy ktoś potrafi logicznie uzasadnić sens ubierania choinki?
_________________
"Nosiciel nieuleczalnej kamperomanii"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Oskar 
zaawansowany

Twój sprzęt: T4 Multivan
Dołączył: 01 Kwi 2008
Piwa: 3/7
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-12-21, 21:44   

Achoj!
Bez sensu: Kamper bez sensu ,żona bez sensu ,teściowa bez sensu,Święta bez sensu ,komputer bez sensu,piwo bez sensu,własny dom bez sensu,jedzenie bez sensu,wakacje bez sensu, muzyka bez sensu,nauka bez sensu,komórka bez sensu,sex bez sensu,życie bez sensu,praca bez sensu (nie dotyczy Skorpiona),życie bez sensu!
Ot popadliśmy w kałabałę
Pozdrawiam Oskar :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Skorpion 
Kombatant
Normalny inaczej wariatek stary wyga


Twój sprzęt: Starocie urzadzenie kampero-podobne
Nazwa załogi: Skorpion
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 17 Lip 2008
Piwa: 228/1192
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-12-21, 21:49   

Oskar napisał/a:
praca bez sensu (nie dotyczy Skorpiona)


Niby masz racje ze praca bez sensu ale jakbym dorwal tego co ja wymylil to bym mu nogi z d...powyrywal :diabelski_usmiech :diabelski_usmiech :diabelski_usmiech
_________________


Tadeusz
Byle do przodu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MariuszB 
zaawansowany


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Mar 2008
Piwa: 5/5
Skąd: Warszawa/Bayern :)
Wysłany: 2009-12-21, 22:01   

Oskar napisał/a:
sex bez sensu,

Hmm... no może tu bym polemizował... :bajer :-P
Choć jakby spojrzeć na to czysto technicznie to rzeczywiście... energi ubywa a my ciągle w tym samym miejscu. Bezsens! :haha:
_________________
Pozdrawiam
MariuszB
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Skorpion 
Kombatant
Normalny inaczej wariatek stary wyga


Twój sprzęt: Starocie urzadzenie kampero-podobne
Nazwa załogi: Skorpion
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 17 Lip 2008
Piwa: 228/1192
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-12-21, 22:12   

No nie jak to moze byc ze sex jest bez sensu ja sie z tym nie zgadam.Jezeli kupno kampera niema sensu to po co ja go kupowalem?? Wlasnie zakup kamperka w moim wypadku ma duzy sens!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
_________________


Tadeusz
Byle do przodu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2009-12-21, 23:34   

Pojechałem dzisiaj do Częstochowy kamperkiem bo było taniej niż osobówką.
Kamper 9l/100 ropki osobówka 13/100 ropki. Mam dowody na to zapisane na komputerach obu samochodów średnie zużycie paliwa. :-/
Nie piszę tego by wykazywać że któraś strona sporu ma rację tylko aby udowodnić, że wszystko jest względne. Idąc dalej tym porównaniem gdyby osobówka ważyła ponad 3 tony i miała jeszcze miejsca do spania i lodówkę na zimne piwko paliłaby pewnie jak KAMAZ. :haha:

czwa5.jpg
Plik ściągnięto 3824 raz(y) 54,32 KB

_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***