Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kamperem do Chin i po Azji.
Autor Wiadomość
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2016-11-29, 10:26   

Mamy trasę- http://caravaningworld.pl...-do-pekinu-2015

Mamy sprzęt - http://www.palmo.de/p2_mo....JPG?fullfill=1
http://www.palmo.de/fahrzeugangebote//page/3/

Na granicy Chińskiej czeka egzamin na ichne prawko

Lista chętnych ;
Ostatnio zmieniony przez andi at 2016-11-29, 14:55, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
artlomen
początkujący forumowicz

Dołączył: 14 Lip 2016
Piwa: 1/1
Wysłany: 2016-11-29, 11:55   

tu jest ciekawa propozycja takiej wycieczki z Rygi do Australii (11 miesięcy)
https://www.seabridge-tou...ralien2017#oben
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Piotrek B 
początkujący forumowicz

Dołączył: 18 Lut 2013
Wysłany: 2016-11-29, 21:53   

http://www.chiny2015.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Spax 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato i Hobby 495
Nazwa załogi: Spax
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 08 Mar 2016
Piwa: 193/346
Skąd: Kolumna
Wysłany: 2016-12-05, 00:44   

Robert. Jakoś cicho w temacie :( Sugeruję, abyś zaopatrzył się przed planowaniem podróży w tamte strony w tę książkę. Lektura niby lekka, z jajem, ale również z pewną przestrogą.

Andrzej Stasiuk - "Osiołkiem" *** http://ksiazki.onet.pl/do...recenzja/plgsrb

_________________
Moje miescówki w Grecji »»» https://bonvoyage-travel.eu/maps/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2017-10-02, 15:29   

Plany już nie tyle czy są realne, ale u mnie wkroczyły właśnie na tapetę i wstępnie na mapę. :)

Czas zaplanować co i gdzie na kolejne 1000 dni kamperowania.
To sporo dni, w sumie ponad 2,5 roku, więc czas pojechać też gdzieś dalej niż w koło komina ...po Europie :)

Zimowanie w tym roku w Maroko, kolejny ciepły okres czyli lato 2018 - Skandynawia, następna zima czyli 2018/2019 to Bałkany i Turcja i dalej już po co wracać, jeśli można jechać dalej. :)

Gdzieś po drodze, najprawdopodobniej w Polsce zmienię kampera, na bardziej przygotowanego na taki wyjazd. Możliwe, że na innej bazie, a nawet na pewno na innej, ale to akurat techniczny temat, więc nie tu jego miejsce.

W 2019 prawdopodobnie Rosja, Kazachstan i dalej Chiny, a później na południe.
Nie wiem jeszcze czy wybiorę drogę przez Polskę, Białoruś, czy z Turcji przez Gruzję itp. Sporo czasu na takie szczegóły.

W 2020 chcę dotrzeć do Australii. Tam trochę pojeździć i prawdopodobnie nie będzie powrotu na kołach tylko sprzedam tam kampera i powrót samolotem. Co dalej? Kto wie, ale sporo informacji zamieściłem już na blogu:

1000 dni na 8 m2 …i co dalej?

2017-2020-768x606.jpg
Plik ściągnięto 24 raz(y) 73,02 KB

_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
amples 
Kombatant

Twój sprzęt: Master III
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 28 Lut 2013
Piwa: 129/18
Skąd: UE
Wysłany: 2017-10-02, 16:44   

toscaner napisał/a:
i dalej Chiny, a później na południe
Chyba musisz zweryfikować swe plany ,(dokładnie sprawdzić nie wiem na ile wiarygodne jest to poniżej ) .
Cudzoziemiec nie może wjechać na terytorium Chin własnym samochodem. Może jednak wynająć lub kupić samochód, jeśli zda egzamin i otrzyma chińskie prawo jazdy. Dokument ten może być wydany przez policję na podstawie polskiego prawa jazdy, po zdaniu egzaminu, jedynie obywatelowi polskiemu mającemu zezwolenie na pobyt na terenie ChRL (residence permit) na okres nie krótszy niż jeden rok.
http://www.pekin.msz.gov....wyjazd_do_chin/
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2017-10-02, 17:04   

Ale Polacy kamperami przecież już tam byli i dojechali na polskich kołach do Pekinu, więc szlaki są przetarte. Niemcy też jeżdżą, więc się da.
Wiadoma sprawa, że trzeba zrobić to chińskie prawo jazdy, no i z tego co pamiętam, na czas pobytu w Chinach zakładają chińską rejestrację na auto. Z przewodnikiem jest tak, że też ma być, ale nie pamiętam czy trzeba go brać do kampera, czy on jakoś jeździ osobno. Jest sporo czasu aby wszystko dopiąć. Najważniejsze, że jest wykonalne. Inni tam byli, wystarczy pojechać ich śladem :spoko
_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2017-10-02, 22:11   

http://caravaningworld.pl...-do-pekinu-2015
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2017-10-02, 22:40   

Andi, mi lektura znana. :)
Śledziłem na mapie gdy jechali do Chin, bo mieli GPS.

Wiele rzeczy znów muszę oczywiście przewidzieć do przodu. Jedna z nich to baza. Stawiam na coś na 4x4, ostatecznie starszy sprinter, lub Iveco. To są jednak bardziej znane auta na świecie niż Ducato.
4x4 byłby najlepszy. Zobaczymy co znajdę po nowym roku, bo po powrocie z Maroko będę szukał bazy w kilku krajach. Ten pewnie pójdzie na sprzedaż. Budowę planuję na 80% w Polsce. Jednak rejestracja pewnie na UK, bo nie chce mi się pier...ić z polskimi urzędasami.
Techniczne rozkminki pewnie przeniosę do technicznego działu, tu bym się wolał skupić na tych nietechnicznych i planowaniu.

Fajnie by było pojechać w większym składzie, ale nastawiam się, że raczej nie znajdą się załogi, które mogą porzucić dom na choćby jakiś etap czyli kilka miesięcy. Ale fajnie by było.

Nie wiem jeszcze czy pojadę przez Białoruś i Rosję, czy Turcję i Gruzję i w sumie też Rosję, a może...
To będzie raczej dylemat w okolicach wiosny 2019, więc wiele się może zmienić w wielu krajach.

W każdym razie jest plan, jest cel, na pewno muszę zebrać wszystkie informacje o wizach i czasie przebywania w kolejnych krajach, aby zaplanować trasę już bardziej szczegółowo.
_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Świstak 
Kombatant


Twój sprzęt: Milka, Milka2
Nazwa załogi: Świstaki
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Cze 2009
Piwa: 426/100
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2017-10-03, 18:24   

Plan ciekawy i znając Twoje wyczyny - będzie się działo....
_________________
"Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego uważa mnie mój pies"


Milka - może ją spotkacie?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2017-10-04, 01:12   

Arek mam nadzieję. No i to oznacza, że trzeba zbudować coś 4x4. Ale to w przyszłym roku. Ten jeszcze zwiedzi kawałek Afryki. Teraz po tych upgrade'ach to się jeździ jak osobówką :)
Po dziurach też fajnie przejeżdża, odkąd podniosłem go, to już o nic nie zawadziłem. Ale i tak moje myśli już krążą koło jeszcze wyższego 4x4 :diabelski_usmiech
_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Świstak 
Kombatant


Twój sprzęt: Milka, Milka2
Nazwa załogi: Świstaki
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Cze 2009
Piwa: 426/100
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2017-10-17, 18:46   

Piszę z Egiptu, więc to może tłumaczyć pewne zboczenie, ale z drugiej strony....

Słowo klucz to kontener. Mały czy duży - bez znaczenia. Podwozie bez znaczenia - chińskie, włoskie czy niemieckie... Co sie trafi: pięć śrub, trzy kable i po integracji podwozia z kontenerem. Transport koleją transsyberyjką, czy wewnątrz morskiego kontenera via Atlantyk to pikuś w porównaniu do odprawy samochodowej na dowolnej granicy... Wszystko jest do zrobienia, a jedyna granica która może stworzyć problemy to nasza odwaga i wyobraźnia... Może ruszymy razem, a może spotkamy się w drodze. A może dopiero po powrocie.... A może w Polsce w czasie przygotowań.... Wszystko jest możliwe tak długo, jak długo szuka się rozwiązań, a nie problemów. Ty już wiesz że chcieć to móc, a móc to móc.
I tyle...

Kup flaszkę na nasze spotkanie. Nie mam bladego pojęcia gdzie ono nastąpi, ani kiedy. Ale nastąpi! To wiem na pewno!!!


https://youtu.be/TYBVcQfIEDg
_________________
"Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego uważa mnie mój pies"


Milka - może ją spotkacie?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2017-10-17, 22:21   

O widzisz, z tym kontenerem to może być niegłupi pomysł, ale to by wymuszało posiadanie 2 kamperów. Jeden do podróżowania, drugi w wersji kontener, który przerzucam na inny kontynent czy coś. On sobie płynie do takiej Australii, a ja tam i tak muszę wcześniej samolotem, tam kupić auto, na które bym go postawił. Niby proste, ale... czy w każdym kraju jako turysta mogę kupić sobie ot tak auto? Ale temat rozwojowy. :)

Ty do Egiptu kamperem? :shock:
Tu nic nie chwalisz się, a sam takie wyprawy :ok

Flaszki niestety nie kupię, bo... nie zmieści mi się ani jedna więcej w barku. Dwie półki na full :(
Trzeba coś najpierw wypić, żeby zrobić miejsce na kupowanie. :szeroki_usmiech :spoko

20171017_204031.jpg
Plik ściągnięto 12 raz(y) 302,32 KB

_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Spax 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato i Hobby 495
Nazwa załogi: Spax
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 08 Mar 2016
Piwa: 193/346
Skąd: Kolumna
Wysłany: 2017-10-17, 23:20   

Robert. Popatrz sobie tu: https://www.sea-bridge.de...anguage=english
Jeżeli nie cierpisz na chorobę morską to i z bagażem możesz się zabrać.
toscaner napisał/a:
Ty do Egiptu kamperem? :shock:
ha ha, znając Asię i Arka śmiem twierdzić, że ,,by fly, fly".
Arek mam rację?
_________________
Moje miescówki w Grecji »»» https://bonvoyage-travel.eu/maps/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tooFATtoDRIVE 
początkujący forumowicz

Dołączył: 26 Lut 2017
Skąd: Polska
Wysłany: 2017-10-17, 23:45   

toscaner napisał/a:
Plany już nie tyle czy są realne, ale u mnie wkroczyły właśnie na tapetę i wstępnie na mapę. :)

Czas zaplanować co i gdzie na kolejne 1000 dni kamperowania.
To sporo dni, w sumie ponad 2,5 roku, więc czas pojechać też gdzieś dalej niż w koło komina ...po Europie :)

Zimowanie w tym roku w Maroko, kolejny ciepły okres czyli lato 2018 - Skandynawia, następna zima czyli 2018/2019 to Bałkany i Turcja i dalej już po co wracać, jeśli można jechać dalej. :)

Gdzieś po drodze, najprawdopodobniej w Polsce zmienię kampera, na bardziej przygotowanego na taki wyjazd. Możliwe, że na innej bazie, a nawet na pewno na innej, ale to akurat techniczny temat, więc nie tu jego miejsce.

W 2019 prawdopodobnie Rosja, Kazachstan i dalej Chiny, a później na południe.
Nie wiem jeszcze czy wybiorę drogę przez Polskę, Białoruś, czy z Turcji przez Gruzję itp. Sporo czasu na takie szczegóły.

W 2020 chcę dotrzeć do Australii. Tam trochę pojeździć i prawdopodobnie nie będzie powrotu na kołach tylko sprzedam tam kampera i powrót samolotem. Co dalej? Kto wie, ale sporo informacji zamieściłem już na blogu:

1000 dni na 8 m2 …i co dalej?


Toscaner, ta Azja to w 2019 roku ma byc? A myslales moze zeby zrobic Jedwabny Szlak? Ja powaznie mysle o czyms takim, chociaz nie mam jeszcze blizej skrystalizowanych planow.

Napisz na priva jakbys chcial pogadac o tym pomysle.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***