Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
przepust dachowy - kable
Autor Wiadomość
wirefree 
stary wyga

Twój sprzęt: EuraMobil
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Lis 2016
Otrzymał 11 piw(a)
Skąd: internet
Wysłany: 2017-03-17, 09:55   

To trzeba było tak od razu ! Teraz wiadomo że akurat ta puszka nadaje się do podobnych zastosowań..
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
darsan 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: ducato 1 dethleffs
Dołączył: 08 Lip 2016
Skąd: sandomierz
Wysłany: 2017-03-17, 11:44   

w zeszłym roku kupowałem gotowa puszkę do instalacji w dachu.

http://allegro.pl/przejsc...6074905940.html

sam montaż 10min a uszczelnienie zrobiłem z silikonu do montażu szyb samochodowych.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2017-03-17, 11:53   

Ze złota chyba

Przerost formy nad treścią.

.. Ale fajna
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
darsan 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: ducato 1 dethleffs
Dołączył: 08 Lip 2016
Skąd: sandomierz
Wysłany: 2017-03-17, 12:10   

no niestety drogi jak za kawałek plastiku.

Ale nic rozsądnego nie znalazłem a kombinować nie miałem czasu ani chęci.

za to montaż zero problemów
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rakro1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Trend I 7057
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 22 Sty 2012
Piwa: 197/158
Skąd: Dębica
Wysłany: 2017-03-17, 12:18   

Piękne to jak wiele osób,rodzin i firm utrzymują kamperowcy.Niedawno był wątek o cenach prądu na kampingach.Jesteśmy jak owce ale strzygą nas nie jeden czy dwa razy w sezonie ale permanentnie wszyscy.Zwykła puszka za 10 pln .Dedykowana wielokrotnie więcej.I najwyżej odleci.To co? I dlaczego ma odlecieć? Przecież to nie zawieszenie,silnik czyli elementy kosztowne i decydujące o życiu.Przełącznik w sklepie motoryzacyjnym 2pln.Ten sam "dedykowany" do kampera 22.I my to akceptujemy.Proponuję petycję aby serwan nie kupował tej drogiej.podpisujcie się. P.S.sam mam drogą,kupiłem ją w początkach swojej miłośći do kampera,gdy chodziłem wokół niego na kolanach jeszcze a mówiąc o nim wstawałem z szacunku.SERWAN - montuj swoją,może się uda !!!!!.....i kontroluj ;) P.S. II -jakbym potrzebował rurki to kupił bym takową i nagwintował.Narzynki do tego popularne są,nawet na miejscu,w markecie,gdzie rurki muszą być.Mam sprzęt do gwintowania,przydał się nieraz.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wirefree 
stary wyga

Twój sprzęt: EuraMobil
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Lis 2016
Otrzymał 11 piw(a)
Skąd: internet
Wysłany: 2017-03-17, 12:50   

Bo te dedykowane do kamperów są naprawde solidne, jak zamontujesz to na lata i nic nie bedzie przeciekac. Pod warunkiem że nie będziesz kleił tego silikonem który pozniej bedziesz klął bo odpadł od dachu albo od puszki.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bazyli 
Kombatant
+125 punktów do życia po odpaleniu kampera


Twój sprzęt: T.E.C. Rotec 680G automat 196 KM
Nazwa załogi: Bartek/Magda/Kasia/Filip
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 13 Mar 2011
Piwa: 195/183
Skąd: Lublin->BOTANIK
Wysłany: 2017-03-17, 13:34   

mrsulki "Toż to nie łódź podwodna tylko kamper." :haha: :haha: :haha:

rakro1 - kamper to hobby a żadne hobby nie jest tanie jeżeli podchodzi się do tego "poważnie"; równie dobrze można by powiedzieć że strzyżeni są wędkarze kupując sprzęt za grube tysiące jak cały zestaw w biedronce kosztuje 49.99; kochasz offroad - płacisz za sprzęt, przykład: snorkel możesz kupić oryginalny ale po co jak doskonale nadają się do tego przewody wentylacyjne połączone na silikon :haha: - też możesz powiedzieć że kto kocha offroad jest strzyżony
wróćmy do osłon termicznych kabiny (patrz mój awatar) - można było kupić dedykowane ale
innym rozwiązaniem było by kupienie używanego koca, oklejenie do śniadaniową folią aluminiową i mocowaniem na sznurki - koc 10 zł + 5 zł folia + 5 zł sznurek - i też będzie działać

Swoją drogą każdy ma prawo do kupowania tego co chce i za ile chce.
Ostatnio zmieniony przez Bazyli 2017-03-17, 13:40, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rakro1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Trend I 7057
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 22 Sty 2012
Piwa: 197/158
Skąd: Dębica
Wysłany: 2017-03-17, 13:39   

Bazyli napisał/a:
mrsulki "Toż to nie łódź podwodna tylko kamper." :haha: :haha: :haha:

rakro1 - kamper to hobby a żadne hobby nie jest tanie jeżeli podchodzi się do tego "poważnie"; równie dobrze można by powiedzieć że strzyżeni są wędkarze kupując sprzęt za grube tysiące jak cały zestaw w biedronce kosztuje 49.99; kochasz offroad - płacisz za sprzęt, przykład: snorkel możesz kupić oryginalny ale po co jak doskonale nadają się do tego przewody wentylacyjne połączone na silikon :haha: - też możesz powiedzieć że kto kocha offroad jest strzyżony

Swoją drogą każdy ma prawo do kupowania tego co chce i za ile chce.
Święta racja.Zgadzam się absolutnie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bazyli 
Kombatant
+125 punktów do życia po odpaleniu kampera


Twój sprzęt: T.E.C. Rotec 680G automat 196 KM
Nazwa załogi: Bartek/Magda/Kasia/Filip
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 13 Mar 2011
Piwa: 195/183
Skąd: Lublin->BOTANIK
Wysłany: 2017-03-17, 13:46   

Jeszcze jedna sprawa: niektórzy PRÓBUJĄ nas strzyc ale dzięki CT można się nie dać. Podam dwa przykłady: krzesło "kamperowe" dedykowane dla kampera kosztuje 179 zł, identyczne (tak IDENTYCZNE) w sklepie znanej sieci 79 zł - produkt dokładnie ten sam
Drugi przykład kieszonki z siatką opisany przeze mnie tu http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=25549 - sprawdź ile kosztuje IDENTYCZNA siatka w specjalistycznym sklepie dla nas......
Oczywiście jest masa ludzi na CT którzy się znają, mają złote ręce i za gorsze zrobią coś lepszego, trwalszego, ładniejszego niż oryginał.
Jeszcze jedno: jak kupiłem mojego kampera ku mojemu PRZERAŻENIU odkryłem że połączenia kabli od solara są w dętce (z wodą w środku) - myślę że właściciel uznał że po co
wydawać kasę (tak naprawdę grosze) na złączkę termokurczliwą skoro może wyszarpać starą dętkę (jeszcze z wentylem SIC!!!) i też będzie ok....
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rakro1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Trend I 7057
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 22 Sty 2012
Piwa: 197/158
Skąd: Dębica
Wysłany: 2017-03-17, 14:05   

Bazyli - poczytałem o Twoich usprawnieniach i faktycznie myślę,że to nawet bardziej cieszy,gdy coś się zaoszczędzi lub zrobi samemu.Dużo mam "wynalazków" czy podróbek i cieszą mnie bardziej niż super zakupy firmowych rzeczy.A czasem,gdy się nie chce,nie umie kupujemy dedykowane,"kamperowe" i są one faktycznie na ogół ładniejsze i solidniejsze i bardziej sprawdzają się.O kosztach zapomina się szybko...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bazyli 
Kombatant
+125 punktów do życia po odpaleniu kampera


Twój sprzęt: T.E.C. Rotec 680G automat 196 KM
Nazwa załogi: Bartek/Magda/Kasia/Filip
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 13 Mar 2011
Piwa: 195/183
Skąd: Lublin->BOTANIK
Wysłany: 2017-03-17, 14:15   

rakro1 napisał/a:
Dużo mam "wynalazków" czy podróbek i cieszą mnie bardziej niż super zakupy firmowych rzeczy
dokładnie jest jak mówisz; 100 % racji. Niedawno mailowałem detale - mogłem dać do profesjonalisty ale gdzie frajda... - wracając do przelotek dachowych - miałem w dwóch miejscach wynalazki oklejone/ociapkane czymś - kupiłem dokładnie to co proponował wirefree i jestem zadowolony - szczelne, ładne, trwałe - ... i chyba na pewno nic lepszego bym nie wyrzeźbił.

Myślę chyba że najważniejsze jest znalezienie złotego środka między tym co potrafimy zrobić a oryginałem trudnym do zastąpienia http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=25815 - lepione, klejone, wycinane ze sklejki, wiercone, tarmoszone i szarpane :haha: ale brodzik i umywalka - oryginał ze sklepu kamperowego.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2017-03-17, 16:45   

Podkładki , nakrętki i gotowe

https://www.google.at/sea...Z7jvtAD#imgrc=_
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
serwan 
zaawansowany


Twój sprzęt: Fiat Ducato 280, 1987, 2.5D, Burstner
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Lip 2015
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-03-18, 19:11   

andi at napisał/a:
Podkładki , nakrętki i gotowe

https://www.google.at/sea...Z7jvtAD#imgrc=_

heheh, sprawdzałem - nic z tego; hydrauliczne najmniejsze to calowki, a ja chce nie wiecej niz 15 mm srednicy otworu w dachu..
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2017-03-18, 20:51   

Dopasuj rurkę miedź do gwintownika i prze gwintować :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
nikita55 
stary wyga

Twój sprzęt: Hobby T600 2,5 TDi 115PS
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 09 Sty 2015
Piwa: 28/12
Skąd: Nieokreślone
Wysłany: 2017-03-18, 21:35   

Zgadzam się z tym co pisali przedmówcy.Zwykła puszka elektryczna która przyklejona jest na SIKA po jakimś czasie odkleja się i może ciec.Problem w tym,że puszka się nie rozleci ale trzeba ją przewiercić żeby puścić kable i tam właśnie leci.Tani ale sprawdzony sposób jest taki że można taką puszkę wkleić na SIKA a potem w środku całą razem z kablami ..zalać..DEKALIN (elastyczna masa uszczelniająca)która chroni przed przeciekiem.Najlepsze przepusty jakie znam to są ..te czarne..z linku powyżej.Tak samo z mocowaniem solarów (są czarne z tego samego materiału).Białe nie polecam bo po paru latach pękają i kruszą się.Te czarne są ..wieczne..
Mam kilka na warsztacie i tylko takich używam.Wystarczy tylko obie strony PRIMEREM potraktować,kleić na SIKA i trzyma jak djabli.
_________________
nikita55
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***