Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Bieda Kamper -czyli mały kamper na bazie Citroena Berlingo
Autor Wiadomość
hckosmo 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Bieda Kamper
Dołączył: 23 Cze 2020
Skąd: Nowy Tomyśl
Wysłany: 2020-09-07, 10:47   

Taki dokładnie jest plan, krótkie wypady, a całe życie kamperowe w namiocie doczepionym do tylnej klapy, swoją drogą ciężko znaleźć taki aby miał jeszcze sypialnie oraz boczne wyjście a do tego na tyle wysoki aby połączyć z samochodem. Jeśli ktoś z Was ma taki namiot ( np w Fiat doblo, VW Caddy, czy też Berlingo i francuskie odpowiedniki ) to prośba o info.

Dodatkowo dołączam kilka zdjęć z przebiegu prac.

d5f66ce9-5223-4237-99c4-b2d9a224616b.jpg
Plik ściągnięto 18 raz(y) 167,74 KB

982f01f9-d3b8-434d-af9a-45858dd6e098.jpg
Plik ściągnięto 18 raz(y) 218,57 KB

79381cc7-27ca-40fc-a57a-168a1e78d76e.jpg
Plik ściągnięto 13 raz(y) 157,85 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
maxtz 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: VW T4
Dołączył: 19 Cze 2018
Piwa: 25/5
Skąd: Płock
Wysłany: 2020-09-07, 20:00   

Ja osobiście uszył bym sobie taki namiot na wymiar żeby mi idealnie pasował do mojej wizji :ok

Gotowe rozwiązanie, chyba spełnia wszystkie Twoje wymagania:
https://sklep-turysty.pl/namiot-przedsionek-do-samochodu-uni-van-p-69734.html
_________________
T4 w wersji mini camper się buduje https://www.camperteam.pl...pic.php?t=30657
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Zbigniew K 
trochę już popisał


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Maj 2020
Piwa: 17/1
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 2020-09-07, 20:10   

Jak widzisz na mojej fotce kupiłem tarpy i się sprawdzaja. Stelarze na złomie znalezione, kilka kawałków sznurka i masz zadaszenie. Planuję dorobić jeszcze od przodu zasłony, aby była możliwość zamknięcia całości. Szczególnie przydatne jak dobrze wieje i zacina deszczem.
_________________

Ostatnio zmieniony przez Zbigniew K 2020-09-07, 20:42, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
hckosmo 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Bieda Kamper
Dołączył: 23 Cze 2020
Skąd: Nowy Tomyśl
Wysłany: 2020-09-07, 20:22   

maxtz napisał/a:
Ja osobiście uszył bym sobie taki namiot na wymiar żeby mi idealnie pasował do mojej wizji :ok

Gotowe rozwiązanie, chyba spełnia wszystkie Twoje wymagania:
https://sklep-turysty.pl/namiot-przedsionek-do-samochodu-uni-van-p-69734.html


Widziałem ten namiot i się zastanawiam w ostateczności kupie, bardziej celuje w coś z większym przedsionkiem i z sypialnia na minimum 2 osoby. Wtedy wyjazd w 4 osoby ma sens, inaczej lipa
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
hckosmo 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Bieda Kamper
Dołączył: 23 Cze 2020
Skąd: Nowy Tomyśl
Wysłany: 2020-09-21, 18:55   

upgrade z budowy

53adcc6b-3704-4f29-b747-d53dc4b74603.jpg
Plik ściągnięto 8 raz(y) 318,78 KB

2908b3ef-d980-49b9-99ba-9b2d2dcf0436.jpg
Plik ściągnięto 13 raz(y) 218,46 KB

9639c4eb-69ed-484e-b266-baf8954ab762.jpg
Plik ściągnięto 13 raz(y) 282,57 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
hckosmo 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Bieda Kamper
Dołączył: 23 Cze 2020
Skąd: Nowy Tomyśl
  Wysłany: 2020-09-21, 19:09   

Zrobiłem też zestawienie kosztów prac na stan obecny. Póki co mieszczę się prawie w 400zł. Patrząc na to że na cały projekt dałem sobie budżet 2000zł w tym namiot na który pójdzie jakieś 1000 to nieźle się to zapowiada.

Przechwytywanie.JPG
Plik ściągnięto 1131 raz(y) 32,27 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
RoWeRs 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: T6 california
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Kwi 2015
Piwa: 12/4
Skąd: Poznań
Wysłany: 2020-09-21, 21:25   

hej, :idea: zrób jeszcze otwory (może fasolkowe) w sklejce na której będziesz leżał.
_________________
VW T6 CALI | VW CADDY
Wycieczki rowerowe
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Zbigniew K 
trochę już popisał


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Maj 2020
Piwa: 17/1
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 2020-09-21, 21:27   

Witam
ostatnio w Decathlonie był namiot z dwoma bocznymi komorami do spania a po środku przedsionek w cenie 599 zł. WYkonasz zadaszenie łaczące z tyłeczkiem autka i masz hotel z kuchnią :szeroki_usmiech
Tu link do oferty, mam nadzięję że nie łamię jakiś zasad. https://www.decathlon.pl/...id_8562098.html
_________________

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
hckosmo 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Bieda Kamper
Dołączył: 23 Cze 2020
Skąd: Nowy Tomyśl
Wysłany: 2020-09-21, 21:36   

RoWeRs napisał/a:
hej, :idea: zrób jeszcze otwory (może fasolkowe) w sklejce na której będziesz leżał.


Jest trochę z tym partolenia ale wykonalne. Myślałem o tym i zacząłem się zastanawiać nad sensem. Oprócz tego że ładnie wyglądają jedynie co przychodzi mi do głowy to redukcja masy całego ustrojstwa. No chyba że ma jeszcze inne zastosowanie?

Sprawa druga to powiem wam że zrobiłem ciutkę za wysoką tą skrzynie tak powiedzmy 10cm. Nie jestem wysokim facetem ( niecałe 170 )i jak siedziałem na skrzyni to musiałem mieć zgiętą głowę, a to w najwyższym punkcie. Z drugiej strony wysokość skrzyni podyktowały mi złożone fotele, do ich wysokości celowałem i jest git.

Reasumując: jak ktoś tak jak ja chce mieć taką zabudowę i podróżować w więcej osób niż dwie, to musi się pogodzić z faktem że do posiadówki w środku ta zabudowa się średnio nadaje, no chyba że będzie wykręcał fotele.

Jak będę miał już finalny projekt to wrzucę dokumentację i zrobię dwie wersje: dla dwojga i hardcore
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
hckosmo 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Bieda Kamper
Dołączył: 23 Cze 2020
Skąd: Nowy Tomyśl
  Wysłany: 2020-09-21, 21:43   

Zbigniew K napisał/a:
Witam
ostatnio w Decathlonie był namiot z dwoma bocznymi komorami do spania a po środku przedsionek w cenie 599 zł. WYkonasz zadaszenie łaczące z tyłeczkiem autka i masz hotel z kuchnią :szeroki_usmiech
Tu link do oferty, mam nadzięję że nie łamię jakiś zasad. https://www.decathlon.pl/...id_8562098.html


Coś takiego szukam, normalnie to bym już klikał na kupuj, gdyby nie fakt że albo nie widzę albo namiot nie ma drugiego wejścia na przestrzał. W tej wersji gdy cofnę tyłem samochodu do wejścia to już do namiotu się nie dostanę.....
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Zbigniew K 
trochę już popisał


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Maj 2020
Piwa: 17/1
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 2020-09-21, 21:50   

Oglądałem go i przyznam się, że nie popatrzyłem czy jest na przestrzał. Ale przecież nawet jak cofniesz to zawsze przejście można zrobić. Kupisz plandekę 3x2 m i masz piękne zadaszenie. A dziurki zrób do wentylacji spanka od spodu. Ja właśnie też będę wiercił bo się ostatnio zdziwiłem jak zobaczyłem pod materacem z gąbki mokrą sklejkę.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
RoWeRs 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: T6 california
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Kwi 2015
Piwa: 12/4
Skąd: Poznań
Wysłany: 2020-09-22, 08:48   

hckosmo napisał/a:
RoWeRs napisał/a:
hej, :idea: zrób jeszcze otwory (może fasolkowe) w sklejce na której będziesz leżał.


Jest trochę z tym partolenia ale wykonalne. Myślałem o tym i zacząłem się zastanawiać nad sensem. Oprócz tego że ładnie wyglądają jedynie co przychodzi mi do głowy to redukcja masy całego ustrojstwa. No chyba że ma jeszcze inne zastosowanie? [ciach ...]


Jeśli spałeś już w aucie to wiesz, że woda na oknach to nie przez to, że zapomniałeś zamknąć okienko kiedy padało ;)
Ciało oddycha, musisz zapewnić cyrkulację powietrza. Przyjrzyj się co jest pod materacem w normalnym łóżku. Inaczej będzie Ci się woda wkraplać na płycie a materac będzie to wciągał. Dlatego zasugerowałem delikatne otwory by nie osłabić konstrukcji.
_________________
VW T6 CALI | VW CADDY
Wycieczki rowerowe
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jarekvolvo 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Toyota Hiace 1983, zabudowa Feriela Oase
Dołączył: 21 Sty 2019
Piwa: 13/25
Skąd: Milanówek
Wysłany: 2020-09-22, 10:45   

Hejka ! Otwory w strefie podmateracowej to konieczność, powietrze musi tam krążyć, inaczej może się zdażyć, że materac będzie pleśnieć, najpierw niewidocznie, potem... :( {Dlaczego w łóżkach są listwy, a nie płyta )
Poza tym, proponowałbym jakąś wysuwaną nóżkę w czole szuflady z kuchenką, na tej długości będzie już spory moment, a przy dodatkowym obciążeniu jakimś garkiem, prowadnicom nie wyjdzie to na dobre... .
:pifko

edit.
Na przyszłość zastanowiłbym się nad czymś takim, tylko w wersji odwróconej / kuchnia z lewej/. Łatwiejsze do umycia, kuchenka "nie lata", ma lepsze chłodzenie - te nabojowe potrafią sie nieźle rozgrzać, fakt, wymaga zewnętrznej butli. Trafiaja sie w wymiarach 100x50..
https://www.olx.pl/oferta...html#a7e10e88a5

Niektóre przyczepy namiotowe mają to na pokładzie...
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Zbigniew K 
trochę już popisał


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Maj 2020
Piwa: 17/1
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 2020-09-22, 20:52   

Podejchałem po trasie do Decathlona, niestety tylko wejście od jednej strony, ale dobra krawcowa 2 długie zamki i masz nowe drzwi z drugiej. Może jakiś po wystawowy by ci się trafił, zawsze to taniej. Używam kuchenki na kartusze i jakoś nawet jak gotuje w środku mojego pędzidła to nie ma strachu i się tak mocno blat nie nagrzewa. Przetestowane i to nie raz. Taki kombajn z umywalką super sprawa ale ile miejsca trzeba na niego.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Piasek1 
weteran

Twój sprzęt: W638 V230TD
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Lis 2020
Piwa: 30/25
Skąd: Piotrków Kujawski
Wysłany: 2020-11-13, 18:26   

Szacun za stolarskie zdolności :pifko
_________________
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=36109
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***