Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
zabudowa Miller Winnipeg
Autor Wiadomość
ABMCampers_Miś 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: ARCA M699 GLT
Dołączył: 04 Paź 2008
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-10-19, 15:03   

mondeo napisał/a:
jakiś czas temu postanowiłem udać się do wypożyczalni camperów . :wyszczerzony:
Oczywiscie campery były włoskie (nobel-art ) ale nowe z tego i zeszłego roku .
Pod pozorem wypożyczenia udało mi się obejrzeć takie autko i tu zonk :-/

Niestety auto wyglądało jak nie wiem co bo nie chce kogoś urazić kto ma starszego campera ale strasznie zmęczone ,poklejone tasmą klejącą (uszczelnine bo były świsty miedzy przednią szybą a alkową ) ,rozklekotane .



No i to tylko potwierdza moją tezę.

Jak sprzedawałem mojego pierwszego wypożyczalnianego campera przyjechał do mnie klient go pooglądać. Auto miało prawie 100k km przebiegu i dwa sezony wypożyczeń za sobą. Zanim przeszliśmy do szczegółów i dokumentów Pan pooglądał samochód i stwierdził. "Wie Pan co przyjechałem się targować bo wie Pan auto z wypożyczalni itd może różnie być ale po tym co zobaczyłem i sprawdziłem na jeździe próbnej to już nie ma tematu. Podpisujmy dokumenty i zabieram mój nowy nabytek."
Moi znajomi dla których nie starczyło u nas camperów we wrześniu pożyczyli sobie autko pewnego Włoskiego producenta z pewnej wypożyczalni i po powrocie stwierdzili, że się do caravaningu trochę zniechęcili.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2009-10-19, 16:06   

Włączę się do tej dyskusji. Trochę to nie tak jak piszecie. Nie tak że włoskie tanie auto to szmelc. Generalnie wszystkie samochody, te za 30k Euro i za 60k Euro zrobione są z tych samych części. Nie mówimy tu o luksusowych autach robionych pod klienta lub te z górnej półki.
We wszystkich autach niższej lub średniej półki podwozia są te same, kibelki, klamki, zamki i wszelkie inne duperelki są identyczne lub różnią się modelem. Ten ma klameczki okrągłe drugi ma kwadratowe a trzeci w kształcie bananka. We wszystkich ściany zbudowane są podobnie i z podobnych materiałów. Wszystkie wykonane są w podobnej technologii. Nie ma tam różnicy jak między lepianką a willą nowobogackiego. To nie są tak różne konstrukcje. Mówiąc że włoskie to chata kryta strzechą a nie włoskie to dom zbudowany z cegły klinkierowej krytej dachówką to porostu nie prawda. Różnice biorą się ze standardu wyposażenia i jego bogactwa. Z tego ile pracy włożono w skonstruowanie i przemyślenie rozwiązań technicznych. Piszecie jakby drzwiczki do szafy matowe były gorsze od drzwiczek na wysoki połysk. Są inne. Mniej estetyczne, mniej fikuśne, mniej ładne niż te ładne. Dzięki temu są tańsze a i tak wszystkie zrobione są w Chinach. Wszystko zależy od tego kto co lubi. Jeden kupuje auto do "mania" drugi do "jeżdżania" to wcale nie znaczy że gorsze czy lepsze. Chociaż uważam, że kiedyś robiono auta lepsze.
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ABMCampers_Miś 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: ARCA M699 GLT
Dołączył: 04 Paź 2008
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-10-19, 16:59   

Masz trochę racji aczkolwiek w tych autach za 30k często stosowane są podwozia zwykłe dostawcze a nie w wersji camper, mniejsze silniki np 2,2 100 KM (trochę słabawe). Co do materiałów też się po poniekąd zgadzam ale te auta bliżej 60k mają na przykład ramę z litego drewna lub porządnej sklejki a nie tylko lichą sklejkę z wypełnieniem z wiór lub powietrza. To wszystko potem słychać w czasie jazdy. Również klameczki mimo że są te same to w trochę lepszych autach stosowane są np odbojniki lub zawiasy z możliwościami lepszej regulacji. Oczywiście być może są to niuanse ale w trakcie użytkowania szczególnie na polskich drogach dają w kość i okazuje się że nie zawsze wytrzymują próbę czasu :diabelski_usmiech
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
papamila 
Kombatant


Twój sprzęt: ROLLER TEAM
Nazwa załogi: papamila
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 16 Cze 2007
Piwa: 120/5
Skąd: Trójmiasto i okolica
Wysłany: 2009-10-19, 17:01   

Janusz
tym postem podniosłeś mnie mocno na duchu,
czytając kilka powyższych postów :shock:
już zaczynałem się bać że moje WŁOSKIE auta zimy nie przetrzymają,

a tak na poważnie:
wnioski podobne do Januszowych
miałem kilka aut i dość dużo nimi jeżdziłem,
jedno starsze (13lat Burstner) (3 letni Hobby) (2 letni Rimor 2 szt) (nowy Pilot)
nie mam żadnych zastrzeżeń do aut włoskich- tu odnoszę się do Rimorów bo o nich mogę coś napisać, wręcz przeciwnie mają wiele zalet
ot choćby waga, prostsza elektronika, użycie typowych części i akcesoriów.
Prostota mebli ma tę zaletę że mogłem np. poprosić kolegę stolarza o dorobienie dwóch szafek ( nie połamałem ich, to mój pomysł racjonalizatorski)- wyszło prawie idealnie. Spróbujcie dokupić półokrągłe drzwiczki do firmówki, brrr.
A może wymiana cieknącej baterii ? z firmową, dedykowaną był problem
w taniej włoszczyżnie jak to ktoś nazwał, podpasowała głowica ze zwykłej włoskiej baterii w cenie 16zł :lol:
Z firmowymi to już gorzej- sam wiem ile czekałem na elektronikę do Hobby,
o cenie nie wspominam.
Zresztą kilku kolegów (właścicieli aut, tzw. firmowych) zabierało już głos ws. serwisu, części, tudzież innych problemów.
O różnicach w powłoce: aluminim czy GFK (laminat) nawet nie zaczynam dyskusji
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
koko 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO C-LINE 4.8 I
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 19 Sty 2007
Piwa: 70/31
Skąd: Radom
Wysłany: 2009-10-19, 17:20   

Co do stwierdzenia ze kiedyś robono lepsze auta to się pod tym podpisuje w tym roku na targach moja małżonka zamarzyła o czymś nowym umówiliśmy się że ona ogląda estetycznie a ja technicznie.
Powiem wam że takiego chłamu za ponad 100t Eur dawno nie widziałem okna takie jak w li chych cycepach ogrzewanie najtańsze z najtańszych lodówki w kolorze lakieru o jakichkolwiek extrasach mowy niema.Podejrzewam ze był to egzemplaż dla wypożyczalni a Polski dealer sprzedawał może się uda
Ja mam auto leciwe ale technicznie na targach w Krakowie nie było tak uzbrojonego i wyposażonego
_________________
KoKo
Piszę tylko merytorycznie.
Mądrzy ludzie wiedzą przed a nie po
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Yans 
weteran
wielbiciel pieczonych pyrek, grilla i wędzenia


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Sty 2009
Piwa: 106/1683
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 2009-10-19, 17:31   

Też ,podobnie jak koleżanka szukam swojego domku. I dla mnie najważniejszym aspektem jest układ i stan techniczny na dziś. Z doświadczenia forumowiczów ,które ciągle pilnie podglądam wywnioskowałem ,że pierwszy campiórek jest tylko testerem....Dopiero drugi,lub wręcz trzeci nabywamy z większą świadomością. Dlatego nastawiam się na troszkę "nieudany " pierwszy zakup :gwm . Muszę przeczekać " śliwki robaczywki" .Przy drugim będę już bardziej świadomym nabywcą. Wtedy ,to dopiero będę mógł się wymądrzać i szukać dziury w całym... :diabelski_usmiech Włoskie , francuskie, niemieckie czy amerykańskie . Uważam ,że to już się zaczyna troszkę zacierać. Dla mnie najważniejsza jest dbałość poprzedniego właściciela. Nawet najbardziej niemiecki samochód jest w stanie zajechać przez rok zwykła fleja- niedbaluch. Znam taki przypadek. :diabelski_usmiech
_________________
Praca jest najgorszą formą spędzania wolnego czasu....

A każdy dzień jest raz w życiu...


Tomek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ABMCampers_Miś 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: ARCA M699 GLT
Dołączył: 04 Paź 2008
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-10-19, 18:09   

Ja też widziałem przypadki tak strasznie zajechanych samochodów, że nie chciało się wierzyć że mają tylko rok. Jak się o domek na kółkach dba to się odpłaca a jak nie to można go doprowadzić do ruiny bardzo szybko.
A co do wyposażenia technicznego samochodów to powiem tylko tyle na akcesoria i wyposażenie nie ma akcyzy. Jak autko przychodzi z fabryki doposażone na maksa to za każdy detal (markiza, telewizorek itd) trzeba tą akcyzę zapłacić gdyż wchodzi to w skład samochodu. Pytanie tylko po co to zawsze jest 18,6%. A i tak w większości przypadków akcesoria montowane są przez dealerów więc jedyna różnica czy jest gołe czy doposażone we wszystko co się da to te 18,6% :diabelski_usmiech diabeł jak zwykle tkwi w szczegółach :diabelski_usmiech
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
mondeo
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: adria coral sport
Dołączył: 17 Sie 2009
Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: 2009-10-19, 18:11   

kolega produkuje kuchnie i jakiś czas temu powiedział mi tak :
ja produkuję tanie kuchnie to jest badziewie na potęgę ,wszystko najtańsze płyta ,zawiasy ,prowadnice za moment będzie się psuło ale tak jest i tak chcą klienci .
Mówił już zamawiającym ze dopłacą trochę to da lepszą płytę ,zawiasy ale to kosztuje i wiecie co mu powiedzieli ze ma być najtańsza bo mają inna za taką kwotę .
Pytanie jest takie co dostajemy za niską cenę ?szczerze mówiąc znam Włochów bo pracowałem z nimi kilka lat i wiem co za knoty puszczają .(wiele razy mieliśmy reklamację na jakość ich wyrobów ) :wyszczerzony:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Jarosław69 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: LMC Finish 640
Dołączył: 29 Lis 2007
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Praszka-opolskie
Wysłany: 2009-10-19, 21:21   

Czyli wraca stare,a konkretnie stary temat :

Czy lepsze nowe papierowe czy używane blaszane?

Oto jest pytanie!

:idea :idea :idea
_________________
Jarosław
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mondeo
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: adria coral sport
Dołączył: 17 Sie 2009
Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: 2009-10-19, 23:01   

a ja bym zapytał inaczej : :wyszczerzony:

czego nie ma w tańszych camperach ,na czym oni oszczędzają ?

Chyba nikt nie wierzy w to że Włosi są głupi i dają wszytko to co inne firmy 15 tys euro taniej od nich .Fiaty nie sa tańsze od Renaulta czy vw ?
Chyba nikt też nie wierzy ze to kwestia klamek zawiasów iitp (za duza różnica)
a więc co ?
ja zauważyłem że :

-tanie kampery są budowane na zwykłych podwoziach.( tanie na Ducato )
-system ogrzewania jest inny niż truma
-nie ma kabiny pryśnicowej tylko zasłonka
-nie ma poduszki pasazera
-a reszta leży już w samej budowie alkowy (pewnie jest odchudzona jak się da,co by tłumaczyło też trzesczenie tańszych kamperów ,słabsza sztywność alkowy )
-rozmawiałem z kolegą ile by kosztowały dobre zawiasy klamki itp mówi ze to koszt rzedu do 300 euro
Ostatnio zmieniony przez mondeo 2009-10-19, 23:27, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2009-10-19, 23:19   

mondeo napisał/a:
czego nie ma w tańszych camperach

Z tego co zaobserwowałem.
Nie ma takiej jak by to nazwać "pomysłowości" jakichś takich sprytnych schowków, uchwytów przegródek. Sprytnych lampek, wyłączników. Tapicerka nie jest z weluru. Wykończenia ścian bez wykładziny. Nie ma dywaników na podłodze. Listewek ozdobnych, moskitiery w drzwiach. Jest jeden akumulator pokładowy nie za duży. Nie ma podstawek poziomujących, centralnego zamka w części mieszkalnej, markizy, uchwytu na rowery i setek innych drobiazgów które razem czynią cenę. Co do wyposażenia "technicznego" to jest tylko kilka firm produkujących je i większość lodówek to Domestic (Elektroluks), Kibelki Tedford, ogrzewanie i woda to domena Trumy.
Co do samochodu i podwozia o ile auto nie ma zawieszenia alko to każde jest takie samo. Tu można zaoszczędzić na pneumatycznym zawieszeniu.
Nie wiem jak inni. Moje auto jest "papierowe" i ma silnik 2,2 Turbo intercoler, comonrai II generacji 130koni, dwie poduszki, centralny zamek, elektryczne szyby, tempomat, klimatyzację silnikową i to wszystko było seryjnie. Cena takiego nowego samochodu to niewiele więcej niż 35 tyś euro.
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mondeo
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: adria coral sport
Dołączył: 17 Sie 2009
Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: 2009-10-19, 23:29   

ja jeszcze spytam o cos innego .Podoba mi się zabudowa na nowym Ducato ,wie moze ktoś czemu Ducato jest droższe od Forda transita ? :-/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2009-10-19, 23:30   

mondeo napisał/a:
Forda transita ?

Nie wiem :haha:
Ford jest fajniejszy i ładniejszy.
O gustach nie dyskutuje się. :haha:
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jacek stec 
stary wyga

Twój sprzęt: Laika
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Sty 2007
Otrzymał 15 piw(a)
Skąd: Mszczonów/Tylicz
Wysłany: 2009-10-20, 00:04   

O gustach się nie dyskutuje-ale warga w nowym Ducato jest piękna-wiem że Janusz uważa,że okropna.Już kiedyś o tym wspominałem-Ducato jest jedynym autem w którym dzwignia hamulca ręcznego jest po lewej stronie-wiecie dlaczego?.Ze względu na zabudowę kamperową zdecydowano się na takie rozwiązanie w celu umożliwienia bezkolizyjnego przejścia do części mieszkalnej-tak więc czapki z głów-niechby wszyscy tak traktowali kamperowców-myślę ,ze jest to odpowiedż na pytanie mondeo o cenę zabudowy Ducato a Transita
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2009-10-20, 00:11   

No to Jacku woda na mój młyn. Fordzik ma też hamulca po lewej i to ładniejszego tego hamulca niż Ducato. Warga jest beeee.
Nawet komputer pokładowy Fordzik ma po polsku.
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***