Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Szukanie dzikich miejsc w lasach
Autor Wiadomość
bert 
weteran


Twój sprzęt: Iveco 4010 (4x4) Iveco 9016 (4x4) STAR (4x4)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2014
Piwa: 127/2
Skąd: ZDR
Wysłany: 2021-05-18, 10:17   

Cyryl napisał/a:
A dlaczego Ty nie sięgniesz do danych, które są ogólnie dostępne i podasz je tak, aby były zrozumiałe dla takiego laika jak ja?

bert napisał/a:
...zalesienie a nasadzenie to dwie różne sprawy...


to musisz zadzwonić do LP, bo o ile w statystykach do 2007 jest odnawianie - 5 typów i zalesianie - 2 typy, to w następnych statystykach już jest jedna rubryka: "zalesianie" (na ich stronach).

może to dlatego, że nikt taki jak Ty nie powiedział im?

ale okazuje się, że na tych samych stronach LP w różnych statystykach pokazywane są różne dane. porównując rok 2007 i 2019 zalesienia są na podobnym poziomie, ale w innych danych (LP w liczbach 2018) mamy taki wykres i rozdział o drastycznym zmniejszeniu zalesień:

możesz jako światła osoba w tym względzie wytłumaczyć mi o co chodzi, które dane są prawdziwe i dlaczego jedne są sprzeczne z drugimi?
z tego również wynika, że LP nie mają własnych danych, a na swoich stronach umieszczają dane z GUS-u, czyli żeby wiedzieć co u siebie się dzieje pytają innych.

a ten wykres mniej więcej zgadza się z tym co ja laik obserwuję niefachowym okiem.


mogę (jako osoba światła) :spoko . Proszę bardzo :mrgreen:
wyjaśniam: po prostu nie ogarniasz! być może dlatego, że nie szukasz informacji tylko argumentów które mają samego Ciebie utwierdzić w przekonaniu o słuszności Twojej wydumanej racji.
:spoko
_________________
Norbert J. Zbróg

świat w odsłonach różnych
https://jasawa.flog.pl/
Maraton wszystkich odcinków "Sąsiadów" nie jest tak wyniszczający dla mózgu jak to co się od...erdala w tym kraju. Karol Zbróg
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bert 
weteran


Twój sprzęt: Iveco 4010 (4x4) Iveco 9016 (4x4) STAR (4x4)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2014
Piwa: 127/2
Skąd: ZDR
Wysłany: 2021-05-18, 10:33   

to się robi tak
media i plotka (wymaga pewnego czasu)
wskazuje wroga: dużo zarabia, mieszka w willi w lesie, nic nie robi tylko grzebie w internecie.
Do tego zafałszowane mapki czerwone jak pierwszomajowa szturmówka albo papieskie buty ;) (a wszytko oparte na nadinterpretacji lub zwykłym fałszu)
potem larum, tnąąąąąąąąą i nie wpuszczająąąąąąą

a potem:
https://www.onet.pl/infor...9vjj51,79cfc278

a "Samotne Wilki" ;) szczęśliwe jak przysłowiowa świnia w deszcz

Znamienne, że "ekologi" na codzień walczące o wydarcie z LP jakiejś kasy nagle dostrzegły niebezpieczeństwo prywatyzacji. Przynajmniej jedni w miarę trzeźwi.
_________________
Norbert J. Zbróg

świat w odsłonach różnych
https://jasawa.flog.pl/
Maraton wszystkich odcinków "Sąsiadów" nie jest tak wyniszczający dla mózgu jak to co się od...erdala w tym kraju. Karol Zbróg
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 301/14
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-05-18, 10:46   

to nieprawda, bo przecież na stronach LP znalazłem dane, które zaświadczyły, że obszar lasów się nie zmienił znacząco od wielu lat, a zalesianie jest na tym samym poziomie, co jak napisałem jest sprzeczne z moimi odczuciami:

Cyryl napisał/a:
"...wszedłem na stronę LP i spojrzałem w statystyki i co się okazuje:

1. powierzchnia lasów...

2. lesistość naszego kraju...

3. zalesienie..

...czyli moje odczucia, że jest źle ... nie są prawdą"


ani tego nie zataiłem, ani nie naciągnąłem do moich obserwacji, co niewątpliwie zrobiłbym, gdybym jak twierdzisz szukał argumentów mających mnie utwierdzić w słuszności.

ale na tych samych stronach znalazłem taką tabelkę (która odpowiada moim obserwacjom) i nie wiem co jest prawdą.
szukam pomocy z dojściu do prawdy u Ciebie, ale Ty (tak mi się wydaje) ani nie jesteś zainteresowany jaki jest stan faktycznym, ani informacjami na stronach LP, ani danymi, ani liczbami.

kto tu nie szuka informacji tylko argumentów które mają samego siebie utwierdzić w przekonaniu o słuszności swojej wydumanej racji?

poza tym ja już nie jestem stroną w sporze, musisz teraz powalczyć z danymi ze stron LP.

ps. czy strony LP uważasz za plotkarskie media?
i ja w nie wpadłem jak świnia w deszcz?
_________________

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bert 
weteran


Twój sprzęt: Iveco 4010 (4x4) Iveco 9016 (4x4) STAR (4x4)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2014
Piwa: 127/2
Skąd: ZDR
Wysłany: 2021-05-18, 11:07   

Cyryl napisał/a:
to nieprawda, bo przecież na stronach LP znalazłem dane, które zaświadczyły, że obszar lasów się nie zmienił znacząco od wielu lat, a zalesianie jest na tym samym poziomie, co jak napisałem jest sprzeczne z moimi odczuciami:

Cyryl napisał/a:
"...wszedłem na stronę LP i spojrzałem w statystyki i co się okazuje:

1. powierzchnia lasów...

2. lesistość naszego kraju...

3. zalesienie..

...czyli moje odczucia, że jest źle ... nie są prawdą"


ani tego nie zataiłem, ani nie naciągnąłem do moich obserwacji, co niewątpliwie zrobiłbym, gdybym jak twierdzisz szukał argumentów mających mnie utwierdzić w słuszności.

ale na tych samych stronach znalazłem taką tabelkę (która odpowiada moim obserwacjom) i nie wiem co jest prawdą.
szukam pomocy z dojściu do prawdy u Ciebie, ale Ty (tak mi się wydaje) ani nie jesteś zainteresowany jaki jest stan faktycznym, ani informacjami na stronach LP, ani danymi, ani liczbami.

kto tu nie szuka informacji tylko argumentów które mają samego siebie utwierdzić w przekonaniu o słuszności swojej wydumanej racji?

poza tym ja już nie jestem stroną w sporze, musisz teraz powalczyć z danymi ze stron LP.

ps. czy strony LP uważasz za plotkarskie media?
i ja w nie wpadłem jak świnia w deszcz?


mam wrażenie że Ty to emeryt jesteś?

ja nie, nie mam więc tyle wolnego czasu by go aż tak marnować, więc na razie nie odpowiem Ci na treść Twojego posta. Nie chciałbym tego robić po łebkach. Zrobię to w pierwszej wolnej od rzeczy istotnych chwili (obiecuję)

Ty jesteś "Samotny Wilk" bo to o jego radości (jak świnia w deszcz) było o zmianie ustawy.
_________________
Norbert J. Zbróg

świat w odsłonach różnych
https://jasawa.flog.pl/
Maraton wszystkich odcinków "Sąsiadów" nie jest tak wyniszczający dla mózgu jak to co się od...erdala w tym kraju. Karol Zbróg
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 301/14
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-05-18, 11:12   

ja myślałem, że pisanie 12 stron wypowiedzi to jest marnowanie czasu, a spojrzenie w dane ze stron LP powinny rozwiać wątpliwości.
_________________

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 301/14
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-06-05, 07:47   

jutro jedziemy nad morze, aby minąć się z większością spędzającą tak długi weekend.
spodziewamy się armagedonu na drogach w kierunku morza więc postanowiliśmy rozbić to na dwa dni, w końcu jedziemy turystycznie.

kiedyś chyba 10 lat temu byłem nad jeziorem Zdbiczno i bardzo mi się podobało.
na półwyspie Zdbice są takie stanowiska, zadzwoniłem do nadleśnictwa i bardzo uprzejmy pan powiedział, że można wjechać nocować, wyznaczył mi stanowisko, jednak po jakimś czasie przysłał SMS-a, że wszystkie w tym terminie są wolne.
zamierzamy w niedzielę wieczorem zrobić spacer, w poniedziałek rano te i w drogę.

biwakowanie jest płatne i w poniedziałek skontaktuje się pani z nadleśnictwa i powie ile (ma być to niewielka kwota) i na jakie konto przelać.

żadnych kłopotów, pan polecił mi wysłać SMS-a i odpisał, bo nadleśnictwo nie pracuje, a ów SMS ma być dla ewentualnej straży leśnej.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 301/14
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-06-07, 15:04   

Cena za jedną dobę, dwie osoby, jedna ucząca się, jeden kamper - 44,28zł.
Wczoraj kompaliśmy się kilka razy dzisiaj po śniadaniu pływanie, w drogę i jesteśmy nad morzem.
_________________

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jestem47 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Ford Connect
Dołączył: 30 Lip 2017
Piwa: 5/3
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2021-06-10, 21:06   

Bardzo dobra miejscówka , wczoraj nocowałem, przystań stateczków Buczyniec Parking Buczyniec statek Cyranka Biwakować nie można ale przenocować nie było problemu tak samo na pochylni Buczyniec atrakcji dużo włącznie z rejsem po trawie .Parking spory ,nocowałem bez problemu Droga z S7 na Drulity do drogi 526
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jestem47 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Ford Connect
Dołączył: 30 Lip 2017
Piwa: 5/3
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2021-06-10, 21:16   

Naczytałem się się postów i same okólniki a gdzie te dzikie miejsca nie róbcie jaj czczą pisaniną ja chce stanąć gdzieś i zanocować dwa trzy dni a wy tu pitu pitu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2021-06-15, 06:13   

jestem47 napisał/a:
a gdzie te dzikie miejsca

LP robią robotę. Tną na potęgę. I to w całej Polsce. :chytry Pewnie przygotowują dla nas, turystów miejsca pod dzikie ustawki w lasach. :haha: Do Puszczy Kampinoskiej mam odległość na rzut beretem. Często tam maszeruję i widzę co się dzieje. Końca nie widać. Bo oni lubią pomagać. :szeroki_usmiech

A tak na poważnie to dzikich miejsc szukaj w mBDL, a nie tu na forum. Trudno powiedzieć, który rejon RP Ciebie interesuje. Wszystko jest w ww. banku danych o lasach. Ale, na nadmiar takich miejsc nie licz. :spoko

Puszcza Kampinoska.jpg
Takich stosów drewna w PK jest bez liku. Tną głownie na wysokości od Leszna na zachód. Tam turystów bywa mniej.
Plik ściągnięto 6 raz(y) 428,98 KB

_________________
Andrzej
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 301/14
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-06-15, 07:28   

jestem47 napisał/a:
...wy tu pitu pitu


na FB jest grupa 'karawaning miejscówki na dziko" jest tam mapa z opisami,

jest strona - "grupa biwakowa", tam masz również mapę z miejscówkami na dziko i to w całej Europie z opisami, zdjęciami i danymi GPS.

jest strona - "czas w las" prowadzona przez LP i też jest mapa z opisami miejscówek.

tyle mojego pitu, pitu.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2021-06-15, 22:42   

jestem47 napisał/a:
Naczytałem się się postów i same okólniki


Zaraz, zaraz - ja wspomniałem o kilku miejscach, bez pitu, pitu. A o polach biwakowych nad jeziorami Zelwa i Pomorze, kto napisał. Kto dodał fotki, a nawet cenniki tych miejsc? Pisałem też o tym jak jest w Estonii. Zresztą o miejscach w Estonii wiele już napisano. Wystarczy odszukać i czytać, czytać. Dodałem zdjęcia takich miejsc. Też bez pitu, pitu. A kto dał przykład pola namiotowego w Nadleśnictwie Augustów wraz z cennikiem? :shock:

Wcale nie napisałeś czego oczekujesz i w jakiej lokalizacji? Skąd forumowicze mają wiedzieć czego Ty szukasz? Kto wie, może szukasz na Mazurach, a może w górach. A może nawet w całej Europie szukasz? Nikt tego nie wie. Określ się i wnieś własny wkład pracy jakiś. Najlepiej bez pitu, pitu. :haha:
Narzekać to każdy potrafi. Samo się nie zrobi. :-P
_________________
Andrzej
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jestem47 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Ford Connect
Dołączył: 30 Lip 2017
Piwa: 5/3
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2021-08-10, 15:22   

I masz rację :wyszczerzony:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
grzegorz_wol 
weteran

Twój sprzęt: Knaus 595 '98
Nazwa załogi: powolniaki
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2015
Piwa: 79/64
Skąd: Piła
Wysłany: 2023-07-17, 19:43   

W nocy z soboty na niedzielę trochę przymusowo musiałem nocować na dziko w lesie.
Spływałem sobie kajakiem Gwdą i wstępnie planowałem spanie w jednym z wielu miejsc z wiatami przy rzece. Ponieważ miejsca te są darmowe to znalazły w sezonie wielu chętnych nie mających niestety nic wspólnego ze spływami kajakowymi i były zatłoczone. Z mapy czas w las wynikało że można zanocować na zachodnim brzegu rzeki.
Rozbiłem się namiotem w lesie przy samym brzegu. Około 1,5 od elektrowni Jastrowie.

Wrażenia z nocy są takie. Co jakiś czas jakaś fauna z pluskiem ładowała się do wody. Rozumiem było gorąco.

Czterdzieści minut po północy jakiś cymbał podjechał samochodem i zatrąbił dwa razy. Odjechał w górę rzeki i znowu zatrąbił i tak oddalając się robił jeszcze kilkukrotnie. :box

Przed drugą coś próbowało dostać się jak mi się wydawało do mojej reklamówki z opakowaniami po jedzeniu która była przygnieciona kamieniem metr od mojej głowy obok namiotu. Kilkukrotne prośby : "Idź sobie"- nie robiły na tym czymś wrażenia. :ok

Pomogło jak poruszałem namiotem. Pomogło na pół godziny.
Wkurzyłem się i powiesiłem reklamówkę wysoko na drzewie. Za półgodziny to samo... okazało się że to cholerne coś atakowało worek na śmieci pozostawiony przez wędkarzy... :haha:

Zdesperowany postanowiłem poświęcić jedną konserwę mięsną żeby się nażarło i sobie poszło ale jak wygramoliłem się z namiotu a było już prawie jasno to w zasięgu wzroku nic nie zauważyłem.

Cisza spokój? Chwyt marketingowy Lasów Państwowych ...w bajki włożyć....
:spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 447/330
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2023-07-17, 20:14   

grzegorz_wol,
Tak mi się spodobało, że stawiam :pifko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***