Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: janusz
2015-02-01, 22:52
Boxerek na Komperek
Autor Wiadomość
voice 
weteran
Nie licz dni, spraw by to dni się liczyły


Twój sprzęt: Bürstner Lyseo T 710
Nazwa załogi: Voice_Band
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Gru 2012
Piwa: 20/21
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: 2015-11-22, 14:04   

Panowie nikt nie podpowie jak z tym podłączeniem.

Powiem tak jak zmostkuje styki 85 i 30 przekaźnika od Ledów i podam je bezpośrednio do + to wtedy działa tak:
- przy otwarciu schodów ledy świeca
- przy zamknięciu gasną i było by wszystko O.K. Tylko jak podaję sygnał ze stacyjni wtedy schody się nie chowają.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
nikita55 
stary wyga

Twój sprzęt: Hobby T600 2,5 TDi 115PS
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 09 Sty 2015
Piwa: 28/12
Skąd: Nieokreślone
Wysłany: 2015-11-22, 18:03   sterowanie

Jeżeli masz włącznik taki jak na schemacie nr4 który Ci przesłałem oraz przekaźnik z pinami 30,85,86,87,87a i prawidłowo podłączyłeś według tego schematu to musi działać bo ...u mnie działa...
Musisz mieć taki sam włącznik lub inny o takim samym działaniu ,bo z niego jak widzisz na schemacie pobierany jest minus.Przekaźnik sterujący na tym przykładzie po przekręceniu stacyjki dostanie plus na 85 i 87 pin.Przekaźnik poda plus na 30 kablem pomarańczowym i stopień się schowa bo przez klawisz dostaje minus kablem fioletowym.Led się pali i przekaźnik działa tyle aż schodek się schowa i stycznikiem odetnie minus led przestanie świecić i na pin 86 nie będzie już minusa dlatego automatycznie działa. Nie wiem jak to lepiej wytłumaczyć.

...może jeszcze tak...jeżeli stopień jest wysunięty ma podany minus,żeby go schować trzeba podać mu plus ale tylko na czas aż się zamknie.Czyli minus do przekaźnika jest pobierany przez stycznik dlatego po schowaniu stopnia przekaźnik przestaje działać.A poprzez stacyjkę podajesz na przekaźnik plus....teraz pewnie już wszystko jasne...
_________________
nikita55
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Świstak 
Kombatant


Twój sprzęt: Milka, Milka2
Nazwa załogi: Świstaki
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Cze 2009
Piwa: 426/100
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2015-11-22, 18:09   

Na tym kolorowym rysunku masz nie podłączoną końcówkę 85 przekaźnika ledów. Gdzie zapomniałeś: na rysunku czy w rzeczywistości? :mrgreen:

To że schody się nie chowają przy pracujących ledach wynika ze słabej masy (przewód brązowy) lub marnej jakości mikrostyków (krańcówki). Odkłada się na niej zbyt duże napięcie co powoduje że przekażnik od chowania schodów nie może się wysterować. Włącz stacyjkę i wtedy rozepnij mostek 85-30 Jeżeli schodek się schowa to jest to spowodowane marną krańcówką albo marną masą przewodu brązowego.i czarnego od ledów

Masz kilka rozwiązań: zamontować mniej ledów, poprawić masę, podłączyć minus ledów do innego punktu masy niż przewód brązowy.
_________________
"Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego uważa mnie mój pies"


Milka - może ją spotkacie?
Ostatnio zmieniony przez Świstak 2015-11-22, 18:19, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
voice 
weteran
Nie licz dni, spraw by to dni się liczyły


Twój sprzęt: Bürstner Lyseo T 710
Nazwa załogi: Voice_Band
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Gru 2012
Piwa: 20/21
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: 2015-11-22, 18:15   

Świstak napisał/a:
Na tym kolorowym rysunku masz nie podłączoną końcówkę 85 przekaźnika ledów. Gdzie zapomniałeś: na rysunku czy w rzeczywistości? :


specjalnie ich nie uwzględniłem żeby was zapytać gdzie powinno być podłączone.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Świstak 
Kombatant


Twój sprzęt: Milka, Milka2
Nazwa załogi: Świstaki
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Cze 2009
Piwa: 426/100
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2015-11-22, 18:22   

30 bezpośrednio a 85 przez wyłącznik do stałego plusa (nie przez stacyjkę) Wyłącznik służy do stałego wyłączania ledów nawet kiedy schody będą otwarte
_________________
"Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego uważa mnie mój pies"


Milka - może ją spotkacie?
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
voice 
weteran
Nie licz dni, spraw by to dni się liczyły


Twój sprzęt: Bürstner Lyseo T 710
Nazwa załogi: Voice_Band
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Gru 2012
Piwa: 20/21
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: 2015-11-22, 18:41   

Świstak napisał/a:
30 bezpośrednio a 85 przez wyłącznik do stałego plusa (nie przez stacyjkę) Wyłącznik służy do stałego wyłączania ledów nawet kiedy schody będą otwarte


Świstak dziękuje ci - miałeś rację nie działało ponieważ była za słaba masa, Dokręciłem mase i wszystko funkcioniert GUT :bigok

Stawiam piwko - choć tyle mogę
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Świstak 
Kombatant


Twój sprzęt: Milka, Milka2
Nazwa załogi: Świstaki
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Cze 2009
Piwa: 426/100
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2015-11-22, 18:46   

Za kilka lat ta masa znowu będzie marna. Podłącz minus ledów w innym punkcie do masy niż brązowy przewód.

Cieszę się że mogłem pomóc. :mrgreen:

Za piwko serdecznie dziękuję. Odbiorę gdy przyjadę po Milkę 2 - stoi w Twoim mieście...
_________________
"Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego uważa mnie mój pies"


Milka - może ją spotkacie?
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
voice 
weteran
Nie licz dni, spraw by to dni się liczyły


Twój sprzęt: Bürstner Lyseo T 710
Nazwa załogi: Voice_Band
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Gru 2012
Piwa: 20/21
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: 2015-11-22, 20:18   

Świstak napisał/a:
Za kilka lat ta masa znowu będzie marna. Podłącz minus ledów w innym punkcie do masy niż brązowy przewód.

Cieszę się że mogłem pomóc. :mrgreen:

Za piwko serdecznie dziękuję. Odbiorę gdy przyjadę po Milkę 2 - stoi w Twoim mieście...


Zapraszam Świstak na Kawkę do mnie - i nawet nie śmiem słyszeć jak będziesz i mnie nie odwiedzisz.

Ale problem jeszcze jest.
W tej chwili po podłączeniu wszystkiego schodki działaja tak:
- przy otwarciu ledy świecą
- natomiast nie gasną przy zamknięciu z klawisza ( aby zgasły muszę włączyć stacyjkę)

Doszedłem, że problemem chyba jest plus po stacyjce - ale dlaczego - gdy bezpośrednio mam to podłączone pod aku i kabelkiem tylko dotykam symuluje + po stacyjce wszystko działa.
Plus po stacyjce zapożyczyłem z bezpiecznika gdzie po włączeniu stacyjki pojawia się +12 a po wyłączeniu gaśnie.- więc w czym jest znowu problem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
mrsulki 
weteran
w średnim wieku


Twój sprzęt: Knaus BoxStar Street 600
Nazwa załogi: SULAKI
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Gru 2007
Piwa: 44/22
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2015-11-22, 20:30   

voice napisał/a:
Plus po stacyjce zapożyczyłem z bezpiecznika gdzie po włączeniu stacyjki pojawia się +12 a po wyłączeniu gaśnie.- więc w czym jest znowu problem.

Sprawdź to napięcie jakimś obciążeniem np żarówką 21W bo miernik może oszukiwać (12V pojawia się przez jakiś odbiornik)
_________________
Radek
Ignavis semper feriae sunt...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
voice 
weteran
Nie licz dni, spraw by to dni się liczyły


Twój sprzęt: Bürstner Lyseo T 710
Nazwa załogi: Voice_Band
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Gru 2012
Piwa: 20/21
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: 2015-11-22, 22:12   

mrsulki napisał/a:
voice napisał/a:
Plus po stacyjce zapożyczyłem z bezpiecznika gdzie po włączeniu stacyjki pojawia się +12 a po wyłączeniu gaśnie.- więc w czym jest znowu problem.

Sprawdź to napięcie jakimś obciążeniem np żarówką 21W bo miernik może oszukiwać (12V pojawia się przez jakiś odbiornik)


jest pełne 12V - wiec już mnie w................ co jest grane . nawet przekaźniki zmieniłem i nadal to samo.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Świstak 
Kombatant


Twój sprzęt: Milka, Milka2
Nazwa załogi: Świstaki
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Cze 2009
Piwa: 426/100
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2015-11-22, 22:35   

Instalacja zachowuje się prawidłowo. Problemem nie jest niepełne +12 ale fałszywa masa która pojawia się na bezpieczniku (przez inne obciążenia podłączone do niego) po wyłączeniu zasilania (stacyjki). Jeżeli mam rację - po wyłączeniu stacyjki LED będą świecić. Gdy odepniesz Twoją instalację od bezpiecznika - zgasną. Oznacza to że musisz w to miejsce dołożyć diodę prostowniczą między + po stacyjce (dolny styk S3) a Twoją instalację tak, aby prąd mógł popłynąć od stacyjki do instalacji, a w odwrotnym kierunku już nie.
_________________
"Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego uważa mnie mój pies"


Milka - może ją spotkacie?
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
voice 
weteran
Nie licz dni, spraw by to dni się liczyły


Twój sprzęt: Bürstner Lyseo T 710
Nazwa załogi: Voice_Band
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Gru 2012
Piwa: 20/21
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: 2015-11-22, 22:43   

Świstak napisał/a:
Instalacja zachowuje się prawidłowo. Problemem nie jest niepełne +12 ale fałszywa masa która pojawia się na bezpieczniku (przez inne obciążenia podłączone do niego) po wyłączeniu zasilania (stacyjki). Jeżeli mam rację - po wyłączeniu stacyjki LED będą świecić. Gdy odepniesz Twoją instalację od bezpiecznika - zgasną. Oznacza to że musisz w to miejsce dołożyć diodę prostowniczą między + po stacyjce (dolny styk S3) a Twoją instalację tak, aby prąd mógł popłynąć od stacyjki do instalacji, a w odwrotnym kierunku już nie.


podłączyłem diodę prostowniczą o symbolu 6A10 ( tylko taką miałem) miedzy lampką sygnalizacyjną a plusem od stacyjki i wszystko śmiga jak powinno - Świstak jesteś Wielki. Dosłownie i w przenośni. :mrgreen:

Ale mam pytanko czy tą diodę 6A10 mogę zostawić nic nie popali w instalacji czy wymienić na inną jeżeli wymienić to na jaką ??
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Świstak 
Kombatant


Twój sprzęt: Milka, Milka2
Nazwa załogi: Świstaki
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Cze 2009
Piwa: 426/100
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2015-11-23, 08:29   

Wytrzyma bez najmniejszego problemu. Ma prąd maksymalny 6A przy 1000V, U Ciebie odpowiednio 0,5A i 14V więc ciut zapasu jest.
_________________
"Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego uważa mnie mój pies"


Milka - może ją spotkacie?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***