Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Koszty budowy
Autor Wiadomość
Zbynek 
zaawansowany


Twój sprzęt: Był: Knaus Boxstar 600
Dołączył: 22 Kwi 2017
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Białystok

Wysłany: 2020-08-31, 10:15   

Darek Szczecin napisał/a:
:shock: , bardzo, oszczędnie masz zrobioną kalkulację, nabywał właśnie graty na konwersję i ceny okien identycznych wychodzą mi prawie x2 , markiza cena x2, roletki remis moskitiera cena OK, :spoko . Do listy dopisz sobie pompę wody, magistralę wodną ( wodę zrób jak raven22, na akcesoriach pneumatycznych działa)
Maskownice drzwi, podeślij co to bo wykończenie tych elementów to mordęga :spoko


Maskownice:
https://sklep.klaja.pl/pl/p/Maskownica-drzwi-boczne-Ducato-Boxer-Jumper-Obudowa/1672
https://sklep.klaja.pl/pl/p/Maskownica-drzwi-Ducato-Boxer-Jumper-Obudowa-2szt/6447

Markizę kupiłem jako leżak magazynowy - z zewnątrz zakurzona i troszkę wypłowiała, w środku po otwarciu nówka sztuka. Być może ktoś miał zamontowaną ale nie używał. W tej cenie kupiłem już z adapterami.
Okna podałem ceny zakupu, trafiły mi się z demontażu, ale w stanie niemal idealnym, podane ceny są razem z roletami/moskitierami.
Brakuje mi jeszcze okna dachowego do łazienki, waham się między Fiammą a Dometic`kiem 28x28. Które lepsze?
Rolet Remis`a jeszcze nie mam, ceny są z netu. Prawdopodobnie kupię na samym końcu, ale muszę podrążyć temat bo mam czujnik deszczu i nie wszystkie pasują. Alternatywa to Dometic FP200.
Pompę wody już mam (instalacja ciśnieniowa), naczynie wzbiorcze sam zrobię, instalacja wodna na szybkozłączkach pneumatycznych - znam ten system bo w pracy często stosuję.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Darek Szczecin 
Kombatant

Twój sprzęt: JUMPER BLACK 205PS, VW T5 4Motion Seikel
Nazwa załogi: Darek&Anita&Maja
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Piwa: 113/163
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2020-08-31, 11:20   

maskownice bomba dzięki, nabywam.
mam kupione Remisy i Dometic FP200, jeszcze nie rozpakowałem, ja będę robił na aucie bez czujnika deszczu, ale mam roboczego z czujnikiem więc mogę sprawdzić czy coś nie koliduje. Ja jeszcze mam inny problem , mam chęć wyciąć gilotynę i otworzyć przestrzeń nad przednimi fotelami, a jednocześnie chcę mieć roletki Remis lub Dometic dlatego kupiłem dwa zestawy w celach adaptacji.

po dorzuceniu maskownic bok i tył tabelka wycena gratów bez wypasu 39540,- :spoko
tabelka wycena gratów na wypasie 54466,- :mrgreen:
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Zbynek 
zaawansowany


Twój sprzęt: Był: Knaus Boxstar 600
Dołączył: 22 Kwi 2017
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Białystok

Wysłany: 2020-08-31, 13:42   

Darek Szczecin napisał/a:
maskownice bomba dzięki, nabywam.
mam kupione Remisy i Dometic FP200, jeszcze nie rozpakowałem, ja będę robił na aucie bez czujnika deszczu, ale mam roboczego z czujnikiem więc mogę sprawdzić czy coś nie koliduje. Ja jeszcze mam inny problem , mam chęć wyciąć gilotynę i otworzyć przestrzeń nad przednimi fotelami, a jednocześnie chcę mieć roletki Remis lub Dometic dlatego kupiłem dwa zestawy w celach adaptacji.

po dorzuceniu maskownic bok i tył tabelka wycena gratów bez wypasu 39540,- :spoko
tabelka wycena gratów na wypasie 54466,- :mrgreen:


Ja chcę zrobić możliwie tanio, ale bez tzw. "dziadowania" czyli słabej jakości, byle jakich komponentów. Stąd m.in. lodówka 230V z przetwornicą, ogrzewanie z chińskiego webasto (polecane nawet na tym forum).
Największym kompromisem jest przenośna toaleta zamiast kasetowej, ale to wynika z chęci posiadania dużego prysznica (80x80cm).
Nie wiem jakim cudem ludzie robią kompletne zabudowy za 20-30tys. zł. :shock:
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Darek Szczecin 
Kombatant

Twój sprzęt: JUMPER BLACK 205PS, VW T5 4Motion Seikel
Nazwa załogi: Darek&Anita&Maja
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Piwa: 113/163
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2020-08-31, 13:45   

widzisz, mniej więcej nasze podliczenia się zgadzają, czyli bez dziadowania ale z kompromisami 40k to jest realna kwota na graty.
też się dziwie jak inni zamykają projekty w kwotach poniżej 30k. :spoko
raven22 też potwierdza 40k - dużo będę czerpał z jego rozwiązań.
wychodzi że 40k to jest optymalny kosztorys materiałów
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wędrowiec 
weteran


Twój sprzęt: burstner privilege t690
Nazwa załogi: Marzena i Przemek
Dołączył: 15 Maj 2011
Piwa: 122/29
Skąd: bydgoszcz
Wysłany: 2020-08-31, 14:39   

Pomimo tego, że budowałem 9 lat temu to mi materiały też wyszły 40k. Do tego doszło jeszcze to co trzeba było włożyć w samochód, aby fajnie jeździł i nie gnił.
_________________
wędrowiec
Cztery stolice
www.camperteam.pl/forum/viewtopic.php?t=30300
Norwegia
www.camperteam.pl/forum/v...hlight=norwegia

www.camperteam.pl/forum/viewtopic.php?t=33834
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Zbynek 
zaawansowany


Twój sprzęt: Był: Knaus Boxstar 600
Dołączył: 22 Kwi 2017
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Białystok

Wysłany: 2020-08-31, 14:58   

Darek Szczecin napisał/a:
widzisz, mniej więcej nasze podliczenia się zgadzają, czyli bez dziadowania ale z kompromisami 40k to jest realna kwota na graty.
też się dziwie jak inni zamykają projekty w kwotach poniżej 30k. :spoko
raven22 też potwierdza 40k - dużo będę czerpał z jego rozwiązań.
wychodzi że 40k to jest optymalny kosztorys materiałów


Po prostu tyle to kosztuje. Jeśli chce się taniej to oczywiście można, ale kosztem dużo większych kompromisów.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Tomek84 
zaawansowany

Twój sprzęt: brak
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Sie 2020
Piwa: 5/5
Skąd: małopolska
Wysłany: 2020-08-31, 21:30   

Darek Szczecin napisał/a:
Ja jeszcze mam inny problem , mam chęć wyciąć gilotynę i otworzyć przestrzeń nad przednimi fotelami, a jednocześnie chcę mieć roletki Remis lub Dometic dlatego kupiłem dwa zestawy w celach adaptacji.
:


nie wiem co to gilotyna, ale może to rozwinąć?
wydawało mi się, że demontaż półki nad szoferką i jej wzmocnienia nijak nie ingeruje w zabudowę drzwi i szyby przedniej, więc jaki to ma związek z roletkami?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Darek Szczecin 
Kombatant

Twój sprzęt: JUMPER BLACK 205PS, VW T5 4Motion Seikel
Nazwa załogi: Darek&Anita&Maja
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Piwa: 113/163
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2020-08-31, 22:01   

Tomek84 napisał/a:
Darek Szczecin napisał/a:
Ja jeszcze mam inny problem , mam chęć wyciąć gilotynę i otworzyć przestrzeń nad przednimi fotelami, a jednocześnie chcę mieć roletki Remis lub Dometic dlatego kupiłem dwa zestawy w celach adaptacji.
:


nie wiem co to gilotyna, ale może to rozwinąć?
wydawało mi się, że demontaż półki nad szoferką i jej wzmocnienia nijak nie ingeruje w zabudowę drzwi i szyby przedniej, więc jaki to ma związek z roletkami?


Golityna to taka nazwa wymyślona przez Toskanera :spoko i odnosi się do wzmocnienia łączącego słupki B, które stanowi wsparcie półki nad szoferką.
roletki Remis montuje się też do oryginalnej tapicerki szoferki, a jak jej nie będzie do trzeba będzie kombinować. Oczywiście zamocować zawsze można jakoś, ale chodzi też o to co by było to zrobione estetycznie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
decumanus 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 2007
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Kwi 2017
Piwa: 44/23
Skąd: Bielsko Biała :D
Wysłany: 2020-08-31, 23:46   

Pamietam to ...CIACH!!!!...

...
"O kura przez W.....

za duzo wycialem... aaaa tam przeciez chcialem byc kreatywny... "

Po nocach mi sie ten moment snil, budzilem sie zlany potem ;)
A tak serio - polecam zostawic tapicerke sufitu na ile o tylko mozliwe. Czyli nad drzwiami I slonecznikami. Rzezbienie tego to gufniana robota czyli moze te roletki sie zalapia... nie wiem, nie widzialem.

Btw, u mnie wyszlo 50k, ale truma i system pasow plus norweskie ceny za śrubki zrobily swoje.
R
_________________
tak ja sie staram https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0

opnia jest jak dupa - każdy ma swoją
"immposible" is not a fact - it is an opinion
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Darek Szczecin 
Kombatant

Twój sprzęt: JUMPER BLACK 205PS, VW T5 4Motion Seikel
Nazwa załogi: Darek&Anita&Maja
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Piwa: 113/163
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2020-09-01, 00:22   

decumanus napisał/a:
Pamietam to ...CIACH!!!!...

...
"O kura przez W.....

za duzo wycialem... aaaa tam przeciez chcialem byc kreatywny... "

Po nocach mi sie ten moment snil, budzilem sie zlany potem ;)
A tak serio - polecam zostawic tapicerke sufitu na ile o tylko mozliwe. Czyli nad drzwiami I slonecznikami. Rzezbienie tego to gufniana robota czyli moze te roletki sie zalapia... nie wiem, nie widzialem.

Btw, u mnie wyszlo 50k, ale truma i system pasow plus norweskie ceny za śrubki zrobily swoje.
R


:ok Zostawię tej tapicerki tyle ile możliwe, ale tej gówno półki nie chcę, mam w obecnym i napierdzielam się o to co chwila,
Kombinuje jak szczątkową tapicerkę oryginalną kabiny połączyć z dziura po półce i jakąś nową tapicerką którą trzeba będzie wykonać tak co by nie raziło ulepem jakimś :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Neno 
zaawansowany


Dołączył: 14 Lip 2011
Piwa: 73/24
Skąd: Zambrów
Wysłany: 2020-09-01, 07:26   

Zbynek napisał/a:
Darek Szczecin napisał/a:
widzisz, mniej więcej nasze podliczenia się zgadzają, czyli bez dziadowania ale z kompromisami 40k to jest realna kwota na graty.
też się dziwie jak inni zamykają projekty w kwotach poniżej 30k. :spoko
raven22 też potwierdza 40k - dużo będę czerpał z jego rozwiązań.
wychodzi że 40k to jest optymalny kosztorys materiałów


Po prostu tyle to kosztuje. Jeśli chce się taniej to oczywiście można, ale kosztem dużo większych kompromisów.

Dokładnie, są załogi nie robiące toalety, pryszniców (czasem tylko zewnętrzny) i chwalą sobie takie rozwiązania nawet po kilku wyjazdach. Ba, są Vanlifersi którzy żyją bez ciepłej wody. Niektórym wystarcza w zupełności akumulator 90Ah na zabudowie i panel 100W bo nie mają lodówki! A jak by to podliczył + kilka innych oszczędności i schodzimy poniżej 20kzł.
Wszystko sztuka kompromisów i naszych oczekiwań. U mnie wyjdzie coś pomiędzy 38 a 43kzł, ale będzie tak jak chciałem, tak jak planowałem. Zrezygnowałem tylko z Truma Combi bo otarłbym się o 50kę :D
_________________
https://www.youtube.com/c...idC1vPGRfkTj4GA
https://www.facebook.com/PERYPETIE-323246362400502
https://www.instagram.com/_perypetie/
http://www.przezswiat.eu/blog
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Zbynek 
zaawansowany


Twój sprzęt: Był: Knaus Boxstar 600
Dołączył: 22 Kwi 2017
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Białystok

Wysłany: 2020-09-01, 08:39   

Neno napisał/a:
Zbynek napisał/a:
Darek Szczecin napisał/a:
widzisz, mniej więcej nasze podliczenia się zgadzają, czyli bez dziadowania ale z kompromisami 40k to jest realna kwota na graty.
też się dziwie jak inni zamykają projekty w kwotach poniżej 30k. :spoko
raven22 też potwierdza 40k - dużo będę czerpał z jego rozwiązań.
wychodzi że 40k to jest optymalny kosztorys materiałów


Po prostu tyle to kosztuje. Jeśli chce się taniej to oczywiście można, ale kosztem dużo większych kompromisów.

Dokładnie, są załogi nie robiące toalety, pryszniców (czasem tylko zewnętrzny) i chwalą sobie takie rozwiązania nawet po kilku wyjazdach. Ba, są Vanlifersi którzy żyją bez ciepłej wody. Niektórym wystarcza w zupełności akumulator 90Ah na zabudowie i panel 100W bo nie mają lodówki! A jak by to podliczył + kilka innych oszczędności i schodzimy poniżej 20kzł.
Wszystko sztuka kompromisów i naszych oczekiwań. U mnie wyjdzie coś pomiędzy 38 a 43kzł, ale będzie tak jak chciałem, tak jak planowałem. Zrezygnowałem tylko z Truma Combi bo otarłbym się o 50kę :D


U mnie największe oszczędności to:
1. Chińskie "Webasto" zamiast Trumy - ok. 6000-7000zł mniej,
2. Lodówka 230V zamiast typowej kamperowej - 2000-4000zł mniej (zależy do czego porównywać),
3. Okna - 4000-5000zł,
4. Markiza - 15000-2000zł

Jakby to doliczyć to wyjdzie prawie 60000zł :wyszczerzony:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
decumanus 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 2007
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Kwi 2017
Piwa: 44/23
Skąd: Bielsko Biała :D
Wysłany: 2020-09-01, 09:13   

Darek Szczecin napisał/a:


:ok Zostawię tej tapicerki tyle ile możliwe, ale tej gówno półki nie chcę, mam w obecnym i napierdzielam się o to co chwila,
Kombinuje jak szczątkową tapicerkę oryginalną kabiny połączyć z dziura po półce i jakąś nową tapicerką którą trzeba będzie wykonać tak co by nie raziło ulepem jakimś :spoko


wycięcie polecam gorąco, ja nie mam i to powiększyło przestrzeń życiową o 0,5 mb, o guzach nie wspomnę

w fabrycznych tez tak to rozwiązywali, robili zaokrągloną ramkę pionowa w kształcie litery C otwartego do tylu. można rozważyć tą półkę choć wydaje mi się żę ograniczy przestrzeń, bo przechodząc trącam głową lusterko, więc o to na pewno też bym przydzwonił...
R
_________________
tak ja sie staram https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0

opnia jest jak dupa - każdy ma swoją
"immposible" is not a fact - it is an opinion
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Darek Szczecin 
Kombatant

Twój sprzęt: JUMPER BLACK 205PS, VW T5 4Motion Seikel
Nazwa załogi: Darek&Anita&Maja
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Piwa: 113/163
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2020-09-01, 12:14   

decumanus napisał/a:
Darek Szczecin napisał/a:


:ok Zostawię tej tapicerki tyle ile możliwe, ale tej gówno półki nie chcę, mam w obecnym i napierdzielam się o to co chwila,
Kombinuje jak szczątkową tapicerkę oryginalną kabiny połączyć z dziura po półce i jakąś nową tapicerką którą trzeba będzie wykonać tak co by nie raziło ulepem jakimś :spoko


wycięcie polecam gorąco, ja nie mam i to powiększyło przestrzeń życiową o 0,5 mb, o guzach nie wspomnę

w fabrycznych tez tak to rozwiązywali, robili zaokrągloną ramkę pionowa w kształcie litery C otwartego do tylu. można rozważyć tą półkę choć wydaje mi się żę ograniczy przestrzeń, bo przechodząc trącam głową lusterko, więc o to na pewno też bym przydzwonił...
R


Taką półkę mam też na zapasie w razie W jak by już nic mi nie wychodziło z nową tapicerką, ale ta półka koliduje z roletami Remis przedniej szyby i ooo, a roletki chcę mieć bo fajowe są. Taką wkładkę na podsufitkę zdobyć, to by bajka była,

sunroof.jpg
Plik ściągnięto 15 raz(y) 103,35 KB

sunroof 2.jpg
Plik ściągnięto 14 raz(y) 237,84 KB

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tom-cio 
weteran


Twój sprzęt: samoróbka kamper na blaszaczku
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Sty 2014
Piwa: 68/144
Skąd: Bytom
Wysłany: 2020-09-01, 20:29   

Darek,najprościej i najtaniej wychodzi upierdzielic kontowka. :szeroki_usmiech Ja już mam wycięte,ale jeszcze nie wykończone ,jutro jak zrobię przód to zdjęcia podrzuce
_________________
moja budowa http://www.camperteam.pl/...hlight=bud%BFet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***