Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Albania 2012
Autor Wiadomość
artanek
weteran


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Mar 2009
Piwa: 23/1
Wysłany: 2012-03-14, 20:20   Albania 2012

Mam prozbe dla tych co ostatnio byli w Albani aby podali namiary na autocampingów oraz jakis miejsc postojowych na dziko .Wyruszam 11 kwietnia do Albani i dobrze by było zanotowac pare takich miejsc .Oczywiscie że mam już zbranych dużo wiadomosci z tematu tego kraju ale zawsze cos nowego z pierwszej ręki sie przyda .Chce zwiedzic cały ten kraj i to w większej skali .Czas mam na zwiedzanie nie ograniczony więc nic mnie nie będzie gonic .Informacje mile widziane .Ja jak już będe miał dostęp w tym kraju do jakiegos łacza internetowego równiez postaram sie na bierząco posłac wam przydatne informacje z mojej podrózy dotycząca aktualnych cen czy nowo odkrytych atrakcji turystycznych .Ci co pojadą w puzniejszym terminie będą mieli już troche bieżących informacji.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
stachwody 
zaawansowany


Twój sprzęt: VW t2 1,7D camper 1991r
Nazwa załogi: państwo W
Dołączył: 20 Kwi 2008
Otrzymał 18 piw(a)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2012-03-15, 05:28   

Oj, w kwietniu będzie jeszcze zimna woda w Adriatyku do kąpieli. Ja podróżowałem przez Albanię trochę bardziej transytem,niż eksploracyjnie i z najwiekszą uwagą będę śledził Waszą wyprawę.Moja nawigacja nic mi tam nie pokazywała! Wjechaliśmy do Albanii na przejściu z Grecji w Konispolu potem Butriniti,świetne miejsca do stania w okolicach Ksamitu,przez Sarandę,drogą SH4 parliśmy przez Vlore ,Fier do Dures .Bardzo rekreacyjny postój - tydzień plażowania na dziko zafundowaliśmy sobie ,nieopodal kurortu Shengijn.Potem kierowaliśmy się na Szkodrę do Montenegro.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
artanek
weteran


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Mar 2009
Piwa: 23/1
Wysłany: 2012-03-15, 10:27   

Ja od Montenegro robie wjazd do Albani .Fakt że morze jeszcze będzie zimne w kwietniu lecz w tym czasie więcej będe zwiedzac i chodzic po górach .W przerwach będziemy tylko wylegiwac sie na słoncu jak pogoda dopisze .Nie mamy planów takich szczegółowych Plan podrózy będzie sie rodzic po trasie .Kiedy człowiek nie patrzy w kalendarz to można sobie na to pozwolic. Czy przejade w jeden dzien 20 km czy 50 to beż znaczenia .Po zwiedzeniu Albani wjedziemy do Grecji ale najbardziej prawdopodobnie na Korfu z Sarande a puzniej promem na kontynent grecki No ale to już będzie nie wczesniej jak w maju.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
frape 
weteran


Twój sprzęt: Fiat 2.8idTD MultiCamp EVO II Possl
Nazwa załogi: osiołek
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 20 Gru 2009
Piwa: 115/53
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2012-03-15, 11:14   

co do Albanii to po kliknięciu mapy wyświetli się gdzie spaliśmy
http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=11575
a na Kerkirze to polecam fajny postój koło Barbara Beach koło Perivoli przy uliczce dojazdowej do plaży piaszczystej z prysznicem, tawerną i sklepikami
http://www.camperteam.pl/...er=asc&start=15
http://maps.google.pl/map...,7,8,9&t=m&z=11
_________________
http://osiolkiemprzezswiat.blogspot.com
https://www.facebook.com/...474314219380151
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
artanek
weteran


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Mar 2009
Piwa: 23/1
Wysłany: 2012-03-15, 12:53   

Frape z twojej podrózy zrobiłem juz sobie pewne notatki jedynie teraz dodam Korfu .Dzięki na pewno sie cos przyda .
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 351/397
Skąd: krakow
Wysłany: 2012-03-15, 13:48   

patrz n arelacje and123,a wogole w Albani nie ma problrmu,mozesz stac gdzie ci sie spodoba,nie do wszystkich plaz dojedziedz,and123 byl w tym samym okresie czyli kwietniu,radze tylko wez poeniadze leki z automatu,bo przez okres 3 lat wycwanili sie zwlaszcza na stacjach benzynowych,no i kantuja w przeliczniku z euro dosc znaczaco.W Grecji tez mozna stac gdzie sie chce,od strony Albani,najpiekniejsza jest wyspa lefkada,no i koniecznie Porto Katsiki,Barbara
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 351/397
Skąd: krakow
Wysłany: 2012-03-15, 13:49   

GPS dziala slabo,a wi-fi tez nie bylo,ewentualnie w kawiarenkach internetowych w Dures
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
artanek
weteran


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Mar 2009
Piwa: 23/1
Wysłany: 2012-03-15, 14:55   

Zbigniew Muzyk napisał/a:
GPS dziala slabo,a wi-fi tez nie bylo,ewentualnie w kawiarenkach internetowych w Dures
W samej Tiranie nie będe miał problemu bo mam znajomych albanczyków i z nimi porobie wymiany i dostane na pewno wiele instrukcji jak sie nie dac wykiwac .Dostałem od nich wiadomosć że mam podac w przybliżeniu godzine przekroczenia granicy to wyjadą mi na przeciw .Tak więc będe miał na samym początku tubylców za przewodników .W Tiranie kamper będzie stał na prywatnej posesji i będzie pilnowany tak że sie o to nie boje .No a reszte dopracuje sie z albanczykami na miejscu .Tak więc mam troche luksusu na początek .
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
frape 
weteran


Twój sprzęt: Fiat 2.8idTD MultiCamp EVO II Possl
Nazwa załogi: osiołek
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 20 Gru 2009
Piwa: 115/53
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2012-03-15, 15:03   

Zbigniew Muzyk napisał/a:
GPS dziala slabo

nam garmin się nie gubił, ale w miastach miał zazwyczaj jedynie drogi przelotowe. Może tych najbardziej bocznych nie było (cienkich brązowych), ale się sprawdzał. Plus do tego mapa "Chorwacja" Marco Polo obejmująca prawie całą Albanię i do każdej "dziury" można było wjechać. Dużo gorzej z sygnałem było w Czarnogórze i wiele osób spotkanych na trasie narzekało tam na sygnał, my w Albanii raczej nie.
_________________
http://osiolkiemprzezswiat.blogspot.com
https://www.facebook.com/...474314219380151
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
artanek
weteran


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Mar 2009
Piwa: 23/1
Wysłany: 2012-03-15, 15:10   

Ja mam niemieckiego Navigona zobacze jak sie on będzie sprawował .Przed wyjazdem zapakuje najnowsze aktualizacje .No a na miejscu zaopatrze sie w jakies nowe mapy .
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
antwad 
stary wyga

Twój sprzęt: Dethleffs Advantage T5801
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Sty 2007
Piwa: 17/63
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-03-15, 15:11   

frape napisał/a:
nam garmin się nie gubił, ale w miastach miał zazwyczaj jedynie drogi przelotowe

Mapa AdriaROUTE dla Garmina. W specyfikacji mapy podają, że w przypadku Albanii sieć dróg obejmuje 3000 miejscowości, a dla 60 miast jest pełne pokrycie z nazwami ulic.
Mapy Bałkanów wchodzące w skład CNE faktycznie kiepskie (poza Chorwacją i Słowenią).
_________________
"Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat przy każdej okazji" - św. Tomasz z Akwinu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pawel666
początkujący forumowicz

Dołączył: 06 Sty 2012
Wysłany: 2012-03-27, 20:41   

witam. Od połowy sierpnia planuję urlop w MN oraz Albanii.Będę śledził twoją relację wyszukując nformacji przydatnych w mojej podróży.Pozdrawiam ,życzę spokojnej podróży oraz wielu przygód :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
artanek
weteran


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Mar 2009
Piwa: 23/1
Wysłany: 2012-03-27, 21:20   

pawel666 napisał/a:
witam. Od połowy sierpnia planuję urlop w MN oraz Albanii.Będę śledził twoją relację wyszukując nformacji przydatnych w mojej podróży.Pozdrawiam ,życzę spokojnej podróży oraz wielu przygód :spoko
Na pewno jakies swieże informacje bede wkładal na forum.Jesli tylko gdzies będe miał dostep do internetu.Na pewno będe miał pierwsze kilka dni jak będe w Tiranie .Do Tirany dotre 13 - tego Kwietnia.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marmur 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Ducato MAXI w budowie
Nazwa załogi: marmur
Dołączył: 04 Mar 2011
Piwa: 3/7
Skąd: Katowice / Zawiercie
Wysłany: 2012-03-27, 21:32   

Namiary GPS wraz z opisem na kilka miejsc w których zatrzymaliśmy się znajdziesz w mojej relacji:
http://forum.karawaning.p...ow-w-6-tygodni/
Używałem nawigacji Garmina z mapami Adria Route, pokrycie w Albanii, MNE oraz BiH bardzo dobre. Polecam!!!
Z praktycznych wiadomości: stacji benzynowych dowolna ilość, bankomatów również. Z WiFi bywa różnie, ale większych problemów na naszej trasie nie było. Ludzie mili, żadnych negatywnych doświadczeń nie mamy.
_________________
Pozdrawiam

Marek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
artanek
weteran


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Mar 2009
Piwa: 23/1
Wysłany: 2012-03-28, 09:25   

marmur napisał/a:
Namiary GPS wraz z opisem na kilka miejsc w których zatrzymaliśmy się znajdziesz w mojej relacji:
http://forum.karawaning.p...ow-w-6-tygodni/
Używałem nawigacji Garmina z mapami Adria Route, pokrycie w Albanii, MNE oraz BiH bardzo dobre. Polecam!!!
Z praktycznych wiadomości: stacji benzynowych dowolna ilość, bankomatów również. Z WiFi bywa różnie, ale większych problemów na naszej trasie nie było. Ludzie mili, żadnych negatywnych doświadczeń nie mamy.
Pozwoliłem sobie przeniesć z twojej relacji z forum Karawaningu jeden krótki cytat

"Internet:

Praktycznie wszędzie mieliśmy dostęp do darmowego WiFi (choćbyły drobne wyjątki). Strzałem w dziesiatkę było zabranie anteny panelowej 13dB oraz zewnętrznej karty WiFi na USB. Zainstalowany w laptopie telefon VOIP zapewniał tani i skuteczny sposób komunikacji z bliskimi."

Nie bardzo jarze co to za karta WI FI i telefon w laptopie VOIP ?
napisz może cos więcej na ten temat .
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***