Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Pawcio
2014-08-27, 08:31
Assistance
Autor Wiadomość
matro 
weteran
musi być twardy!Tylko co trzecia noc na campingu:)


Twój sprzęt: FFB Classic 570
Nazwa załogi: Robert, Kamila, Amelia, Hubert
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 18 Lip 2008
Piwa: 71/110
Skąd: Trzcianka/Piła/Wlkp
Wysłany: 2011-10-03, 21:10   

Zamówiłem bezpłatną rozmowę z ich infolinią... dowiedziałem się, że na specjalnym spotkaniu szefostwo firmy postanowiło się wycofać z napraw aut powyżej 2,6 tony dlatego że największe roszczenia mają na dużych busach, które wożą większą liczbę osób i które jeżdżą nonstop (zapewne chodzi o prywatne firmy przewozowe :roll: ) niestety, jak to określił konsultant, pojazdy kempingowe dostały się tu do wspólnego koszyka razem z tymi busami... być może szefostwo "doceni" nas za kilka miesięcy :lol: czyli w sam raz na nowy sezon :lol: :spoko
...z ploteczek jednak jakie jeszcze usłyszałem (od znajomego multiagenta ) - to fakt rozesłania po wszelkiej maści agencjach ubezpieczeniowych zakazu sprzedawania Starterowskich polis... ponoć gwarant czyli Benefia musi wyjaśnić jakąś zagwozdkę prawną...

...a prawda zazwyczaj leży gdzieś po środku... sami powiedzcie czy 99zł za z holowanie auta dajmy na to z Zakopanego do Gdańska , nie jest ceną atrakcyjną na tyle by samemu wykręcić sobie wał korbowy :lol: ... nie będę się wypowiadał już o ofercie za 199zł bo kto ją czytał to wie o co kaman :bajer

...za to co oferował/oferuje ??? Starter24 jestem w stanie zapłacić nawet kilkaset złotych nie mówiąc już o 99zł.


...doceni ktoś mój trud? :haha: :lol: :spoko
_________________


...może i alkowa bardziej przypomina kamper... za to integral bardziej przypomina dom ! ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
matro 
weteran
musi być twardy!Tylko co trzecia noc na campingu:)


Twój sprzęt: FFB Classic 570
Nazwa załogi: Robert, Kamila, Amelia, Hubert
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 18 Lip 2008
Piwa: 71/110
Skąd: Trzcianka/Piła/Wlkp
Wysłany: 2011-11-30, 22:08   

Historia Starter24 ciąg dalszy...
...do właścicieli polis w Starter24, którzy korzystali z usług mobilnych agentów ;) wysłano listy w celu weryfikacji wykonanej usługi ... uwaga! odpowiedź jest wymagana pod rygorem zakwalifikowania kolejnych napraw jako powtarzających się :lol:
...oj coś czuję, że Benefia źle oceniła ryzyko i wdraża program oszczędnościowy.
_________________


...może i alkowa bardziej przypomina kamper... za to integral bardziej przypomina dom ! ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
lordziktom 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Adria coral 680 sp 2005 rok
Dołączył: 07 Sie 2007
Skąd: Staszów
Wysłany: 2014-08-23, 22:23   

Witam, dawno nie byłem widoczny na forum, ale ostatnie przygody, które mnie spotkały w Chorwacji przekonały mnie że bez Assistanse nie ma co wyjeżdżać na urlop. Zastrzegam że nie jest żadna reklama , a więc do rzeczy. Po 10 dniach pobytu na campingu , chciałem zmienić parcelę i gdy uruchomiłem auto zaraz mi gasło , ale jakoś udało mi się autem przejechać na inne miejsce .Nie dawało mi to spokoju i ponownie chciałem uruchomić auto a tu klapa. Po kilku próbach auto nie pali . Zacząłem się denerwować, zadzwoniłem na telefon alarmowy ADACA w Zagrzebiu i po godzinie na miejscu była już laweta z mechanikiem, który powiedział, że muszą auto podpiąć pod komputer i wtedy będzie wiadomo co się stało. Po następnych 2 godzinach dostaję telefon, że auto muszą zawieź na Słowenię do Kopra, bo tam jest najbliższy serwis forda. Po następnych 2 godzinach dzwonią, że poszła pompa paliwa i będzie to kosztować około 600 euro, potrwa to 3 dni i czy ja się na to zgadzam.
Nie było innej opcji , przecież do Polski muszę jakoś wrócić. Na czas naprawy ADAC zagwarantował mi bardzo porządny hotel z pełnym wyżywieniem. Po trzech beztroskich dniach dzwonią i mówią że naprawa potrwa jeszcze dwa dni a koszt wzrósł do 2500 euro na co się nie zgodziłem. W tej sytuacji ADAC zaproponował nam przelot do Polski i transport auta do kraju. Zarezerwowano nam loty: pierwszy z Puli do Frankfurtu, drugi do Krakowa. Po trzech tygodniach auto również dotarło na miejsce. Przy tej okazji chciałem podziękować panu Maciejowi Biernatowi za udzieloną fachową i skuteczną pomoc w kontaktach z centralą Adac w Monachium i za to, ze kiedyś polecił mi tę firmę. Nie chcę nawet myśleć, co by było, gdybym nie miał ubezpieczenia ADAC +. Pozdrawiam pana Macieja i wszystkich członków Camperteam . Piotr Mazur :spoko
_________________
Pozdrawiam P.Mazur
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 216/484
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2014-08-24, 08:43   

Gdzie ja ten tekst już raz czytałem? :bajer
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kimtop 
Kombatant

Twój sprzęt: Dethleffs Esprit RT na auto s pici na kapotou
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 18 Wrz 2007
Piwa: 139/44
Skąd: Opoczno
Wysłany: 2014-08-24, 09:16   

Napisz coś więcej.Czy poniosłeś jakieś dodatkowe koszty za holowanie,hotel,powrót do domu.
Co konkretnie padło w aucie i ile kosztuje naprawa w kraju.
_________________
Pozdrawiam.
Polak gorszego sortu

Wódka z lodem szkodzi na nerki.Rum z lodem niszczy wątrobę.Whisky z lodem atakuje serce.Gin z lodem rozwala mózg.Cola z lodem demoluje zęby.
Oznacza to,że lód szkodzi w zasadzie na wszystko.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
lordziktom 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Adria coral 680 sp 2005 rok
Dołączył: 07 Sie 2007
Skąd: Staszów
Wysłany: 2014-08-24, 09:33   

Witam, odnośnie auta to jeszcze dokładnie nic nie wiem bo stoi u mechanika a jutro mają ]sie nim zająć . Co do kosztów hotelu, lotu dla trzech osób do domu, transportu auta moim zadaniem było tylko złożeniem podpisu. Nawet bagaż który został na kampingu został zawieziony do auta na Słowenię, a było tego sporo- trzy rowery, stoły ,leżaki, lodówka, namiot i wiele innych.....pozdrawiam PM
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
@ndrzej 
weteran


Twój sprzęt: Laika Ecovip 309
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 29 Lip 2007
Piwa: 131/204
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2014-08-24, 09:41   

Ciekawe, jak by to było w przypadku starszego kampera, którego wartość (nie rynkowa ale wg ADAC) byłaby niższa od holowania do Polski oraz innych usług...? :chytry
_________________
Nie wystarczy dużo wiedzieć, żeby być mądrym!
Heraklit
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
lordziktom 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Adria coral 680 sp 2005 rok
Dołączył: 07 Sie 2007
Skąd: Staszów
Wysłany: 2014-08-24, 09:48   

Auto i jego wiek nie ma znaczenie, ubezpieczenie obejmuje osobę na którą jest polisa oraz pasażerów i nie musi to być twój pojazd
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
grzegorzalex 
weteran


Twój sprzęt: Fiat Ducato
Nazwa załogi: Grzegorz i Marzena
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Gru 2013
Piwa: 38/19
Skąd: Opalenica
Wysłany: 2014-08-24, 10:45   

A gdzie takie ubezpieczenie kupić. Z tego co czytałem, to na holowanie jest limit km.
_________________
Pozdrawiamy Marzena i Grzegorz
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
lordziktom 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Adria coral 680 sp 2005 rok
Dołączył: 07 Sie 2007
Skąd: Staszów
Wysłany: 2014-08-24, 11:08   

Jeżeli godzisz sie na naprawę to oni mają na to 3 dni, jeżeli w tych dniach auta nie naprawią to holowanie do miejsca zamieszkania masz gratis i to bez żadnych limitów :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kimtop 
Kombatant

Twój sprzęt: Dethleffs Esprit RT na auto s pici na kapotou
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 18 Wrz 2007
Piwa: 139/44
Skąd: Opoczno
Wysłany: 2014-08-24, 11:13   

grzegorz1969 napisał/a:
A gdzie takie ubezpieczenie kupić


Tu masz kontakt http://jazdawde.pl/portal.php
_________________
Pozdrawiam.
Polak gorszego sortu

Wódka z lodem szkodzi na nerki.Rum z lodem niszczy wątrobę.Whisky z lodem atakuje serce.Gin z lodem rozwala mózg.Cola z lodem demoluje zęby.
Oznacza to,że lód szkodzi w zasadzie na wszystko.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
grzegorzalex 
weteran


Twój sprzęt: Fiat Ducato
Nazwa załogi: Grzegorz i Marzena
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Gru 2013
Piwa: 38/19
Skąd: Opalenica
Wysłany: 2014-08-24, 11:46   

kimtop napisał/a:
grzegorz1969 napisał/a:
A gdzie takie ubezpieczenie kupić


Tu masz kontakt http://jazdawde.pl/portal.php


dziękuje za informacje już wypełniłem formularz
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
@ndrzej 
weteran


Twój sprzęt: Laika Ecovip 309
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 29 Lip 2007
Piwa: 131/204
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2014-08-24, 13:43   

lordziktom napisał/a:
Auto i jego wiek nie ma znaczenie, ubezpieczenie obejmuje osobę na którą jest polisa oraz pasażerów i nie musi to być twój pojazd


Masz rację - pod jednym wszakże warunkiem:
(cytuję regulamin ADAC Plus tłumaczony przez p. Maćka Bienerta):

Par. 30 Transport uszkodzonego pojazdu możliwy jest:

pkt 1. Jeżeli ubezpieczony pojazd na terenie Europy ulegnie unieruchomieniu z powodu uszkodzenia, wypadku lub kolizji ale:

b/ nie ma szkody całkowitej (gdy koszty naprawy w Niemczech przewyższają wartość pojazdu) Koszty takie wylicza się za pomocą systemu komputerowego;

oraz

par. 25 Holowanie

Jeżeli pojazd uległ uszkodzeniu, kolizji, wypadkowi lub został odnaleziony po kradzieży i dalsza jazda nim nie jest możliwa, ADAC organizuje i pokrywa koszty transportu pojazdu pomocą drogową, osób i bagażu do 200 euro. Jeżeli jednoczesne przewiezienie samochodu, osób i bagażu nie jest możliwe, ADAC organizuje dodatkowy transport i pokrywa jego koszty również do kwoty 200 euro.

Informacje takie mam sprzed trzech lat. Może zmieniło się coś w tej kwestii przez ten czas. A może są inne paragrafy tych przepisów do których nie dotarłem. Bo wg mnie te kwotowe ograniczenia nie zapewniają holowania kampera, przewożenia bagażu i osób z Chorwacji do Polski. :(
_________________
Nie wystarczy dużo wiedzieć, żeby być mądrym!
Heraklit
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Neno 
zaawansowany


Dołączył: 14 Lip 2011
Piwa: 73/24
Skąd: Zambrów
Wysłany: 2014-08-26, 01:38   

Ja właśnie stoję przed wyborem takiego ubezpieczenia (na osobę, na Europę) i zastanawiam się nad PZMot i ADAC.
Ktoś może coś podpowiedzieć ?
_________________
https://www.youtube.com/c...idC1vPGRfkTj4GA
https://www.facebook.com/PERYPETIE-323246362400502
https://www.instagram.com/_perypetie/
http://www.przezswiat.eu/blog
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2014-08-26, 06:45   

Kupiłem PZMot pakiet vip z zagranicznym ok370pln. Można sam pakiet z minimum to ok 80 zl wziąłem Vip bo przyda się...lepiej nie.....na później w kraju.
Ale jak kupowałem dodat zdrowotny. Skusiłem się na Grupę Europa. Dodawała też Assistance. Cena za wszystko z psem (wet) ok 380 .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***