Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Co z tą energią elektryczną?
Autor Wiadomość
ZEUS 
Kombatant


Twój sprzęt: Weinsberg CC600 MG 120 kW 2019
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Paź 2014
Piwa: 62/63
Skąd: Olimp ?
Wysłany: 2017-03-16, 21:57   

zbyszekwoj napisał/a:
Mam na zbyciu kilka przedłużaczy.

myślę, że Sławkowi nie opłaca się inwestować :-P tylko na trzy miesiące - no chyba, że "dobra zmiana" coś zmieni :oops: :wyszczerzony:
_________________
--------------------------------------------------
Uśmiech to magia-powstaje z niczego a cuda zdziała
---
moje kampery:
- campervan Peugeot Boxer - 2011 r.
- Chausson Flash 02 - 2011 r.
- CI Elliot 84 XT - 2017 r.
- Weinsberg 600MG - 2019 r.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 215/483
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2017-03-16, 22:30   

ZEUS napisał/a:
no chyba, że "dobra zmiana" coś zmieni

"dobrą zmianę " to ja mam w :dupa wypracowane 14 miesięcy+
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ZEUS 
Kombatant


Twój sprzęt: Weinsberg CC600 MG 120 kW 2019
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Paź 2014
Piwa: 62/63
Skąd: Olimp ?
Wysłany: 2017-03-16, 22:36   

:haha: :haha: :haha: :spoko
_________________
--------------------------------------------------
Uśmiech to magia-powstaje z niczego a cuda zdziała
---
moje kampery:
- campervan Peugeot Boxer - 2011 r.
- Chausson Flash 02 - 2011 r.
- CI Elliot 84 XT - 2017 r.
- Weinsberg 600MG - 2019 r.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
matro 
weteran
musi być twardy!Tylko co trzecia noc na campingu:)


Twój sprzęt: FFB Classic 570
Nazwa załogi: Robert, Kamila, Amelia, Hubert
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 18 Lip 2008
Piwa: 71/110
Skąd: Trzcianka/Piła/Wlkp
Wysłany: 2017-03-17, 00:59   

krzlac napisał/a:
SlawekEwa napisał/a:
Podłącz się do gniazdka w moim warsztacie to Ci wyjdzie 121 zł /prąd dla działalności gospodarczej

Za dobę, miesiąc czy rok???

Matro, zbuduj w ramach działalności gospodarczej (US, ZUS itp.) pole kempingowe, zrób projekt elektryczny, rozprowadź prąd, postaw i uzbroj skrzynki, porób pomiary, weź za to odpowiedzialność i sprzedawaj kamperowcom prąd po 0,5 zł/kWh, czyli w cenie zakupu.


Podałem tylko fakty, żeby każdy wiedział jak się sprawy mają. Chyba o to chodzi żeby dzielić się na forum doświadczeniami. Natomiast każdego zostawiam z własnym osądem.
Jedna tylko uwaga - na kempingu nie można odsprzedawać energii elektrycznej stąd robi się pewien wybieg - sprzedaje się w sposób zryczałtowany dostęp do energii elektrycznej w postaci przyłącza (czyt. gniazda)
Co do osławionej taryfy C11 to jest to taryfa przeznaczona dla działalności gospodarczej i zasilania placów budowy. W dużej mierze cena zależy od ilości zapotrzebowania (kW) jakie określiliśmy w warunkach przyłączenia do sieci... kuriozalnie mogę dodać, że mając taką taryfę zużywając tylko 1 kWh można zapłacić również 120 zł - ponieważ w takiej taryfie największy koszt to opłaty stałe.

Ale idę za ciosem :spoko
W najbliższy weekend włączę na stałe lodówkę, i na około 6h włączę resztę - oświetlenie oraz tv + antena, laptop przez przetwornicę, komóreczkę - po 24h zobaczymy ile wyjdzie... ok? :spoko
_________________


...może i alkowa bardziej przypomina kamper... za to integral bardziej przypomina dom ! ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2017-03-17, 08:38   

Ty napisałeś. A my tradycyjnie, szukamy tematu... :mrgreen:

Dlatego ujmowanie wszelkich opłat w jednej stawce i zależne tylko od parceli, osób i zwierząt, "mniej boli" .
I jak tak wolę.

A nie takie tam : " z prądu nie korzystam, z kibli też, nie kąpię się..... a ta dziewczynka z dużym biustem to córka 7 letnia". Jaki pies? To w radiu szczeka jakiś.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-03-17, 09:09   

Cytat:
W najbliższy weekend włączę na stałe lodówkę, i na około 6h włączę resztę - oświetlenie oraz tv + antena, laptop przez przetwornicę, komóreczkę - po 24h zobaczymy ile wyjdzie... ok?
_________________


Wystarczy skorzystać z kalkulatora i będziesz miał odpowiedż w 15 min. :ok
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
matro 
weteran
musi być twardy!Tylko co trzecia noc na campingu:)


Twój sprzęt: FFB Classic 570
Nazwa załogi: Robert, Kamila, Amelia, Hubert
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 18 Lip 2008
Piwa: 71/110
Skąd: Trzcianka/Piła/Wlkp
Wysłany: 2017-03-18, 12:29   

zbyszekwoj napisał/a:
Cytat:
W najbliższy weekend włączę na stałe lodówkę, i na około 6h włączę resztę - oświetlenie oraz tv + antena, laptop przez przetwornicę, komóreczkę - po 24h zobaczymy ile wyjdzie... ok?
_________________


Wystarczy skorzystać z kalkulatora i będziesz miał odpowiedż w 15 min. :ok


Teorie zawsze trzeba potwierdzić w praktyce ;) :spoko
_________________


...może i alkowa bardziej przypomina kamper... za to integral bardziej przypomina dom ! ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Bogusław i Ewa 
weteran


Twój sprzęt: Fiat Ducato HYMER PREMIUM 678 TRAMP
Nazwa załogi: EB
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 28 Kwi 2010
Piwa: 75/27
Skąd: Białystok

Wysłany: 2017-03-18, 12:57   

Korzystałem z prądu na polu campingowym (lodówka,telewizor,komputer,piekarnik elektryczny 1200w) i zużyłem 2KW przez dwa dni. :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
matro 
weteran
musi być twardy!Tylko co trzecia noc na campingu:)


Twój sprzęt: FFB Classic 570
Nazwa załogi: Robert, Kamila, Amelia, Hubert
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 18 Lip 2008
Piwa: 71/110
Skąd: Trzcianka/Piła/Wlkp
Wysłany: 2017-03-19, 01:06   

:spoko jestem w trakcie przeprowadzania testu. Urządzenia w postaci TV '15, antena typu korona, lodówka 230V, oświetlenie żarówki i taśmy led, akumulatory... przez dokładnie 5h30min - zużyłem 800W... po 6 h pozostawiłem tylko lodówkę.
Zobaczymy... :spoko
_________________


...może i alkowa bardziej przypomina kamper... za to integral bardziej przypomina dom ! ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2017-03-19, 08:06   

Ja te analizy zostawiam sobie na starość, bo pewnie przez to że teraz nie liczę to będę musiał później.

1200 do 1500 za 2 miesiące bulę w domu, do tego gaz podobnie i z 500 za wodę.

Tak, że jak struś chowam głowę w piasek, płacę i płaczę.

Dwa dni 2 kw?, to ile to pieniędzy? Proste pytanie a mi nie chce się policzyć :oops:

Toscaner chyba liczył zużycia, użycia kamperowe?

W domu można m/w policzyć cenę przeciętną ekspoloatacji i jako tako skonfrontować z innymi.

W kamperze jest ona bardzo, bardzo zmienna i chyba nie da się tego uśrednić w krótkim okresie.
A na pewno będzie to jeszcze mniej porównywalne.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Marian 1949 
zaawansowany


Twój sprzęt: Fiat Ducato HOBBY 600
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Maj 2011
Piwa: 24/4
Skąd: Wiśniowa
Wysłany: 2017-03-19, 10:58   

Rachunki za energię elektryczną mogą być mocno zawyżone. Cyfrowe liczniki przekłamują zużycie prądu
Fot. Nan Palmero/Flickr (CC BY 2.0)

Nawet sześciokrotnie zawyżone odczyty zużycia energii elektrycznej mogą wykazywać elektroniczne liczniki. Jak udowodnili holenderscy naukowcy, nowoczesne liczniki nie są dostosowane do specyfiki urządzeń energooszczędnych, przez co wykazują znacznie wyższe niż realne zużycie prądu. Czy oznacza to, że Polacy masowo płacą zawyżone rachunki?

Trzej naukowcy z uniwersytetów w Amsterdamie i Enschede przeprowadzili test cyfrowych liczników energii elektrycznej wyprodukowanych w latach 2004-2014. Wszystkie urządzenia miały właściwe certyfikaty dopuszczające do zastosowania.

W czasie eksperymentu wszystkie liczniki wypadły źle. Co gorsza, siedem z dziewięciu testowanych urządzeń wskazały wyższe niż rzeczywiste zużycie energii elektrycznej. W przypadku jednego z liczników odczyt był zawyżony aż o 582 proc. Z kolei dwa liczniki zaniżały zużycie, ale najwyżej o 30 proc.

Badacze doszli do wniosku, że cyfrowe liczniki energii elektrycznej nie są przystosowane do specyfiki działania urządzeń energooszczędnych, takich jak żarówki diodowe, które nie charakteryzują się ciągłym poziomem zużywanej energii.

Wyniki eksperymentu zostały opublikowane w czasopiśmie naukowym "IEEE Electromagnetic Compatibility Magazine".

Odkrycie holenderskich badaczy jest o tyle niepokojące, że może oznaczać, że wielu Polaków płaci bardzo zawyżone rachunki za prąd. Wszyscy dostawcy energii elektrycznej w Polsce sukcesywnie zastępują starego typu liczniki mechaniczne urządzaniami cyfrowymi.

WP money zwrócił się z prośbą o komentarz do Ministerstwa Energii, Urzędu Regulacji Energetyki oraz największych dystrybutorów energii elektrycznej w Polsce. Gdy otrzymamy odpowiedzi, niezwłocznie je opublikujemy.
Polub WP money na Faceboku:
rachunki za energię elektryczną, liczniki energii elektrycznej
Money.pl
Zobacz też: Pomysł na biznes: Galeria malarstwa cyfrowego
oprac. Jacek Bereźnicki
14.03.2017, godz. 13: :spoko :spoko :spoko
_________________
Pozdrawiamy
Zofia i Marian
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krzlac 
Kombatant


Twój sprzęt: EBAC Traveler na Boxerze L3H2 2,2 120KM
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Paź 2011
Piwa: 100/5
Skąd: Gowarzewo k/Poznania
Wysłany: 2017-03-19, 11:00   

To dosyć proste. Kamper zużywa 1 - 2kWh na dobę. Ale to wcale nie oznacza, że na polu kempingowym będziemy za prąd płacić 0,5 - 1,0 zł za dobę.
_________________
WYPRAWY NIE TYLKO WĘDKARSKIE
http://www.wilex.com.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
matro 
weteran
musi być twardy!Tylko co trzecia noc na campingu:)


Twój sprzęt: FFB Classic 570
Nazwa załogi: Robert, Kamila, Amelia, Hubert
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 18 Lip 2008
Piwa: 71/110
Skąd: Trzcianka/Piła/Wlkp
Wysłany: 2017-03-19, 21:07   

Marian 1949 napisał/a:

14.03.2017, godz. 13: :spoko :spoko :spoko


Przepraszam za małe opóźnienie ;)
Ze względów na wiele spraw ... miałem poślizg.

Wykonałem pomiar po 6h i potem dopiero po 24h (nie jak wcześniej zakładałem po 18 ;) ) - kamper zużył przez 30h - 2977W

Przez 6h włączone było wszystko - TV, antena, lodówka i oświetlenie (całe)+2 akumulatory - licznik wskazał 808W/6h czyli 134W/1h

... przez następne 24h była włączona lodówka 230V oraz TV w trybie czuwania , antena typu KORONA podłączona była również+ 2 akumulatory. Przez następne 24h naciągnęło 2169W. Dzielę to na 24h czyli w tym stanie auto pobrało około 88W/h

... z powyższego można wyliczyć 24h zapotrzebowanie (mojego kampera) na energię elektryczną - 808W(6h) + 1584W(18h) = 2392W/24h (ok.2,4kW)

Mnożąc to przez stawkę średnio 55gr/kWh = ok 1,32 zł ;)


Biznes , biznesem i o ile stawki 5 zł za podłączenie uważam do przyjęcia to już stawki rzędu 8,10 a nawet 12-15 zł za podłączenie prądu na kempingu uznaję za bardzo wysokie i prawie niczym nie uzasadnione… Prawie! Robiłem badania na przykładzie swego – standardowego kampera – pamiętajmy jednak, że na kempingach są nie tylko te standardowe kampery , są też lepiej wyposażone np. w klimatyzację… jest też masa przyczep kempingowych z rozbitymi przedsionkami – a w nich czajniki elektryczne, maszynki do gotowania , grille elektryczne, TV … które potencjalnie mogą zużyć bardzo dużo energii elektrycznej.

Moim zdaniem – jedynym sprawiedliwym rozwiązaniem byłoby założenie liczników prądu przy każdym gnieździe(co jest ciężkie do realizacji) albo założenie zabezpieczeń np. 2A na gniazdach podłączeniowych – ok. 400 W/h (2A) każdemu kto nie ma na pokładzie ponad standardowe wyposażenie powinno wystarczyć .
Taki „kaganiec” byłby wystarczający – dla większości – i raczej nawet jakby się chciało – to nie pobierzemy więcej energii niż za 5 zł…

Jeżeli komuś nie starczy dopłaca i ściągana jest blokada ;) …za bezpiecznik 16A płacimy odpowiednio więcej ;)

Poprawcie mnie ale mam wrażenie, że im więcej przyczep na kempingu tym droższy prąd :) :haha:
:roll:
_________________


...może i alkowa bardziej przypomina kamper... za to integral bardziej przypomina dom ! ;)
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***