Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Bojler gazowy TRUMA 10l
Autor Wiadomość
wiola28_1978 
początkujący forumowicz

Dołączyła: 13 Lip 2011
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2011-09-01, 08:49   

Nie chcą wyłudzać pieniędzy...... chcą utrzymać jeszcze funkcjonującą firmę po prostu, która zyski ma z serwisu a nie ze sprzedaży częsci.... Proste i logiczne. :-/

:idea http://www.campservice.pl/ :idea
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
airgaston 
weteran


Twój sprzęt: Daimler Benz S650 i Ducato 2.5D HEKU
Nazwa załogi: misitaki
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Piwa: 13/18
Skąd: stolica i okolica
Wysłany: 2011-09-01, 21:46   

Tadziu zobacz różnicę modelu serii 1 do serii 2 i porównaj z serią 3. Seria 1 jest jak fiat 508 piękna tyle że przedwojenna :diabelski_usmiech A kupisz mi cześci do 508?
Wyczerpały się zapasiki i tyle. Poszukaj mojego posta o zakupie ostatniej w Europie nowej klapki do kominka boilera Truma serii pierwszej która zakupiłem we Włoszech dzięki naszemu koledze Robre. Tu nie chodzi o kasę tylko o wyczerpane zasoby magazynowe i tyle.
Dla porównania kupisz nową podsufitkę do Ducato 1? Albo korbkę do otwierania szyb w drzwiach kabiny do modelu do 90r, a może osłonki przeciwsłoneczne? Nie - towar wyczerpany, brak zamienników. Panie kochany takie rzeczy tylko u mercedesa.
Dlatego kocham Ludwika :diabelski_usmiech
_________________
pozdrawiam
Jarek
przeciętny inaczej...O święty benzyniarzu który zapodajesz nam przenajświętszą benzynę -zmiłuj się nad nami
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marcos40 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Ducato Dethleffs
Dołączył: 02 Sie 2010
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2011-09-02, 00:32   

Witajcie,

airgaston ma rację... W czerwcu byłem w Niemczech nabyłem jedno z pism poświęconych camperom. A w nim krótka notatka, że w tym roku Fiat kończy produkcję części do modelu 91-94 r, czyli Ducato 1 po liftingu. Do tego roku produkowali chociaż część asortymentu :( Jak znajdę wrzucę foto tej notatki. Tak więc z takimi problemami jak korbka czy osłonka przeciwsłoneczna oczy w stronę uzywanych, bo tylko to źródło zostało. Z części silnikowych sporo pasuje z nowszego, czujniki itp Natomiast Trumie to się akurat dziwię, ich urządzenia nie są przywiązane do danej marki samochodu czy zabudowy więc rynek zbytu zdecydowanie szerszy a zmian mniej. Tutaj mogli by pójść śladem mercedesa... A ten ma po prostu w cenie nowego samochodu wrzuconą politykę długiej możliwości zaopatrywania w części :) :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marcos40 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Ducato Dethleffs
Dołączył: 02 Sie 2010
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2011-09-02, 00:39   

sys napisał/a:
Teraz pytanie : Co to za element który widoczny jest na zdjęciu pierwszym. Prześwietliłem go miernikiem i posiada styki zwarte, i bez tego elementu nie włączy się całego sterowania-regulator nie działa. Do tego kolejne pytania , gdzie dokładnie powinien znajdować się ów element , gdzie go kupić.

Następne zdjęcie to widok elektrozaworu gazowego - zawór prawdopodobnie zastał się i nie otwiera. Pomierzyłem i cewka zaworu pobiera prąd. Będę musiał to jakoś rozebrać i przeczyścić lub też kupić nowy.


Też rozbierałem swój identyczny, akurat z tego zdjęcia nie kojarzę takiego elementu ale zwróć uwagę gdzie on wchodzi w bojler, nie jest to przypadkiem czujnik temperatury ?
Jedno wiem na pewno, Twój bojlerek przeżył zamrożenie z wodą w środku, wybuliło go z góry charakterystycznie, sprawdź czy szczelny :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Skorpion 
Kombatant
Normalny inaczej wariatek stary wyga


Twój sprzęt: Starocie urzadzenie kampero-podobne
Nazwa załogi: Skorpion
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 17 Lip 2008
Piwa: 228/1185
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-09-02, 07:21   

airgaston, jezeli chodzi o czesci do tych starszych fiatow to w niektorych sprawach i czesciach mozna poszperac w hurtowniach ale to juz coraz mniejsze zasoby.No oczywiscie ze co merc to merc maja nawet na swoich skladach czesci do SSK 500 nie mowiac o czesci do "Pagody" i innych staszych modelui ktorymi mozna sie zucac. :spoko :spoko A tak na marginesie niewiem jak to sie stalo bo przy zakupie swojego balem sie ,ze nic niebedzie dzialalo i bede mial z tym duzy problem.A tu jak na zlosc wszystkie urzadzenia sa do dzis dnia sprawne i dzialajace zarowno na gaz jak i na 12V niemowiac ze i na 230V ot taka przypadlosc :diabelski_usmiech :diabelski_usmiech
_________________


Tadeusz
Byle do przodu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
matro 
weteran
musi być twardy!Tylko co trzecia noc na campingu:)


Twój sprzęt: FFB Classic 570
Nazwa załogi: Robert, Kamila, Amelia, Hubert
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 18 Lip 2008
Piwa: 71/110
Skąd: Trzcianka/Piła/Wlkp
Wysłany: 2011-09-02, 15:49   

Witam. Odnośnie samego zbiornika to jest szczelny. Przed rozkręceniem użytkowałem wodę przez bojler, zalewałem go kilkakrotnie wodą (co opisywałem) po rozkręceniu nie było żadnej wody wewnątrz "garnka" ... a ta cała korozja powstała od zapchanej tej małej rurki, ewentualne skropliny podczas nagrzewania i ochładzania nie miały gdzie ujść i dlatego tak ważne jest utrzymanie drożności tej małej rureczki.
... natomiast poznałem wczoraj kamperowca, który zaoferował mi możliwość wypożyczenia potrzebnych mi elementów :spoko poza tym dał mi do myślenia podsuwając pomysł wykorzystania w moim przypadku elektrozaworu od instalacji gazowych-samochodowych 8-)
_________________


...może i alkowa bardziej przypomina kamper... za to integral bardziej przypomina dom ! ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Mirekmat
doświadczony pisarz

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 07 Maj 2007
Piwa: 11/2
Wysłany: 2011-09-02, 20:20   

witaj
.To coś pierwsze to czujnik temperatury wody wbojlerze oraz drugi bezpiecznik termiczny /zapobiega przepaleniu baniaka w razie odpalenia bez wody w baniaczku /.Co do drugiego to jest to elektrozawór gazowy,jak słusznie zauważyłeś, i chcesz go zastąpić "czymś" od instalacji samochodowej aniby czym zastąpisz dyszę gazową którajest integralną częścią tego elektrozaworu.\?Możesz chyba wyciągnąć z tego wniosek dlaczego nie wszystkie części są sprzedawane dla każdego a pewne jednak muszą być montowane przez fachowców.Skorpion,zajmujesz się /o ile się nie mylę/ naprawą autek i czy sprzedałbyś np. pasek rozrządu dla poety czy innej osobie o zainteresowaniach humanistycznych aby sam sobie to zamontował.Kol. Sys mój szacun bez znajomości tematu zabrać się za samodzielną naprawę.......Czapeczka z łysinki.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
matro 
weteran
musi być twardy!Tylko co trzecia noc na campingu:)


Twój sprzęt: FFB Classic 570
Nazwa załogi: Robert, Kamila, Amelia, Hubert
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 18 Lip 2008
Piwa: 71/110
Skąd: Trzcianka/Piła/Wlkp
Wysłany: 2011-09-02, 22:00   

Witaj Mirekmat :spoko
...wyczułem sarkazm :lol: ale już Ci tłumaczę jak ja to widzę.
...W moim elektrozaworze wraz z dyszą uszkodzeniu uległ powiedzmy element mechaniczny uruchamiający zawór (zastał się cały czpień otwierający zapewne dlatego że nie był używany) .
Plan jest taki by przerobić owy zawór w taki sposób , być może usunąć zatarte elementy, być może uda się wykręcić całą głowiczkę i zaślepić powstały otwór - (nie wiem , ale się dowiem ;) ... po prostu mówiąc - zablokować owy zawór w pozycji otwartej , a dopiero przed nim umiejscowić inny elektrozawór gazowy. Wykonalne?
;)
_________________


...może i alkowa bardziej przypomina kamper... za to integral bardziej przypomina dom ! ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
airgaston 
weteran


Twój sprzęt: Daimler Benz S650 i Ducato 2.5D HEKU
Nazwa załogi: misitaki
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Piwa: 13/18
Skąd: stolica i okolica
Wysłany: 2011-09-02, 22:21   

Sys kombinujesz jak koń pod góre. Rozejrzyj sie. Można kupić używany boiler, sprawny lub uszkodzony z różnych powodów i złożyć jeden sprawny a resztę cześci odłożyć na półeczkę na wszelki wypadek. Wielu z nas tak zrobiło i do tej pory cieszy się ciepła wodą. Sam do Ludwika nabyłem dwa i mam je już obydwa sprawne. Jeden jest w idealnym stanie a drugi działa :diabelski_usmiech . Za dwa zapłaciłem kilka stówek a dwa lata temu kupilem nowy (ale stary a sensie ciśnienia gazu 50mbar) do ducato za ok1000pln. Kto szuka ten znajdzie. Do roboty :wyszczerzony:
_________________
pozdrawiam
Jarek
przeciętny inaczej...O święty benzyniarzu który zapodajesz nam przenajświętszą benzynę -zmiłuj się nad nami
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
matro 
weteran
musi być twardy!Tylko co trzecia noc na campingu:)


Twój sprzęt: FFB Classic 570
Nazwa załogi: Robert, Kamila, Amelia, Hubert
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 18 Lip 2008
Piwa: 71/110
Skąd: Trzcianka/Piła/Wlkp
Wysłany: 2011-09-02, 22:55   

szukam , szukam i jak narazie nic , choć w archiwum allegro znalazłem 2 miesiące temu kilka potrzebnych elementów , zobaczymy jaki będzie odzew. No i jeszcze mam nadzieję, że coś poradzą HONORATA I MACIEJ :spoko
_________________


...może i alkowa bardziej przypomina kamper... za to integral bardziej przypomina dom ! ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
airgaston 
weteran


Twój sprzęt: Daimler Benz S650 i Ducato 2.5D HEKU
Nazwa załogi: misitaki
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Piwa: 13/18
Skąd: stolica i okolica
Wysłany: 2011-09-02, 22:59   

Mnie właśnie Maciej pomógł :szeroki_usmiech Jeszcze raz dzięki :bukiet:
_________________
pozdrawiam
Jarek
przeciętny inaczej...O święty benzyniarzu który zapodajesz nam przenajświętszą benzynę -zmiłuj się nad nami
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
HONORATA I MACIEJ 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: KNAUS TRAVEL-LINER 2.8JTD
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 21 Sie 2011
Piwa: 11/63
Skąd: Karsibór k.Wałcza,
Wysłany: 2011-09-02, 23:12   

airgaston napisał/a:
Mnie właśnie Maciej pomógł :szeroki_usmiech Jeszcze raz dzięki :bukiet:

:spoko No troche to trwało zanim sie doczekałeś,ale nie poganiałeś,a jak wiesz trochę mi sie wtedy pokomplikowało.Tutaj, gdzie pracuję rynek wtórny jest o wiele lepszy i idzie tanio coś wyszukac,ale jak wiemy, w życiu jest tak ,że jak czegoś akurat potrzeba ,to nie ma.Dla siebie wyszukałem bardzo tanio sprawny bojler to sie nawet nie zastanawiałem.Kolego Sys,w poniedziałek podjadę na taki miejscowy"szrot" z kamperami i tam postaram się coś jeszcze wyszukać dla Ciebie.Przeglądam aukcje ,ale w tej chwili akurat nie ma nic ciekawego,ale znajdziemy :lol: Jak coś będę już miał konkretnego ,to sie odezwę
_________________
"Jeżeli jest człowiek szczęśliwy - jest zawsze dobry. Lecz kiedy jest dobry - nie zawsze jest szczęśliwy."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
HONORATA I MACIEJ 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: KNAUS TRAVEL-LINER 2.8JTD
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 21 Sie 2011
Piwa: 11/63
Skąd: Karsibór k.Wałcza,
Wysłany: 2011-09-17, 00:49   

No i udało się znaleźć.We wtorek lub w środę wysyłam do Ciebie :ok .Kolego napisz mi jeszce na PW numer telefonu dla kuriera(wymóg firmy kurierskiej)Pzdr. :spoko
_________________
"Jeżeli jest człowiek szczęśliwy - jest zawsze dobry. Lecz kiedy jest dobry - nie zawsze jest szczęśliwy."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
matro 
weteran
musi być twardy!Tylko co trzecia noc na campingu:)


Twój sprzęt: FFB Classic 570
Nazwa załogi: Robert, Kamila, Amelia, Hubert
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 18 Lip 2008
Piwa: 71/110
Skąd: Trzcianka/Piła/Wlkp
Wysłany: 2011-10-14, 17:36   

Witam. Na wstępie chciałbym z tego miejsca serdecznie podziękować forumowiczom HONORATA I MACIEJ, za pomoc w sprawie zakupu używanego bojlera w Anglii, dzięki nim mogę teraz wybierać pomiędzy lepszą częścią a częścią gorszą :spoko
Wracając do bojlera i jego reanimacji:
Obudowę bojlera oddałem do cynkowania, osłonę palnika również. Efekt przerósł moje najśmielsze oczekiwania. Z cynkowni odebrałem obudowę jak nową, aż miło się będzie składało to wszystko w działającą całość :wyszczerzony:

-dodam jeszcze, że cały "fundament" pod bojler w kamperze również wykonałem nowy :spoko

bojler2.1.JPG
Plik ściągnięto 222 raz(y) 103,03 KB

bojler3.JPG
Plik ściągnięto 271 raz(y) 107,19 KB

_________________


...może i alkowa bardziej przypomina kamper... za to integral bardziej przypomina dom ! ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Rockers 
Kombatant


Twój sprzęt: VW LT 28
Nazwa załogi: Rockersiki
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Sie 2008
Piwa: 23/14
Skąd: Katowice
Wysłany: 2012-03-21, 20:35   

pięknie to wygląda jaęsli można to Sys proszę o następne zdjęcia z montażu :spoko
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***