Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ford Transit, radio z nawigacją. Pytanie do wł. Fordów T.
Autor Wiadomość
Janusszr 
Kombatant

Twój sprzęt: T600 GFLC Siesta
Nazwa załogi: Jola & Janusz
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2016
Piwa: 76/80
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2021-10-01, 17:15   Ford Transit, radio z nawigacją. Pytanie do wł. Fordów T.

W moim kamperku na Fordzie Transycie jest fabyczne radio Sony 6 CD 2 generacji. Chciałbym je wymienić na odbiornik radiowy z nawigacją. Może ktoś z Was dokonał takiej zamiany i jest w stanie coś polecić? W tej chwili korzystam z nawigacji Vordon-automapa i google.
_________________
Pozdrawiam, Janusz, na drugie mam Wojtek :)
Marzenia są po to, żeby nigdy nie przestało się chcieć żyć. I po to, żeby o tym przypominały.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
orkaaa 
weteran


Twój sprzęt: Chausson 627 GA
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Cze 2017
Otrzymał 41 piw(a)
Skąd: kielce
Wysłany: 2021-10-01, 18:31   

Jaki transit ? Teoretycznie w każdym można wymienić. Ja w swoim wymieniałem sam. Wymiana sprowadza się do zakupu niego panelu który uwzględnia mocowania Forda i nowe radio oraz trochę kabelków. Wszystko zależy od tego czy obsługa z kierownicy, jakie wyjście antenowe itd. Czy kamera cofania jak się łączy z telefonem itd

Już kiedyś o tym pisałem. Ja wyrzuciłem oryginalne radio z Forda i wstawiłem 2 din Pionnera. To wymagało także wymiany całej plastikowej obudowy w której było oryginalne radio. Rzecz do zrobienia. 1. Panel plastikowy w którym będzie montowane. Są na Ali ja kupowałem w hadron.pl. Tam także wszystkie niezbędne przejściówki do sterowania z kierownicy, do anteny a także z instalacji dedykowanej Ford do radia docelowego Pionner. Reszta czyli głośniki nowe, oraz wygłuszenie drzwi to kolejne dodatki które wymieniałem. Pionner obsługuje kamerę, radio, telefon oraz muzę z telefonu. W zestawie jest mikrofon do zestawu głośnomówiącego. Ja mam bez nawigacji bo korzystam z innego urządzenia. Działa szybko i sprawnie. Żadnych problemów. Koszt podstawowy model 500- 700 zł . Z nawigacja ok 1000.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Janusszr 
Kombatant

Twój sprzęt: T600 GFLC Siesta
Nazwa załogi: Jola & Janusz
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2016
Piwa: 76/80
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2021-10-01, 19:53   

orkaaa napisał/a:
Jaki transit ?

MK 7.
Chodzi mi o radio z nawigacją dedykowane do Forda. Takie, aby pasowały kości, bez przeróbek. Jak nie znajdę takowego, to wtedy zlecę usługę na montaż. Chcę zrezygnować z nawigacji Vordona, bo radio jest usytuowane tak, że ekran będzie bardziej wyraźny w słoneczny dzień. "Doklejana" nawigacja nie zawsze daje ten komfort. Kupiłem ją razem z autem. Często wiesza się.
Podaj model swojego Pioniera.
_________________
Pozdrawiam, Janusz, na drugie mam Wojtek :)
Marzenia są po to, żeby nigdy nie przestało się chcieć żyć. I po to, żeby o tym przypominały.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
blue60 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Roller Team Zefiro Plus 284TL
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Lut 2011
Piwa: 6/9
Skąd: pl
Wysłany: 2021-10-06, 15:08   

Ja zamontowałem do swojego forda najwyższy obecnie model Pioneera EVO93DAB.
Chciałem mieć bezprzewodowego CAR-PLAY-a, a poza tym jest to model z dużym 9 calowym wyświetlaczem i montażem 1 DIN.
Musiałem zamówić razem z oryginalnymi kostkami do forda plus dostosowanie do sterowania z kierownicy .Razem koszt niestety powyżej 5 tys.pln.
Też fabryczne radio było sony.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Janusszr 
Kombatant

Twój sprzęt: T600 GFLC Siesta
Nazwa załogi: Jola & Janusz
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2016
Piwa: 76/80
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2021-10-06, 15:44   

Na chwilę obecną rezygnuję z zakupu. Priorytetem miała być nawigacja w radiu. Radio jako takie na drugim było planie. Fabryczne Sony 6CD 2.generacji nie jest takie ostatnie. Montaż 2 DIN.
Przypadkowo na Youtubie zobaczyłem, jak gościu nawigację przymocował do środkowego odkładanego pulpitu na szklanki. Montując do niego uchwyt(po odłożeniu pulpitu) do nawigacji mam wyświetlacz praktycznie pod nosem. Poprzednio miałem nawigację powyżej radia, mniej więcej w tej samej odległości do oczu co radio.
_________________
Pozdrawiam, Janusz, na drugie mam Wojtek :)
Marzenia są po to, żeby nigdy nie przestało się chcieć żyć. I po to, żeby o tym przypominały.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
orkaaa 
weteran


Twój sprzęt: Chausson 627 GA
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Cze 2017
Otrzymał 41 piw(a)
Skąd: kielce
Wysłany: 2021-10-06, 18:36   

Tak jak pisałem wywaliłem stare radio i wsadziłem nowe ze względu na dźwięk. Przy okazji wygłuszylem także drzwi specjalną matą butumiczną - inna jakość. Ja radia słucham a nie oglądam. Mam w radiu także obraz z kamery ale nie zrezygnowałem z niezależnego monitorka co przy słońcu ma zasadnicze znaczenie. Monitor można tak ustawić by słońce nie przeszkadzało i jeden rzut oka wystarczy by zobaczyć kto jedzie za mną . Kamery używam przede wszystkim przy jeździe do przodu. Tak samo nawigacja. Celowo z tego samego powodu używam niezależnej nawigacji zamontowanej na kratce nawiewu. Są specjalne uchwyty. Coś za coś. Albo widzę obraz bez specjalnego wpatrywania się i odrywania wzroku od drogi ale nam trzy urządzenia, albo jedno czyli radio którego ekran jest na brzegu deski rozdzielczej i widzę je pod dużym kątem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
blue60 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Roller Team Zefiro Plus 284TL
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Lut 2011
Piwa: 6/9
Skąd: pl
Wysłany: 2021-10-13, 18:45   

Ja drzwi też wygłuszyłem matami.Głośniki fabryczne zostawiłem, bo grają świetnie.
Jeżeli jeszcze znajdę miejsce na subwoofer to też dołożę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***