Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kempingi w okolicy jeź Garda
Autor Wiadomość
Ducaciak 
zaawansowany


Twój sprzęt: Ducato 2.3 2010
Dołączył: 21 Lut 2011
Piwa: 10/1
Skąd: Katowice
Wysłany: 2012-04-02, 14:23   Kempingi w okolicy jeź Garda

witam
czy ktoś może mi polecić kamping nad Jeziorem Garda taki na max 2/3 noce?
Ruszam 28 kwietnia do Włoch na 16 dni i I dłuższy postój planuje nad Jeziorem Garda

a potem Verona, Bologna Pisa, Toskania Siena i dalej do San Marino Ferrara, Ravenna, Rimini, Venezia.

może w w/w miastach lub w pobliżu też możecie coś polecić
pozdrwaim
_________________
Ducaciak
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2012-04-02, 14:46   

Ducaciak napisał/a:
czy ktoś może mi polecić kamping nad Jeziorem Garda


Cytat:
Może tutaj znajdziesz coś dla siebie?

Kaziu może wskaż palcem gdzie, bo ja nie widzę ani jednego kempingu nad Gardą na tej stronie. :-/

Ducaciak,
Z Gardą to jest tak że to prawie jeden wielki kemping choć w kwietniu nie wszystkie mogą być czynne. Droga dookoła Gardy ma trochę ponad 100 km i kempingów jest ze 200 (tak strzelam) Nie będziesz miał najmniejszego kłopotu coś dla siebie znaleźć. Na północy jest krajobraz bardziej górzysty i wiele kempingów jest na zboczach. Trudniej wjechać ale fajniejsze widoki. Wschodnia strona bardziej zagospodarowana i dostępniejsza. Na południu bardziej równina i kempingi schodzą do samego jeziora. Tylko o tej porze Garda jest bardzo zimna i nie tak zielona w sensie roślinności niż latem lub jesienią. O tej porze roku wiele parkingów przy drodze nie będzie miało jeszcze zamkniętych bramek ograniczających wysokość pojazdów, znajdziesz coś by stanąć za darmo albo tylko za opłatę parkingową.
Ale zawsze warto jechać. Przy ustalaniu trasy spróbuj pojechać od północy od Bolzano Trento, i dojeżdżając do jeziora jedź w dzień i powoli, widoki zapierają dech. Zaraz pierwsze miasteczko od północy to Tobole i jest tam mały kemping i Riva Del Garda z dosyć fajnym dużym kempingiem tuż nad jeziorem.

PICT3129.JPG
Widok na jezioro z Torbole
Plik ściągnięto 11197 raz(y) 42,33 KB

_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Ducaciak 
zaawansowany


Twój sprzęt: Ducato 2.3 2010
Dołączył: 21 Lut 2011
Piwa: 10/1
Skąd: Katowice
Wysłany: 2012-04-02, 15:56   

witaj
\janusz a jaką trasę proponujesz jadąc ze Slaska myślałem o Cz > A Graz Kalagenfurt > I Udine Padova.
czy może lepiej lecieć na Drezno Monachium Insbruk Bolzano?
_________________
Ducaciak
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kimtop 
Kombatant

Twój sprzęt: Dethleffs Esprit RT na auto s pici na kapotou
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 18 Wrz 2007
Piwa: 139/44
Skąd: Opoczno
Wysłany: 2012-04-02, 16:35   

Ducaciak napisał/a:
czy może lepiej lecieć na Drezno Monachium Insbruk Bolzano?


Śmigałem tamtędy w sobotę.Dobra trasa na szybki przelot.Cały czas autostrada.Od Monachium w dół bardzo malownicza.Opłaty to winieta w Austrii (9euro-10 dni),przełęcz Brennera(8 euro) i Włochy płatne na bramkach.Acha, paliwo najtańsze w Austrii i najlepiej zjechac do tankowania z autostrady.
_________________
Pozdrawiam.
Polak gorszego sortu

Wódka z lodem szkodzi na nerki.Rum z lodem niszczy wątrobę.Whisky z lodem atakuje serce.Gin z lodem rozwala mózg.Cola z lodem demoluje zęby.
Oznacza to,że lód szkodzi w zasadzie na wszystko.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
kazbar 
weteran


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 36/4
Wysłany: 2012-04-02, 16:55   

janusz napisał/a:
Ducaciak napisał/a:
czy ktoś może mi polecić kamping nad Jeziorem Garda

Cytat:
Może tutaj znajdziesz coś dla siebie?

Kaziu może wskaż palcem gdzie, bo ja nie widzę ani jednego kempingu nad Gardą na tej stronie. .
O Garda i kempingach jest parę słów w relacjach. Może nieistotnych ale któż to wie co dla kogo jest istotne? Dla jednego cena a dla innego słoneczko lub jego brak :spoko

Kolega pytał też (jak rozumiem nie tylko o Garda) ..i...a potem Verona, Bologna Pisa, Toskania Siena i dalej do San Marino Ferrara, Ravenna, Rimini, Venezia. może w w/w miastach lub w pobliżu też możecie coś polecić
Com wiedział, tom na stronce dla uciechy swojej i kolegów napisał, kilka rekomendowanych (czytaj sprawdzonych osobiście) znaczków umieścił i parę nieudanych fotek wkleił. Co inni na własnej skórze doświadczyli, to też się tym dla caravaningu z Kazkiem podzielili.


Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2012-04-02, 17:28   

Ducaciak napisał/a:
a jaką trasę proponujesz jadąc ze Slaska myślałem o Cz > A Graz Kalagenfurt > I Udine Padova.
czy może lepiej lecieć na Drezno Monachium Insbruk Bolzano?

Jeździłem obydwoma drogami, jeżeli chcesz szybko to przez Niemcy, jeżeli chcesz ładnie to przez Austrię tylko od Willach na Bolzano, droga trudniejsza ale za to widoki zostaną na długo w pamięci.

kazbar napisał/a:
O Garda...


Nie znalazłem, jest Lago Maggiore ale to inny kierunek i ... trochę u Mazurka ale Gardy tam też nie ma.

kazbar napisał/a:
... i kempingach jest parę słów w relacjach.


Kaziu może i jestem upierdliwy, ale Ducaciak, prosił o rady a Ty odpisałeś mu tak jak niektórzy odpisują szukającym porad na forum "jest opcja szukaj, nie bądź leniem". Często spotykamy się z taką odpowiedzią gdy ktoś o coś pyta. To nie wyjątek.
Dałeś link do strony na której dalej są linki do stron internetowych i to przeważnie po włosku lub do Wikipedii. Nie rozumiem dalej co koledze dała twoja odpowiedź, prościej jest wejść na Google i wpisać "campingi Garda" lub "campingi Italia" ten sam rezultat i więcej kempingów.





:spoko


Ostatnio był na forum opisywany kemping koło Wenecji nie wiem nie byłem ale nocowałem na parkingu w Wenecji. Płaciłem za postój całą dobę 22E. Jest tam spuszczalnia ścieków i czysta woda i prąd.

PICT0518.JPG
Parking w Wenecji
Plik ściągnięto 11102 raz(y) 75,98 KB

_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Ducaciak 
zaawansowany


Twój sprzęt: Ducato 2.3 2010
Dołączył: 21 Lut 2011
Piwa: 10/1
Skąd: Katowice
Wysłany: 2012-04-02, 19:02   

dzięki Chłopaki za info.
chyba do Włoch polecę przez Niemcy często jeżdżę na południe niemiec więc znam drogę i uniknę upierdliwych Austriackich i Czeskich Polizmeistrów.
wracać będę przez Austrie i Słowacje.
a mam pytanko od str Niemiec do Bolzano ciężka droga dla Camperka?
jakie koszty tunelów?
_________________
Ducaciak
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janus 
weteran


Twój sprzęt: Pössl 4F 2,8 idTD "BILA DODAVKA"
Nazwa załogi: DorJanki
Dołączył: 25 Lis 2010
Piwa: 42/47
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2012-04-02, 19:37   Re: Kempingi w okolicy jeź Garda

Ducaciak napisał/a:
witam
czy ktoś może mi polecić kamping nad Jeziorem Garda taki na max 2/3 noce?
Ruszam 28 kwietnia do Włoch na 16 dni i I dłuższy postój planuje nad Jeziorem Garda

a potem Verona, Bologna Pisa, Toskania Siena i dalej do San Marino Ferrara, Ravenna, Rimini, Venezia.

może w w/w miastach lub w pobliżu też możecie coś polecić
pozdrwaim


No to musimy się dobrze wypatrywać :shock:

My ruszamy 25 lub 26 kwietnia na ok 14-15 dni, tylko że zaczynamy od Wenecji później Toskania i zawinięcie nad Gardę przez Genuę.

Myślę, że dobrze by było się wymienić na pw. telefonami i, a nuż, jakiś spot na trasie wyjdzie :spoko
_________________
Pozdrawiamy:
Dorota i Janusz
www.pozadomem.y0.pl
Jeszcze sporo możemy, ale nic nie musimy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2012-04-02, 19:40   

Ducaciak napisał/a:
a mam pytanko od str Niemiec do Bolzano ciężka droga dla Camperka?

We Włoszech nie ma ciężkich dróg dla kamperka, oni też z tego żyją. :-P Miejscami duży ruch i korki ale to dla wszystkich nie tylko dla kamperków. Oni są jacyś inni, im się nie śpieszy i chętnie stoją w korkach :haha:
Jeżeli nigdy kamperkiem nie byłeś w Italii to Italia cię nie wystraszy.

Cytat:
jakie koszty tunelów?

Osobno za tunele nie płaci się, płatne są autostrady ale to hurtem od wjazdu do wyjazdu.
Nie tak jak we Francji, że płacisz od miasta do miasta, tytaj możesz przejechać całe Włochy i płacisz przy zjeździe. Kiedyś było kilka sieci autostrad i płaciło się przy wyjeździe z regionu, teraz to i właściciele autostrad dogadali się
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Ducaciak 
zaawansowany


Twój sprzęt: Ducato 2.3 2010
Dołączył: 21 Lut 2011
Piwa: 10/1
Skąd: Katowice
Wysłany: 2012-04-02, 19:57   

Janus jak najbardziej, przetrzesz szlak.
a jak lecisz przez Austrie czy Niemcy?
bo tak sobie patrzę na mapę że jednak chyba lepiej do Rybnika A1 a potem przez Czechy na Wiedeń i aż do Grazu tam pausa i raniutko dalej w stronę Venezi [ chociaż Venezie chce sobie zostawić na koniec]
chce wyruszyć w piątek 27 po pracy koło 15tej tak żeby do Grazu dojechać koło 23ciej.
potem aż do Verony i dalej A22 do Trento i od góry zwiedzanie Gardy z postojem na II noce
potem Parma Modena i Piza no i Toscania :)

masz może jakieś Toscańskie campy godne polecenia?
_________________
Ducaciak
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Robert66 
trochę już popisał

Twój sprzęt: LMC Explorer Liberty
Nazwa załogi: R&E
Dołączył: 21 Lis 2010
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2012-04-02, 22:04   garda

Koledzy,
ja również wybieram się w tamte strony (m. innymi nad Gardę ) , lecz ok. 25 czerwca,
myślałem o campie Riva del Garda , o tym , o którym pisze Janusz,
mam pytanie przy okazji : którą stroną jeziora jechać radzicie:zachodnią , czy wschodnią , słyszałem ,że po zachodniej , górzystej jest ciasno i kręto , lecz za to widoki...zaś wschodnia ma lepszą infrastrukturę,
i jeszcze jedno: orientujecie się czy można pływać sprzętem (ponton z silnikiem spalinowym), ewentualnie jakie są wymagania formalne oraz opłaty??
Pozdr.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
@ndrzej 
weteran


Twój sprzęt: Laika Ecovip 309
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 29 Lip 2007
Piwa: 131/203
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2012-04-02, 22:18   

Jadąc od północy, na zachodnim brzegu jeziora, leży miasteczko Limone - z jedynym tam kempingiem. Nie jest on może zbyt tani, ale samo miasteczko i przepiękne widoki warte są każdej ceny! :ok
Jadąc dalej na południe zatrzymaj się w okolicy starożytnego miasteczka Sirmione, położonego na półwyspie. W jego pobliżu jest również kemping oraz miejsce postojowe dla kamperów.
Na południowym brzegu, trochę po wschodniej stronie jeziora, leży Lazise - którego też nie można odpuścić! W Lazise i jego pobliżu jest kilka kempingów, ale najlepszy (i chyba najtańszy) to kemping municypalny - prawie w samym mieście.

2007 r. 127.jpg
Limone
Plik ściągnięto 249 raz(y) 209,74 KB

Włochy, jez. Garda - Lazise.jpg
Lazise
Plik ściągnięto 256 raz(y) 151,06 KB

_________________
Nie wystarczy dużo wiedzieć, żeby być mądrym!
Heraklit
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2012-04-02, 22:46   

Robert66 napisał/a:
którą stroną jeziora jechać radzicie:zachodnią

Z tą Gardą trafiliscie w mój słaby punkt :bajer
Jeśli możesz poświecić cały dzień na jazdę, nie wielki dystans trochę ponad 100 km to proponuję objechać jezioro dookoła. Da się obie strony, oboma jeżdżą autobusy to i każdy kamper zmieści się. Obie strony są inne, duża część zachodniej drogi prowadzi tunelami. Tunele mają okna, bywają skrzyżowania w tunelach. Droga praktycznie wykuta jest w skale. Po drodze można zjechać nad wodę do małych wiosek położonych nad brzegiem. Śmiało cały dzień można poświęcić na wycieczkę.

PICT3127.JPG
Parking w Torbole, normalnie w środku wioski, tutaj też spaliśmy.
Plik ściągnięto 10982 raz(y) 67,54 KB

PICT3134.JPG
Plaża w Torbole, jakieś 200m od tego parkingu. Na horyzoncie na brzegu jeziora widać domy, tamtędy biegnie wschodnia droga. Będzie widać na nocnym zdjęciu.
Plik ściągnięto 10982 raz(y) 64,68 KB

PICT3132.JPG
Z tego samego miejsca widać zachodnią drogę, to taka trochę jaśniejsza kreska od prawego brzegu zdjęcia od wody ukośnie w górę.
Plik ściągnięto 10982 raz(y) 74,22 KB

PICT3135.JPG
Port w Torbole, Halinka patrzy w stronę kempingu. Gdy jest wiatr w tym miejscu są tysiące kolorowych windsurferów, wyglądają jak motyle.
Plik ściągnięto 10982 raz(y) 56,64 KB

PICT3139.JPG
To jest, raczej było, teraz jest tu hotel, miejsce postojowe. Okolice Limone. Za tą skałą jest tunel którym się tu zjeżdża.
Plik ściągnięto 10982 raz(y) 49,52 KB

PICT3145.JPG
Nocny widok wschodniego wybrzeża widziany z zachodniego, z tego placu.
Plik ściągnięto 10982 raz(y) 23,33 KB

PICT3150.JPG
Następny dzień rano, kampery odjechały...
Plik ściągnięto 10982 raz(y) 46,25 KB

PICT3155.JPG
... zostały przyczepy. Na przeciw masztu od czerwonej żaglówki widać ciemny wjazd do tunelu prowadzącego do głównej drogi biegnącej szczytem.
Plik ściągnięto 10982 raz(y) 88,08 KB

_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Endi 
Kombatant


Twój sprzęt: LaLunia II / Mobilvetta K-yacht MH 85
Nazwa załogi: PaPi Team
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 05 Paź 2008
Piwa: 315/483
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2012-04-03, 07:48   

Robert66 napisał/a:
...mam pytanie przy okazji : którą stroną jeziora jechać radzicie:zachodnią , czy wschodnią...


Jeśli objedziesz jezioro dookoła to radzę zacząć od wschodniej czyli lewej strony, patrząc od północy. Najważniejsza osoba, towarzyszka podróży siedzi po prawej i ma najlepszy widok. Nie musi ciągle wychylać się przed Twoim nosem. Ty i tak prowadzisz to widoki Cię nieinteresują :szeroki_usmiech a o ile bezpiczniej ;)

Jeśli niekoniecznie na kamping to w Riva del Garda jest fajny stellplatz przy komisariacie policji.
Via Brione N 45*52'46.3" / E 10*51'32.0"
_________________
Najpiękniejsze hobby świata !
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janus 
weteran


Twój sprzęt: Pössl 4F 2,8 idTD "BILA DODAVKA"
Nazwa załogi: DorJanki
Dołączył: 25 Lis 2010
Piwa: 42/47
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2012-04-03, 08:20   

Ducaciak napisał/a:
Janus jak najbardziej, przetrzesz szlak.
a jak lecisz przez Austrie czy Niemcy?
bo tak sobie patrzę na mapę że jednak chyba lepiej do Rybnika A1 a potem przez Czechy na Wiedeń i aż do Grazu tam pausa i raniutko dalej w stronę Venezi [ chociaż Venezie chce sobie zostawić na koniec]
chce wyruszyć w piątek 27 po pracy koło 15tej tak żeby do Grazu dojechać koło 23ciej.
potem aż do Verony i dalej A22 do Trento i od góry zwiedzanie Gardy z postojem na II noce
potem Parma Modena i Piza no i Toscania :)

masz może jakieś Toscańskie campy godne polecenia?


Jak już pisałem - ruszamy 25 lub 26 kwietnia późnym popołudniem. Pierwszy nocleg na trasie. Ponieważ naszym pierwszym przystankiem we Włoszech jest Gorizia ("odwiedziny u rodziny" ;) ) i z powodu bliskości granicy, jeździmy przez Słowację i Austrię.
Potem Monfalcone, bo możliwe że nadarzy się okazja zwiedzenia stoczni, w której przed wojną wybudowano nasze transatlantyki "Piłsudski" i "Batory" :shock:

Dalej to już klasycznie: Wenecja i dalej na południe wschodnim wybrzeżem, ze zwiedzaniem tego co się tam zdarzy po drodze ;) .
Przeskok na zachodnie wybrzeże mniej więcej na wysokości Sieny/Cortony (wiadomo - świeża emisja filmu "Pod niebem Toskanii" :oops: ) ze zwiedzaniem raczej prowincji niż dużych miast.
Później już w kierunku północnym i znowu co się nadarzy ;)
W końcu właśnie Jez. Garda - dlatego też dzięki wszystkim, że tak ładnie to opisujecie :bukiet:
Powrót, albo przez Brenner, albo klasycznie na Wiedeń.

Nie mam zaplanowanego żadnego kempimgu. Kupiłem tegoroczną edycję Stellplatzfurera (koszmarne słowo :evil: ) ADAC i zobaczymy co to warte. Oczywiście szykujemy się na jakiś dzień dwa pobytu, ale to się okaże na miejscu.
_________________
Pozdrawiamy:
Dorota i Janusz
www.pozadomem.y0.pl
Jeszcze sporo możemy, ale nic nie musimy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***