Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Termy Słowackie
Autor Wiadomość
Andrzej_Gdynia 
zaawansowany


Twój sprzęt: citroen pilote
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Cze 2016
Piwa: 15/9
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2020-09-13, 19:47   Termy Słowackie

Wiem, wiem - najpierw poszukaj - potem pytaj... No więc poszukałem i własciwie poza podhajską niewie znalazłem. Sa jakies info sprzed 7-10 lat o Velki Meder, coś o Vrbov, ale postanaowiłem zaryzykować klilka wpisów typu - tu jest wszystko itp...
Mam 7 - 10 dni. Pogoda w Polsce za chwilę się załamie. Jadę z Gdyni. szukam ciepłych żródeł - Węgry zamknięte - pozostaje Słowacja.
Żonie wysiadły kolana, a ja mam kontuzję - coś z nadgrastkiem bo wywaliłem sie na moto...
Więc do brzegu - znacie coś fajnego blisko granicy z Polską? Czy tylko zatłoczona Podhajska?
_________________
Andrzej_Gdynia
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
dulare 
weteran


Twój sprzęt: LMC Liberty A 723G
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Piwa: 94/83
Skąd: Zielonki k. Krakowa
Wysłany: 2020-09-14, 07:54   

Są na przykład termy w Orawicach:

https://www.tvrdosin.sk/m...zeny-oravice-1/

Nie należy ich mylić z aquaparkiem który jest tuż obok.

Na mapie to taki mały basen z raptem dwoma nieckami:

https://goo.gl/maps/hprYLuinL82mvH7Z7

Obok (od basenu patrząc na zachód przez drogę) jest też camping.

https://kemporavice.sk/
_________________
"Nie należy wierzyć wszystkiemu co się przeczyta w internecie" - Maria Skłodowska-Curie
Konwerter współrzędnych geograficznych i GPS
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2020-09-14, 14:14   

Andrzej_Gdynia,
Co do tłoku w Podhajskiej to już od niedzieli 6 września br. było spoko. Tzn. na campingu tak było. :mrgreen: Oni maja taki zwyczaj, że wyjeżdżają już w niedzielę z rana. Wszyscy, którzy planowali wyjazd z campingu, ubyli max do godziny 12ej. Ale to Czesi byli. :lol: Potem przybyły tylko 2 nowe załogi.
Na termach w wodzie też zauważalny był większy luzik. Wydaje mi się, że w 2 połowie września już nie będzie tylu chętnych do kąpieli termalnych.
Co do samych wód termalnych i ich własności leczniczych nie mam żadnych uwag. Potrafią wygrzać. :szeroki_usmiech
Oddzielną kwestią będzie opinia o obiekcie jako takim tzn. poza wodami.

Co do innych termalnych obiektów na Słowacji to byłem jeszcze w Liptowskim Janie na termach o nazwie Termal Raj. To niewielki obiekt. Oprócz czystej wody miał też zbiornik wody termalnej, gorącej o brązowym kolorze. Nie znam jaki ta woda ma skład i co leczy. Było to dość dawno temu. Koordynaty: 49.03909, 19.67348.
Pamiętam, że obok tych term był dość duży, darmowy parking. W pobliżu znajdował się Thermal Hotel Sorea. W podziemiach miał basen, o ile dobrze pamiętam. Za to pamiętam dobrą kuchnię w restauracji na parterze budynku. Była dobra, bo prawie taka, jak w Polsce. :haha:

We Vrbov też byłem kilka razy. I też przed laty, niejako przejazdem. Kiedyś był to obiekt mały i nieco zaniedbany. Ale, miał chyba 2 baseny termalne. Była i zjeżdżalnia. :-P Tak termalne, że aż zielone. :roll: Potem został rozbudowany o część zadaszoną. Dość dobrze wspominam ten obiekt. O składzie wody geotermalnej poczytaj na ich stronie www. Link: https://www.termalnekupalisko.com/sklad-wody/

:spoko
_________________
Andrzej
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rjas 
stary wyga


Twój sprzęt: Chausson 720 Titanium
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Piwa: 21/12
Skąd: Przybysławice/Kraków
Wysłany: 2020-09-14, 15:57   

To co napisał Dulare - spędziliśmy tam ostatni weekend. Bardzo sympatyczne i niedrogie miejsce. Są nowe sanitariaty i prysznice, czyściutkie. Z kempu do basenów 50m. Są 2 chaty z jedzeniem i piciem + restauracja 200m od kempingu.
Fajne miejsce na piesze spacery, ale to Was chyba nie interesuje aktualnie.
Ceny na stronie kempu nieaktualne, ale różnic wielkich nie ma. Osoba - 3EUR, kamper - 6EUR, pies - 1,5EUR, prąd - jednorazowo 4EUR + 0,35 EUR/kW. Jak nie chcecie na kempie jest duży szutrowy parking i tam można darmo. Baseny - ceny aktualne - 5 EUR/osoba - nawet cały dzień.
_________________
Nasz pierwszy którym cieszy się ktoś inny
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej_Gdynia 
zaawansowany


Twój sprzęt: citroen pilote
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Cze 2016
Piwa: 15/9
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2020-09-16, 05:10   

Bardzo dziękuję za info. Może spróbuję zachaczyć wszystkie - to w końcu po drodze - Oravice, Vrbov, Podhajska... Taki rajd po zdrowie...
_________________
Andrzej_Gdynia
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
koko 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO C-LINE 4.8 I
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 19 Sty 2007
Piwa: 70/31
Skąd: Radom
Wysłany: 2020-09-17, 09:49   

Ja bym dodał Dunajska Strieda Byłem kilka razy .Niema się do czego przyczepić
_________________
KoKo
Piszę tylko merytorycznie.
Mądrzy ludzie wiedzą przed a nie po
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2020-09-18, 08:49   

Dunajska Streda. Faktycznie na zdjęciach i w cenniku wygląda ten obiekt nieźle. :mrgreen:


http://www.thermalpark.sk...ing-thermalpark
_________________
Andrzej
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***