Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Serwis w trójmieście- warto?
Autor Wiadomość
Piotrm1975 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: T4 samoróba
Dołączył: 08 Maj 2011
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-05-17, 21:01   Serwis w trójmieście- warto?

Witam Koleżanki i Kolegów

Temat caravaningu jest mi znany od dawna i od dawna noszę się z zamiarem związania się z branżą również zawodowo. Bardzo poważnie rozpatruję zamiar uruchomienia serwisu kamperków w trójmieście. Po dokładniejszej analizie większość czynników wskazuje iż jest to przedsięwzięcie rokujące spore nadzieje. Nie będę ukrywał że po rozmowie z f68 jestem jeszcze bardziej zdeterminowany :)
Pytanie do was Kamperowców: jak oceniacie taki projekt, pomysł?
Piszcie proszę swoje opinie :please

Piotr

P.S. Nie bijcie za mocno :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Skorpion 
Kombatant
Normalny inaczej wariatek stary wyga


Twój sprzęt: Starocie urzadzenie kampero-podobne
Nazwa załogi: Skorpion
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 17 Lip 2008
Piwa: 228/1181
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-05-17, 22:15   

Pomysl jest bardzo dobry a majac poparcie w osobie naszego kolegi f68 mysle,ze to powinno sie udac.Moze opisz jak to ma wygladac i jaki masz juz wstepny plan.
_________________


Tadeusz
Byle do przodu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
maszakow 
Kombatant
JAFO? No way ...


Twój sprzęt: jak wygram w totka...
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 07 Kwi 2009
Piwa: 78/63
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-05-17, 23:23   

Piotr - nie wiem czy pytanie nas o zdanie powinno być motywacją.
a) Każdy z nas powie TAK bo będzie miał alternatywę do istniejących serwisów - większy wybór=konkurencja=możliwość zaoszczędzenia paru groszy, może bliżej, może lepiej...
b) i c) ...aa nie powiem, póki mnie tu (chyba) lubią :-P

Jeśli z twego rozeznania wynika że masz szansę zaistnieć i PRZETRWAĆ - to wchodź. Moje poparcie co prawda nic nie znaczy ale co ci mam mówić nie ... no pewnie że tak jeśli nie szykujesz sobie samobója.
Nie nasza opinia powinna być tu pomocna tylko analiza SWOT.
Niemniej jednak ekipa z Trójmiasta na pewno się ucieszy mając dodatkowe wsparcie w okolicy.
_________________
Pozdrawiam, maszakow
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Piotrm1975 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: T4 samoróba
Dołączył: 08 Maj 2011
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-05-18, 06:17   

Skorpion- na początek zajęlibyśmy się drobnymi naprawami wewnątrz i na zewnątrz a z czasem również naprawami poszycia i konstrukcji (nie od razu kampera zbudowano). Jednak jak szybko byśmy rozszerzyli zakres usług zależałoby tylko od popytu.
Maszakow- czysty wynik analizy to jedno a rzeczywisty popyt na usługę to drugie (zresztą nie będziemy tu o ekonomii prawić :) ), stąd moje pytanie do braci kamperowej czy jest rzeczywiste zapotrzebowanie na moje usługi.
Tak czy owak za dobre słowo dziękuję :wyszczerzony: i liczę na więcej
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gino 
Kombatant


Twój sprzęt: VW LT SVEN HEDIN 1978r
Nazwa załogi: Gino
Pomógł: 36 razy
Dołączył: 29 Mar 2008
Piwa: 639/978
Skąd: ta Radość
Wysłany: 2012-05-18, 06:30   

podstawa to nogi i jakość
jakość...
aby klient był zadowlony...
nogi...
aby klient wyszedł na prostych nogach, zadowolony równiez z ceny
a nie na ugietych , niemal na kolanach, lekko zszokowany :)

:spoko
_________________
często , wroga z drugiego człowieka tworzy Twój umysł..
a to potrafi zabić wieloletnią przyjaźń ...
#CamperMajstry
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Piotrm1975 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: T4 samoróba
Dołączył: 08 Maj 2011
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-05-18, 06:38   

Masz całkowitą rację. Co do jakości, musi być wysoka i koniec. Rynek szybko weryfikuje nierzetelnych wykonawców. Jeśli chodzi o cenę to krótko mówiąc musi być przystępna i akceptowalna inaczej nie ma sensu się bawić. Aczkolwiek na rachunki i życie tez trzeba zarobić :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
lepciak 
weteran

Twój sprzęt: FIAT Ducato 2,5TD Burstner
Nazwa załogi: lepciaki
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Piwa: 61/39
Skąd: Gdańsk-Oliwa
Wysłany: 2012-05-19, 07:05   

Podjedź do Lwa i obadaj jak interes tam się kręci. Może odkryjesz, że warto coś ulepszyć lub zmienić i zastosować u siebie.
_________________
lepciak
''A najwięcej do powiedzenia mają Ci, którzy przeważnie nic nie mają do powiedzenia''
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Piotrm1975 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: T4 samoróba
Dołączył: 08 Maj 2011
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-05-19, 08:37   

Dobrze powiedziane :)
Zaglądałem tam jakiś czas temu i spostrzeżeń mam wiele.
Jakby ktoś miał namiar na ciekawą lokalizację za rozsądną cenę to chętny jestem. Mam już co prawda wstępnie upatrzony obiekt ale może będzie coś lepszego :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marzena 
zaawansowany
kochajacy kampery


Twój sprzęt: Kochany kamperek
Dołączyła: 25 Lis 2007
Piwa: 1/4
Wysłany: 2012-05-19, 10:41   

Piotr dzialaj i powodzenia zycze. Ostatnio na glownej arterii Gdanski spotkalam kampera na niemieckich blachach. Od slowa do slowa wyszlo, iz ma problem nadmuchem - piecykiem w czesci mieszkalnej. Skierowalam go do Lwa. Jest jedyny w okolicy. A konkurencja zawsze sie przyda. Mysle, ze klientow mialbys nawet wsrod braci z sasiednich panstw, bedacych na kamperowych wakacjach. Jest ich dosc sporo w Gdansku . Wystarczy reklama. Ponadto np. z 2 miejsca na nocleg i serwis kamperowy bylyby dodatkowym plusem.Mogl bys tez pomyslec nad tematem przegladu instalacji gazowej czesci mieszkalnej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Piotrm1975 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: T4 samoróba
Dołączył: 08 Maj 2011
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-05-19, 22:50   

Marzeno dzięki za dobre słowo :) Jeśli chodzi o gaz to zakładam że taka usługa musi być świadczona. Co do noclegu, to hmm muszę przyznać ciekawa opcja, pod rozwagę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
maszakow 
Kombatant
JAFO? No way ...


Twój sprzęt: jak wygram w totka...
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 07 Kwi 2009
Piwa: 78/63
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-05-19, 23:38   

Piotr - Gdybyś przeczytał to forum dogłębnie to w ogóle nie startowałbyś z takim pytaniem tylko podkulił ogon i myślał dalej. Tu plajta murowana, jako ze to forum pęka w szwach od dobrych rad, majsterkowiczów, mechaników i McGyverów wszelkiej maści.
Jesteśmy najlepsi :-P ....
prawda jest natomiast taka że chociażby z gazem mało kto experymentuje bo życie większości miłe - więc tu Marzenę jak najbardziej popieram.
Zarówno na forum jak i poza nim jest BAARDZO dużo osób "świeckich" w temacie lub niekoniecznie zaawansowanych technicznie którzy albo nie wiedzą lub lub chcą w autach grzebać - bo cenią sobie własny komfort psychiczny jakimś tam kosztem finansowym.
POza tym nie każdy ma super zestaw narzędzi by móc się obsłużyć. Ja na przykład dziś myślalem że dam rade wymienić klocki hamulcowe. teoria owszem - ale bez kanału, bez wkretaka udarowego bez dostępu nawet jednej śruby w zacisku ruszyć nie mogłem :( no i poleci kasa na robociznę ...

Lokacja... Blisko głównych arterii komunikacyjnych z prostym dojazdem... Nie wiem na co cię stać ale wzdłuż traktu św Wojciecha jest parę ciekawych miejsc.
Okolice ul Marynarki Polskiej może coś się znajdzie - jest w okolicy warsztat Port-Transu który obsługuje duże pojazdy więc poważniejsze sprawy z mechaniką można by z nimi dogadać i założyć współpracę.
NA pewno okolica z dostępem do komunikacji miejskiej.
_________________
Pozdrawiam, maszakow
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Piotrm1975 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: T4 samoróba
Dołączył: 08 Maj 2011
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-05-20, 00:44   

Tak sobie studiuje forum ale całe dogłębnie.... Jezu, toz do emerytury bym tu ślęczał :)
Właśnie dla ludków nietechnicznych chcę coś stworzyć, wiem że z części forumowiczów to klienta nie będzie bo to same Maćki Gajwery :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Skorpion 
Kombatant
Normalny inaczej wariatek stary wyga


Twój sprzęt: Starocie urzadzenie kampero-podobne
Nazwa załogi: Skorpion
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 17 Lip 2008
Piwa: 228/1181
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-05-20, 07:22   

Piotrm1975 napisał/a:
Właśnie dla ludków nietechnicznych chcę coś stworzyć, wiem że z części forumowiczów to klienta nie będzie bo to same Maćki Gajwery
Sam juz sobie po czesci odpowiedziales.
_________________


Tadeusz
Byle do przodu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Piotrm1975 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: T4 samoróba
Dołączył: 08 Maj 2011
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-05-21, 06:12   

Na szczęście nie wszyscy potrafią lub maja chęć grzebać się w naprawach :)

Kurcze może przechowalnię do tego jeszcze zrobić? Co myślicie o tym?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Witold Cherubin 
weteran


Twój sprzęt: SEA/ELNAGH - Fiat Ducato 2,3 TD
Nazwa załogi: włóczykije
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 14 Mar 2007
Piwa: 81/48
Skąd: Warszawa-Międzylesie
Wysłany: 2012-05-21, 22:43   Re: Serwis w trójmieście- warto?

Piotrm1975 napisał/a:
Witam Koleżanki i Kolegów

Temat caravaningu jest mi znany od dawna i od dawna noszę się z zamiarem związania się z branżą również zawodowo. Bardzo poważnie rozpatruję zamiar uruchomienia serwisu kamperków w trójmieście. Po dokładniejszej analizie większość czynników wskazuje iż jest to przedsięwzięcie rokujące spore nadzieje. Nie będę ukrywał że po rozmowie z f68 jestem jeszcze bardziej zdeterminowany :)
Pytanie do was Kamperowców: jak oceniacie taki projekt, pomysł?
Piszcie proszę swoje opinie :please

Piotr

P.S. Nie bijcie za mocno :)


Jeśli masz wątpliwości to pogadaj z Darkiem (Arkadarka), który od podstaw, własnymi siłami zbudował "klinikę" dla kamperów, lub jak niektórzy koledzy piszą "camper SPA". :ok
Moim skromnym zdaniem w Polsce dopiero zaczyną się zainteresowanie kamperingiem i potencjalnych klientów będzie przybywało. :mrgreen:
Dlatego powinieneś moim zdaniem zaryzykować i uruchomić serwis kamperków w trójmieście - tym bardziej, że nie tylko Polacy będą Twoimi potencjalnymi klientami, bo będąc kilka razy na kampingach nad polskim morzem spotykałem mnóstwo kamperów z zagranicy (niemieckie, włoskie, holenderskie itd.) a jak wiadomo nie ma rzeczy, które się nie psują. Więc raczej potencjalnych klientów powinno przybywać. :szeroki_usmiech
Życzę sukcesów :spoko
_________________
Witek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***