Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
TVN Turbo zajęło się odbudowaniem T3 westfalia
Autor Wiadomość
BiG Team 
Kombatant


Nazwa załogi: Beata I Grzegorz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Gru 2007
Piwa: 53/39
Skąd: Karpacz
Wysłany: 2012-12-05, 19:56   

gino napisał/a:
ta T3jka
posiada 2 sypialnie, kuchnie, umywalkę ...można też wstawić toaletę chemiczną ,tak jak to się robiło nawet w bulikach czy ogórkach , więc kamperem jest..
skromniejszym, ale jest

jest też zbiornik wody czystej i szarej, webasto, butla gazowa pod podwoziem zbudowana na stałe - przynajmniej tak jest w weście T3 z 1980 roku, którą porusza się nasz syn czyli Damiano87 :spoko
_________________
Najlepsze, co może nas spotkać to ludzie, których kochamy, miejsca, które oglądamy oraz wspomnienia, które nam pozostaną
Beatka i Grześ
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
arrtur 
zaawansowany


Twój sprzęt: obecnei dacia Dokker/Kia Venga i przyczepa
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Maj 2008
Otrzymał 14 piw(a)
Skąd: Piastow k Wawy
Wysłany: 2012-12-05, 21:38   

prawdopodobnie w styczniu bede restaurowal taka westfalie - sluze pomoca przy realizacji programu :)

poza tym mamy tu na forum na koncie pare innych materialow na niejeden program jakby ktos byl zainteresowany...

No name akurat moim zdaniem ze swym doswiadczeniem ogolnie oraz budowa Iveca moze miec pelne prawo do krytyki to krytykuje - a zeby nie bylo wazeliny... Paaaanoooowie... mowienie ze VW T3 i to Westfalia nie jest kamperem to tak jakby papiezowi powiedziec, ze nie wierzy w Boga.

Program to rozywka, a nie poradnik jednak faktycznie wyjatkowo po lebkach robiony. Ogolnie bo widzialem pare odcinkow z rozymi autami. Byl kiedys na prawde fajny program poradnikowy, ale chyba przestali kupowac a szkoda. Nawet jezeli czlowiek sie nic nowego nie dowiedzial to przyjemnie bylo ogladac rzetelnosc w podejsciu do tematu.
Dlatego wlasnie przyjemnie sie oglada medialnych fachowcow np w sporcie - komentujaca Rylik, Sp Kuleja.

Natomiast ten budzet.... na takie zadanie programu to jakis zart. Tzn na jakiekolwiek "zrobienie" czegokolwek sensownego.

Moze sie rozwinie w kolejnych edycjach z lepszym budzetem i sponsorami. Jakas siec spokojnie mogla by sie polansowac za niewielka kase, a jakosc by mogla wzrosnac.
O ile widzowie sie nie zniecheca po takich nienajlepszych poczatkach.

I tak jak sobie przypomne co bylo w TVN Turbo 3 lata temu... to teraz jest mistrzostwo swiata, kasy 100x wiecej, jakosc nawet jesli nie doskonala to 100 razy lepsza. Teraz w ogole widac ze ktos probuje cos zaproponowac i jakos nad tym programem panuje.
Moim zdaniem idzie na lepsze.

PS z tym , ze ten samochod to tylko dach ma od Westfalii, zreszta Adam od razu o tym powiedzial. Wlasnei jak szukalem samochodu dla kolegi to moglabyc to najwieksza pasc byleby kpl oryginalna westfalia bo z takiego czegos to zawsze bedzie rzezba nawet jesli fajna to nigdy taka jak oryginal funkcjonalna, ladna, wartoscioa.)

Pozdr
_________________
Arrtur
w tym sezonie byl namiot, cudza przyczepa, i kamper ze skody, a sezon udany
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
HenDryk4 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: VW T3 WESTFALIA Joker Club 3
Nazwa załogi: Załoga Lulusia
Dołączył: 02 Sie 2010
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2012-12-07, 00:09   

Jako uzytkownik VW T3 Westfalii Joker Club 3 z oryginalna (przynajmniej do momentu zakupu) zabudowa, pozwole sobie napisac pare slow w obronie tego samochodu. Decydujac sie na zakup tego wlasnie modelu, bralem pod uwage jego mobilnosc szczegolnie w trudnych warunach terenowych (oczywiscie nie mam tu na mysli off-roadu). Chodzilo mi o pojazd, ktorym mozna bedzie spokojnie pokonywc lesne dukty, a po dojechaniu na miejsce, rozbic namiot i nadal uzywac kampera jako samochodu na wycieczki, czy po zakupy. Mozliwosci finansowe zdecydowaly, ze jest to T3, a nie Mercedes z zabudowa Marco Polo. W moim camperku znajduje sie lodowka zasilana na trzy sposoby, kuchenka gazowa, zlewozmywak oraz nieodzowny kibelek turystyczny. "Tymi rencami" zabudowalem w T3-jce bardzo wydajne ogrzewanie gazowe Trumatic E2400 oraz - jako max wodotrysk - telewizje pokladowa:D. Z mojej inicjatywy camperek zostal wyposazony w zewnetrzny prysznic z przeplywowym, gazowym podgrzewaczem wody. Prysznic jest na zewnatrz oczywiscie z powodu braku miejsca w srodku, ale plusem tego rozwiazania jest zmniejszenie ilosci nieporzadanej wilgocie w aucie (dosc jej emituja uzytkownicy w trakcie np snu ;) ). Jestem zwolennikiem uniezaleznienia sie od zrodel zasilania pradem zmiennym, poniewaz w najfajniejszych miejscach przewaznie brak takiego zasilania. Co do tapicerki, to oryginalna rozsyapala mi sie w rekach, wiec te same rece posluzyly mi do jej zrobienia na nowo. Nie pamietam jakie koszty pochlonela, ale nie byly jakies wybitne. Zeby nie byc goloslownym dorzucam kilka fotek dokumentujacych powyzsze slowa:

wnetrze.jpg
Plik ściągnięto 19205 raz(y) 135,49 KB

kuchnia.jpg
Plik ściągnięto 19205 raz(y) 96,29 KB

tapicerka.jpg
Plik ściągnięto 19205 raz(y) 78,17 KB

WC.jpg
Plik ściągnięto 19205 raz(y) 108,35 KB

TV.jpg
Plik ściągnięto 19205 raz(y) 100,77 KB

prysznic.jpg
Plik ściągnięto 19205 raz(y) 167,79 KB

namiot.jpg
Plik ściągnięto 19205 raz(y) 138,92 KB

caly.JPG
Plik ściągnięto 19205 raz(y) 127,52 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
majsterus 
zaawansowany


Twój sprzęt: Ahorn 610, T5, Hymer S700
Dołączył: 04 Sie 2008
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: wielkopolskie
Wysłany: 2012-12-07, 00:24   

tak, ale masz wiernie odtworzoną zabudowę,a nie jak to zrobił szanowny pan Adam, wyrzucił szafkę przez drzwi,aż się rozleciała a za to wstawił coś z wysuwaną listwą za ponad 6 stówek :D:D:

moim zdaniem, dąży się do zachowania oryginału, nie sztuka zniszczyć, sztuką jest przywrócić do stanu oryginalnego.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Skorpion 
Kombatant
Normalny inaczej wariatek stary wyga


Twój sprzęt: Starocie urzadzenie kampero-podobne
Nazwa załogi: Skorpion
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 17 Lip 2008
Piwa: 228/1185
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-12-07, 07:00   

HenDryk4, oczywiscie ze tak jak to Ty zrobiles jest odtworzona zabudowa a to co pokazali w TVN turbo to nic niemialo z odbudowa ,nawet zostala wyzucona orginalna szafka jaka zostala w tym zamochodzie.No ale coz jezeli ktos nie widzial jaka ma zabudowe westwali to co mozna sie dziwic z takim podejsciem do odbudowy.
_________________


Tadeusz
Byle do przodu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pabloarmando 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Jeep
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Lut 2011
Piwa: 6/6
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2012-12-07, 07:14   

HenDryk4 napisał/a:
Z mojej inicjatywy camperek zostal wyposazony w zewnetrzny prysznic z przeplywowym, gazowym podgrzewaczem wody.

Za prysznic stawiam piwko :)
Czy mógłbyś nieco przybliżyć temat tegoż prysznica? Jak to skonstruowałeś i przy pomocy jakich komponentów? W moim nugecie też brakuje miejsca na prysznic a tego typu rozwiązanie byłoby idealne i umożliwiłoby podróż w nieco chłodniejsze rejony europy :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
HenDryk4 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: VW T3 WESTFALIA Joker Club 3
Nazwa załogi: Załoga Lulusia
Dołączył: 02 Sie 2010
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2012-12-07, 08:55   

System prysznica sklada sie z tego co widac na zdjeciu. Glownym elementem jest spirala z rurki miedzianej fi10 oraz taboret gazowy. Oba elementy kupilem na Allegro. Spirale podobno sa dostepne w sklepach dla milosnikow 4x4. Oprocz tego w sklad ukladu wchodza pompka wodna, butla gazowa, zbiornik z woda i prysznic ogrodowy. Ponizej zamieszczam odreczny schemat tej instalacji

hotwater.jpg
Plik ściągnięto 431 raz(y) 229,21 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
bonusik 
weteran


Twój sprzęt: Hobby 600...w marzeniach..:))
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Mar 2008
Piwa: 10/15
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-12-07, 12:23   

Konstrukcja prosta ale skuteczna.... :ok
Stawiam pifko za pomysł :bigok
_________________
Nawet cień przyjaciela starczy by uczynić człowieka szczęśliwym.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Srebrzanka 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: VW T3 Karman Gipsy'88 1,9 TD
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: Sopot
Wysłany: 2012-12-08, 02:31   

Program "odbudowy" widziałem, i mam swoje ugruntowane zdanie na ten temat, czy robi to pan Adam, czy para anglików, czy poturbowani. Mam połowę aut pełnoletnich, które niedomagają bardziej z powodu braku mojego czasu niż "kasy" - cenię sobie full original, ale bez przesady - nie będę sprowadzał materiałów z Niemiec do tapicerki 37-letniego golfa, ani pluszu do Cygana.
Także nie skorzystałbym z oferty "odpicujemy Ci auto" bo serce by mi krwawiło z niepewności.
Jednakże nigdy nie zdobyłbym się na słowa krytyki (mając jakieś własne wieloletnie doświadczenie . . .) i zastanawiam się, skąd tyle kąśliwych uwag - zazdrość? niespełnione ambicje? niedowartościowanie? może depresja jesienno-zimowa? - jestem zaskoczony, że dzieje się to w tak pozytywnie zakręconym towarzystwie.
Wszak każdy z Nas dostosowuje autko pod swoje potrzeby i gusta. Nigdy nie będę miał w cyganie klimy ani TV!!! Czy jestem prawdziwym kamperowcem???
Z każdym z moich pojazdów jestem emocjonalnie związany, z każdym na swój sposób, z "Cyganem" (T3) szczególnie. Może z tego powodu i zimowego tąpnięcia nastroju, tak bardzo wzburzyły mnie niektóre wypowiedzi.
Już gratulowałem Irzmanowi auta, i wiem że jest bardzo zadowolony. I to autko jeszcze przez lata pojeździ po świecie, może z inną tapicerką, ale właścicielom będzie to sprawiać radość.
_________________
Piotr i Katarzyna
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
maszakow 
Kombatant
JAFO? No way ...


Twój sprzęt: jak wygram w totka...
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 07 Kwi 2009
Piwa: 78/63
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-12-08, 10:56   

Nie widziałem programu więc trudno mi się wypowiadać n w/w temat ale powiem tak. jeśli to była kombinacja blaszak-> kamper a nie renowacja kamperka to cokolwiek zrobili w tym aucie a co ma posłużyć właścicielowi do realizowania hobby - będzie OK.
NIestety jeszcze długo nie będzie naszych telewizji stać stać na coś w stylu Poturbowanych (Overhaulin) czy też odpicuj mi brykę - albo nie przymierzając Extreme makeover home edition ( w tydzień przerabiają zasłużonym ale biednym osobom dom w pałac - najczęściej na zasadzie usuń stare postaw nowe) bo to inna skala odbiorców i przedsięwzięcia.
p. Adam widać miał określony budżet - zrobił co mógł. Trudno żeby Irzman nie był zadowolony jak jego autko zaczęło lepiej jeździć...
też byłbym Happy jakby mi ktoś dla programu wóz podremontował. ma w każdym bądź razie bazę do dalszych działań.
_________________
Pozdrawiam, maszakow
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2012-12-08, 11:33   

To co zaprezentowała a raczej prezentuje "N" w tych programach ma inny charakter. Może jesteśmy bardziej przyzwyczajeni do samochodowych programów z Discavery.
W programie TVN nie ma szczegółów naprawy. Scenariusz polega na tym, że auto ma mieć nowa tapicerkę i za chwile auto ma nową tapicerkę. Nie są prezentowane praktyczne żadne czynności przy samochodzie tylko wynik. Na Discavery pokazana jest procedura, starania, komentarze. W poturbowanych jeszcze dołożona jest fabuła.
Czemu tak jest, że "nasz" program jest taki bez polotu? Pewnie sprawy licencyjne nie pozwalają zrobić takiego programu jak ktoś robi a na inny równie ciekawy nie ma pomysłu na scenariusz. Oglądałem dwa odcinki o Toyocie MR2 i o kamperze. Wiedza jaka zdobyłem przy oglądaniu to, że w pół-sportowym samochodzie należy umalować zawieszenie i wymienić gumowe elementy zawieszenia na poliuretanowe. Wskazane jest tez wymienić uszczelki okien/drzwi, nie wiem jak nazwać, bo to taka konstrukcja ze zdejmowanymi kawałkami dachu, na nowe dostarczone nieodpłatnie przez sponsora programu. A w kamperze, tapicerka, tapicerka i jeszcze raz tapicerka.
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pawel-m 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: laika ecovip
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Gru 2008
Piwa: 5/1
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2012-12-08, 13:04   

od jakiegos czasu tez uzytkuje vw t3 dehlera , w tym roku bylem z rodzina we francji 4 tyg. spanie w aucie lub na kempingach .buliki maja jedna zasade ktorej rasowy kamper niema ja uzywam go na co dzien do pracy na zakupy wekendy jezdze nawet do kosciola i na rodzinne przyjecia jak sobie chce to w czasie pracy robie przerwe i nawet drzemke to jest prawdziwa zaleta kampera t3 ,no moze jest tu jeszcze kilka osob ktore tak serio jak my posiadacze vw t3 jezdza swoimi kamperami naprawde na codzien ale jest ich z pewnoscia b. malo,pozatym w hiszpanii francji czy wloszech a nawet w grecji wjezdzam w takie miejsca gdzie za przeproszeniem wielka locha moze tylko pomazyc ,mozna pisac rozne glupoty ale nie mozna vw t3 szczegolnie westfaliom,odmawiac ze nie sa prawdziwymi kamperami :spoko :spoko :spoko
_________________
pawel
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
majsterus 
zaawansowany


Twój sprzęt: Ahorn 610, T5, Hymer S700
Dołączył: 04 Sie 2008
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: wielkopolskie
Wysłany: 2012-12-08, 13:22   

no bo nie są, tak samo jak T4 california, cz westfalia, to tylko bus przerobiony/dostosowany do turystki, ale to nie jest kamper, to namiastka kampera.

Mam t4 multivana, uniwersalny, też wszędzie wjedzie, na parkingi piętrowe, podżiemne, ale to nigdy nie będzie kamperem, choćbym odciął dach i dospawał wyższy, zamonotwał kibel....to zawsze będzie bus.

Pojęcie kampera jest dość szerokie i każdy może je sobie interpretować, wg wkipedii :

Kamper (ang. camper) to autonomiczny, zintegrowany samochód turystyczny, specjalnie w tym celu zbudowany lub wyposażony, zapewniający podróżującym nim pasażerom miejsca do spania i wypoczynku. Specjalna zabudowa zapewnia miejsce i sprzęt do przechowywania żywności i sporządzania posiłków oraz wydzieloną część sanitarną z ubikacją, umywalką i najczęściej prysznicem.

i tyle w temacie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pawel-m 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: laika ecovip
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Gru 2008
Piwa: 5/1
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2012-12-08, 13:30   

tylko widzisz kolego w wiekszosci to o czym piszesz to wlasnie westfalie posiadaja ,a ja posiadam takze prysznic i nie myl prosze westy z multivanem bo to ogromna różnica no oczywiscie kazdy swoje zdanie ma i tu sie zgodze
_________________
pawel
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
BiG Team 
Kombatant


Nazwa załogi: Beata I Grzegorz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Gru 2007
Piwa: 53/39
Skąd: Karpacz
Wysłany: 2012-12-08, 13:50   

majsterus napisał/a:
no bo nie są, tak samo jak T4 california, cz westfalia, to tylko bus przerobiony/dostosowany do turystki, ale to nie jest kamper, to namiastka kampera.

czyli wszystkie zabudowy na busach robione w firmach kamperowych nie są kamperami :bajer
_________________
Najlepsze, co może nas spotkać to ludzie, których kochamy, miejsca, które oglądamy oraz wspomnienia, które nam pozostaną
Beatka i Grześ
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***