Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: janusz
2015-01-20, 21:50
I Ogólnopolska Pielgrzymka Karawaningowa na Jasną Górę
Autor Wiadomość
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2012-08-15, 14:45   Kamperowa pielgrzymka na Jasną Góre.

Kamperowa pielgrzymka na Jasną Górę. Temat umieszczam teraz bo to przeważnie na 15 sierpnia idą pielgrzymki do Częstochowy. Temat raczej dla zainteresowanych nie dla wszystkich, kogo nie interesuje albo drażni może zamknąć wątek i nie czytać dalej.
Wiele osób z naszego grona bierze udział w pielgrzymkach, pomyślałem, że może udało by się zorganizować taką pielgrzymkę jako gwiaździsty zlot z całej polski. Na ustalenia i działania w tej sprawie jest jeszcze jakieś 11 miesięcy. Może znalazły by się osoby chętne które na swoim terenie zajęłyby się jakąś organizacją.
Pewnie, że kamperem w ciągu doby z każdego miejsca w Polsce można dojechać do Częstochowy. Ale widział bym taką pielgrzymkę jako wspólny przejazd etapami pod Częstochowę i później jednoczesny wjazd wszystkich do miasta.
Ciekawe ile osób byłoby chetne na taki pielgrzymkowy zlot?
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
cirrustravel 
weteran
CB RADIO - 26


Twój sprzęt: Chausson S697 GA
Nazwa załogi: NICKT
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Gru 2010
Piwa: 82/76
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 2012-08-15, 21:16   

Janusz, bardzo fajny pomysł, ale... nie w sierpniu, kiedy z każdej strony Polski na Jasną Górę idą piesze pielgrzymki. Można o takiej pielgrzymce pomyśleć np. na rozpoczęcie sezonu (jak motocykliści) lub na zakończenie sezonu.

Co do ilości osób... myślę, że trochę osób byłoby chętnych. W tym roku zorganizowałem pod patronatem KOMPASu (do którego należę nie tylko jako forumowicz, ale jako klubowicz) I Ogólnopolskie Rekolekcje Karawaningowe. Osoby, które w nich uczestniczyły (także z CT) chcą takich rekolekcji też za rok. Myślę, że będzie w nich uczestniczyło coraz więcej załóg.
Relacja tu >> http://www.cirrustravel.b...inwad-2012.html

Pisałem do Asi Gracek z PC, czy chce materiał z tych rekolekcji, czekam na odpowiedź. Jeśli się to ukaże w jakimś numerze PC na pewno wzbudzi szersze zainteresowanie.
O atmosferze spotkania niech napiszą uczestnicy.

Dlatego myślę, że jest przynajmniej u części naszych forumowiczów taka potrzeba też duchowego spotkania. Ja chętnie służę swoją osobą i pomocą w zorganizowaniu takiej pielgrzymki (w Leśniowie też są Paulini i bardzo gościnnie i z radością przyjęli naszą inicjatywę i nas).
_________________
Mariusz

www.cirrus-travel.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
cirrustravel 
weteran
CB RADIO - 26


Twój sprzęt: Chausson S697 GA
Nazwa załogi: NICKT
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Gru 2010
Piwa: 82/76
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 2012-08-15, 21:21   

Aaa, co do miejsca, to Piesza Pielgrzymka Kielecka (pewnie nie tylko) zatrzymuje się na ostatnią noc w Mstowie nad Wartą - tam jest duży plac, gdzie rozbija się setki namiotów. Trzeba pogadać z jakimiś miejscowymi władzami i byłoby to dobre miejsce zlotu przed wjazdem do Częstochowy :) Z Mstowa na Jasną Górę jest kilkanaście kilometrów.
_________________
Mariusz

www.cirrus-travel.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2012-08-15, 22:03   

Mariuszu, jak dla mnie to jak pielgrzymka to pielgrzymka, to na 15 do Częstochowy. Zastrzegam, że nigdy nie bylem choć mam niewiele ponad 40 km. Znaczy nie byłem na pielgrzymce. :bajer w Częstochowie kilka razy byłem. :haha:
Kilka naszych załóg jeździ do Częstochowy w tym dniu aby zabrać do domu uczestników swoich pielgrzymek, nawet jedna z załóg odwiedziła nas dziś w drodze do domu. Jeśli byłaby jakaś ochota organizować nazwę to "imprezy" o podobnym charakterze w innym terminie i w inne miejsca to nic nie stoi na przeszkodzie i zainteresowani mogą działać.
Tą jednak widziałbym jako pielgrzymkę w tym konkretnym terminie i na Jasna Górę.

Myślałem o takiej organizacji, że załogi z różnych miejscowości, oddalonych od siebie o kilkanaście, kilkadziesiąt kilometrów zebrały by się w rożnych miejscach w Polsce i już razem pojechałyby do 4-5 miejsc. Przejechaliby razem 100-200 kilometrów po drodze zwiedzając Polskę. Następnie wszystkie dotarłyby na przykład na 12 - 13 sierpnia pod Częstochowę i potem razem do miasta na wcześniej umówiony parking. Razem trwałoby to 4-5 dni w fajnej kamperowej atmosferze. Organizując takie przedsięwzięcie wcześniej dałoby się dogadać miejsca biwakowania i postoju w Częstochowie bez większego problemu. Nawet pewnie nie byłoby problemu z tłokiem na drogach bo kampery wyjechałyby przecież później niż piesze pielgrzymki i dojechałyby wcześniej niż one.
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
cirrustravel 
weteran
CB RADIO - 26


Twój sprzęt: Chausson S697 GA
Nazwa załogi: NICKT
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Gru 2010
Piwa: 82/76
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 2012-08-15, 22:43   

Piesza Pielgrzymka Kielecka wchodzi do Częstochowy 13go, część pielgrzymek 14go, część idzie na Uroczystość MB Częstochowskiej na 26go... Tak więc nie jest konieczny akurat ten termin, chyba, że chcemy połączyć odbiór pieszych z pielgrzymką kamperową.
Ja cały czas bałbym się tłumów pielgrzymów w okolicach 15.08.
Zależy też ile załóg byłoby chętnych? Jeśli mówimy o 10-20 załogach to problemu nie ma, ale jeśli o 100 to już bym się zastanawiał nad terminem poza "sezonem" ;)
_________________
Mariusz

www.cirrus-travel.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2012-08-16, 00:08   

Oczywiście wszystko jest do ustalenia, tak jak większość chciałaby.
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
cirrustravel 
weteran
CB RADIO - 26


Twój sprzęt: Chausson S697 GA
Nazwa załogi: NICKT
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Gru 2010
Piwa: 82/76
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 2012-08-16, 07:09   

Sam pomysł świetny Januszu, może ludziska się wypowiedzą, kto by się na taką pielgrzymkę wybrał? Jak będziemy wiedzieć mniej więcej ilość, wtedy można podyskutować nad terminem (lub od razu przy deklaracjach można się wypowiedzieć, czy ktoś woli wakacje czy poza sezonem).
Jeśli mnie by się udało dostać wolne - oczywiście się piszę niezależnie od terminu. Może być w sierpniu, może być w innym terminie :) Jednak bardziej jestem za taką pielgrzymką na rozpoczęcie sezonu np. zaraz po Wielkanocy lub weekend majowy :)
_________________
Mariusz

www.cirrus-travel.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Pawcio 
Kombatant


Twój sprzęt: Pojazd obozowy Wacek McLouis I
Nazwa załogi: PabemanaTeam
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 29 Wrz 2008
Piwa: 141/471
Skąd: z Nienacka
Wysłany: 2012-08-16, 08:11   

My moglibyśmy się wybrać na taką CTPielgrzymkę.
Ale pod warunkiem, że nie będziemy ustawiać Krupówek. :bajer
cirrustravel napisał/a:
Zależy też ile załóg byłoby chętnych? Jeśli mówimy o 10-20 załogach to problemu nie ma, ale jeśli o 100 to już bym się zastanawiał nad terminem poza "sezonem"

Może się mylę, ale tego drugiero wyniku chyba nie osiągniemy. ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2012-08-16, 10:59   

cirrustravel napisał/a:
Jeśli mnie by się udało dostać wolne - oczywiście się piszę niezależnie od terminu.

Mariuszu, jeżeli nie wolne to może delegacje służbową :haha:
Pawcio napisał/a:
Ale pod warunkiem, że nie będziemy ustawiać Krupówek. :bajer

Wszystko do uznania i decyzji uczestników. Organizacja pewnie ograniczyła by się do logistyki, ustalenia czasu i miejsc których należy się trzymać, reszta wg woli pielgrzymów. :spoko
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marekoliva 
weteran


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter Rimor Sailer 700
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 19 Wrz 2009
Piwa: 40/19
Skąd: Gdańsk - Oliwa
Wysłany: 2012-08-16, 15:46   

Pomysł bardzo dobry, oczywiście się piszemy. Odnośnie terminu może niekoniecznie 15 sierpnia, trochę ciasno-wiemy przecież ilu wtedy pielgrzymów na Jasnej Górze, dobrze byłoby ustalić termin w którym co roku odbywałaby się pielgrzymka CT, uzależnione byłoby to oczywiście od frekwencji. Warto otworzyć już listę, aby w miarę szybko zorientować się na jaką skalę się zorganizować.
_________________
Marek

"Ty możesz zwlekać ale czas nie będzie "
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wagabunda 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: BOXER BUROW MOBIL
Nazwa załogi: Janki
Dołączył: 22 Lis 2009
Piwa: 2/16
Wysłany: 2012-08-19, 20:29   Temat postu: Kamperowa pielgrzymka na Jasną Góre.

Pielgrzymka jako jedna z form ubogacenia kamperowania bardzo mi się podoba.

Jestem zainteresowany i chętnie włącze się do organizcji Janek
_________________
Henryk Ibsen;W wolności nie ma nic pewnego,
dlatego jest taka piękna!;
Farby przemysłowe 789 388 621
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marko 
stary wyga


Twój sprzęt: . FIAT DUKATO \ ARCA
Nazwa załogi: .MAREK I GOSIA
Dołączył: 14 Sie 2007
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: małopolska
Wysłany: 2012-08-19, 21:09   

piękna inicjatywa :idea bardzo chętnie weźmiemy udział w tej pielgrzymce pozdrawiam wszystkich marko :kwiatki:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Aulos 
weteran


Twój sprzęt: Bürstner Solano na Ducato
Nazwa załogi: SOKOŁY
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Lut 2007
Piwa: 62/37
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2012-08-21, 00:55   

Bardzo nam się podoba pomysł takiej pielgrzymki. Główne uroczystości maryjne na jasnej Górze (15.08 i 26.08) to chyba faktycznie niepotrzebne utrudnienia organizacyjne np. kłopoty ze znalezieniem miejsc postojowych dla dużej grupy naszych "trochę większych" samochodów.
cirrustravel napisał/a:
Może być w sierpniu, może być w innym terminie Jednak bardziej jestem za taką pielgrzymką na rozpoczęcie sezonu np. zaraz po Wielkanocy lub weekend majowy

W tym roku byliśmy na Jasnej Górze kamperem właśnie tuż po Wielkanocy - jakby w drodze na zlot targowy w Poznaniu. Nie było żadnych problemów z miejscem na parkigu przyklasztornym, ani strasznych tłumów ludzi wewnątrz. W takich warunkach łatwiej o chwilę refleksji. Leśniów także bardzo nam się spodobał, ale uwaga: wizyta u Uśmiechniętej Madonny często jest "brzemienna" w skutkach :wyszczerzony:
_________________
"Nosiciel nieuleczalnej kamperomanii"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Witold Cherubin 
weteran


Twój sprzęt: SEA/ELNAGH - Fiat Ducato 2,3 TD
Nazwa załogi: włóczykije
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 14 Mar 2007
Piwa: 81/48
Skąd: Warszawa-Międzylesie
Wysłany: 2012-08-22, 10:26   

Pielgrzymki na Jasną Górę są organizowane w różnych terminach przez różne związki, stowarzyszenia i organizacje świeckie.
Natomiast pielgrzymki sierpniowe są organizowane przez Kościół - wycieczki prowadzone przez księży i przygotowywane w parafiach.
Wydaje mi się, że Camperteam mógłby się pokusić o zorganizowanie pielgrzymki "branżowej" - braci karawaningowej i kamperowej w terminie uzgodnionym z zakonem Paulinów - gospodarzy klasztoru i parkingów przyklasztornych.
Myślę, że możliwe byłoby uzyskanie poparcia ze strony władz kościelnych (Episkopatu) i nadanie pielgrzymce wyższej rangi - z udziałem wyższego duchowieństwa.
Być może byłoby możliwe ustalenie powtarzalnego terminu pielgrzymek braci karawaningowej i kamperowej, organizowanych każdego roku - wtedy powstałaby tradycja pielgrzymowania kamperów do Częstochowy.
My oczywiście piszemy się na takie pielgrzymowanie, ewentualnie mógłbym się włączyć w prace organizacyjne - mam sporo wolnego czasu i łatwość korespondowania.
Pozdrawiam :spoko
_________________
Witek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
cirrustravel 
weteran
CB RADIO - 26


Twój sprzęt: Chausson S697 GA
Nazwa załogi: NICKT
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Gru 2010
Piwa: 82/76
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 2012-10-09, 16:37   

Witam :)
Ponieważ Janusz przekazał mi na targach w Krakowie "pałeczkę" do organizacji pielgrzymki, chciałbym poddać pod rozważanie i ewentualne uwagi moją propozycję...
Oczywiście pielgrzymka i miejsce "zlotu" wymaga od nas pewnego zachowania. Pielgrzymka jest więc BEZALKOHOLOWA.
Po zasięgnięciu Waszego zdania oraz zdania Kolegów i Koleżanek na innych forach przedstawię ostateczną już propozycję Ojcom Paulinom.
Tu ważny jest przede wszystkim termin, by nie kolidował z jakimiś innymi pielgrzymkami (np. pielgrzymką motocyklistów).
A oto moja propozycja:

I Ogólnopolska Pielgrzymka Karawaningowa na Jasną Górę
ROZPOCZĘCIE SEZONU 2013

Termin stały na następne lata: sobota / II niedziela po Wielkanocy

Termin: 13-14 kwietnia 2013

Program:

SOBOTA


10.00-13.30 – zlot załóg na parkingu górnym (sektor C – najdalej od Klasztoru), obiad
14.00 – Msza św. i powitanie pielgrzymów w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej
15.15 – Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich
16.00-20.45 - czas do indywidualnego zagospodarowania, kolacja
21.00 – Apel Jasnogórski
"Nocne Polaków rozmowy...

NIEDZIELA

9.30 – Msza św. z prośbą o błogosławieństwo na rozpoczęcie nowego sezonu karawaningowego
(prawdopodobnie transmitowana przez TV TRWAM)
11.00 – błogosławieństwo kamperów, przyczep i holowników na parkingu
11.30 – zwiedzanie Jasnej Góry, Częstochowy, indywidualna modlitwa
14.00 – obiad
15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i błogosławieństwo pielgrzymów w przy ołtarzu głównym w Bazylice -
ZAKOŃCZENIE PIELGRZYMKI
_________________
Mariusz

www.cirrus-travel.pl
Ostatnio zmieniony przez cirrustravel 2012-10-16, 16:14, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***