Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: gino
2013-11-08, 12:37
Kamper na samochodzie Iveco Magirus
Autor Wiadomość
kojot
początkujący forumowicz

Dołączył: 30 Mar 2013
Wysłany: 2013-06-23, 13:46   Kamper na samochodzie Iveco Magirus

Witam Szanownych Forumowiczów
Ponieważ z grubsza zakończyłem prace przy moim autku, postanowiłem zamieścić kilka zdjęć aby - co tu dużo gadać - pochwalić się moim wynalazkiem.
Mam do zrobienia jeszcze kilka drobnych przeróbek, ale brak czasu nie pozwala mi teraz na działanie.
Głównym problemem są koła które chciał bym zamienić na rozmiar R20 ( teraz jest R22,5) a za to założyć wyższe opony, bardziej "terenowe". Jednocześnie chcę zrezygnować z kół bliźniaczych z tyłu i założyć pojedyncze. Problem polega na tym że ciężko jest znaleźć felgi w tym rozmiarze. Gdyby ktoś miał jakiś pomysł - polecam się łaskawej pamięci.
Zabudowa będzie oklejona w tym tygodniu naklejkami, dlatego nie jest malowana - takie było założenie.
Samochód został zbudowany do wyjazdów na Wschód, dlatego wybrałem właśnie takie auto ( na pustynię i na wojnę ). Nie jest to luksusowa salonka, ale podstawowe wygody typu łazienka, kuchnia, ogrzewanie, posiada. Auto ma służyć "twardzielom" w podbojach wschodnich rubieży :-).
Pozdrawiam
Kojot

2.jpg
Plik ściągnięto 160 raz(y) 147,47 KB

1.jpg
Plik ściągnięto 198 raz(y) 104,09 KB

3.jpg
Plik ściągnięto 176 raz(y) 134,52 KB

4.jpg
Plik ściągnięto 156 raz(y) 185,4 KB

5.jpg
Plik ściągnięto 172 raz(y) 150,38 KB

6.jpg
Plik ściągnięto 144 raz(y) 198,15 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mirek48 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Mitsubishi L300
Nazwa załogi: mirek i janka
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Sty 2010
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-06-23, 13:54   

Życzę udanych podbojów. Szczęśliwej drogi :spoko
_________________
Mirek Brus
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
makdrajwer 
weteran
Artur,Ola,Zosia,Zuzia


Twój sprzęt: Bezdomny
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 29 Maj 2011
Piwa: 50/75
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2013-06-23, 16:13   

No,no ... Kawał solidnej fury.
_________________
keep calm and dance
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
DarekAvesta 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Mercedes 1114 AK
Dołączył: 25 Cze 2010
Skąd: Avesta/Szwecja
Wysłany: 2013-06-23, 16:19   

Witaj,
Ja mam w mercu 1114 kola na 8 srub, i kupilem kola od stara 266, sprzedawca zapewnial mnie ze ET jest takie ze bedzie pasowac ale oczywiscie nie pasowalo wiec kola przednie siedza trache szerzej na osi a tylne schowaly sie troche pod skrzynie. Dorobilem wiec na tylna os dystanse po 65 mm na strone i sie wyrownalo.
pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
nercedes 
zaawansowany
Nigdy nie nalezy sie wycofywac.Rany w plecy to hań

Dołączyła: 01 Lut 2009
Piwa: 5/2
Skąd: Krapkowice
Wysłany: 2013-06-23, 16:35   

Witaj Z czego są te drzwiczki w meblach kuchennych wygląda mi to na szkło w ramkach alu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kodi 
weteran

Nazwa załogi: kodin@poczta.onet.pl
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 02 Lis 2011
Piwa: 35/9
Skąd: Miszewko, k. 3city
Wysłany: 2013-06-23, 16:46   

No niezła bryka. Czyli co rajd "Paryż - Dakar" w wersji turystycznej :wyszczerzony:

Mam natomiast pytanie odnośnie okien. Zamawiałeś je w http://www.dema-alu.pl/ czy w innym miejscu? Jak wykonanie?.

Pozdr
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kojot
początkujący forumowicz

Dołączył: 30 Mar 2013
Wysłany: 2013-06-23, 17:07   

Witam
drzwi w szafkach są ze szkła w ramkach alu, ale są tak zrobione że zamykają się na wierzch, czyli nie działają na nie żadne siły ściskające Okna kupiłem w firmie Dema - polecam miły kontakt i przystępne ceny, solidne wykonanie.
Co do kół - z tego co wiem to felgi od Stara są pierścieniowe a ja wolał bym założyć opony bezdętkowe. Myślałem o felgach od Stara 66 wojskowego ale te również są dętkowe.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kojot
początkujący forumowicz

Dołączył: 30 Mar 2013
Wysłany: 2013-06-23, 18:48   

Nie robiłem przejścia z kabiny do kontenera ponieważ w tym aucie dostęp do silnika uzyskuje się przez podniesienie całej kabiny i był by to problem w razie jakiejkolwiek naprawy, czy choćby wymiany oleju. Poza tym w kabinie są dwa miejsca do spania po złożeniu łóżka które na czas jazdy podnosi się na ścianę. Jest jeszcze jeden problem z połączeniem kabiny z kontenerem - musiał bym zrobić śluzę która musiała by być bardzo elastyczna ponieważ kontener jest zawieszony na sprężynach i ma dość duże wahania boczne gdy auto jedzie po nierównościach. Reasumując - było by dużo roboty a zysk nie wielki, do tego ucierpiała by sztywność konstrukcji a na tym zależało mi najbardziej, gdyż jak pisałem auto w zamierzeniu ma poruszać się po niezbyt dobrych drogach.
Co do kół - to teraz mam oryginalne koła 9x 22,5 ale auto słabo wygląda na tych cienkich kółeczkach i dlatego chcę zmienić na mniejszą felgę ale szerszą tak by można założyć opony 12 albo 14 x 20 wtedy wysokość koła była by taka jak teraz, ale opony były by szersze i miały by większy profil. Każdy kto jeździł w terenie wie - szersza guma z dobrym bieżnikiem to skarb gdy przed nami błoto i kamienie. Wprawdzie mam założoną wyciągarkę, ale wolał bym jej używać w ostateczności.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
stasiu
trochę już popisał

Twój sprzęt: brak
Dołączył: 26 Maj 2013
Skąd: Katowice
Wysłany: 2013-06-23, 18:57   

taka duza fura i mało miejsca mieszkalnego ile to bedzie palić ? , ale każdy robi to co lubi i tak powinno być .Pozdrawiam i życzę udanych wypraw .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
kojot
początkujący forumowicz

Dołączył: 30 Mar 2013
Wysłany: 2013-06-23, 19:07   

Samochód zarejestrowany jest na 7 osób, śpi w nim wygodnie 5 osób + 1 ze ściskiem. Pali 18 - 19 litrów zbiorniki na wodę 2x200 litrów, zbiornik na szara wodę 140 litrów. Zasilanie - agregat 4,5 kw + panel słoneczny 213 w, przetwornica 5000 w
Wbrew pozorom wcale nie jest taki mały w środku. ze względu na specyfikę uprawianego przeze mnie sportu nie zabudowywałem szczelniej wnętrza zostawiając więcej miejsca na sprzęt który w zamyśle ma być zabierany na wyjazdy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2013-06-23, 19:11   

Witam , fajna sprawa , dostarczy wielu fajnych przygód ....

Czy ten zwis tylny w wypadku auta terenowego to tak ma być i jest ok ?

pozdrawiam :spoko

t_2_584.jpg
Plik ściągnięto 143 raz(y) 87,71 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kojot
początkujący forumowicz

Dołączył: 30 Mar 2013
Wysłany: 2013-06-23, 19:20   

Tak wiem zwis tylny to słaba strona tej konstrukcji, jest to kompromis między własnościami jezdnymi a funkcjonalnością wnętrza. Niestety nie można mieć wszystkiego. W krytycznej sytuacji uszkodzeniu ulegną zbiorniki na wodę, ponieważ wykonane są z włókna szklanego łatwo je będzie naprawić.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Świstak 
Kombatant


Twój sprzęt: Milka, Milka2
Nazwa załogi: Świstaki
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Cze 2009
Piwa: 426/100
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2013-06-23, 19:37   

Mniam... Pyszne autko!!! A bagażnik na kabinie - godny pozazdroszczenia!
_________________
"Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego uważa mnie mój pies"


Milka - może ją spotkacie?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kojot
początkujący forumowicz

Dołączył: 30 Mar 2013
  Wysłany: 2013-06-23, 19:46   

Rosnę, rosnę nie długo pęknę z dumy jak Świstak pochwalił to jest nieźle. jak jeszcze naklejki przykleję to dopiero "Ogr" wypięknieje :-P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
piotr1 
Kombatant


Twój sprzęt: blaszak ducato w budowie
Nazwa załogi: ewaipiotr
Dołączył: 06 Wrz 2010
Piwa: 17/18
Skąd: gdańsk i okolice
Wysłany: 2013-06-23, 19:50   

Ale proporcja kabiny do części mieszkalnej raczej średnia :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***