Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
UBEZPIECZENIE OC - jak taniej to przejśc !!!.
Autor Wiadomość
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
  Wysłany: 2013-10-18, 11:21   UBEZPIECZENIE OC - jak taniej to przejśc !!!.

Podzielę się czymś co każdego spotyka co rok ...konieczność opłacenie OC . Ja zawsze szukam najtańszych w danym roku , nie jestem przywiązany na stałe do jakiejś firmy bo to tylko podraża składkę .

Przykłady dwa z ostatnich dni , firma LINK4 , dwa auta ciężarowe do 3,5 tony , dla obu przysłali kontynuację polis z uwzględnieniem wszystkiego co mogli by mi było przyjemnie .

Jeden na 750 zł drugi na 550 zł tylko opłacic i będzie git .... tylko czy trzeba aż tyle ?

Nie trzeba .

Pierwsze co trzeba zrobić to wypowiedzieć im te umowy bo do czasu gdy z nimi poważnie nie rozmawiasz to oni mają ciebie za tzw łocha do płacenia .

Wypowiedzieć można listem poleconym , mailem albo faxem . Wszystkie TU mają taką samą procedurę i wszystko jest w necie . Ważne by wysłać do nich to / dotyczy maila / najpóźniej w przedostatni dzień trwania polisy , może być i o 23:30 ale z datą dnia przedostatniego . Wypowiedzenie jest skutecznie dostarczone mimo tego , że oni nie potwierdzają odebrania mimo życzenia nadawcy maila .

Następnie trzeba na ichnej stronie zrobić symulację polisy czyli powypełniać rubryczki tak jak byś nie był ichnym klientem , wycena ma swój numer i trzeba go zapisać .

Po tym jak oni odbiorą twoją rezygnację rozdzwania się twój telefon i zaczynaja przekonywać , że zostac z nimi to jedyna słuszna decyzja , jeszcze nie wiedzą , że Ty masz swoją wycenę i wiesz ile mozna zapłacić jako człowiek z ulicy .

Proponują Bóg wie co ale dalej daleko im do tego co mógłbyś zapłacić , proponują dodatkowo bony tesco o wartości 100 zł .

Po takiej deklaracji z ich strony prosisz o dodatkowe uwzględnienie numeru swojej wyceny i wtedy panience cenka opada , musi iśc do kierowniczki i prosić o akceptację , ciągle walczą o swojego klienta .

Efekt jest taki , że zamiast 760 zł zapłaciłem 582 + dla mnie bon za 100 zł czyli realnie 482 zł .
Za drugi zamiast 567 zł zapłaciłem 465 zł + bon 100 zł czyli realnie 365 zł

Różniece pozostaną w mojej kieszeni czego i Wam życzę , to nie jest trudne i warto , może macie inne jeszcze pomysły sprawdzone ? Chętnie skorzystam w przyszłości :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kodi 
weteran

Nazwa załogi: kodin@poczta.onet.pl
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 02 Lis 2011
Piwa: 35/9
Skąd: Miszewko, k. 3city
Wysłany: 2013-10-18, 11:37   

No name - osobiście używałem jeszcze rankomat.pl
Teraz również czeka mnie OC za Ivo, więc będę się gimnastykował.

Tak to niestety jest - jak z telefonami komórkowymi. Dla nowych są lepsze warunki niż dla starych klientów.

Sam nie mam jakiś myków. Generalnie nie boję się telefonów. Wypełniam kilka formularzy i czekam na oferty. Nieraz są to oferty wysokie i mówię, że mam ofertę za tyle i tyle. Nieraz pomaga a nieraz Pani mówi, że nie może niżej.

No name - a zaoszczędzisz tyle ile przelejesz na konto. Tę nadwyżkę, przelałeś czy przewaliłeś :lol: Bo jak przewaliłeś to nic nie zaoszczędziłeś :haha: :haha: :haha:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Skorpion 
Kombatant
Normalny inaczej wariatek stary wyga


Twój sprzęt: Starocie urzadzenie kampero-podobne
Nazwa załogi: Skorpion
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 17 Lip 2008
Piwa: 224/1172
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-10-18, 11:48   

tylko w tej ofercie niema nic na temat specjalnych tylko osobowe i ciężarowe do 3,5T
_________________


Tadeusz
Byle do przodu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2013-10-18, 13:31   

Kodi ...nadwyżkę przewalę w solankach za kilka chwil a jak sobie zmienisz na specjalny kempingowy to takich manewrów nie musisz robić, mało która firma daje bonusy i jak na dzis jest tylko jedna gdzie , jako nowy, zapłacisz 3oo zł z malutkim haczykiem za cały rok :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gino 
Kombatant


Twój sprzęt: VW LT SVEN HEDIN 1978r
Nazwa załogi: Gino
Pomógł: 36 razy
Dołączył: 29 Mar 2008
Piwa: 639/978
Skąd: ta Radość
Wysłany: 2013-10-18, 13:34   

www.cuk.pl
wyszukuje najtańsza ofertę..włącznie z camperami :spoko
_________________
często , wroga z drugiego człowieka tworzy Twój umysł..
a to potrafi zabić wieloletnią przyjaźń ...
#CamperMajstry
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
cirrustravel 
weteran
CB RADIO - 26


Twój sprzęt: Chausson S697 GA
Nazwa załogi: NICKT
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Gru 2010
Piwa: 82/76
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 2013-10-18, 13:34   

Dziś byłem u mojej ubezpieczycielki i z ciekawości zapytałem o BoXerka...
W jednej ubezpieczalni mam ponad 700zł, w drugiej niecałe 300zł.
Takie są różnice.
Trzeba popytać i w kieszeni zostaje bez bonów ponad 400zł :)
_________________
Mariusz

www.cirrus-travel.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kodi 
weteran

Nazwa załogi: kodin@poczta.onet.pl
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 02 Lis 2011
Piwa: 35/9
Skąd: Miszewko, k. 3city
Wysłany: 2013-10-18, 13:34   

No name napisał/a:
Kodi ...nadwyżkę przewalę w solankach za kilka chwil a jak sobie zmienisz na specjalny kempingowy to takich manewrów nie musisz robić, mało która firma daje bonusy i jak na dzis jest tylko jedna gdzie , jako nowy, zapłacisz 3oo zł z malutkim haczykiem za cały rok :)


Dlatego właśnie oprócz 4 osób na pokładzie chcę mieć niższe OC i stąd zamiana na specjalny.
Jaka to firma? Zresztą pogadamy jak się spotkamy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gfizyk 
zaawansowany


Twój sprzęt: LMC 6400 Lord Liberty/Ducato
Nazwa załogi: Fizyki
Dołączył: 11 Lip 2011
Piwa: 3/15
Skąd: Z Okolicy Dabrowicy
Wysłany: 2013-10-18, 23:12   

A mnie wyliczono za mojego Lorda 1400zł ... ale OC + AC/KR na 30 tys zł. :-) Według mnie - rozsądna propozycja. Tylko tyle, że ja w ubezpieczeniach (m.in) pracuję ...
_________________
pozdrawiam!
Grzesiek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
martini44 
Kombatant


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 08 Paź 2010
Piwa: 72/171
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2013-10-19, 06:20   

zazdroszcze Wszystkim co mają cierpliwość i czas na szukanie i kombinowanie aby było jak najtaniej :spoko
_________________
możesz ufać i liczyć na innych ale przede wszystkim ufaj i licz na siebie
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kodi 
weteran

Nazwa załogi: kodin@poczta.onet.pl
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 02 Lis 2011
Piwa: 35/9
Skąd: Miszewko, k. 3city
Wysłany: 2013-10-19, 06:31   

gfizyk napisał/a:
A mnie wyliczono za mojego Lorda 1400zł ... ale OC + AC/KR na 30 tys zł. :-) Według mnie - rozsądna propozycja. Tylko tyle, że ja w ubezpieczeniach (m.in) pracuję ...


Gfizyk - wypracuj jakąś fajną ofertę dla chłopaków z CT

Martini44 - a ile czasu i cierpliwości to potrzeba? Nie sztuką jest kupić drogo ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
eler1 
Kombatant


Twój sprzęt: kamper
Nazwa załogi: elerki
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Sty 2007
Piwa: 52/129
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2013-10-19, 08:33   

kodi napisał/a:
Martini44 - a ile czasu i cierpliwości to potrzeba? Nie sztuką jest kupić drogo ;)
masz rację to jest dobra dniówka wczoraj to przerabiałem OC AC NW i zaczynało się od 3300 z PZU u mojego agenta przez brokera z W-wa też w PZU 2176 a skończyło się w UNiQce 1760 sam byłem w szoku jakie są to są kwoty przy samym OC jest mniejszy manewr ale jak jest jeszcze AC to można się podroczyć i poszukać
ps. były wyższe ofety ale one na starcie odpadły np.Warta
_________________
Pierwsza MAŁA KARAWANA na CT :)

Życie jest jak pudełko czekoladek nigdy nie wiadomo na co się trafi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krimar
Kombatant


Twój sprzęt: Euramobil 460 - Mitsubishi L300 - DAHAK
Nazwa załogi: Poszukiwacze Zagininej Dyszy
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 07 Lip 2010
Piwa: 58/6
Wysłany: 2013-10-19, 08:48   

tylko porównaj zakres tego AC nie zdziwiłbym się jakby najdroższa oferta(PZU) była na fabrycznych częściach, tańsza (brokera) na zamiennikach, a Uniqa na zamiennikach z odliczeniem amortyzacji części uszkodzonych. na ogół nikt nie czyta OWU przed szkodą, a szkoda.
na OC jest łatwiejszy wybór, bo wszyscy ustawowo muszą oferować to samo, a decyduje tylko cena.
_________________
Krawat dodaje szyku.
Tadeusz napisał/a:

Jest tak jak mówi krimar.

Brat napisał/a:
(...) mogę z pełnym przekonaniem potwierdzić, że rzeczywiście "jest tak, jak mówi krimar" ... ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
eler1 
Kombatant


Twój sprzęt: kamper
Nazwa załogi: elerki
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Sty 2007
Piwa: 52/129
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2013-10-19, 08:56   

krimar napisał/a:
Uniqa na zamiennikach z odliczeniem amortyzacji części uszkodzonych.
najwyższa półka bez udziału własnego , wariant serwisowy na nowych częściach resztę muszę doczytać OWU , co do ofert to brokerska i UNIQa były na specjalnych warunkach z dodatkowymi zniżkami za zgodą centrali dla klienta flotowego
_________________
Pierwsza MAŁA KARAWANA na CT :)

Życie jest jak pudełko czekoladek nigdy nie wiadomo na co się trafi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gfizyk 
zaawansowany


Twój sprzęt: LMC 6400 Lord Liberty/Ducato
Nazwa załogi: Fizyki
Dołączył: 11 Lip 2011
Piwa: 3/15
Skąd: Z Okolicy Dabrowicy
Wysłany: 2013-10-19, 10:15   

Krimar - czytamy OWU. W mojej ocenie dla auta ponad 10 letniego nie warto wykupować zniesienia amortyzacji. I tak naprawisz na używkach albo na zamiennikach, ale w dobrej jakości. Więc po co przepłacać? Tym bardziej, że w zależności od opcji, może się okazać, że szybciej 'wdepniemy" w szkodę całkowitą. Przykład? Proste: jeżeli samochód jest wart 30 000 zł. to szkoda całkowita przy AC zaczyna się od 70% tj. 21 000 zł. Przy uszkodzeniu zabudowy - niewiele trzeba, aby tę kwotę przekroczyć. Pamiętajmy, że na naprawę składa się: cena części (najczęściej ponad 50-70% wartości naprawy, robocizna blacharska i lakiernicza oraz materiał lakierniczy).
I tak np:
naprawa blach-mech - 5000zł
lakierowanie - 2000 zł
materiał lakierniczy - 2000zł
części (100% oryginały) - 13 000 zł
Suma 22 000 zł. Mamy całkę.
Towarzystwo wyliczy wam wartość pozostałości i wypłaci różnicę między wartością rynkową a wartością pozostałości. Najczęściej kwota jest niekorzystna dla właściciela.
a w przypadku wariantu bez zniesionej amortyzacji czyli potrącenie na częściach 50%:
naprawa blach-mech - 5000zł
lakierowanie - 2000 zł
materiał lakierniczy - 2000zł
części (100% oryginały) - 13 000x 50%=6500 zł
Suma 15 500 zł.
I całki nie ma.
Mało kto zwraca na to uwagę, ale warto, bo możemy się obudzić z ręką w nocniku. A nie wierzę, żebyśmy wymienili niektóre elementy na nowy...

Kodi - nie sprzedaję ubezpieczeń :-)
_________________
pozdrawiam!
Grzesiek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Fux 
Kombatant

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Sie 2007
Piwa: 29/96
Skąd: ze wsi
Wysłany: 2013-10-19, 13:19   

gfizyk napisał/a:
A mnie wyliczono za mojego Lorda 1400zł ... ale OC + AC/KR na 30 tys zł. :-) Według mnie - rozsądna propozycja. Tylko tyle, że ja w ubezpieczeniach (m.in) pracuję ...

No to przepłaciłeś...
W PZU za naprawdę full bez odpisów, zniżek, zwyżek, szyby, stała wartość, asistance, fury zastępcze, etc. wyszedłem na mniej.
Fura z kratką 2010
Liczone od netto. Wartość polisy raczej wyższa, niż rynkowa.
Tylko to oni mnie walczyli. 3 podejście na ten samochód. Nawet kierownik rejonu sie pofatygował... ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***