Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ważenie kampera Austria
Autor Wiadomość
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2019-12-26, 21:07   

Antoś to już 21 strona jak przeczytałeś wszystkie to wyciągnij wnioski i nie pytaj więcej o nic .Za przeładowanie zależy ile kg zapłacisz i jedziesz dalej (ale to wątpliwe ) Wszystko zależy na kogo trafisz ,ale przy wypadku to już papa i masz pozamiatane .Tak samo była dyskusja o SB .Chcesz to jedz i nie zawracajcie nam dupy .Sami wiecie lepiej
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
koko 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO C-LINE 4.8 I
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 19 Sty 2007
Piwa: 70/31
Skąd: Radom
Wysłany: 2019-12-26, 23:03   

A ja 10 lat nie jeżdżę przez Austrie i mam z głowy wagowych choć mam DMC 4500
_________________
KoKo
Piszę tylko merytorycznie.
Mądrzy ludzie wiedzą przed a nie po
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
koko 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO C-LINE 4.8 I
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 19 Sty 2007
Piwa: 70/31
Skąd: Radom
Wysłany: 2019-12-26, 23:05   

A ja 10 lat nie jeżdżę przez Austrie i mam z głowy wagowych choć mam DMC 4500 :bylo
_________________
KoKo
Piszę tylko merytorycznie.
Mądrzy ludzie wiedzą przed a nie po
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Antoś 
trochę już popisał

Dołączył: 01 Sty 2018
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Sierakowice
Wysłany: 2019-12-26, 23:11   

A to przepraszam i nawet nie tłumacz co znaczy wam i nam .To było słabe.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bert 
weteran


Twój sprzęt: Iveco 4010 (4x4) Iveco 9016 (4x4) STAR (4x4)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2014
Piwa: 127/2
Skąd: ZDR
Wysłany: 2019-12-27, 00:47   

Antoś napisał/a:
A to przepraszam i nawet nie tłumacz co znaczy wam i nam .To było słabe.


nie gniewaj się ale o co Ci chodzi? Nikt tu cudów nie potrafi, to nie forum cudotwórców tylko CT. Pytałeś, usłyszałeś różne opinie. Jako człowiek dorosły wyciągnij z tego własne wnioski. Podejmij decyzje i ciesz się podróżami.
Powtórzę, forum to nie wujek bógpan ni szwagier mahomet czy inny cudotwórca który zrobi specjalnie dla Ciebie pśtryk i da Ci/Wam jaką dyspensę, albo inne 10 żyć jak w grze komputerowej.

Nie ma się co obrażać na rzeczywistość.
_________________
Norbert J. Zbróg

świat w odsłonach różnych
https://jasawa.flog.pl/
Maraton wszystkich odcinków "Sąsiadów" nie jest tak wyniszczający dla mózgu jak to co się od...erdala w tym kraju. Karol Zbróg
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 301/14
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-12-27, 10:41   

Do Antosia:
Twoje pytanie przypomina pytania 16, 17-płatków pod tytułem: co mi zrobią, gdy złapią za kierownicą bez prawa jazdy?

I każdy zakłada wersję optymistyczną-mandat.

Ty jako dojrzały człowiek powinieneś zdawać sobie sprawę, że może ziścić się wersja pesymistyczne.

Dochdzi do wypadku i w toku swoich czynności policja ustala, że Twój pojazd miał większą wagę niż powinien.
Żegnaj ubezpieczenie, wszystko z Twojej kasy.

W wyniku tego wypadku zostaje ranny człowiek, dochodzą koszty leczenia, rehabilitacji.

W wyniku tego wypadku zostaje ginie człowiek, wyrokiem w zawieszeniu już się nie wywiniesz.

W wyniku tego wypadku zostaje ginie człowiek, który ma troje dzieci. Tutaj dochodzą Ci koszta płacenia do końca ich procesu nauczania, a pechowo mają po 3 lata i pójdą na studia.

To są wersję pesymistyczne.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kimtop 
Kombatant

Twój sprzęt: Dethleffs Esprit RT na auto s pici na kapotou
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 18 Wrz 2007
Piwa: 139/44
Skąd: Opoczno
Wysłany: 2019-12-27, 12:02   

Czemu uparliście się na tą Austrię.
Ważą już wszędzie

U nas jest mnóstwo wag preselekcyjnych.Jedziesz przeciążony i automatycznie trafiasz na czarną listę
_________________
Pozdrawiam.
Polak gorszego sortu

Wódka z lodem szkodzi na nerki.Rum z lodem niszczy wątrobę.Whisky z lodem atakuje serce.Gin z lodem rozwala mózg.Cola z lodem demoluje zęby.
Oznacza to,że lód szkodzi w zasadzie na wszystko.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
MAWI 
Kombatant


Twój sprzęt: HYMER E 700 INTEGRA
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 19 Sty 2010
Piwa: 99/17
Skąd: Kutno
Wysłany: 2019-12-27, 12:52   

jedyna rada dotycząca kamper do 3,5 tony. Należy KONIECZNIE ODCHUDZIĆ KAMPERA.
Nie ma innej rady aby jeździć spokojnie i pewnie. A można . ja tak zrobiłem. Małe butle gazowe, mało wody , mało paliwa , mało zapasów , mało ubrań lekkie rowery, bez skutera,lekkie zastawy stołowe ,Lekki stolik .lekki aku zabudowy wywalić przydasie, i powinieneś się zmieścić.
Ale to trzeba zrobić na zawsze , nie tylko do Austrii .
A w przyszłości zrobić prawko C i kamper >3,5t, wtedy moje rady wywal do kasza
_________________
Ważne są tylko te dni których jeszcze nie znamy.
MARZENKA i WIESIEK
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 301/14
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-12-27, 13:29   

MAWI napisał/a:
...Należy KONIECZNIE ODCHUDZIĆ KAMPERA...


albo załogę
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
DI STEFANO 
weteran

Twój sprzęt: Camper z lekkim samochodzikiem
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 26 Paź 2008
Piwa: 72/70
Skąd: tam gdzie lepiej
Wysłany: 2019-12-27, 13:33   

Janusszr napisał/a:
DI STEFANO napisał/a:

Popieram.
Daję pod rozwagę, że kombinowanie jak ukryć przeładowanie campera "zaboli" kiedy dojdzie do nieszczęścia kolizji lub wypadku i policmajstry ustalą nadwagę.
Wtedy nie ma zmiłuj. :diabelski_usmiech

Już enty raz czytam o tych ewentualnych nieszczęściach związanych z przeładowanym kamperem.
Dajcie jakieś konkretne przykłady! To bardziej przemówi do wyobraźni, niż te wieczne straszenie o bólu jaki może niektórych z nas dotknąć.


Chłopie włączyć mózgownicę już czas najwyższy!!!!! :diabelski_usmiech

Ci co na własnej skórze doświadczyli wypadkowe przeładowanie już nie jeżdżą i nie bawią się w ruletkę...…
przeładowałem auto czy nie przeładowałem,
zważą nie zważą,
uda się czy nie uda.
Oni:
- już nie mają prawa jazdy gdyż sąd na kilka lat papiery zdeponował,
- stracili sprzęt do jeżdżenia gdyż nie mają "kapusty" na jego wyremontowanie,
- ciężko pracują aby spłacić spowodowane (swoją bezmyślnością) szkody w innych sprzęcie, pokrywają koszty leczenia oraz inne poboczne łącznie z odszkodowaniem (niemałym) i alimentacją dla członków rodzin poszkodowanych w wypadku,
- nie napiszą na forum gdyż albo im wstyd się przyznać do ewidentnej głupoty albo nie mają na to czasu i możliwości spędzając go w niezbyt przyjemnym miejscu pod nadzorem oddziałowego wychowawcy.

Jeśli chcesz podążać ich drogą twoja sprawa, obyś swoim postępowaniem czyt. przeładowaniem nie spowodował szkód i nieszczęść innym.

TWÓJ WYBÓR :szeroki_usmiech :diabelski_usmiech :diabelski_usmiech :diabelski_usmiech
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Janusszr 
Kombatant

Twój sprzęt: T600 GFLC Siesta
Nazwa załogi: Jola & Janusz
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2016
Piwa: 76/80
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2019-12-27, 13:43   

DI STEFANO napisał/a:
Janusszr napisał/a:
DI STEFANO napisał/a:

Popieram.
Daję pod rozwagę, że kombinowanie jak ukryć przeładowanie campera "zaboli" kiedy dojdzie do nieszczęścia kolizji lub wypadku i policmajstry ustalą nadwagę.
Wtedy nie ma zmiłuj. :diabelski_usmiech

Już enty raz czytam o tych ewentualnych nieszczęściach związanych z przeładowanym kamperem.
Dajcie jakieś konkretne przykłady! To bardziej przemówi do wyobraźni, niż te wieczne straszenie o bólu jaki może niektórych z nas dotknąć.


Chłopie włączyć mózgownicę już czas najwyższy!!!!! :diabelski_usmiech
TWÓJ WYBÓR :szeroki_usmiech :diabelski_usmiech :diabelski_usmiech :diabelski_usmiech

Zanim kogoś obrazisz, to postaraj się najpierw zrozumieć tekst pisany, a potem się wypowiadaj :( Agresja na drodze, agresja tutaj na forum :(
Tylko konkretne przykłady przemawiają do wyobraźni, a nie literacka fantazja.
Wg mnie, jazda przeciążonym kamperem, to jazda samochodem niesprawnym w tym momencie i wszystkie konsekwencje z tym związane.
Jednak nic tak nie działa na wyobraźnię, jak konkretny przykład zdarzenia związanego z tym przeładowaniem. Ja takiego osobiście nie znam, a więc nie "mędrkuję".
W internecie jednak można znaleźć opisy wypadków przeładowanych aut.
_________________
Pozdrawiam, Janusz, na drugie mam Wojtek :)
Marzenia są po to, żeby nigdy nie przestało się chcieć żyć. I po to, żeby o tym przypominały.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 301/14
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-12-27, 16:08   

Pracowałem w transporcie międzynarodowym wiele lat, zarządzałem transportem w firmach zajmujących się budownictwem drogowym, w ilości do 800 rozładunków dziennie.
Zespoły pojazdów mają DMC 40t, kilka razy pojzady przewoźników zewnętrznych nie można było zważyć mimo, że wagi były do 60t.
Wielu się udało, wielu podniosło dość dotkliwe kary, dla paru z nich skończyło się to zamknięciem działalności. Paru skończyło na sali sądowej.

Mam pytanie do kolegi Janusszr:
Czy na wycieczkę kamperem wybierasz się w celu odpoczynku, odprężenia, czy też szukasz adrenaliny bawiąc się w ciciubabkę z ważącymi?

Nie bardzo również wiem o co pretensje do kolegów, którzy radzą Ci: nie wkładaj ręki do sieczkarni, a Ty koniecznie chcesz przekonać się czy mają rację.

Radzę przeczytać rozporządzenie UE 2016/403 załącznik nr 1.
_________________

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Janusszr 
Kombatant

Twój sprzęt: T600 GFLC Siesta
Nazwa załogi: Jola & Janusz
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2016
Piwa: 76/80
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2019-12-27, 16:42   

Kolego Cyrylu.
Ty również mnie nie zrozumiałeś. Czy ja piszę w niezrozumiałym, obcym języku? Mam żal do DI STEFANO, bo mnie obraził.
Jestem jak najbardziej za tym, aby nie przeciążać kampera(żadnego pojazdu!) i go nie przeciążam. Mam 750 kg ładowności. Długo, bardzo długo szukałem dla siebie takiego kampera, aby jeździć zgodnie z przepisami i na luziku, bezpiecznie(!) nie przeciążając auta. A gratów trochę mam. Jak kamper miał 300kg ładowności, to go sobie odpuszczałem. Rozważałem zakup takiego powyżej 3,5 tony, ale trafił się malutki do 3,5t, ale za to z zapasem kilogramów. 750kg to jest coś.
Moje teksty zamieszczone w postach wyżej były skierowane do tych kolegów, którzy za wszelką cenę chcą obejść przepisy, ominąć ważenie, albo zrobić w trąbę ważącego. Można pisać, straszyć w nieskończoność o bólu głowy w przeciążonym kamperze. Nic tak nie pobudza wyobraźni jak konkretne skutki(wypadki) takiego lekceważenia zagrożeń. Mandat, to takie delikatne pogłaskanie, pogrożenie palcem........
_________________
Pozdrawiam, Janusz, na drugie mam Wojtek :)
Marzenia są po to, żeby nigdy nie przestało się chcieć żyć. I po to, żeby o tym przypominały.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mischka 
Kombatant


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 27 Lut 2016
Piwa: 114/122
Skąd: Bawaria
Wysłany: 2019-12-27, 17:45   

kimtop napisał/a:
Czemu uparliście się na tą Austrię.
Ważą już wszędzie

U nas jest mnóstwo wag preselekcyjnych.Jedziesz przeciążony i automatycznie trafiasz na czarną listę

bo to temat ważenie kampera Austria
_________________
W życiu piękne są tylko chwile...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 301/14
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-12-27, 18:51   

Janusszr napisał/a:
...Można pisać, straszyć w nieskończoność o bólu głowy w przeciążonym kamperze. Nic tak nie pobudza wyobraźni jak konkretne skutki(wypadki) takiego lekceważenia zagrożeń. Mandat, to takie delikatne pogłaskanie, pogrożenie palcem........


Może faktycznie nie umiem czytać, ale zrozumiałem Ciebie zupełnie odwrotnie.
Większość użytkowników tego forum, to osoby pełnoletnie, dojrzałe i doświadczenia, więc edukowanie ich jest trochę spóźnione (moim zdaniem).
_________________

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***