Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
IVECO 4X4
Autor Wiadomość
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2013-12-31, 09:25   IVECO 4X4

Jak Wam się podoba ???

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kodi 
weteran

Nazwa załogi: kodin@poczta.onet.pl
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 02 Lis 2011
Piwa: 35/9
Skąd: Miszewko, k. 3city
Wysłany: 2013-12-31, 10:17   

Dla mnie bomba. Lubię jak tak auta pachną nowością. Szkoda wjeźdżać takim w te bajora. No i niezłe wyro z tyłu. Można pomarzyć.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
maszakow 
Kombatant
JAFO? No way ...


Twój sprzęt: jak wygram w totka...
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 07 Kwi 2009
Piwa: 78/63
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-12-31, 11:50   

Adam - w tym raju brak informacji o cenie - ta momentalnie sprowadzi na ziemię.
A CHF jeszcze nie staniał...
_________________
Pozdrawiam, maszakow
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Marian 1949 
zaawansowany


Twój sprzęt: Fiat Ducato HOBBY 600
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Maj 2011
Piwa: 24/4
Skąd: Wiśniowa
Wysłany: 2014-01-01, 14:12   

Piękny sprzęt ale tylko pooglądać i pomarzyć :confused
pozdrawiam :spoko
_________________
Pozdrawiamy
Zofia i Marian
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
eMKa 
Kombatant


Twój sprzęt: Ducato 2,3 09 CAMPERIA
Nazwa załogi: eMKa
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 22 Sty 2010
Piwa: 296/156
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2014-01-01, 14:37   

Bardzo, ale to bardzo się podoba, :roll:
Co by było gdyby ?
Bajkał oczywiście :)
_________________
Gosia & Krzysiek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
piotr1 
Kombatant


Twój sprzęt: blaszak ducato w budowie
Nazwa załogi: ewaipiotr
Dołączył: 06 Wrz 2010
Piwa: 17/18
Skąd: gdańsk i okolice
Wysłany: 2014-01-02, 19:07   

Auto na ekstremalne wyprawy. Trochę ciasny ale ma dużo fajnych funkcjonalnych rozwiązań. Cena to już inna bajka :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bert 
weteran


Twój sprzęt: Iveco 4010 (4x4) Iveco 9016 (4x4) STAR (4x4)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2014
Piwa: 126/2
Skąd: ZDR
Wysłany: 2016-05-08, 19:49   

piotr1 napisał/a:
Auto na ekstremalne wyprawy. Trochę ciasny ale ma dużo fajnych funkcjonalnych rozwiązań. Cena to już inna bajka :spoko


wyprawy zgoda ale nie ekstremalne...
ta buda nie przetrwała by pierwszej przeprawy przez tajgę czy jakieś ciasne lesiste góry
_________________
Norbert J. Zbróg

świat w odsłonach różnych
https://jasawa.flog.pl/
Maraton wszystkich odcinków "Sąsiadów" nie jest tak wyniszczający dla mózgu jak to co się od...erdala w tym kraju. Karol Zbróg
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
michał-z
zaawansowany


Twój sprzęt: LT westfalia
Dołączył: 19 Kwi 2015
Piwa: 23/7
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2016-05-08, 22:47   

Alkowa w aucie 4x4 to jakoś tak nie bardzo. Za wysokie to i zbyt narażone na uszkodzenia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rubicon 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Iveco Daily 4x4
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Paź 2015
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Bytom
Wysłany: 2016-05-08, 22:48   

Są inne extrema: Afryka północna, głownie Maroko, Ameryka Południowa w południowej części ;) . Do tego jest idealny. Konstrukcja tej budy jest perfekcyjna. Wiem, bo ich najstarszy inżynier na targach w Dusseldorfie pokazał mi plany w CADi wyjaśniał prawie pól godziny tajniki procesu produkcji. Na takich ludziach stoją takie małe firmy. Za to ich młodsza Załoga , znak czasów, była już tylko zainteresowana marketingiem sprzedaży. Kiedy pytałem o konkrety, wołali w te pędy starych wyjadaczy w liczbie dwóch ;) . Styl i materiały wykończeniowe. Bimobila .. lite drewno... doskonałe wyczucie techniki i jakości życia w podróży.

Lubię Twoje rejony, swego czasu sporo czasu spędzałem z pick-upem i sypialnią koło Jastrowia, Bornego... Tam Bimobil/Iveco 4x4 jest zdecydowanie za wysoki na lasy :) . Ale jak się zna okolicę, większość dróg i miejsc nad jeziormi ... Może się kiedyś spotkamy w lesie ;) .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bert 
weteran


Twój sprzęt: Iveco 4010 (4x4) Iveco 9016 (4x4) STAR (4x4)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2014
Piwa: 126/2
Skąd: ZDR
Wysłany: 2016-05-09, 06:20   

rubicon napisał/a:
Są inne extrema: Afryka północna, głownie Maroko, Ameryka Południowa w południowej części ;) . Do tego jest idealny. Konstrukcja tej budy jest perfekcyjna. Wiem, bo ich najstarszy inżynier na targach w Dusseldorfie pokazał mi plany w CADi wyjaśniał prawie pól godziny tajniki procesu produkcji. Na takich ludziach stoją takie małe firmy. Za to ich młodsza Załoga , znak czasów, była już tylko zainteresowana marketingiem sprzedaży. Kiedy pytałem o konkrety, wołali w te pędy starych wyjadaczy w liczbie dwóch ;) . Styl i materiały wykończeniowe. Bimobila .. lite drewno... doskonałe wyczucie techniki i jakości życia w podróży.

Lubię Twoje rejony, swego czasu sporo czasu spędzałem z pick-upem i sypialnią koło Jastrowia, Bornego... Tam Bimobil/Iveco 4x4 jest zdecydowanie za wysoki na lasy :) . Ale jak się zna okolicę, większość dróg i miejsc nad jeziormi ... Może się kiedyś spotkamy w lesie ;) .


ostatnio drogi i dróżki poszły tu (zachpom) "conieco" w górę, efekt stosowania nowego sprzętu zrywkowego (wyższy sprzęt)
Bardziej obawiałbym się takim autem ciasnoty i przechyłów (haczenie szczególnie górnej części powierzchni budy, bokami po drzewach). Sporo włóczę się po dróżkach i bezdrożach w górach Rumunii i tam, obawiam się taki sprzęt nie dał by rady. No Afryka... (w części przez Ciebie wymienionej to co innego) ale czy tam jest dziko i odludnie ;)
Jak odbierasz wysokość - i wynikające z tego skutki - swojego auta na trawersach, nie miałem okazji zbyt wiele pojeździć tym modelem iveco, trochę tylko i jeszcze z zabudową sanitarną, ciężką jak to dla amii i nie czułem się zbyt komfortowo na trawersach nawet tych małych. Wiadomo, że plandeka jest dużo lżejsza, ale mimo wszystko strasznie on wysoki. Mój (4010W1 4x) ma 2.85 w najwyższym miejscu ale śr ciężkości chyba zdecydowanie niżej.
Tak czy tak "końcepcję" masz fajną, udanych wjazdów i duuuuużżżżżżoooooooo odludnych zakamarów
_________________
Norbert J. Zbróg

świat w odsłonach różnych
https://jasawa.flog.pl/
Maraton wszystkich odcinków "Sąsiadów" nie jest tak wyniszczający dla mózgu jak to co się od...erdala w tym kraju. Karol Zbróg
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rubicon 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Iveco Daily 4x4
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Paź 2015
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Bytom
Wysłany: 2016-05-09, 06:52   

Tak Bert, ostatnio nasze lasy stały się bardzo "korporacyjne" a rozmach ich eksploatacji trochę przeraża. To co kiedyś robiły gdzieniegdzie dzielne sowieckie wojaki z fantazją i nie na trzeźwo , czyli "przecieranie leśnych szlaków" , robią dziś firmy leśne. Tylko mniej w tym fantazji a więcej kalkulacji ;) .

Już odpowiadam co do stabilności. Opis tego autka wstawiłem w temat : http://www.camperteam.pl/...246eee68#577129
Wbrew pozorom i wizualnej wysokości, ten potworek przechyla się bezpiecznie do 45 stopni. Bardzo solidne podwozie przenosi środek ciężkości nisko a niestandardowe opony poszerzyły go o circa 5 cm. Czułem się dziwnie nieswojo zjeżdżając ostro z siedzenia w lewo / z prawej jest podłokietnik / niż zagrożony wywrotką. Oczywiście zabudowa camperowa zmieniła by to trochę, ale nadal stabilność była by na wysokim poziomie. Zastanawiałem się nad klinometrem. Jak znajdę jakiś estetyczny, a nie plastikową chińszczyznę , zamontuję.
Co do ochrony nadwozia w terenie leśnym: jak najszybciej planowany jest indywidualnie projektowany bagażnik stalowy-inox, bo można go potem modyfikować spawarką / reling dachowy na mocowaniach nad plandeką / przygotowane w trakcie budowy samej skrzyni / który wystając poza obrys i profilowany skośnie już nad kabiną będzie chronił "budę" i może wbudowaną w niego markizę. Na przejściu między kabiną a plandeką planuję schodzącą w dół i zintegrowaną z relingiem i podstawą skrzyni drabinkę -uchwyt . Blokującą gałęziom tą przestrzeń do zaklinowania.

Rumunia jest jednym z najbliższych planowanych celów , więc kiedy nadejdzie czas, pozwolę sobie na konsultację z Tobą, jeżeli nie będziesz miał nic przeciwko.
Ale najpierw Litwa, Łotwa, Estonia w wakacje, bo lubię spać w samochodzie na plaży, potem na wiosnę od Barcelony z promu z Genui, głównie dookoła zatoki Biskajskiej i kawał Pirenejów. No i Korsyka. Może w najbliższą Wielkanoc.
Obyśmy zdrowi byli :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Comsio 
Kombatant
weteran cepek

Twój sprzęt: Ducato II 2,5 tdi 670 Eura Mobil
Nazwa załogi: COMSIOWIE
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 18 Lut 2013
Piwa: 85/405
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2019-02-21, 19:20   

Tu nowszy model i wypasiony. A jaki rowerek :shock:

https://40ton.net/polska-rodzina-kupila-iveco-daily-ruszyla-nim-podroz-dookola-swiata-specjalistyczna-w
_________________
Całe życie mówię , że do flaszki trza dwojga.
Asia i Wiesław pozdrawiają.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***