Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kamper czy bus
Autor Wiadomość
matro 
weteran
musi być twardy!Tylko co trzecia noc na campingu:)


Twój sprzęt: FFB Classic 570
Nazwa załogi: Robert, Kamila, Amelia, Hubert
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 18 Lip 2008
Piwa: 71/110
Skąd: Trzcianka/Piła/Wlkp
Wysłany: 2014-01-14, 10:01   

Andrzej 73 napisał/a:
frape napisał/a:
tak naprawdę zamiast T4 miało być T3

Podczas naszego spotkania w komisie jeśli mnie pamięć nie myli miało być T4.
I bardzo dobrze , bo komfort jazdy w T4 jest o niebo lepszy.
:spoko


Eksploatuje teraz T4.
Jak przesiadałem się wcześniej z niego do T3 to czułem się jakbym siedział na kanapie.
Mimo, że siedziałem "na kole" nie czułem żadnych nierówności czy dziur - i to uważam w aucie turystycznym za plus.

Ale oczywiście - T4, to większa prędkość i i lepsze prowadzenie. T3 to już poprzednia epoka - dobra dla indywidualności :spoko
_________________


...może i alkowa bardziej przypomina kamper... za to integral bardziej przypomina dom ! ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
frape 
weteran


Twój sprzęt: Fiat 2.8idTD MultiCamp EVO II Possl
Nazwa załogi: osiołek
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 20 Gru 2009
Piwa: 115/53
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2014-01-14, 10:24   

Andrzej 73 napisał/a:
frape napisał/a:
tak naprawdę zamiast T4 miało być T3

Podczas naszego spotkania w komisie jeśli mnie pamięć nie myli miało być T4.
I bardzo dobrze , bo komfort jazdy w T4 jest o niebo lepszy.
:spoko


no wtedy już tak :) bo nie znaleźliśmy fajnej T3 ani multivana, ani w wersji camperowej. A te co były potwornie bujały (mam chorobę lokomocyjną) więc mimo tego, że potwornie mi się podobają (do tej pory za każdą się oglądam) musiały odpaść. Co do komfortu to faktycznie między T3 i T4 jest spora różnica

matro napisał/a:

Ale oczywiście - T4, to większa prędkość i i lepsze prowadzenie. T3 to już poprzednia epoka - dobra dla indywidualności :spoko


ja wodnik jestem - Grzesiek zresztą też więc w szablony ciężko nas upchnąć :wyszczerzony:
_________________
http://osiolkiemprzezswiat.blogspot.com
https://www.facebook.com/...474314219380151
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Oskar 
zaawansowany

Twój sprzęt: T4 Multivan
Dołączył: 01 Kwi 2008
Piwa: 3/7
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-01-15, 18:22   

Achoj!
Ja nadal podróżuję moim Multivanikiem T4 i powiem ,że gdy jeżdziłem nim razem z żoną i córką ( 7-10 lat ) było Ok ! Oczywiście konieczny był przedsionek bo to było powiększenie przestrzeni i można było normalnie stać i funkcjonować . Jednak busa polecał bym singlom
ponieważ jest zbyt mały dla rodzin :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-01-15, 18:53   

Matro pisze o prędkości. I znowu to idywidualne podejście.W ub.r.byłem we Włoszech. Kamper wyciągał 90 z wiatrem 2,5D 50KW. Zaplanowałem wycieczkę na m-c. I tak musiałem zmniejszać prędkość żeby za wcześnie do domu nie wrócić.Teraz kupiłem 2,8 tdi tylko żeby był mocniejszy w górach, bo i tak mamy 12 m-cy urlopu.











:spioch :spioch :spioch :spioch
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bajaga 
Kombatant

Nazwa załogi: FiveStars
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lut 2012
Piwa: 108/7
Wysłany: 2014-01-15, 19:16   

zbyszekwoj napisał/a:
Matro pisze o prędkości. I znowu to idywidualne podejście.W ub.r.byłem we Włoszech. Kamper wyciągał 90 z wiatrem 2,5D 50KW. Zaplanowałem wycieczkę na m-c. I tak musiałem zmniejszać prędkość żeby za wcześnie do domu nie wrócić.Teraz kupiłem 2,8 tdi tylko żeby był mocniejszy w górach, bo i tak mamy 12 m-cy urlopu.


Tylko że tu nie chodzi o wyścigi... Moim zdaniem oczywiste jest że nudną autostradę zamiast z prędkością 85kmh lepiej pokonywać z prędkością 115kmh (lub większą). Jeszcze ważniejsza jest kwestia dróg krajowych, nie chodzi nawet o góry ale o zwykłe drogi, snucie się za tirem nie jest ani przyjemne ani bezpieczne.
_________________
Pozdrawiam,

Bajaga&Instruktori
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-01-15, 19:42   

Z tego wniosek że nie można mieć wszystkiego.My w rozmowach z kolegami średnio starszej młodzieży rozpatrujemy przeważnie dwa warianty kamper do 6m czy 7,5.I to też dylemat czy kempingi czy zwiedzanie.?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
matro 
weteran
musi być twardy!Tylko co trzecia noc na campingu:)


Twój sprzęt: FFB Classic 570
Nazwa załogi: Robert, Kamila, Amelia, Hubert
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 18 Lip 2008
Piwa: 71/110
Skąd: Trzcianka/Piła/Wlkp
Wysłany: 2014-01-16, 01:22   

zbyszekwoj napisał/a:
Z tego wniosek że nie można mieć wszystkiego.My w rozmowach z kolegami średnio starszej młodzieży rozpatrujemy przeważnie dwa warianty kamper do 6m czy 7,5.I to też dylemat czy kempingi czy zwiedzanie.?


zwiedzanie ;) ...choć z większą prędkością :spoko

Pytanie tylko , jak już tak rozważamy teoretycznie, czy przy 85 km/h dużym kamperem jesteśmy wstanie zobaczyć więcej niż jadąc 105km/h camper-busem. ;)
_________________


...może i alkowa bardziej przypomina kamper... za to integral bardziej przypomina dom ! ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***