Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
KORSYKA plany na 2014
Autor Wiadomość
HarryLey4x4 
weteran


Twój sprzęt: Elnagh Gigant Nissan Patrol rules
Dołączył: 11 Lip 2011
Piwa: 29/24
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-01-27, 09:35   KORSYKA plany na 2014

Witam. Chciałem się podzielić planem wycieczki na Korsykę w 2014 roku. Liczę na pomoc osób ,które tam były i znają konkretne miejsca.
Zamieszczam mapkę z wstępnie planowaną trasą. Wybrzeże wschodnie zostawiam sobie na drogę powrotną z Sardynii i będzie prawdopodobnie ujęta w późniejszym terminie chyba ,że uznamy ,że z jakiegoś powodu z Sardynii będziemy chcieli płynąć bezpośrednio na kontynent.

Plan wycieczki obejmuje zwiedzenie Korsyki a później Sardynii. Wypłynąć na wyspę z racji krótszego odcinka morskiego , zamierzamy z Livorno. Tam też pewnie zakończy się rejs powrotny. Plan zakłąda objechanie wstępnie od Bastii najbardziej spektakularnych miejsc na wyspie i dojechanie małym zygzakiem do Bonifacio, skąd chcemy przepłynąć promem na Sardynię. O Sardynię będę dopytywał w części włoskiej w odrębnym temacie o tej wyspie. Zatem liczę na podpowiedzi z Waszej strony co warto zobaczyć a co można sobie darować na tej pięknej wyspie Korsyce.
Załoga będzie obejmować 2 dorosłych 2 dziewczyny 10 i 14 lat , zatem chcemy jak się da i pod nie coś wynaleźć.
Na początek chciałem zapytać czy ktoś się orientuje jak wygląda przejazd między Calvi a Porto - na mojej mapce to odcinek między punktami C i D oraz przejazd z Porto do Ponte Leccia na mojej mapce odcinek mniej więcej od pkt.D do pkt.B.



Liczę na Wasze podpowiedzi.
_________________

Ostatnio zmieniony przez HarryLey4x4 2014-02-14, 13:30, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Endi 
Kombatant


Twój sprzęt: LaLunia II / Mobilvetta K-yacht MH 85
Nazwa załogi: PaPi Team
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 05 Paź 2008
Piwa: 315/483
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2014-01-27, 21:10   

HarryLey4x4 napisał/a:
Liczę na pomoc osób ,które tam były i znają konkretne miejsca.



Masz na forum wiele wiadomości od tych załóg , które tam były i wskazały konkretne miejsca. Jeśli są one pomocne to wykorzystaj i załącz do swoje trasy.
Nie sądzę, aby ktoś chciałby przepisywać wybrane, ze swoich relacji i się tym samym powtarzał.

Mogę Ci podać dane / koordynaty / do miejsc postoju i ew. noclegu na których osobiście nie byłem ale "zaciąąąąągnąłem" z innych żródeł.

Myśmy Korsyce poświęcili tylko 5 dni i już wtedy wiedziałem, że było to - stanowczo za mało, szcególnie jeśli chodzi o Ajaccio, Bonifacio, Porto-Veccio czy Calvi.

Trasą Calvi - Porto nie podróżowałem. Z mapy wydaje mi się , że jest to droga niezmiernie powolna i wymagająca. Wszystko zależy ile masz czasu i na ile dzieciaki będą wyrozumiałe.

Odpuściłbym też wybrzeże wschodnie z Porto-Vecio do Bastii. Jest płaskie i monotonne choć może i dla dzieci ? są fajne plaże, ale znów ten - czas .

Mam nadzieję, że podczas tej wyprawy / Waszej / sami odkryjecie jakieś ciekawe, dziewicze miejsca, które sprawią Wam prawdziwą frajdę.

I najważniejsze w tym - szczęśliwej podróży :spoko
_________________
Najpiękniejsze hobby świata !
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
HarryLey4x4 
weteran


Twój sprzęt: Elnagh Gigant Nissan Patrol rules
Dołączył: 11 Lip 2011
Piwa: 29/24
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-01-27, 21:36   

A byłeś w Porto ? Czy jest to miejsce warte jazdy tą "serpentynką z Calvi ?
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Endi 
Kombatant


Twój sprzęt: LaLunia II / Mobilvetta K-yacht MH 85
Nazwa załogi: PaPi Team
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 05 Paź 2008
Piwa: 315/483
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2014-01-27, 22:17   

HarryLey4x4 napisał/a:
A byłeś w Porto ? Czy jest to miejsce warte jazdy tą "serpentynką z Calvi ?


W Porto na Korsyce nie , nie byliśmy ale jestem przekonany, że warto i trzeba tam jechać. Co tam jedna serpentynka ? :)
Malownicza rybacka wioska, przepiękna zatoka, góry, roslinność śródziemnomorska...muuuuu, a żeby tak jeszcze Agostiniego gumiankę tam zatachać.

Oj zamażyło mi się....z tego wszystkiego to pewnie Sardynie, "robił" bym w następnym roku :)

My ciągle młodzi jesteśmy 8-) ...no to - po co się spieszyć ?? ;)

:bigok
_________________
Najpiękniejsze hobby świata !
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Pawel1o
trochę już popisał

Dołączył: 21 Wrz 2008
Postawił 2 piw(a)
Skąd: Świętokrzyskie
Wysłany: 2014-01-28, 18:27   

Ja osobiście Korsykę bardzo polecam. Przemyśl jeszcze zwiedzenie okolic Porto-Vecchio oraz pasma górskiego Bavella
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
TataLama 
początkujący forumowicz

Dołączył: 03 Sty 2013
Skąd: pomorskie
Wysłany: 2014-02-14, 11:07   

:kwiatek2
Ostatnio zmieniony przez TataLama 2021-07-28, 23:14, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
HarryLey4x4 
weteran


Twój sprzęt: Elnagh Gigant Nissan Patrol rules
Dołączył: 11 Lip 2011
Piwa: 29/24
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-02-14, 13:33   

My na objazdówkę po Korsyce chcemy przeznaczyć ok. tygodnia, po czym przeskoczyć na Sardynie i tam spędzić kolejny tydzień do 10 dni.
Później powrót - może przez Gardaland - ze względu na młodzież.

Planowany czas to początek lipca wyjazd i powrót koniec lipca początek sierpnia.
Może ktoś ma podobnych załogantów i chciałby się przyłączyć.

TataLama napisał/a:
...Zainteresowanym możemy polecić przeczytanie blogu RowerowaRodzinka. Bardzo pomocny jeśli chodzi o orientację o stanie dróg na wyspie.I nie tylko.


Bardzo dziękuję za polecenie tego bloga - super stronka
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
TataLama 
początkujący forumowicz

Dołączył: 03 Sty 2013
Skąd: pomorskie
Wysłany: 2014-02-14, 18:04   

:kwiatek2
Ostatnio zmieniony przez TataLama 2021-07-28, 23:15, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
HarryLey4x4 
weteran


Twój sprzęt: Elnagh Gigant Nissan Patrol rules
Dołączył: 11 Lip 2011
Piwa: 29/24
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-02-14, 18:09   

Tak na szybko - to na jakimś blogu podróżniczym czytałem,że wąskotorówka nie jest warta zawracania sobie głowy. TO oczywiście czyjaś subiektywna ocena. Co do pozostałych to muszę jeszcze poczytać . Oczywiście dawaj kolejne propozycje ;)

Z jakiego przewodnika korzystasz ? Ja na razie czytam Wiedzę i Życie
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
TataLama 
początkujący forumowicz

Dołączył: 03 Sty 2013
Skąd: pomorskie
Wysłany: 2014-02-14, 19:01   

:kwiatek2
Ostatnio zmieniony przez TataLama 2021-11-23, 00:20, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
TataLama 
początkujący forumowicz

Dołączył: 03 Sty 2013
Skąd: pomorskie
Wysłany: 2014-02-14, 19:04   

:kwiatek2
Ostatnio zmieniony przez TataLama 2021-07-28, 23:17, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
HarryLey4x4 
weteran


Twój sprzęt: Elnagh Gigant Nissan Patrol rules
Dołączył: 11 Lip 2011
Piwa: 29/24
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-02-14, 22:49   

a dużego macie kamperka - jak rozumiem ok. 7,5 m długości ?? Bo na tej mocno zachodniej stronie nad morzem, to można sobie szyję wykręcić podobno ...
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
TataLama 
początkujący forumowicz

Dołączył: 03 Sty 2013
Skąd: pomorskie
Wysłany: 2014-02-16, 00:28   

:kwiatek2
Ostatnio zmieniony przez TataLama 2021-07-28, 23:17, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
HarryLey4x4 
weteran


Twój sprzęt: Elnagh Gigant Nissan Patrol rules
Dołączył: 11 Lip 2011
Piwa: 29/24
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-02-16, 08:39   

My wstępnie wjazd na prom chcemy zrobić 14 lipca w Livorno. Później ok tydzień na Korsykę i 10 dni na Sardynię . Powrót może promem do Genui , przez Mediolan nad Gardę i do domciu.
Rowerów zapewne nie wezmę , choć nie jest to wykluczone. Myślę jednak ,że to duży balast jak dla 4 osób, a spodziewać się należy ,że przy takim tempie oglądania to raczej z rowerków w górzystym terenie i z młodzieżą na karku nie skorzystamy.

P.S. zainteresowanym podpowiem,że przerobiłem bardzo dużą ilość kalkulacji połączeń z Sardynii do Genui i okazuje się ,że ostatnie tańsze połączenia są w nocy z 1/2 sierpnia 2014. Jest to noc z piątku na sobotę. Zaraz potem ze względu na okres urlopowy Włochów ceny skaczą na dzień dzisiejszy znacznie w górę o ok 30-35 %. Nawet okazuje się ,że kupując dziś bilet wyszedł mnie on taniej na ten okres niż gdybym chciał taki sam bilet kupić na okres czerwcowy lub wrześniowy. Przynajmniej na tym rejonie i w tym okresie najtaniej wychodzi przewoźnik MOBY.
Czuwaj :wyszczerzony:
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
TataLama 
początkujący forumowicz

Dołączył: 03 Sty 2013
Skąd: pomorskie
Wysłany: 2014-02-18, 20:00   

:kwiatek2
Ostatnio zmieniony przez TataLama 2021-07-28, 23:18, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***