Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Miejscówki dla kampera w Polsce - FREE lub prawie ...
Autor Wiadomość
LTon Tom 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: VW LT 28 2,0 1982 Reimo
Nazwa załogi: LTonowie
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 20 Wrz 2014
Piwa: 9/6
Skąd: Chrzanów
Wysłany: 2017-05-20, 22:11   

Myślę ,że w dziale "Miejscówki dla kampera w Polsce za FREE lub prawie..." można śmiało dodać ofertę naszych Lasów Państwowych , znalazłem na ich stronie świetnie funkcjonujący opis leśnych miejsc parkingowych w pobliżu ścieżek dydaktycznych i ciekawych miejsc w całym kraju .Strona przygotowana profesjonalnie ,w wyszukiwarce zaawansowanej można ustawić to czego szukamy , koordynaty GPS itp.Super uzupełnienie dla mapy kol.BIORCY . No i za FREE więc w tym wątku. Dla mnie bomba (użyłem tego słowa . będę miał kłopoty ?) bomba bomba
Podaję linki:
bezpośrednio do miejscówek http://www.czaswlas.pl/obiekty/?p=1
i strona główna http://www.czaswlas.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Stanek 
weteran


Twój sprzęt: HYMER Exis-i 562
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Sie 2008
Piwa: 205/47
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-05-21, 14:01   

Ja raz wjechałem na taki parking w Borach Tucholskich. Po godzinie pojawili się Panowie policjanci z zapytaniem jak tutaj wjechałem. Ja na to, że tą samą drogą co oni. Oni na to, że droga leśna nie jest dopuszczona do ruchu bo nie ma tabliczki z taką informacją. Ja na to: "To po co parking w lesie skoro nie można do niego dojechać?". Droga leśna prowadziła do oznakowanego parkingu przy ścieżce dydaktycznej. Dopiero dalej stał zakaz ruchu. Panowie trochę zbaranieli. Stwierdzili, że jak droga leśna to musi być tabliczka, a jak gminna to nie musi i że oni to ustalą. Spędzili pół godziny na ustalaniu. Nic nie ustalili. Spisali mnie i odpuścili. Na odjezdne powiedzieli "ale wie Pan, że my Pana z satelity nie wypatrzyliśmy ...". Ktoś uczynny zadzwonił, bo mu się widocznie kamper nie spodobał. Tak to patrol, który mógł zająć się czymś pożytecznym w tym czasie spędził 2 godziny w lesie nad zastanawianiem się czy można wjechać na parking czy nie :szeroki_usmiech
_________________
Pozdrawiam
Stanek
https://www.dzienpodniu.com.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wojciechu 
Kombatant


Twój sprzęt: był - ducato frankia,jest- burstner t603
Nazwa załogi: marwoj
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Wrz 2013
Piwa: 159/151
Skąd: Zgierz
Wysłany: 2017-05-21, 14:23   

No i trudno się dziwić, że donieśli. Może myśleli, że kolejny "lex Szyszko" do wyrębu przyjechał. Swoją drogą Stanek - mógłbyś zmienić kampera na bardziej atrakcyjnego , bo straszny niesmak w lesie.
Tak bardziej poważnie. Obawiam się jednak, że gdyby trafiło na leśniczego to mandat pewny - generalnie trudni ludzie, jeśli chodzi o las. Może jednak tacy być powinni - choć ich szef Szysz...- szkoda gadać. :spoko
_________________
prof-os

Jesteśmy jedyni i niepowtarzalni, pamiętajmy tylko że niedoskonali…
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Stanek 
weteran


Twój sprzęt: HYMER Exis-i 562
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Sie 2008
Piwa: 205/47
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-05-21, 14:44   

prof-os napisał/a:
Obawiam się jednak, że gdyby trafiło na leśniczego to mandat pewny -


Mowy nie ma. Niech by mnie do sądu podał. Parking oznaczony. Wygrodzony. Tablice. Śmietnik. Jedyna droga dojazdowa to ta którą wjechałem kończy się parkingiem, a dalej dopiero stał znak zakazu ruchu. Parking zaznaczony również na mapach. Tak samo powiedziałem policjantom, że nie zapłacę mandatu bo ja tu żadnego wykroczenia nie popełniłem, a jeśli tak to niech mi je udowodnią. Nie byli w stanie, bo sami nie wiedzieli jaka to droga.
_________________
Pozdrawiam
Stanek
https://www.dzienpodniu.com.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
gustaw 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Fiat Ducato Dethleffs 1,9 td
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Sie 2009
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Białystok
Wysłany: 2017-05-21, 16:06   

Leśny parking okolice miejscowości Wizna woj. podlaskie
Rozlewiska rzeki Narew
Brak mediów, ale są ławeczki i drewniane wc
Dojazd drogą szutrową.
Cisza i spokój
53.1609340,22.3807360

11.jpg
Plik ściągnięto 21 raz(y) 91,85 KB

13.jpg
Plik ściągnięto 13 raz(y) 135,06 KB

133.jpg
Plik ściągnięto 11 raz(y) 118,94 KB

14.jpg
Plik ściągnięto 14 raz(y) 115,04 KB

_________________
Wszyscy jedziemy na tym samym wózku.....
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2017-05-21, 16:15   

LTon Tom napisał/a:
Myślę ,że w dziale "Miejscówki dla kampera w Polsce za FREE lub prawie..." można śmiało dodać ofertę naszych Lasów Państwowych/



to dobre mysli ...tez na nie wpadłem kilka lat temu i niestety .... sprawdzając stan faktyczny bardzo często okazywało się,że koordynaty LP róznia się od tych realnych i ludzie byli notorycznie wprowadzani w błąd , sam też byłem na to wk..... wiec postanowiłem nie łączyć tych spisów by na mnie psów nie wieszano ... jest na mapce FREE kilka z LP ale są to sprawdzone osobiście lub z polecenia ... co więcej jest kilka LP których na mapce LP nie ma , omawialiśmy to już kiedys nawet chyba w tym temacie ... LP tak na prawdę nie opłaca się dzielić cała swoją wiedza na temat swoich miejscówek , dostali kasę z Unii, wykonali zadanie i mają , im więcej turysty tym większe prawdopodobieństwo strat , więc im mniej ludzi wie tym dla nich lepiej bo mają czym sie pochwalić przed kolegami z innych lasów .... W Bieszczadach penetrując teren motocyklem znalazłem ekskluzywną miejscówke LP do której wstawili kilka zakazów wjazdu , podzwoniłem i okazało się,że to dla leśników na imprezy szkoleniowe i ogólnie chlanie do rana tak by nikt nie widział ...

ale jeśli ktoś sprawdzi miejscówkę z mapki LP i wszystko będzie zgodnie z opisem to proszę o info , chętnie dołączę do FREE:)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LTon Tom 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: VW LT 28 2,0 1982 Reimo
Nazwa załogi: LTonowie
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 20 Wrz 2014
Piwa: 9/6
Skąd: Chrzanów
Wysłany: 2017-05-21, 18:10   

Leśny parking okolice miejscowości Wizna woj. podlaskie
Rozlewiska rzeki Narew.

To bardzo blisko miejsca ważnego w Naszej historii ,Góra Strękowa gdzie w 1939 r. kpt. Władysław Raginis dowodził w bitwie z 40-krotnie większymi siłami niemieckimi , jedne z Polskich Termopil i słynne 40:1
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rjas 
stary wyga


Twój sprzęt: Chausson 720 Titanium
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Piwa: 21/12
Skąd: Przybysławice/Kraków
Wysłany: 2017-05-21, 22:28   

Ja akurat trafiłem na miejsce biwakowe na "szkieletczyźnie" :) . Miejsce bardzo fajne z ławkami i stołami, zadaszone, zmieściłoby się pewnie 7-8 kamperów, tylko jeden mały problem... Ostatnie 10 metrów dojazdu wymyte przez wodę i nie ma mowy żeby wjechać kamperem. Po drodze, przypadkiem trafiłem do siedziby chyba lokalnego leśnictwa, na bardzo sympatycznego pana leśnika, któremu się wyżaliłem i wypłakałem w mankiet :diabelski_usmiech Widać było, że bardzo chce pomóc, oferując broszurę o takich miejscach, której niestety nie znalazł :( - cóż, zdarza się. Pogadaliśmy z pół godziny o takich to właśnie miejscach, gdzie często "urzędują" lokalni autochtoni, niszcząc i dewastując infrastrukturę, itd, etc....., a leśnicy nie mają ani środków, ani czasu na comiesięczne naprawy. No i taka to była dyskusja :spoko :spoko :spoko
Konkluzja - albo mamy szczęście i trafimy dobrze, albo na zniszczone miejsce, no albo Policja chce nas pogonić w imię wyższych celów :(
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jb 
stary wyga


Twój sprzęt: Globe - Traveller Active Z
Dołączył: 18 Sty 2016
Piwa: 128/22
Skąd: Hrubieszów
Wysłany: 2017-05-22, 21:42   

Zgłaszam miejscówkę w Poleskim Parku Narodowym w miejscowości Wola Wereszczyńska
51.445324, 23.121946 punkt startowy trasy "Dąb Dominik". Na miejscu duże zadaszenie ze stołami z możliwością rozpalenia ogniska (drewno przygotowane na miejscu). Na trawiastej części biwakowej zmieści się 4 -5 kamperów, toaleta(czysta) na miejscu. Wody, prądu brak. Opłata 1.50 zł za dobę od osoby. Ja zapłaciłem w biurze parku w Urszulinie. Być może ktoś zbiera na miejscu, nie widziałem. Cisza spokój do zabudowań 200 m wada:obok przebiega droga lokalna z umiarkowanym ruchem. W czasie postoju 21-20 maja byłem sam. Może kiedyś jak nauczę się to załączę zdjęcia.

DSC03583.jpg
Plik ściągnięto 2026 raz(y) 55,16 KB

_________________
jb
https://www.znamiotemikamperem.pl/
Ostatnio zmieniony przez jb 2017-05-29, 09:04, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Rodzinka Cztery Plus 
zaawansowany

Twój sprzęt: Ducato 2.8 jtd GANTE GIGANT 500
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Kwi 2015
Piwa: 26/5
Skąd: Nowa Wieś
Wysłany: 2017-05-22, 21:50   

Miejscówka w Jedlinie Zdrój, nad stawikiem obok ośrodka sportowego - zakaz ruchu i pyszczą. Raczej już nieaktualna.
_________________
Marcin & Aśka & Olek & Olga & Zuza &Tośka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bert 
weteran


Twój sprzęt: Iveco 4010 (4x4) Iveco 9016 (4x4) STAR (4x4)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2014
Piwa: 127/2
Skąd: ZDR
Wysłany: 2017-05-23, 00:37   

prof-os napisał/a:
No i trudno się dziwić, że donieśli. Może myśleli, że kolejny "lex Szyszko" do wyrębu przyjechał. Swoją drogą Stanek - mógłbyś zmienić kampera na bardziej atrakcyjnego , bo straszny niesmak w lesie.
Tak bardziej poważnie. Obawiam się jednak, że gdyby trafiło na leśniczego to mandat pewny - generalnie trudni ludzie, jeśli chodzi o las. Może jednak tacy być powinni - choć ich szef Szysz...- szkoda gadać. :spoko


masz jakieś OSOBISTE doświadczenia w tej materii czy tylko chcesz pochwalić się, że wiesz kto to Szyszko
_________________
Norbert J. Zbróg

świat w odsłonach różnych
https://jasawa.flog.pl/
Maraton wszystkich odcinków "Sąsiadów" nie jest tak wyniszczający dla mózgu jak to co się od...erdala w tym kraju. Karol Zbróg
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Janwil 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Transit 2,2D/350 Rimor 2007r.
Nazwa załogi: JANWIL
Dołączył: 13 Lut 2015
Piwa: 2/3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-05-23, 19:45   

Czy mapka umieszczona na początku tego tematu jest uaktualniania czy też jest to stan z 2014 roku?
Pomysł i wykonanie super. Gratuluję i dziękuję.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2017-05-23, 22:25   

Janwil napisał/a:
Czy mapka umieszczona na początku tego tematu jest uaktualniania czy też jest to stan z 2014 roku?
Pomysł i wykonanie super. Gratuluję i dziękuję.



najnowsza wersja jest tam :

https://polskicaravaning.pl/miejscowki
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
stivo.lodz 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Ford Transit Safariways
Dołączył: 23 Kwi 2016
Piwa: 3/6
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-05-27, 18:40   

Miejscówka 115 - Szklarska Poręba
już nie jest free - radni gminy przegłosowali i ustawiali parkomat , opłata obowiązuje jak ładnie napisali w godz. 0:00 - 24:00 , 7 dni w tygodniu, 2zł/h ... jeżeli uznają kampera za busa do 9 osób, jest podobno możliwość wykupienie abonamentu 20zł/dzień
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2017-05-27, 21:41   

stivo.lodz napisał/a:
Miejscówka 115 - Szklarska Poręba
już nie jest free - radni gminy przegłosowali i ustawiali parkomat , opłata obowiązuje jak ładnie napisali w godz. 0:00 - 24:00 , 7 dni w tygodniu, 2zł/h ... jeżeli uznają kampera za busa do 9 osób, jest podobno możliwość wykupienie abonamentu 20zł/dzień


dziękuję za info :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***