Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: janusz
2014-10-14, 22:03
Poznajcie moją okolice -Tarnowskie Góry-Kopalnia srebra
Autor Wiadomość
RadekNet 
weteran


Twój sprzęt: Opel Vivaro
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Piwa: 25/72
Skąd: Sligo IE
Wysłany: 2017-07-28, 11:13   

Leno111 napisał/a:
hmm nie wiadomo czy dobrze że blisko do Sosnowca 8-)


Dla tych z Sosnowca, bo mają blisko w nasze fajne okolice ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
mischka 
Kombatant


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Lut 2016
Piwa: 113/120
Skąd: Bawaria
Wysłany: 2017-07-28, 14:25   

mam szwagrów w Sosnowcu, chyba im opowiem o tym wątku :haha:
_________________
W życiu piękne są tylko chwile...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tom-cio 
weteran


Twój sprzęt: samoróbka kamper na blaszaczku
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Sty 2014
Piwa: 68/144
Skąd: Bytom
Wysłany: 2017-07-28, 16:16   

Z Sosnowca to chlopcy beda musieli paszporty zabrac, :mrgreen: takimzarcik lokalny,kto stund to wji
_________________
moja budowa http://www.camperteam.pl/...hlight=bud%BFet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Leno111 
trochę już popisał


Twój sprzęt: W planach
Nazwa załogi: Leno
Dołączył: 23 Wrz 2012
Piwa: 3/6
Skąd: Znienacka STA
Wysłany: 2017-07-29, 13:47   

dokładnie paszport polsatu :wyszczerzony:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mischka 
Kombatant


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Lut 2016
Piwa: 113/120
Skąd: Bawaria
Wysłany: 2017-07-29, 14:25   

tom-cio napisał/a:
Z Sosnowca to chlopcy beda musieli paszporty zabrac, :mrgreen: takimzarcik lokalny,kto stund to wji


wjy wjy :bajer
_________________
W życiu piękne są tylko chwile...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wiktorbarbara
początkujący forumowicz

Dołączył: 30 Gru 2014
Wysłany: 2017-10-23, 22:47   

W sierpniu 2017 przyjechalem na slask kamperem i oczywiscie zwiedzilismy kopalnie srebra w
Reptach - potwierdzam ze jest godna zwiedzenia -super.
Takie miejsca to cos wyjatkowego .
A teraz inny temat - zaparkowalem na parkingu przy kopalni ,bylo miejsce fajna i wygodna sprawa. Na noc zatrzymalem sie na malym campingu w Reptach - jest to jedyne miejsce
gdzie mozna postawc kampera .Mila obsluga ale wystraszona problemem ktory nie oczekiwali
czego ???
Ze bedzie tylu przyjezdnych a Camping nie jest do tego przygotowany ani wielkoscia ani technicznie poniewaz brak jest tam kanalizacji . . Zaplacilem wiecej jak na luksusowym campingu na zachodzie i musialem po 2 dniach opuscic miejsce poniewaz byly juz rezerwacje .Naj gorsze to to ze nie moglem oproznic
mojej kasety z ubikacji poniewaz jak juz pisalem brak tam kanalizacji. Pojechalem do Katowic
na Camping luksusowy o polowe tanszy i tam uporzadkowalem sprawy z Kamperem.
Ja sie nie skarze ,chce tylko podpowiedziec jak mozna otworzyc samemu Kopalnie zlota .
Polska to ciekawy kraj dla turystow kamperowcow z calej Europy ale niestety nie jest
do tego przygotowana
A teraz darmowa porada - Masz mozliwosc to zainwestuj w parking postojowy dla kamperow
z mozliwoscia podpiecia sie do pradu ale co naj wazniejsze z kanalem na oproznianie kasety i
spuszczenia brudnej wody z kampera oplate za 1 noc maksymalnie 10 € daj ogloszenie w
odpowiednim czasopismie - i po pierwszym sezonie zaprosisz mnie na super obiad z piwem
aby mi podziekowac za dobra rade.
Wiktor
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jarko_66 
weteran

Twój sprzęt: Ducato 3
Dołączył: 03 Sty 2013
Piwa: 42/27
Skąd: Kutno
Wysłany: 2017-10-24, 18:20   

Przy okazji ostatniej Watachy odwiedziliśmy Tarnowskie Góry i kopalnię srebra. Było dużo o niej w wiadomościach ze względu na wpisanie kopalni na listę światowego dziedzictwa UNESCO . Widziałem wiele kopalni przeważnie zabytkowych i jedną czynną kopalnię soli w Kłodawie. One wszystkie są takie same. Ciemno zimno , wilgotno i ciasno. Natomiast w Kłodawie komory wielkości boiska sportowego ,korytarze przestronne i ciągle wieje (wentylacja). I teraz może podpadnę , ale myślę że kopalnia srebra (a tak naprawdę ołowiu z dodatkiem srebra) jest troszeczkę przereklamowana .Niczym szczególnym się nie wyróżnia od innych . O ile dobrze pamiętam to na listę UNESCO trafiła dzięki rozwiązaniom technicznym związanym z odwodnieniem kopalni. Natomiast nie zniechęcam do odwiedzenia , radocha szczególnie dla dzieci, chyba że ktoś ma klaustrofobię . Z całej grupy to ja byłem najwyższy i tylko kask uratował mi głowę ,która została na swoim miejscu. :haha: Obsługa bardzo miła przewodnik też i spokojnie można przenocować na parkingu przed kopalnią (nocleg gratis). Polecam odwiedzenie :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***