Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: gino
2015-01-19, 15:05
kamper na ducato w wersji budżet
Autor Wiadomość
tom-cio 
weteran


Twój sprzęt: samoróbka kamper na blaszaczku
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Sty 2014
Piwa: 68/144
Skąd: Bytom
Wysłany: 2014-03-14, 19:23   kamper na ducato w wersji budżet

Ponownie witam wszystkich!!!!
Jako że nasze forum zainspirowało mnie do budowy kamperka.stwierdziłem ,że postaram się przedstawić historie budowy mojego.Założenie - jak najtaniej.Jestem budowlańcem ,na codzień buduję domy klientom.Kamper powstaje na bazie fiata ducato z 1999 roku ,który wczesniej tyrał jako dostarczyciel cegły,pustaków,a nawet raz betonu(2 kubiki) czyli 3,6 tony narzuconego łopatą wprost na pakę .Życie to auto miało cięzkie ,ale że jest to zwykły 2.8d,bez turbo ,ze skrzynią biegów krótką na moc a nie prędkosć(więcej jak 140 licznikowe nie poleci)na liczniku bagatela 400 tys ale prawdziwe :wyszczerzony: więc postanowiłem przedłużyć mu życie i dać nową młodość w postaci mobilnego domka.Będe robił sam,nic nikomu nie zapłace :mrgreen: ,w życiu kilka zabudów kuchni sie już zrobiło ,więc i jakiemus blaszakowi też się da rade.Przeczytałem całe 70 kilka stron o nadwoziach i zabudowie ,mam nadzieję ,że dowiedziałem się na tyle ,żeby nie popełniać karygodnych błędów.W trakcie czytania forum zawsze denerwowało mnie to,że nie podajecie cen - to znaczy chwali się ten co zapłacił dużo i zrobili mu inni ,a ten co robi sam to nie pisze o cenach nic.ja w kazdym etapie postaram się podawać cenę za materiały zużyte na dany etap.Założenie jest takie -mam przyczepkę gruau z 1998 roku i ona służy jako dawca toalety ,lodówki i trumy,resztę robie sam ,formatki mebli wykona kumpel,co ma studio mebli kuchennych,ja płacę tylko cene płyty,to co mam z materiałow budowlanych to nie liczę (a mam sporo,styropian,osb,przewody elektryczne,peszle,bańki na wode i brudną wode,wkrety ,kleje itp)ceny natomiast bede podawał wszystkiego.No i teraz bomba-mam zamiar zmieścić się w cenie zabudowy w 3,5 tys złotych -liczcie... :bigok
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tom-cio 
weteran


Twój sprzęt: samoróbka kamper na blaszaczku
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Sty 2014
Piwa: 68/144
Skąd: Bytom
Wysłany: 2014-03-14, 19:33   

no i zacząłem
Etap pierwszy(auto zostało pospawane,wymieniłem se pod domem wszystkie zardzewiałe blachy nadwozia i je pomalowałem)- zaczynam ocieplenie i montaz podłogi.Na podłodze ląduje styropian 3 cm i płyty osb 12mm,ja koszty zero(wszystko własne zapasy),gdyby ktos chciał by znać cene to paczka styropianu 3cm po kosztach to 38zł ,płyta osb to 60,poszły dwie

PANOWIE jak wstawiać zdjęcia?????

podłoga 1.JPG
podłoga 1
Plik ściągnięto 28100 raz(y) 156,36 KB

Ostatnio zmieniony przez tom-cio 2014-03-14, 19:43, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jarko_66 
weteran

Twój sprzęt: Ducato 3
Dołączył: 03 Sty 2013
Piwa: 42/27
Skąd: Kutno
Wysłany: 2014-03-14, 19:39   

Jak się postarasz to dasz radę .Ja bez dawcy z nową lodówką ,telewizorem ,kiblem ,solarem idt. zmieściłem się chyba w dyszce.Wszystko zależy od pomysłu i wkładu pracy własnej .Trzymam kciuki :spoko :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 179/131
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2014-03-14, 19:45   

............zaczynam ocieplenie i montaz podłogi.Na podłodze ląduje styropian 3 cm i płyty osb 12mm,.....

A nie boisz się ,że będzie Ci skszypiało pod nogami ? :bajer
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2014-03-14, 19:46   

Cytat:
PANOWIE jak wstawiać zdjęcia?????

Tutaj jest kilka wątków o wstawianiu zdjęć.
http://www.camperteam.pl/forum/viewforum.php?f=279

Co do auta, jeszcze dobrze byłoby żebyś ważył wszystko co montujesz do auta. Waga tu gra rolę a lekkie materiały często są znacznie droższe od od tych w budowlanym i meblarskim zastosowaniu.
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tom-cio 
weteran


Twój sprzęt: samoróbka kamper na blaszaczku
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Sty 2014
Piwa: 68/144
Skąd: Bytom
Wysłany: 2014-03-14, 19:48   

dzieki za pierwszą odpowiedz Jarko _66.A i zdjęcia nauczyłem się wstawiać,leci następne.Acha ,fotele drugiego rzędu to bmw serii 8,stare,lezły w garażu,ale co najważniejsze,mają pasy zamontowane w sobie ,ławka pod fotelami to przerobiona przednia od ducato.A co do skrzypienia styropianu- pod nim klej pianka do styropianu(można nabyć w casto za 30 zeta ,ja mam :mrgreen: ),a w styropianie,czego nie widać na zdjęciach,wyciete otwory i wstawione klocki 3cm x 2cm.Płyta osb wspiera się na tych klockach

podłoga 2.JPG
Plik ściągnięto 28093 raz(y) 130,12 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tom-cio 
weteran


Twój sprzęt: samoróbka kamper na blaszaczku
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Sty 2014
Piwa: 68/144
Skąd: Bytom
Wysłany: 2014-03-14, 20:07   

Co do wagi auta - na pusto waży 2120 kg ze mną ,ważyłem na składzie węgla po posptrzątaniu i wywaleniu 90 kg złomu (powaga ,tyle rupieci jezdziło ze mna na codzień).Do zabudowy pójdzie 8 płyt tylnych meblowych,nie znam wagi ale jedna płyta max 15 kg i 5 płyt wiórowych meblowych,wiem ,lepsza by była sklejka,ale nie dość ,że droga to gorsza w obróbce,a meblówki mi kumpel oklei obrzeżami PVC w kolorze i gra :lol: płytra wiórowa cała to 70 kg,czyli 5x70 to 350 kg,najwyżej się odchudzę :-/

Dobra ,lecimy dalej,to co zrobione dzisiaj:
Ocieplenie mata ALUFOX (alu +pianka+alu),kupiłem 10 m2 ,reszte mam ,potrzeba jakieś 20m2,materiał rewelacyjny,ocieplałem w zeszłym roku klientowi strych,przed nabiciem tej folii sauna,pod dachówką czarną było z 60 stopni,masakra, po nabiciu normalnym tackerem na krokwie i naklejeniu tasmy aluminiowej na łączenia temperatura strychu nie przekraczała temperatury na dworze a nawet chyba było chłodniej,ale to mały offf-top :ok

Co do cen -mata alufox to 12zł brutto za m2,biała płyta co została na nią przykręcona to koszt 41 zł na cały sufit w casto,taśmę obustronnie przylepną miałem i aluminiową też :wyszczerzony: ,ale jakby kto pytał to tasma alu 10mb to 15zyli,a tasma dwustronna to 10 zeta

sufit ocieplenie1.JPG
Plik ściągnięto 28064 raz(y) 188,1 KB

sufit ocieplenie 2.JPG
Plik ściągnięto 28058 raz(y) 186,63 KB

sufit 3.JPG
Plik ściągnięto 28058 raz(y) 148,53 KB

sufit 4.JPG
Plik ściągnięto 28058 raz(y) 152,79 KB

Ostatnio zmieniony przez tom-cio 2014-03-14, 20:11, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jarko_66 
weteran

Twój sprzęt: Ducato 3
Dołączył: 03 Sty 2013
Piwa: 42/27
Skąd: Kutno
Wysłany: 2014-03-14, 20:08   

Janusz jak ma 3.5T całkowitej .to spokojnie się zmieści .Chyba że zbiorniki na wodę zrobi po 200l. Bus jest znacznie mniejszy od kampera. I jak napcha gratów to się nie ruszy w środku. No i ma dawcę . Da radę. :spoko :spoko :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2014-03-14, 20:16   

jarko_66 napisał/a:
Janusz jak ma 3.5T

tom-cio, A ile masz w dowodzie napisane?
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tom-cio 
weteran


Twój sprzęt: samoróbka kamper na blaszaczku
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Sty 2014
Piwa: 68/144
Skąd: Bytom
Wysłany: 2014-03-14, 20:27   

Koledzy i jak najbardziej w trakcie proszę o dobre rady,ja do tej pory tylko z cepką ,ale to nie to,z kamperami nie miałem do czynienia,więc każda dobra rada jak Janusza na pewno się przyda,co do wody Jaro to bedą na użytkową 70 litrów(dwie bańki 20 i jedna trzydziestka pod siedzeniami) instalacja wodna na pompie ciśnieniowej,rurki pex 16'(mam :-P )wytrzymują spore cisnienia i w sumie nawet mróz im nie straszny.Ciepła woda to .... no cóż mam pewien patent w mózgownicy,ale teraz się jeszcze nim nie pochwalę ,za duży hardcore,jak juz zbuduję i mnie zaakceptujecie to jak zadziała ,to tajemnicę ujawnię :diabelski_usmiech .Gdyby ktoś potrzebował do liczenia cen - metr rury pex 16' kosztuje około 2zł.,trójnik na skręcanie zł8.Kolanek nie używa się,rura jest w miarę giętka.
Co do brudnej-cirrustravel ma fajny patent,podrobie,dwie bańki płaskie po 30 litrów połączone razem pod podwoziem.Co do spustu wody- elektrozawór ogrzewania bmw e36,przekrój około pół cala ,koszt na szrocie 20 zeta(ja mam).musze nadmienić jeszcze ,że mam kumpla trudniącego się "recyklingiem",czyli złomowaniem pojazdów i cześci od niego mam za przysłowiowe piwko.Do zasilania kuchenki w lpg zbiornik toroidalny zewnętrzny z demobilu z podgiętą rurką.Zdjęcie w przyszłości ;) ,a i konserwacja podwozia - dysperbit,10 kg ,wodorozcieńczalny,używa się go na dachy i do izolacji fundamentów,po wyschnięciu taka smoła ,że do końca świata go nie ruszy,cena w casto około 40 zeta,aj mam ,więc mi nie doliczajcie :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
dyha
zaawansowany

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lis 2007
Piwa: 16/14
Wysłany: 2014-03-14, 20:35   

Loguję się do tematu!!
Wytrwałości w działaniu życzę .Jak zrobisz tego kampera za 3,5 tysi to melduję się u Ciebie(a mam blisko) z dużą wódką.
Ja w mojej przebudowie blachowozu wiele rzeczy robiłem po kosztach i wizytach na złomowiskach ale i tak wyszło ok. 10 tysi. :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jarko_66 
weteran

Twój sprzęt: Ducato 3
Dołączył: 03 Sty 2013
Piwa: 42/27
Skąd: Kutno
Wysłany: 2014-03-14, 20:44   

Zbiornik na czystą wode mam 30l kanister z pompką 0,5 atm. zbiornik na brudną baczka 50 l po kapuście wewnątrz auta zabudowana pod zlewem, aby nie zamarzała.Spust na zasadzie naczyń połączonych. Stosuj jak najprostsze rozwiązania nie psują się. Prysznica nie mam ,nie zmieścił się. :bigok
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bart.ek 
zaawansowany

Twój sprzęt: E86
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Sie 2013
Piwa: 6/6
Skąd: SY
Wysłany: 2014-03-14, 20:57   Re: kamper na ducato w wersji budżet

tom-cio napisał/a:
Kamper powstaje na bazie fiata ducato z 1999 roku ,który wczesniej tyrał jako dostarczyciel cegły,pustaków,a nawet raz betonu(2 kubiki) czyli 3,6 tony narzuconego łopatą wprost na pakę




jest się czym chwalić...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tom-cio 
weteran


Twój sprzęt: samoróbka kamper na blaszaczku
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Sty 2014
Piwa: 68/144
Skąd: Bytom
Wysłany: 2014-03-14, 21:06   

Wiem Dyha ,że masz blisko,w Wodzisławiu mam kumpla,co cepkami z Anglii handluje,wiesz ,jak sie zmieszcze w tym co założyłem,to se sam flaszke postawie :wyszczerzony: ,ale tak na poważnie ,to plan jest jak najbardziej poważny,nie mam kasy na szastanie,mam natomiast dwie ręce(wszyscy kumple mówia ,że złote) w autach blacharkę robie sam,maluje sam,naprawiam sam,uprawnienia elektryczne mam,to prąd se w kampiórku sam zrobie,przewody linka 3x15 mam :) ,kiedyś robiłem w komandorze,wszystkie knify ze składaniem mebli znam,zresztą do dzisiaj zdarza się jakąs kuchnie klientowi "własnymi recami"zbudować,boję się tylko jednego - aby czasu starczyło.Logikę zabudowy przybieram taką -z tyłu przestrzeń bagażowa na pełna europaletę,nad tym ,55 cm od sufitu łóżko o rozmiarach 130cm na 180.Dalej w kierunku przodu po jednej kibelek tetforda i brodzik rozmiar długi 100 na 70 szeroki a po drugiej stronie lodówka,zlew i moze kuchenka.z przodu pomiedzy siedzeniem obrotowym paszera(fotele mam od kumpla za flaszkę powiększaną,doliczcie 30 zyli,fotele od woyagera,musze tylko podsty pospawać),a pomiedzy drzwiami suwanymi piecyk trumy na dole,nad nim ustrojstwo do grzania wody i byś może otwierana kuchenka gazowa,właśnie jeszcze nie postanowiłem.Acha ,przy montazu podłogi wydałem dwa piwa na listewki do montażu podwyższenia podnogami drugiego rzedu(listewki ze składu drewna,uzywane do przekładek pomiędzy deskami szalunkowymi ,rozmiar w przekroju 3cm na 2cm,długośc 1m,w casto by kosztowały pewnie ze 30 zeta
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
makdrajwer 
weteran
Artur,Ola,Zosia,Zuzia


Twój sprzęt: Bezdomny
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 29 Maj 2011
Piwa: 50/75
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2014-03-14, 21:19   

Bardzo mi się podoba Twoje podejście do tematu. Kibicuje i moze wreszcie sam się przekonam do budowy swojego przyszłego. A jeżeli jesteś my przy temacie piwek to stawiam :pifko na zachęte :spoko
_________________
keep calm and dance
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***