Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Opinie o "Polskim Caravaningu"
Autor Wiadomość
Jola i Roman 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Fiat 2,8 Autostar
Nazwa załogi: Romki
Dołączył: 16 Maj 2012
Postawił 4 piw(a)
Skąd: Olesnica k/Wroclawia
Wysłany: 2014-05-13, 12:25   

Kolego Dakota wszystko co piszesz jest prawdą
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marekoliva 
weteran


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter Rimor Sailer 700
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 19 Wrz 2009
Piwa: 40/19
Skąd: Gdańsk - Oliwa
Wysłany: 2014-05-13, 12:30   

Jest proste rozwiązanie jak nie pasuje, nie kupować. Nie sądzę aby wydawca zmienił zawartość którą z jakichś względów wypracował. Był kiedyś Carawaning z treścią bliżej poradnika ale wydawanie zostało zawieszone pewnie ze względów finansowych.
_________________
Marek

"Ty możesz zwlekać ale czas nie będzie "
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2014-05-13, 13:29   

Kurcze , ok stówki za to by mój pies Wacik był w ogólnopolskim piśmie.
Niech sobie piszą teraz nawet na kartonie po bananach ,cokolwiek .
Wybaczam.

Prawdziwy carawningowiec czy jak tam go zwać nie ma nawet campera przez C duże lub K duże.

By nie miał czym szpanować. :spoko

Dakota masz rację ale to nie oznacza ,że ja masz. itd....
W kibelku w zimowe wieczory warto sobie pomarzyć... przy pisemku grubaśnym pełnym zdjęć , opisów techniki i wucetów innych...........
Jeszcze się taki nie urodził.....co by...

A życie w camperze powyżej 3 tyg .........to dla marginesu społecznego :wyszczerzony:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kuba L. 
stary wyga


Twój sprzęt: Dethleffs Nomad 490BLF/Audi A4 Allroad
Nazwa załogi: 2kubusie
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Wrz 2009
Piwa: 19/42
Skąd: WPI
Wysłany: 2014-05-13, 13:42   

Wg mnie jest za mało aktualności i nowinek technicznych ze świata karawaningu! I dla tego już od dłuższego czasu kupuje sobie co miesiąc PROMOBIL i jeszcze jakieś dwa inne niemieckie wydawnictwa które pojawiają się na zmianę w Empiku...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
majmarek 
weteran

Twój sprzęt: camper knaus fiat ducato
Nazwa załogi: alibaba
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 21 Cze 2010
Piwa: 23/50
Skąd: warmińsko mazurskie
Wysłany: 2014-05-14, 11:40   

ostatnie słowo w tym temacie i morał z tej przypowieści to zacytuję Dakota;

i wszedzie papier kredowy , same pie rdo lety i reklama, a wszystkie to samo pisza tylko w roznych terminach.
pozdrawiam
mm
_________________
wino
kobiety i śpiew
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Pawcio 
Kombatant


Twój sprzęt: Pojazd obozowy Wacek McLouis I
Nazwa załogi: PabemanaTeam
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 29 Wrz 2008
Piwa: 141/471
Skąd: z Nienacka
Wysłany: 2014-05-14, 17:02   

Hmmm... czytając opinie można dojść do wniosku, że wydawnictwa karawaningowe są zbędne i należy je zamknąć. Dotyczy to nie tylko PC.

To chyba jednak jest trochę tak, że zapomniał wół, jak cielęciem był. Z wielu informacji i opisów w pismach karawaningowych, które są oczywiste dla starego wygi korzystają ludzie zaczynający przygodę z karawaningiem. Wówczas nie wszystko jest tak proste jak się później okazuje.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
kubryk1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Esprit 2,3 D
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Maj 2012
Piwa: 40/8
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-05-14, 17:56   

Absolutnie sie z Tobą nie zgadzam! Własnie początkujący potrzebują informacji praktycznych, konkretnych a nie opisów przyrody lub tras bez podania namiarów. Właśnie początkujący poczytał by o starszych autkach, ich zaletach, wadach przydatnosci dla określonego przez nich zestawu osobowego. A gdzie opisy typowych awarii i metod ich usuwania? I tak dalej i tak dalej...
_________________
andrzej
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Pawcio 
Kombatant


Twój sprzęt: Pojazd obozowy Wacek McLouis I
Nazwa załogi: PabemanaTeam
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 29 Wrz 2008
Piwa: 141/471
Skąd: z Nienacka
Wysłany: 2014-05-14, 18:53   

kubryk1 napisał/a:
Absolutnie sie z Tobą nie zgadzam! Własnie początkujący potrzebują informacji praktycznych, konkretnych a nie opisów przyrody lub tras bez podania namiarów. Właśnie początkujący poczytał by o starszych autkach, ich zaletach, wadach przydatnosci dla określonego przez nich zestawu osobowego. A gdzie opisy typowych awarii i metod ich usuwania? I tak dalej i tak dalej...


A ja się z tobą zgadzam, że możesz się ze mną nie zgadzać :ok .

Zapewne wiele osób oczekuje opisu starszych aut ich wadach i awariach. Ale mnie na przykład to nie interesuje. Ja mam dwie lewe ręce i jak zacznę w kamperze majsterkować to z reguły więcej nabroję niż dobrego zrobię. Jak będę chciał założyć np. solar, to o jego możliwościach przeczytam w gazecie a zamontować pojadę do Gina albo Arcadarka. Niech oni się martwią który kabelek gdzie wetknąć.

Jeśli czytam w gazecie opisy wyjazdów (nie tylko w PC) namiary też mnie nie interesują. Po co mi namiary np. na miejscówki w Danii skoro już tam byłem? Opis przeczytam z przyjemnością, przypomnę sobie miejsca w których byłem, przeczytam co ominąłem i tyle.
Jak będę tam wybierał się jeszcze raz, to namiary wyłuskam sobie z naszego forum.



Widzisz.. problem polega na tym, że oczekiwania ludzi względem pisma mogą się różnić.
Tak więc ja rozumiem Twoje wymagania i życzę Ci abyś mógł przeczytać o tym, czego oczekujesz :spoko
Ostatnio zmieniony przez Pawcio 2014-05-15, 07:40, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Fux 
Kombatant

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Sie 2007
Piwa: 29/96
Skąd: ze wsi
Wysłany: 2014-05-14, 19:20   

Gazeta odzwierciedla poziom polskiego rynku.
Jaki on jest, każdy widzi.
To +/- takie same porównanie, jak między Auto Moto i Sport a jego niemieckim odpowiednikiem. Przepaść.
Od wielu lat nie kupuję prawie żadnych gazet tzw. kolorowych.
Wiedzę czerpię z netu.
Prenumeraty PC w tym roku nie odnowiłem.
Szkoda kasy.
Relacje np. z Targów chaotyczne, powierzchowne. Relacje z wycieczek również. Może faktycznie cieńszy papier z naciskiem na poszerzenie zawartości i zrobienie z periodyku czasopisma a nie miejsca na spotkanie TWA.
Nowości techniczne z czapy. Wystarczy więcej z linkami do stron www.
Kilka plusów, kilka minusów.
Nie powinno się kopać leżącego, ale skoro zaczęliście...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
cirrustravel 
weteran
CB RADIO - 26


Twój sprzęt: Chausson S697 GA
Nazwa załogi: NICKT
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Gru 2010
Piwa: 82/76
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 2014-05-14, 20:35   

A może spróbujcie popatrzeć na PC z innego punktu widzenia. My posługujemy się internetem, możemy w różnych miejscach przeczytać relacje z targów, wycieczek, wypraw, nowinki techniczne. Możemy też dowiedzieć się o terminach zlotów i spotkań.
Ale wyłączmy na rok internet.
Skąd będziemy czerpać takie informacje?

Są osoby, zwłaszcza starsze, które nie mają komputera, nie mają internetu, nie umieją się takim sprzętem posługiwać. Wydaje mi się, że dla tych ludzi (i dla nas, jak wyłączymy internet na rok) PC jest świetnym źródłem informacji: kalendarium wydarzeń, zaproszenia na spotkania i zloty, adresy campingów w różnych krajach, relacje z wypraw, zlotów i targów, nowinki techniczne, ogłoszenia.
_________________
Mariusz

www.cirrus-travel.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
OldPiernik 
stary wyga


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 16 Gru 2008
Piwa: 50/19
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-05-14, 20:48   

cirrustravel napisał/a:


Są osoby, zwłaszcza starsze, które nie mają komputera, nie mają internetu, nie umieją się takim sprzętem posługiwać.


Mam wrażenie, że tacy ludzie stanowią mniejszość. Mam znajomego, który ma 83 lata.Dwa lata temu pożyczyłem mu laptopa i zacząłem uczyć korzystania z niego. Dzisiaj spokojnie potrafi się nim posługiwać.
A po drugie - takie starsze osoby, które nie korzystają z internetu czy komputera raczej nie jeżdżą kamperami.
_________________
Życie jest za krótkie na siedzenie w domu i zazdroszczenie innym.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wbobowski 
Kombatant
moder


Twój sprzęt: Dethleffs Globetrotter I-645 DB Ducato 2,5TDI
Nazwa załogi: Bobosie
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 18 Lut 2008
Piwa: 353/133
Skąd: Lublin - Dąbrowica
Wysłany: 2014-05-14, 20:51   

Ten temat przypomina mi stare porzekadło o Polakach. Gdzie dwóch polaków tam trzy opinie.

A tak dla przypomnienia, jedna z byłych redaktorek PC założyła swoje pismo konkurencyjne "Caravaning Ekspert" i dawno już go nie ma a PC jeszcze jest. O czym to świadczy???
_________________
Włodek i Ela

Nasze kamperki
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
darek 61 
Kombatant


Twój sprzęt: Jumper Odyssee 78
Nazwa załogi: Violetta Darek
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Mar 2009
Piwa: 146/103
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-05-14, 21:03   

cirrustravel napisał/a:


Są osoby, zwłaszcza starsze, które nie mają komputera, nie mają internetu, nie umieją się takim sprzętem posługiwać. Wydaje mi się, że dla tych ludzi (i dla nas, jak wyłączymy internet na rok) PC jest świetnym źródłem informacji: kalendarium wydarzeń, zaproszenia na spotkania i zloty, adresy campingów w różnych krajach, relacje z wypraw, zlotów i targów, nowinki techniczne, ogłoszenia.


Zdecydowanie masz racje, to pismo jest dla osób, które nie korzystają z internetu,my korzystamy.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
JaWa 
Kombatant
Pierwsza "Mała Karawana"


Twój sprzęt: Fiat Ducato Roller Team Granduca
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 15 Sty 2007
Piwa: 367/232
Skąd: Kutno
Wysłany: 2014-05-17, 09:03   

darek 61 napisał/a:
to pismo jest dla osób, które nie korzystają z internetu,my korzystamy.

Podaj jedną osobę, która ma kampera i nie korzysta z internetu.
_________________
Wanda i Jacek Kutno
-------------------------------------------
www.youtube.com/@JacekKropidlowskikutno/videos
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Witek G 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: CHAUSSON Flash08 2009
Nazwa załogi: RED CAMP
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Gru 2012
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: Łomianki
Wysłany: 2014-05-17, 09:46   

Pismo prenumeruję i będę prenumerował. Trochę brakuje mi szczerych technicznych informacji, stąd moja propozycja jest taka, aby załogi lub koledzy o dużej wiedzy i doświadczeniu zechcieli się dzielić wiadomościami na forum PC - gratis. Taką wiedzę podzieloną na marki kamperów oraz ich roczniki można zamieszczać w kolejnych wydaniach. Mam tu na myśli instrukcje obsługi, schematy instalacji, akcesoria z propozycjami materiałów i montażu, informacje o serwisach, wszystko z linkami do stosownych stron jeśli takie są itd. itp. Np. dzisiaj takie informacje dotyczące pomp znalazłem na forum a takie informacje powinny być także do znalezienia w PC.
Takie linki mogłyby również poprawić kondycję PC dzięki sponsorowaniu.
To jest wstępny pomysł ale wspólnymi siłami można wypracować optymalne rozwiązanie.
_________________
Witek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***