Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
15 krajów w 3 tygodnie
Autor Wiadomość
wikked 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Chevy G30 5,7l V8
Nazwa załogi: wikked
Dołączył: 22 Maj 2012
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: KR/ OP/ WO/ SC
Wysłany: 2014-05-22, 18:01   15 krajów w 3 tygodnie

Witam,
temat załozyłem w tym subforum bo nie wiem gdzie byłoby lepiej. Może jak objadę to coś się zweryfikuje i porozdziela. Jeśli modowie mają inne zdanie to proszę o przeniesienie.
Plan wakacyjny jak w tytule.
Słowacja- Węgry (przejazd)
- Rumunia (Transalpina - Transforgaska- noclegi w górach)
- Bułgaria (moczenie ciała w okolicach Varny, Burgas i obowiązkowo Sofia)
- Turcja (chcemy zobaczyć Istanbuł)
- Grecja (chcemy zobaczyć Spartę)
- Albania (moczenie ciała)
- Macedonia- Kosowo- Serbia (obalić mity)
- BiH (chcemy zobaczyć Sarajewo)
- Czarnogóra- (kanion Tary i okoliczne pagórki)
- Chorwacja (jeziora plitwickie)
- Słowenia (park narodowy triglav)
- Austria- Czechy (przejazd)- Kraków (meta)
Plan jest taki że odcinki podzieliliśmy na do 500km. Dzień/trzy dni leżenia i jedziemy dalej. Śpimy "na dziko", chyba że wyjątkowo kemping. To akurat kwestia wygody i ciszy a nie kwestia pieniędzy. Mamy czas. Jak się nam gdzieś spodoba to zostaniemy dłużej. Planowana trasa jest optymalna więc możliwość skrócenia jest możliwa.
Jazda w większości dzienna (wyjątek Słowacja, Węgry, Austria, Czechy, Polska). Tam już po prostu byliśmy lub jest na tyle blisko że podjedziemy innym razem i szkoda ekipę mordować.
Zestaw standardowy Ja (kierowca)- Ania (pilot i najlepszy kucharz w jednym)- Mateusz (obsługa techniczna)- Borys (obsługa techniczna + zwiadowca)- Fabia (pies obronny a że labrador to w sumie "tylko" pies). Kamper J5 2,5TD alkowa na dethleff'ie.
jakieś 300-400 Euro (w niektórych miejscach tylko można płacić gotówką a bankomatów niema)
Juz wiem od Kolegi pagand, żeby omijać Kosowo bo trzeba dodatkowe ubezpieczenie (zielona karta "nie robi").
Dopracowujemy ostatnie szczegóły wyjazdu i zamieszczę mapkę.

Jestem bardzo ciekaw Waszych komentarzy i sugestii.

Pozdrawiam,
W.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
pagand 
weteran


Twój sprzęt: Hymer BC 584
Dołączył: 04 Lut 2011
Piwa: 22/6
Skąd: Kielce
Wysłany: 2014-05-22, 20:38   

Może nie tak, że omijać, bo Kosowo jest naprawdę warte zwiedzenia. Ale jeżeli ma to być tylko tranzyt to nie warto wydawać 30 euro na ubezpieczenie.

W Bośni postawiłbym raczej na Mostar niż Sarajewo, ale to moja subiektywna ocena.

Nie wiem jakie chcesz mity obalać w Macedonii, Kosowie i Serbii. Tu na forum było już tyle relacji z podróży po Bałkanach i tak wiele osób (np. Frape, Basia Muzyk czy Cirrustravel) obala stereotypy Bałkanów, że ciekaw jestem co jeszcze jest zaskakujące.

Tak już pisałem...to plan na 3 wyjazdy wakacyjne (albo i więcej). Ale jeżeli lubicie tak pędzić camperem to miłego wyjazdu.

Pokuś się może później o relację. Będziemy czytać z uwagą.
_________________
Rzuć mnie wilkom na pożarcie,
a wrócę dowodząc watahą.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Załoga G 
stary wyga

Twój sprzęt: Trafic Grand Passenger
Nazwa załogi: Załoga"G"
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lis 2010
Piwa: 20/3
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2014-05-22, 22:13   

Nie gniewaj się kolego, życzę Wam jak najlepszych wakacji ale stwórz sobie też plan B, zredukowany co najmniej o połowę.
Piszesz, że chcesz dzień jechać a 3 dni leżeć, to nie możliwe, ta trasa którą proponujesz wcale nie ma odcinków po 500km i jeszcze chciałbym zwrócić uwagę na to, że 420km przejechane po naszej pięknej i równej Polsce to nie to samo co 500 w górach.


Ale trzymam za Was kciuki :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wikked 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Chevy G30 5,7l V8
Nazwa załogi: wikked
Dołączył: 22 Maj 2012
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: KR/ OP/ WO/ SC
Wysłany: 2014-05-22, 23:02   

wcale się nie gniewam :D. Jedziemy fajnie spędzić czas. To nie wyścig, żadna chęć udowodnienia komukolwiek czegokolwiek. Jedziemy na wakacje. Co do planu B to...... w pracy muszę mieć plany A, B, C i nawet czasami D. W tym przypadku jedynym planem jest jechać. Będziemy przygotowani jak zawsze ale w takim sensie że wjeżdżając przykładowo do Albanii wiedzieć w którą stronę się udać. Zadnych super specjalnych planów nie mamy. Chcielibyśmy objechać, ale jeśli to ma kosztować moją rodzinę zdrowie, dyskomfort, niezadowolenie to nie tędy droga. Jesteśmy team'em i decyzje podejmujemy razem nawet z najmniejszym 5- latkiem.
Co do moich 420km to akurat taka wspaniała droga to nie jest (Ostrołęka- Kraków). Mam niby 3 ekspresówki ale "Stolyca" i mój ulubiony odcinek Radom- Skarżysko to ..... szkoda gadać. Melisa w tabletkach to czasem mało. Z jakością na tym całym odcinku drogi też nie jest jakoś bosko.
Tak czy inaczej plan ogólny jest. Moja praca potrafi płatać figle i czasem w połowie wakacji muszę wracać. Lajf.
Co do relacji to z pewnością napiszę. Pierwsza relacja i tak będzie wcześniej bo w następny weekend wybieramy się kamperkiem na Słowację do Słowackiego Raju oczywiście "na dziko". Do tej pory jeździliśmy z przyczepą. Zobaczymy jak bardzo różni się taka jazda.
edit: co do odcinków to:
Kraków- Sebes - ok.780km
Sebes- jezioro Vidra- ok. 100km
Jezioro Vidra- Sofia ok. 450km lub
Cartisoara- Sofia- ok. 480km
Sofia- Burgas- ok. 390km
Burgas- Istanbul- ok. 350km (jeśli nie przestaną się tłuc to Turcja odpada)
Istanbul- Stavros- ok. 520km
Stavros- jez. Mavrovo- ok. 400km
jez. Mavrovo- morze- góry przeklęte- kanion Tara- ok. 500km minimum 3 noclegi w każdym punkcie
Kanion Tara- Belgrad + jazda w kierunku BiH. ale nocleg z drugiej strony gór przeklętych- ok. 450km
przez Sarajewo- jeziora Plitwickie - ok. 450km
jeziora plitwickie- jesenice- ok.350km
jesenice- wiedeń- ok. 400km
wiedeń- kraków- 450km
Jak widać to 14 odcinków z których kilka możemy pominąć.




Pozdrawiam,
W.
Ostatnio zmieniony przez wikked 2014-05-23, 00:17, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
gryz3k 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Eriba B514 Sl
Nazwa załogi: gryz3k
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Wrz 2010
Piwa: 558/295
Skąd: Warszawa Miedzeszyn
Wysłany: 2014-05-22, 23:23   

Poczekajcie tylko aż na Bałkanach woda opadnie...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 351/397
Skąd: krakow
Wysłany: 2014-05-23, 21:11   

wikked napisał/a:
Jak widać to 14 odcinków z których kilka możemy pominąć.
to prawie maraton,ale gdzie tu urlop i wypoczynek :?: :?: :?: ale co kto lubi,my gora 600km,i to wyjątek by dojechać na koniec Wegier,potem woda i tempo wakacyjne.Nasz pierwszy wyjazd był w 2009 na 3 tyg.docelowo Peloponez caly przez Albanie,pamietam tylko krowy na plazy w Dermi/Albania,plaze w Neo Itylio,no i nic więcej,i nigdy takiego tempa więcej,udanego urlopu,Barbara
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
chris_voyager 
zaawansowany


Twój sprzęt: BUERSTNER Viseo I 690 G
Nazwa załogi: YaskY
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Paź 2011
Piwa: 31/27
Skąd: FWS
Wysłany: 2014-05-25, 14:22   

Też się zgadzam z przedmówcami, że to za dużo na jeden wyjazd. Myślę że będzie Wam żal w wielu mijanych miejscach, że nie będziecie mieli czasu się tam zatrzymać. Być na Peloponezie i zobaczyć tylko Spartę... omijając Olimpię czy Delfy - nie zatrzymując się na pięknych plażach to grzech. Takich przykładów na Waszej trasie, gdzie omijacie wiele pięknych i ciekawych miejsc jest mnóstwo. Namawiam do weryfikacji planów i podzielenia tej trasy na kilka wyjazdów.

Pozdrówka
_________________
https://picasaweb.google.com/yaskytour
http://camper.wschowa24.pl/
Nasz archipelag: Kreta, Thira, Thasos, Samos, Kos, Rodos, Kefalonia, Peloponez, Elefonisos, Naxos, Kithira, Amorgos, Lefkada, Skopelos ...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Fux 
Kombatant

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Sie 2007
Piwa: 29/96
Skąd: ze wsi
Wysłany: 2014-05-25, 16:34   

wikked, autostradami 700 km przejedziesz w 5-6-8 h, ale wtedy trzeba mieć na tempomacie nastawione 130-140.
Osobowym autem nie pokusiłbym się o taki maraton.
Zjedziesz z autostrady w takiej Chorwacji i średnia możesz sobie przyjąć wzdłuż Jadranu na poziomie 40-50 km/h
I dodam, że ta średnia nie zawiera postojów na kawkę, posiłek, tankowanie.
Dla mnie z gruntu złe założenie.
Tak, jak piszą Inni. Plan na kilka wycieczek.

W zeszłym roku siedzieliśmy koło Luki we Włoszech tydzień. Na plaży byliśmy 2 razy po 1-3 h
Reszta to były rowery, szwendanie się po fajnych miejscach, zwiedzanie, etc.
Wszystko w promieniu max. 100 km

Zrób weryfikację i to szybko. To jest droga na rekord i jakiś lans, ile to ja nie zwiedziłem. Tylko ze zwiedzaniem to nie ma nic wspólnego. Nawet „zaliczeniem" tego nie nazwę...

P.S. Pies jest przyzwyczajony do siedzenia całymi dniami w samochodzie i ukropie?
P.S.II Jeszcze raz popatrzyłem na plany dzienne. Te odcinki 700-800 km to 10-14 h w aucie. Bezsens!
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wikked 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Chevy G30 5,7l V8
Nazwa załogi: wikked
Dołączył: 22 Maj 2012
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: KR/ OP/ WO/ SC
Wysłany: 2014-05-26, 08:25   

wszystko można skrócić i zweryfikować. Pisałem wcześniej że nigdy super precyzyjnych planów nie mamy. Pewnie zweryfikujemy.
Na tą chwile kamper stoi w serwisie i "się robi" we wszystkich zakresach. Jakaby średnia nie była mozliwa to najpierw musi jechać :D i co jakiś czas hamować. 101% sprawności technicznej. Na weekend jak dojadę nim do domu to pakujemy na Słowacki Raj weekendowo. Zanim gdziekolwiek pojedziemy to test musi być. Technicznie test będzie jak dojadę do domu od mechanika (420km). Póxniej weekend i zobaczymy co trzeba poprawić przed wyjazdem. Bedzie dobrze :D
Pozdrawiam,
W.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Roberto 
weteran


Twój sprzęt: EuraMobil 555 + Jumper H3L3 (w budowie)
Nazwa załogi: techserwis
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25 Lip 2013
Piwa: 68/30
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2014-05-26, 09:22   

Wikked rozumiem Twoje podejście (zwłaszcza po przeczytaniu twoich postów na innym forum :) ). Chyba mamy podobne poglądy odnośnie spędzania urlopu ;)
My z żonką także planujemy w te wakacje 3-tygodniową objazdówkę. Plan podróży w tym temacie: http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=17837
Może nie 15 państw, ale mimo wszystko i tak sporo.
Jak przeczytasz to zauważysz, że mi też kilka osób pisało, że się nie da, ale też kilka stwierdziło, że to niezły plan...
Życzę powodzenia !!! :spoko
_________________
pozdrawiam
Robert

PS.
Używajcie polskich znaków !! Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE... ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pagand 
weteran


Twój sprzęt: Hymer BC 584
Dołączył: 04 Lut 2011
Piwa: 22/6
Skąd: Kielce
Wysłany: 2014-05-26, 09:45   

techserwis, Twój plan podróży, aż tak bardzo napięty nie jest jak plan wikked. Wielu z nas też robi długie trasy w 3 tygodnie (ja też jadę do Albanii).

Natomiast ktoś fajnie napisał, że przy takim założeniu tyle miejsc wartych zobaczenia się pominie, że aż szkoda...
Dlatego wiele z podróży wakacyjnych to z reguły w miarę szybki przejazd do kraju docelowego, a tam zwiedzanie i wylegiwanie się Czasem droga powrotna to też jakieś atrakcje.

Oczywiście każdy jedzie jak lubi. Jedni wolą przeskoki po 100km w kraju docelowym, a ktoś inny przeskoki po 500-700km. I nie ma żadnej reguły na lepsze wakacje.

Natomiast nie dziwcie się, że aż tak wiele osób się dziwi, bo chyba im dłużej się jeździ camperem tym bardziej to ciśnienie (parcie) maleje.

Wszyscy będziemy mieli fajne wakacje jeżeli nie będziemy mieli przykrych przygód w trasie. A nasze relacje z wyjazdu mogą dać obraz każdemu kolejnemu planującemu swoje wakacyjne wojaże.

Ja chętnie poczytam relację wikked, by może z niej coś uszczknąć na lata następne. Miedzy innymi po to jest to forum, prawda?

Miłego planowania, a później jeszcze fajniejszej realizacji planów :spoko
_________________
Rzuć mnie wilkom na pożarcie,
a wrócę dowodząc watahą.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wikked 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Chevy G30 5,7l V8
Nazwa załogi: wikked
Dołączył: 22 Maj 2012
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: KR/ OP/ WO/ SC
Wysłany: 2014-05-26, 17:54   

techserwis napisał/a:
Wikked rozumiem Twoje podejście (zwłaszcza po przeczytaniu twoich postów na innym forum :) ). Chyba mamy podobne poglądy odnośnie spędzania urlopu ;)
My z żonką także planujemy w te wakacje 3-tygodniową objazdówkę. Plan podróży w tym temacie: http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=17837
Może nie 15 państw, ale mimo wszystko i tak sporo.
Jak przeczytasz to zauważysz, że mi też kilka osób pisało, że się nie da, ale też kilka stwierdziło, że to niezły plan...
Życzę powodzenia !!! :spoko

Witaj,
fajnie znaleźć pokrewną duszę :ok . Cieszę się że czytałeś, więc Tobie z pewnością nie będę przypominał jak wyglądał mój przejazd zeszłoroczny przez Litwę, Łotwę i Estonię.
Tak lubimy i ....... nic na to nie poradzimy. Przypuszczam że Wasza ekipa również ma tylko szkic/ zarys. Jeśli gdzieś, coś jest piękne to skręcam i tam właśnie jadę, mimo że planowałem akurat odwiedzić coś tam. Ostatni znalazłem świetny artykuł czym się rózni kamper od przyczepy. Co jest dla kogo. Przyznaję, że na ta chwilę zgadzam sie w 110%. Własnie wróciłem od mechanika i autko będe miał do odbioru jutro, najdalej pojutrze. Moja szalona rodzina jest tak nakręcona, że przypuszczam, wysiądę w piątek z samochodu tylko żeby zalać wody do zbiornika, włożyć butlę i inne pierdoły na wyjazd na Słowację. Ponieważ juz jestem u Was (camperteam), to z pewnością relację z wyjazdu zamieszczę.
p.s. Przy okazji to juz pozdrawiam Kolegów jadących na zlot. Z jednymi pojadę w części tą samą drogą, z innymi będę się mijał. Jak ktoś wam będzie mrugał z przeciwka to jakby co JA :D.

Pozdrawiam,
W.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Hercer 
stary wyga
Adam


Twój sprzęt: .
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Mar 2009
Piwa: 32/9
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-05-26, 18:33   

Witaj wikked - pozdrawiam

ja się wybieram dookoła Bałtyku tak jak ty średnio wychodzi mi 63 km na dzień abym zdążył w założonym czasie co do reszty to się zobaczy po drodze - powodzenia ach i niczym się nie przejmuj - RÓB SWOJE - pozdrawiam Adam

:spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wikked 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Chevy G30 5,7l V8
Nazwa załogi: wikked
Dołączył: 22 Maj 2012
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: KR/ OP/ WO/ SC
Wysłany: 2014-05-26, 20:39   

Hercer napisał/a:
Witaj wikked - pozdrawiam

ja się wybieram dookoła Bałtyku tak jak ty średnio wychodzi mi 63 km na dzień abym zdążył w założonym czasie co do reszty to się zobaczy po drodze - powodzenia ach i niczym się nie przejmuj - RÓB SWOJE - pozdrawiam Adam

:spoko

Fajna wyprawa, polecam na nocleg dzikie parkingi jakieś 15km przed Windawą. Plaża i morze tylko dla Ciebie.
Kliknij w link, tam opisałem Naszą szybką przejażdżkę.
Pozdrawiam,
W.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
wikked 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Chevy G30 5,7l V8
Nazwa załogi: wikked
Dołączył: 22 Maj 2012
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: KR/ OP/ WO/ SC
Wysłany: 2014-05-28, 20:35   

oglądam sobie tą Naszą piękną Europę i mam taki plan, żeby co roku "zdobyć" skrajny punkt Europy na lądzie. Nawet nie wiedziałem że w sumie to mieszkamy w cenrtum Europy:
Kraków- Nordkapp= 2800km
Kraków- Ural= 3400km
Kraków- Lizbona= 3200km
Kraków- takie coś w Grecji pod Paliros= 2140km
Chyba mam plany na najbliższe 4 z rzędu wakacyjne wyjazdy :D
p.s. wygląda na to, że Łódź jest prawdziwym środkiem Europy.

Pozdrawiam,
W.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***