Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Policja w Grecji - Wasze doświadczenia
Autor Wiadomość
BiG Team 
Kombatant


Nazwa załogi: Beata I Grzegorz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Gru 2007
Piwa: 53/39
Skąd: Karpacz
Wysłany: 2015-03-14, 23:37   

W podróży nocujemy w różnych miejscach, najczęściej na stacjach benzynowych i pod marketami, ale nie kamperujemy na dziko ze względów bezpieczeństwa. Jak nam zginą rowery, to jak miesiąc na kempingu. W ubiegłym roku stanęliśmy na noc pod zamkiem Predjama w Słoweni. Staliśmy sami na parkingu. Późnym wieczorem podjechał samochód osobowy i zaparkował kilka metrów od nas, nikt nie wysiadł widać było tylko jarzące się ogniki papierosów. Po ponad godzinie otworzyły się drzwi i w samochodzie zapaliło się światło. Zobaczyliśmy, że to był chłopak z dziewczyną, którzy nie byli nami zainteresowani, oni nas chyba nawet nie widzieli :haha: Dopiero po tym fakcie położyliśmy się spać. Przez tę godzinkę adrenalina bezcenna :gwm
_________________
Najlepsze, co może nas spotkać to ludzie, których kochamy, miejsca, które oglądamy oraz wspomnienia, które nam pozostaną
Beatka i Grześ
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
infogrupa
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: RIMOR SKY 200
Dołączył: 17 Cze 2014
Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: 2015-03-15, 14:09   

Witam
W Grecji staliśmy na kilku kampingach , ale jest ich nie wiele, w nieciekawych miejscach
i niektóre mocno w sezonie przepełnione. Jeden wielki , ale w wodzie pływają śmieci na 5 merów od brzegu, drugi tak mały że zastanawiałem się jak udało mi się wcisnąć w jedno z ostatnich miejsc, brzeg nieprzyjemny jakieś głazy chroniące od fal. itd.
Więc spędzanie czasu na kampingach - to raczej odpada (trochę traci sens kupienie kampera).

Co do spisania nas i pozostałych kilkunastu to nastąpiło to o 12.45 (w południe)
38 stopni w cieniu więc bez rolety można zapomnieć o odpoczynku.
Co do krzesełka to zawsze jestem na plaży z krzesełkiem , no nie wszyscy lubią leżeć
na kocu.

Czesi mają sprawę jakoś na czasie więc zaraz zaczną pisać jak to się skończyło.
Byliśmy w naszym sądzie i trochę się podpytaliśmy, ogólnie to pani z sądu się rozbawiła i powiedziała że najlepszy numer to byśmy zrobili Grekom jak pojechali byśmy na sprawę

No i jak się okazało znaleźli się tacy Czesi co pojechali (kamperem)
Sąd zrobił wielkie oczy, no i problem bo jego obowiązkiem było zapewnić tłumacza
więc odroczył sprawę o miesiąc, a Czech na to OK. To my sobie tu przed sądem poczekamy miesiąc (No jak sąd kazał to teraz mają papier że im kazano kamperować w Grecji)

Po miesiącu stawili się na rozprawie , sąd ich uniewinnił - ale to chyba za wytrwałość.

Z Greckich przepisów jasno wynika że jak się nie stawisz na rozprawie to tak jak byś się przyznał, więc raczej my nie będziemy mieć tyle szczęścia.


Co do Portugali to byliśmy tam (kolejny raz) 2 lata temu kilka tygodni, miejsca , widoki, 2 razy na kempingu, cisza spokój.
Wyjeżdżamy a tu na granicy jakaś obława wyskakuje policjant od razu nas kieruje na bok
No serce na ramieniu - pewnie dostaniemy rachunek za te kilka przewinień.
A tu pani Policjantka zaczyna nas przepraszać, bo oni robią ankietę dla Ministerstwa Turystyki z turystami zagranicznymi i tak przez 20 minut musieliśmy opowiadać gdzie byliśmy , co nam się podobało, a co nie ile żeśmy wydali i czy przyjedziemy jeszcze do nich, skrzętnie notowali zwłaszcza to co nam się nie podobało (dość problematyczne są opłaty za autostrady systemem VIATOL - nie których odcinków nie można zapłacić gotówką i nie ma winiety tylko trzeba kupować Urządzenie)

Ale do Portugalii tak jak i do Francji jeździmy co dwa/trzy lata i śmiało polecamy
(do Francji zabieramy rowery)

Co do stania na dziko to w Polsce robimy to zawsze i zawsze jest jakieś towarzystwo
generalnie ludzi młodych, par itp. Więc jesteśmy przyzwyczajeni, kamery mamy włączone non stop, rowery przypięte podkowami i łańcuchem, Czujniki gazów usypiających włączony, przednie drzwi spięte (taki patent), w bocznych dodatkowy zamek antywłamaniowy z certyfikatem (własny patent). Generalnie "twierdza" więc nie ma się czego obawiać (przecież złodziej też nie wie czy w środku nie nocuje jakiś napalony myśliwy z wielką armatą). Pomijając te wszystkie zabezpieczenia jak na razie to spotykaliśmy się z życzliwością miejscowych więc mamy tylko pozytywne wrażenia.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Beta 
weteran


Nazwa załogi: Beata i Grzegorz
Dołączyła: 10 Lut 2013
Piwa: 52/27
Skąd: Karpacz
Wysłany: 2015-03-15, 14:32   

Tym opisem trochę mi rozjaśniłeś w głowie, choć nadal mam jeszcze sporo do przemyślenia i dokładniejszego przeanalizowania tematu :ok
Stawiam Ci piwko :pifko
:spoko
_________________
Nihil est ab omni parte beatum.
Nie ma rzeczy ze wszystkich stron szczęśliwej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 353/400
Skąd: krakow
Wysłany: 2015-03-15, 15:09   

Jarek 49 napisał nie po to kupiłem kampera.Gratuluje :!: :!: ,czyli koniec z pzryczepa.My na razie tak kochamy grekow ze nie zmieniamy kierunku.Czas i szczęście tez robia swoje. :haha: A nawiasem mowiac każdy ma swój upatrzony sposób kempingowania.W Grecji kradna najmniej. :bajer
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Sisar 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Przyczepa
Dołączył: 02 Kwi 2012
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-04-24, 05:27   

Myśmy w Grecji byli dotąd trzy razy. Policjantów widziałem tylko w Salonikach, no i raz przy plaży SIKIA kiedy stałem na dziko wieczorem. Patrolowali leniwie okolicę, pokiwali nam, uśmiechnęli i odjechali dalej... Widziałem też komisariat w jakimś małym miasteczku, a przed wejściem stolik przy którym siedziało sobie dwóch mundurowych popijało kawę i jedli lody :) U nas byliby już w TVN :(
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
infogrupa
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: RIMOR SKY 200
Dołączył: 17 Cze 2014
Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: 2015-11-06, 23:04   

Witam

Dawno nie pisałem. Generalnie sprawa w sądzie zakończona pozytywnie, ale wzięliśmy adwokata.
Pani prawnik mówiła że generalnie te przepisy zostały zaskarżone, więc jak się cały ten bałagan wyprostuje to na pewno jeszcze tam pojedziemy , ale tym razem w jakieś mniej gorące miesiące
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***