Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Karty kredytowe na wyjazdy - nie polecam PKO
Autor Wiadomość
HarryLey4x4 
weteran


Twój sprzęt: Elnagh Gigant Nissan Patrol rules
Dołączył: 11 Lip 2011
Piwa: 29/24
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-07-16, 12:32   Karty kredytowe na wyjazdy - nie polecam PKO

Witajcie. Spotkałem się z sytuacją na wyjeździe za granicami kraju,że pomyliłem 3 razy PIN do karty w sklepie. Karta VISA z PKO BP. Konto nie podstawowe... Co się okazuje . Dzwonię do banku do Polski , a Ci mnie informują ,że przy następnym logowaniu karta może być zatrzymana przez bankomat lub sprzedawcę. Okazuje się ,że nie mam już możliwości poza bankomatem w Polsce odblokować karty. :shock:
Po raz kolejny bank PKO BP (polski ponoć kapitał) usilnie nie chce ,żebym trwał jako ich klient. W ostatnim półroczu miałem kilka sytuacji gdzie chciałem podziękować im za współpracę, jednak to dzisiaj to mnie dobiło. Dzięka Bogu nie mam jedynie karty z ich logo. W innej sytuacji zostałbym jak ta ciota bez kasy. Dla mnie sprawa niepojęta. Rozumiem,że są zabezpieczenia,ale to ,że nie można w żaden sposób zweryfikować mnie po kodach, smsach, tokenach itd, świadczy jak ten bank jest zaściankowy. Żadnej współpracy z bankami europejskimi. Chciałoby się powiedzieć "Idźmy do Europy, ale w trzeciej kolumnie..
_________________

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2014-07-16, 13:18   

Niestety tak jest 3x błąd i kicha. Normalka.
Wszędzie.
Nie miej pretensji.

U mnie była inna sytuacja z kredytowymi . potrzbowalem na kibelek parę Euro i PKO Sa Reiffsen, Deutsche Bank , karty mi zablokował . Mimo ,że PINu nie zapomniałem i tylko po razie podjąłem probe wziecia gotówki .

Tylko Citi Bank zadziałał .

Potem w kraju jazda z odblokowywaniem .

Polska w całości jest krajem z drugiej reki i nawet Banki zagraniczne traktują nas jak 3 ci świat.
Płacimy za roztargnienie i za" skleroze", za lenistwo ,bo ja zapomniałem paru OJro wrzucić do kieszeni. Oboje za miejsce zamieszkania :-/

Ps .po pożądkach....

Wiem ,że kredytowe nie do brania gotówki , i blokowanie miało na celu ochronę mnie przed kradzieżą. Tylko dlaczego od razu przy pierwszych próbach brania kasy . Karty co prawda stworzone do zakupów , bo tylko w ekstremalnych sytuacjach do brania gotówki, ale banki niemieckie , bankomaty niemieckie .... lecz własciciel...zza Odry.

Dlatego trzymam też Citi bo mnie nie zawiodła, choć mało korzystna .

PKO BP, no cóż- już za obecnych czasów jak ostatni wprowadzili "maszynki do liczenia" . Pamiętam gdy wpłacaliśmy sporą kasę , to panienka mało zawału nie dostała myliła się kilka razy i akcja trwała chyba z godzinę . Pieniądze były spore ale nie porażające., na 3/4 kampera.

W większości banków można odblokować przez telefon , warto sie do tego przygotować .
Przed wyjazdem zbrać nritp nr do odblokowania/zablokowania. Pytania o telekody , pesel , imiona , rodziców lub nazwisko panieńskie matki itp.

Błąd najczęściej przerywa procedurę . Upierdliwe i czasochłonne.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
HarryLey4x4 
weteran


Twój sprzęt: Elnagh Gigant Nissan Patrol rules
Dołączył: 11 Lip 2011
Piwa: 29/24
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-07-16, 23:28   

Z citi miałem podobnie i przez telefon załatwiłem sprawę. Brałem kasę z citi kredytówki w bankomatach i tragedii nie widziałem. Cholerne PKO traktuje mnie gorzej jak zachodni bank. Mam ich dość.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
grzegorzalex 
weteran


Twój sprzęt: Fiat Ducato
Nazwa załogi: Grzegorz i Marzena
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Gru 2013
Piwa: 38/19
Skąd: Opalenica
Wysłany: 2014-07-17, 12:21   

Teraz jest dobra oferta w milenium bank konto nazywa się 360
_________________
Pozdrawiamy Marzena i Grzegorz
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
andreas p 
Kombatant


Twój sprzęt: Bürstner Nexxo t690G
Nazwa załogi: ARKA:
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Sie 2008
Piwa: 15/43
Skąd: Bad Driburg
Wysłany: 2014-07-17, 12:23   

W Milenium nigdy wiecej. Odradzam mialem z nimi do czynienia :gwm
_________________
Nadszedl czas .
zabawy i wypoczynku

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krzlac 
Kombatant


Twój sprzęt: EBAC Traveler na Boxerze L3H2 2,2 120KM
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Paź 2011
Piwa: 115/5
Skąd: Gowarzewo k/Poznania
Wysłany: 2014-07-17, 14:33   

A ja polecam kartę prowadzoną w EUR. Mam VISA z mBank. Bezpłatna i bankomaty w całej Europie bez prowizji. Ładuję ją przed wyjazdem z walutomat.pl walutą kupioną po kursie przeażnie średnim NBP. Sprawdzcie po wakacjach po jakim kursie bank przelicza Wam transakcje dokonane kartą prowadzoną w PLN. Natychmiast zamówicie kartę w EUR.
Moje doświadczenia: kurs średni np. 4,15 - rozliczenie karty złotówkowej po kursie 4,35.
Oczywiście dotyczy to krajów z EUR. Norwegia, Chorwacja i kilka innych odpada.
_________________
WYPRAWY NIE TYLKO WĘDKARSKIE
http://www.wilex.com.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
HarryLey4x4 
weteran


Twój sprzęt: Elnagh Gigant Nissan Patrol rules
Dołączył: 11 Lip 2011
Piwa: 29/24
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-07-17, 22:38   

Mnie bardziej interesuje obsługa indywidualna. na kursie dużych różnic nie ma. Chodzi o pomoc klientowi jak jest w potrzebie. Poza CITI nie znam banków, które pomagają. Zatem zapytuję...?

Zwróćcie uwagę , że jeden pisze o mBanku a drugi o Millenium
_________________

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andreas p 
Kombatant


Twój sprzęt: Bürstner Nexxo t690G
Nazwa załogi: ARKA:
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Sie 2008
Piwa: 15/43
Skąd: Bad Driburg
Wysłany: 2014-07-18, 07:02   

Najlepiej miec kilka kart wtedy jakas zawsze za dziala. Pamietam jak kiedys we Francji (ze 19 lat temu) na CPNie nie przyjmowaly automaty kart i to byl problem. :gwm
Przy nastepnym tankowaniu najpierw sie pytalem czy biora zaplate karta. :bajer
_________________
Nadszedl czas .
zabawy i wypoczynku

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***