Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
ZIMOWY WYJAZD KAMPEREM
Autor Wiadomość
barwol 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: HYMER Exsis-i 644
Dołączył: 29 Maj 2013
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-09-20, 15:08   ZIMOWY WYJAZD KAMPEREM

W ferie planuję pojechać kamperem z rodziną na narty do Austrii. Zakładamy stanie głównie na dziko i teraz mam pytanie podstawowe:
- czy na kempingach zimowych można odpłatnie/nieodpłatnie uzupełnić wodę czystą, wyczyścić WC chemiczne i opróżnić zbiornik wody
- czy spotkaliście kempingi z możliwością tunelowego połączenia się z łazienką (ktoś mi kiedyś opowiadał ale nigdy czegoś takiego nie spotkałem)
- macie jakieś sprawdzone miejsca w centrach narciarskich

Cała reszta jest mi znana ponieważ zimowe wyjazdy uprawiam od lat ale do ubiegłego roku była to przyczepa kempingowa i PL.

Bardzo dziękuję za wszelką pomoc.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Simbus 
zaawansowany


Twój sprzęt: Eura Mobil Activia 690 VB
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Cze 2013
Piwa: 9/14
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2014-09-21, 17:29   

Ja z rodzinką również w ferie jedziemy na narty kamperem - do Livigno. Jak będzie możliwość będziemy nocować przy stoku. Jeśli nie to pojedziemy na jakiś camping.

Wydaje mi się że na każdym campie jest możliwość zrzutu szarej, kota. Wodę choćby konewką to z toalety przyniesiesz :) Szarą nawet gdyby na zewnątrz wszystko na campingu zamarzło to też do toalety wylejesz :spoko
Dasz radę ;)
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
poptek 
zaawansowany


Twój sprzęt: Buerstner Ixeo Time 726G
Nazwa załogi: POPTEK TEAM
Dołączył: 04 Lip 2014
Piwa: 5/28
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2014-09-22, 07:19   

Ńie wiem gdzie chcesz jechać do tej Austrii. Jeżeli np. na Hintertuxa to byłem teraz w wakacje na campingu w Mayerhofen i tam na każdym stanowisku była woda, odpływ szarej i prąd. Łazienki i toalety tam biją na razie wszystkie inne campingi. Na lodowiec spokojnie dojeżdża sie kolejką. Jeżeli byś planował Stubai to w Neustif jest Camping Stubai, tutaj byłem już pare razy. Wodę mozna zatankować przy budynku i tam tez mozna spuścić szara i wyprowadzić kota. Toalety i łazienki tez bardzo fajne. Plus camping jest w centrum Neustift, za płotem Billa, restauracje itp. Na lodowiec 15-20 min skybusem. Trochę dalej w stronę lodowca jest drugi camping ale tam nie miałem okazji być. Z tego co sie orientowałem to na obu tych lodowcach mozna stać na parkingu pod lodowcem ale jeszcze tego nie próbowałem. Takich łazienek tunelowych nie spotkałem.
:spoko
_________________
Pozdrawiam
Tomek.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
poptek 
zaawansowany


Twój sprzęt: Buerstner Ixeo Time 726G
Nazwa załogi: POPTEK TEAM
Dołączył: 04 Lip 2014
Piwa: 5/28
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2014-09-22, 07:29   

Simbus to może uda nam sie spotkać w ferie bo tez tam sie najprawdopodobniej wybierzemy ze znajomymi, niestety pewnie na jakieś pokoje. :spoko
_________________
Pozdrawiam
Tomek.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
barwol 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: HYMER Exsis-i 644
Dołączył: 29 Maj 2013
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-09-22, 07:29   

Dziękuję Wam za informację. Z wypowiedzi rozumiem, że woda czysta w zimie nie jest problemem. To jest jedyny element mojej układanki, który mnie niepokoi (kwestia kąpania po nartach). Konewką już nalewałem do zbiornika 70 litrów. Teraz mam ponad 100 litrów i chciałbym się posłużyć (raczej) gumowym wężem :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
poptek 
zaawansowany


Twój sprzęt: Buerstner Ixeo Time 726G
Nazwa załogi: POPTEK TEAM
Dołączył: 04 Lip 2014
Piwa: 5/28
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2014-09-22, 07:39   

Simbus wie co pisze bo ma spore doświadczenie w zimowym camperowaniu ale campera ma odpowiednio dostosowanego do zimy.
_________________
Pozdrawiam
Tomek.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Simbus 
zaawansowany


Twój sprzęt: Eura Mobil Activia 690 VB
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Cze 2013
Piwa: 9/14
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2014-09-22, 09:01   

poptek napisał/a:
Simbus to może uda nam sie spotkać w ferie bo tez tam sie najprawdopodobniej wybierzemy ze znajomymi, niestety pewnie na jakieś pokoje. :spoko


Z przyjemnością, choć może uda Ci się kamperem to będziemy na miejscu wspólnie walczyć z mrozem co by nam kamperki nie zamarzły 8-)

barwol napisał/a:
Z wypowiedzi rozumiem, że woda czysta w zimie nie jest problemem. To jest jedyny element mojej układanki, który mnie niepokoi (kwestia kąpania po nartach).


Prawdopodobnie tak jak w moim kamperze zbiornik czystej wody masz wewnątrz..Zatem nie ma problemu z jej zamarznięciem. Ja na zimowych wyjazdach włączam ogrzewanie wyjeżdżając z domu tak by mieć w środku około 21 stopni i wyłączam je dopiero po powrocie. W związku z tym nic w środku nie zamarznie, nic mi się nie skrapla, nie mam nadmiernej wilgoci. Dodatkowo kilka razy podczas dnia włączam bojler aby zagrzać wodę. Raz dla wygody aby mieć ciepłą wodę zawsze kiedy choćby dziecko chciało umyć ręce, dwa myślę że jak od czasu do czasu w wężach przeleci ciepła woda... :mrgreen:

W zeszłym roku nie miałem ogrzewanego i ocieplonego zbiornika szarej wody dlatego kilka razy nawet pomimo otwartego zaworu miałem małe problemy..
Teraz już myślę że mnie to nie spotka :) Zbiornik jest już solidnie ocieplony, podłączona mata grzejna, na dachu solary blisko 300w, w bagażniku awaryjnie agregat walizkowy.

Czekam na śnieg :mrgreen:
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
lrjasiek 
doświadczony pisarz

Dołączył: 27 Lip 2013
Piwa: 2/2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-09-22, 09:38   

Rozumiem,że wyjazd zimą jest możliwy tylko wówczas ..gdy kamper jest w wersji przystosowanej do całorocznego użytkowania?Wersje letnie raczej odpadają?:)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Johny_Walker 
Kombatant


Twój sprzęt: Był Nowiutki Hymer Tramp prosto z fabryki
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Wrz 2012
Piwa: 45/20
Skąd: zielonogórskie
Wysłany: 2014-09-22, 10:13   

Mam ocieplone zbiorniki, ale nie wiem dokładnie jak są ogrzewane. Chyba dmucha tam jakieś ciepłe powietrze, albo grzałka? Bardzo jestem ciekaw jak to będzie zimą. :?:

Jak wychodzicie na cały dzień na narty, to zostawiacie włączone ogrzewanie? Jak ustawiacie Trumę, na jedynkę? Czy przy lekkim mrozie wyłączacie całkiem i nie zdąży nic zamarznąć? Ale wtedy to chyba zadziała zawór automatyczny?
Czy wszystkie nadmuchy są otwarte? Garaż też podgrzewacie?
Jak z izolacją przodu w półintegralach i alkowach? Mata na szyby czy pełen pokrowiec zewnętrzny? Jeśli mata na szyby to z zewnątrz czy wewnątrz? A może kocyk powiesić?
Na ile dni starcza butla w zależności od wielkości kampera, grubości ścian i tego czy przód jest chroniony pokrowcem?
Jeżeli jest możliwość puszczenia ciepłego powietrza do przedziału butli, to czy umożliwi to wykorzystanie do końca butli z mieszanką propanu i butanu? Jak w tym tygodniu testowałem awaryjnie małą butlę 1kg jako źródło gazu dla kampera, to przy porannym śniadaniu itp pobór gazu był tak duży, że cała ociekała wodą.

Wersje letnie też się nadają na zimowy wyjazd, ale oczywiście będzie extrim, nieco zimniej (śpiworek puchowy z roberts.pl nie potrzebuje ogrzewania i zapewnia komfort w -30) i niestety nie będzie możliwości skorzystać z wody, prysznica, WC. Tylko do spania i gotowania. Jeśli się da w ciepełku spać w namiocie przy -30, to tym bardziej w kamperze przy -7.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
szymek1967 
Kombatant


Twój sprzęt: VW colorado KARMANN
Nazwa załogi: rodzinka
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lis 2011
Otrzymał 35 piw(a)
Skąd: zielona gora
Wysłany: 2014-09-22, 10:28   

najwiekszy mróz jaki mnie dotknął podczas zimowego wypadu na narty to minus 22
i nic sie nie stalo
oczywiscie spust szarej mam zawsze otwarty wiec nie grozi zamarzanie
choc zbiornik jest zimowy wiec izolowany i podgrzewany

ogrzewanie truma 4 w zupełnosci wystarcza i zdecydowaną wiekszosc czasu
chodzi grzecznie na poziomie 2-3 natomiast w dzien gdy opuszczam kamperka
na poziomie 1

poniewaz spie na alkowie to cieplo plynące z nadmuchow umiesczonych przy podłogowo cyrkuluje cieple powietrze do gory i kazdy inny poziom jak pierwszy
jest zdecydowanie za gorący

w przypadku kapieli pod prysznicem podkrecam atmosfere na kilka chwil by zapewnic komfort w łazience

w takiej konfiguracji butle starczają mnie na dwa tygodnie uwzgledniając korzystanie z kuchenki

zazwyczaj staje w poblizu zródła prądu by zasilic kamperka i dac mu energie
co wydłuza czas sprawnosci butli gdyz uruchamiam małe grzejniczki 800 watt
które dmuchają ciepełkiem w sposob niezwykle efektywny(zakup jula -szwedzkie ogrzewanie postojowe do aut)

generalnie wyjazd zimowa porą nie stanowi wiekszego problemu ,ba..
ma w sobie wiele pozytywow ot na przykład mozliwosc stania przy samym wyciagu narciarskim bądz mozliwosc obserwacji stoku narciarskiego z pozycji leżącej :)

zachecam do wyjazdow zimowych ,nie bac sie extremy,przygoda z mrozem ,zasniezony kamper , zimowa aura z wnetrza własnego domku
bezcenne :ok

szymek i narty.jpg
Plik ściągnięto 17080 raz(y) 99,49 KB

szymek mikołajem.JPG
Plik ściągnięto 17080 raz(y) 97,88 KB

_________________
szymek1967
Ostatnio zmieniony przez szymek1967 2014-09-22, 10:32, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Simbus 
zaawansowany


Twój sprzęt: Eura Mobil Activia 690 VB
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Cze 2013
Piwa: 9/14
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2014-09-22, 10:29   

Johny_Walker napisał/a:


Jak wychodzicie na cały dzień na narty, to zostawiacie włączone ogrzewanie? Jak ustawiacie Trumę, na jedynkę? Czy przy lekkim mrozie wyłączacie całkiem i nie zdąży nic zamarznąć?
Czy wszystkie nadmuchy są otwarte? Garaż też podgrzewacie?


Dżony, jak wychodzisz z domu w zimę to wyłączasz ogrzewanie ? Zmniejszasz '' na jedynkę'' ?
Garażu ( jeśli masz przy domu ) nie ogrzewasz ?

Zlituj się chłopie.. Wrócisz zmarznięty po nartach do kampera i wtedy dopiero włączysz ogrzewanie marznąc do czasu kiedy w środku się nagrzeje ?

Tak jak pisałem, jeśli zimowy karawaning ma być przyjemnością a nie walką o byt to grzej na bogato.

Ustawiam temperaturę tak by mieć w środku około 21 stopni ( bo tyle lubię ) otwieram wszystkie wloty, ten w garażu również i nie oszczędzam.

Matę zewnętrzną na szyby zakładam tylko w czasie większych mrozów. W innym przypadku nie widzę potrzeby.

Nie wiem na ile wystarcza butla gazu w kamperze do ogrzewania, mam webasto.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Simbus 
zaawansowany


Twój sprzęt: Eura Mobil Activia 690 VB
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Cze 2013
Piwa: 9/14
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2014-09-22, 10:42   

szymek1967 napisał/a:
uruchamiam małe grzejniczki 800 watt
które dmuchają ciepełkiem w sposob niezwykle efektywny(zakup jula -szwedzkie ogrzewanie postojowe do aut)


Szymku, przejrzałem teraz stronę Juli..nie mogę znaleźć.

Możesz podesłać jakiś link o jakich grzejnikach piszesz ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Johny_Walker 
Kombatant


Twój sprzęt: Był Nowiutki Hymer Tramp prosto z fabryki
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Wrz 2012
Piwa: 45/20
Skąd: zielonogórskie
Wysłany: 2014-09-22, 10:47   

Większe mrozy, to ile?

Z tego co widzę, to nie ma co odstawiać kampera na zimę. Agregat mam, więc nawet na dziko wytrzymam.
Zastanawiam się nad pełnym pokrowcem na zewnątrz, ale on kosztuje aż 300-500 euro i wydaje mi się nie wart tej ceny.
Jeszcze opony trzeba będzie kupić zimowe, bo mam letnie. Jakie polecacie?
Do tego jeszcze łańcuchy i w drogę. :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Simbus 
zaawansowany


Twój sprzęt: Eura Mobil Activia 690 VB
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Cze 2013
Piwa: 9/14
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2014-09-22, 10:53   

Według mojego subiektywnego odczucia większe mrozy to te powyżej 20.

Oczywiście dobre zimowe opony, łańcuchy to podstawa - choć w tym roku łańcuchów ani raz nie użyłem to czułem się mając je w bagażniku lepiej :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
szymek1967 
Kombatant


Twój sprzęt: VW colorado KARMANN
Nazwa załogi: rodzinka
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lis 2011
Otrzymał 35 piw(a)
Skąd: zielona gora
Wysłany: 2014-09-22, 11:07   

grzejniki szwedzkie były w jula w ubiegłym roku,
powiem ze sa rewelka !
maja 3 zakresy grzania i termostat z programatorem
w zaleznosci od zimna ustawiamy poziomy grzania i nadmuchu ciepłym wrecz gorącym powietrzem

1- 800 watt
2- 1200 watt
3- 1800 watt

sprawdzaja sie znakomicie ,sa w miare ciche i wydajne ,pracuja gdy spada temperatura a gdy nie potrzeba wchodza w stan czuwania

nie ma siły by cos zamarzło :idea:

kosztowały niewiele bo 250 zł za szt (mam dwie)
a najciekawsze jest to ze ich gabaryty nie przekraczją dwóch paczek papierosów :idea

podwiesza sie je albo pod półke albo pod stół(według inwencji wlasnej)

proponuje zadzwonic do jula i rozpytac temacik bo naprawde warto :spoko
_________________
szymek1967
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***