Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
sylwester w Paryzu,prosba o rady
Autor Wiadomość
tom-cio 
weteran


Twój sprzęt: samoróbka kamper na blaszaczku
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Sty 2014
Piwa: 68/144
Skąd: Bytom
  Wysłany: 2014-11-26, 22:30   sylwester w Paryzu,prosba o rady

Witam
Decyzja zapadla,na sylwka tego roku wybieramy sie ze znajomymi moim przebudowanym kamperbusem do Paryza.W temacie Francji jestem calkiem zielony,poradcie,gdzie w miare tanio sie zatrzymac,jaka moze byc pogoda na przelomie grudnia i stycznia,jakie ceny na kampingach i czy otwarte,no i oczywiscie jak by siekomus chcialo to napiszcie co warto zwiedzic.Mamy lacznie 4 dni,wyjezdzamy wieczorem29 grudnia,mam nadzieje wieczorem 30 byc na miejscu.wyjazd z Paryza 2 stycznia.I niemowcie ,ze nie warto,bo po prostu obiecalem przyjacielowi,ktory wygral walke ze zlosliwym rakiem,ze swietujemy w paryzu.Slowo sie rzeklo,kobylka u plotu,pobrali wolne,jechac trzeba :mrgreen: Takze jeszcze raz prosze o rady,wyjazd dobrze jakby wyszedl "budzetowy" :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
grzegorzalex 
weteran


Twój sprzęt: Fiat Ducato
Nazwa załogi: Grzegorz i Marzena
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Gru 2013
Piwa: 38/19
Skąd: Opalenica
Wysłany: 2014-11-27, 00:04   

Tutaj masz kilka miejsc, ale musisz wiedzieć, ze ogólnie, to kiepsko jest z parkowaniem.
http://www.campingchampigny.paris/en/
31 rue Berthelot
78000 Versailles (Ile-de-France)
France
www.campingaparis.com
www.sandaya.fr
2 allée du Bord de l'Eau
75016 Paris (Ile-de-France)
France
_________________
Pozdrawiamy Marzena i Grzegorz
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
tom-cio 
weteran


Twój sprzęt: samoróbka kamper na blaszaczku
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Sty 2014
Piwa: 68/144
Skąd: Bytom
Wysłany: 2014-11-27, 18:47   

Dzięki Grzegorz,na pewno sie przydadzą,ten z pierwszego linku mi po głowie chodzi.A może jeszcze jakaś podpowiedz,jakiej pogody się spodziewać :?:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
grzegorzalex 
weteran


Twój sprzęt: Fiat Ducato
Nazwa załogi: Grzegorz i Marzena
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Gru 2013
Piwa: 38/19
Skąd: Opalenica
Wysłany: 2014-11-27, 19:23   

Z pogodą to rożnie, nie byłem nigdy w grudniu. Zaklep jakąś miejscówkę i dalej komunikacja miejska najlepiej metrem. Bilet całodobowy chyba 7E i możesz poruszać się wszystkim co jeździ po Paryżu. Mogę polecić te autobusy bez dachu, bardzo dobre do zwiedzania miasta. Zawiozą cie do wszystkich ciekawych miejsc w Paryżu i na zakupiony bilet możesz jeździć cały dzień. Wsiadasz i wysiadasz gdzie chcesz. Masz chyba jak się nie mylę 3 linie oznaczone kolorami. Wykup sobie taka, która najbardziej ci będzie odpowiadała. Cena chyba 27E. OSTRZEGAM PRZED ZŁODZIEJAMI TRZEBA BARDZO UWAŻAĆ np idziesz sobie ulica a przed tobą schyla się gościu i podnosi sygnet i podchodzi do ciebie i pyta czy nie twój daje ci i idzie sobie. Za chwile wraca i chce na pepsi i w tym czasie cie okrada. Wierz mi maja wprawę. Mnie akurat nie okradli ale to ich sposób na turystów no ale mogło się zmienić i wymyślili coś nowego no i oczywiście uważaj na cyganki.
_________________
Pozdrawiamy Marzena i Grzegorz
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Stanek 
weteran


Twój sprzęt: HYMER Exis-i 562
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Sie 2008
Piwa: 205/47
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-11-27, 19:52   

Jakieś 10 lat temu parkowaliśmy za free 3-4 dni i noce w uliczce w lasku Bulońskim. Nikt się nie czepiał. Pojawiała się policja, ale nie była nami zainteresowana. Może akurat mieliśmy szczęście :)
_________________
Pozdrawiam
Stanek
https://www.dzienpodniu.com.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wieluniak_1 
zaawansowany

Twój sprzęt: Eura Mobil integra 726
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 18 Mar 2011
Piwa: 15/12
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-11-27, 20:26   

Byłem w listopadowy weekend w Paryżu. Nocowałem na kempingu w Lasku Bulońskim. Warunki były w miarę ok. Z kampingu odchodzi prywatna linia autobusowa , która dowozi wprost do pierwszej stacji metra. Niestety bilet na komunikacje miejską nie jest uznawany na tej linii. Cena to 1,7 e dorosły w jedna stronę.
Ok 200m od kampingu jest publiczny przystanek i na tym juz obowiązuje bilet dzienny (obsłuży autobus, metro i pociąg), więc w mojej opinii się bardziej opłaca. Oba autobusy zawożą cię pod tą samą stację metra i oba cię z niej zabierają.
Stojąc na przystanku zauważyłem , że na pobliskich parkingach nocują kampery i nikt ich nie przegania (stały tam kilka dni, jest tam baaardzo dużo miejsca, po obu stronach drogi ). Widoczne na fotkach osobówki pojawiły się ze względu na aktywny wypoczynek w tym miejscu ich właścicieli - to miejsce zbiórki kolarzy i biegaczy (to była sobota i niedziela)
tu masz gps na przystanek 48.8647350, 2.2348860 - z niego były robione poniższe foty



A co do kradzieży...mnie oszukali przy zakupie biletów ...mieli plakietki i w ogóle , wyciągnęli bilety z automatu (niestety nie właściwe). Także trzeba uważać.

20141109061.jpg
Plik ściągnięto 7958 raz(y) 105,45 KB

20141109062.jpg
Plik ściągnięto 7958 raz(y) 116,92 KB

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tom-cio 
weteran


Twój sprzęt: samoróbka kamper na blaszaczku
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Sty 2014
Piwa: 68/144
Skąd: Bytom
Wysłany: 2014-11-27, 20:55   

Wieluniak,dzięki,jakbym jechał sam ,to byłoby na dziko,ale znajomych kamperowaniem chce zarazic i raczej na kempie stane,no chyba ze.......,w sumie na bilety na disneyland by zostało.....I jeszcze jedno:zabytki w paryżu to tylko centrum?Wystarczy komunikacją miejską?w sumie na miejscu bedziemy 3 dni,obowiązkowo szampan pod wieża w sylwestrowa noc.Co jeszcze obowiązkowo?
Ostatnio zmieniony przez tom-cio 2014-11-27, 20:58, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wieluniak_1 
zaawansowany

Twój sprzęt: Eura Mobil integra 726
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 18 Mar 2011
Piwa: 15/12
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-11-27, 20:58   

to kemping w lasku bulońskim będzie chyba najlepszą opcja - ok 10 -15 minut autobusem do metra ...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
leszek1234 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Fiat Ducato 1991r. 2.5TD
Dołączył: 27 Paź 2014
Piwa: 2/24
Skąd: k/Rybnika
Wysłany: 2014-11-28, 06:09   

Lasek Buloński nie jest bezpieczny... Ja byłem w Paryżu na Camping International de Maisons-Laffitte (wbij w Google) . Zupełnie na uboczu, w bardzo spokojnej okolicy ale jednocześnie dochodzi tam metro (5-10 min.spacerkiem) więc dotarcie do centrum nie jest problemem. A po Paryżu tylko metrem ! Kupisz bilet na wszystkie linie (mają tam różne opcje) i wszędzie dotrzesz;)
Koniecznie udajcie się (najlepiej, gdy się robi ciemno) na Montmarte pod Bazyliką Sacre Coeur - genialny widok z góry na miasto i rozświetloną Wieżę Eifla - są tam całe tłumy ludzi i dość dużo policji pilnującej bezpieczeństwa . Jeśli oglądać sztuczne ognie to właśnie stamtąd. Nie wiem tylko jak w noc sylwestrową będzie działała komunikacja, bo normalnie w nocy metro nie jeździ. Pod tym względem Pola Marsowe pod wieżą są lepsze, będzie tam jeden wielki piknik...
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Nomad 
weteran


Twój sprzęt: sprzedany;;E-mail 25020roman@w
Nazwa załogi: Nomad
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Lut 2011
Piwa: 51/22
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2014-12-02, 22:49   

leszek1234 napisał/a:
Lasek Buloński nie jest bezpieczny...


Ja tam nie narzekam....a jeździłem wzdłuż i w poprzek rano i wieczorem.
Niebezpiecznie moze być wszędzie i nigdzie a wszędzie to trzeba zachować zdrowy rozsądek.
Jak chcesz zajrzyj na stronkę z wypadu do Paryża.... :spoko

http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=12601

:mikolaj :mikolaj
_________________
http://www.camperteam.pl/...d6e80cd41000112
i sporo innych
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tom-cio 
weteran


Twój sprzęt: samoróbka kamper na blaszaczku
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Sty 2014
Piwa: 68/144
Skąd: Bytom
Wysłany: 2014-12-13, 16:06   

Chlopaki,dzieki jeszcze raz dzieki za rady,ale znowu jestem zmuszony porzucic plany na wyjazd do Paryza.Ale na rzecz Toskanii i sylwestra w Wenecji. :szeroki_usmiech Takze w dziale wlochy zakladam nastepny temat i prosze o rady :spoko
_________________
moja budowa http://www.camperteam.pl/...hlight=bud%BFet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Thom 
zaawansowany


Twój sprzęt: Weinsberg Orbiter XXX 631G (2005)
Dołączył: 16 Gru 2012
Piwa: 8/2
Skąd: DLE
Wysłany: 2014-12-26, 20:15   

No ale ja za to skorzystam z rad szanownych Kolegów bo właśnie zdecydowałem się
na wyjazd do Paryża właśnie w okresie sylwestrowym...
_________________
były sprzęt: Burstner A532 Active '99
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Johny_Walker 
Kombatant


Twój sprzęt: Był Nowiutki Hymer Tramp prosto z fabryki
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Wrz 2012
Piwa: 45/20
Skąd: zielonogórskie
Wysłany: 2015-06-04, 10:22   

Byliśmy między innymi w Lasku Bulońskim. Po drugim dniu była akcja odholowywania kamperów. Najpierw jest naklejka ostrzegawcza na szybę, a po paru godzinach przyjeżdża laweta ze strażą miejską i widziałem jak ładują kampery. My zdążyliśmy się ulotnić przedtem.
Szkoda bo fajna miejscówka. :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***