Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Albania terenówką 2014
Autor Wiadomość
Pancio 
trochę już popisał

Dołączył: 01 Lip 2011
Otrzymał 13 piw(a)
Wysłany: 2015-01-22, 22:11   Albania terenówką 2014

Żeby niepotrzebnie nie dublować tekstu, to wkleję link do wycieczki po Albanii.

Albania
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
MAWI 
Kombatant


Twój sprzęt: HYMER E 700 INTEGRA
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 19 Sty 2010
Piwa: 97/17
Skąd: Kutno
Wysłany: 2015-01-22, 22:27   

No pięknie ,Jestem pod wrażeniem.Brawo. :spoko
Jak tak czytam i oglądam zdjęcia ,to dochodzę do wniosku ,że kamper to nieraz zbędny luksus. I że da się bez. :bukiet: :spoko :spoko
_________________
Ważne są tylko te dni których jeszcze nie znamy.
MARZENKA i WIESIEK
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
alekug 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Renaułt Traffic
Dołączył: 20 Gru 2014
Piwa: 14/7
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2015-01-22, 22:32   

Pancio ! Podziwiam Was za odwagę w zwiedzaniu Albanii . Przepiękne nadmorskie plaże , widoki lecz straszne pustkowie . Dziękuję wam za wiele zdjęć , dzięki którym mogłem zobaczyć Albanię . Pozdrawiam Aleksander Rzeszów
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Dana 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Reimo VW
Nazwa załogi: Koty
Dołączyła: 04 Sty 2015
Skąd: Poznan, Jarosławiec
Wysłany: 2015-01-23, 15:21   

Pancio.
Dzieki za opis wyprawy Waszej fajnej rodzinki do Albani.
Cieszy mnie fakt ze spotkaliscie tyle zyczliwych ludzi. Mysle ze jak bede w poblizu Albani to na pewno
zatrzymam sie na troche by zobaczyc te piekne krajobrazy i poznac fajnych pogodnych ludzi.
Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mazeno 
trochę już popisał

Dołączył: 06 Lut 2014
Piwa: 22/3
Skąd: nosi mnie
Wysłany: 2015-01-23, 16:42   

.....
Ostatnio zmieniony przez mazeno 2015-05-11, 00:39, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Pancio 
trochę już popisał

Dołączył: 01 Lip 2011
Otrzymał 13 piw(a)
Wysłany: 2015-01-23, 17:58   

Z mojej strony awantury nie będzie, bo to dość zrozumiała zasada wśród podróżników. Jednak to nie współrzędne są tu problemem, lecz rozwój infrastruktury. Dopóki nie ma infrastruktury w postaci hotelików, kampingów, asfaltu, latarni, free wi-fi itd., to typowy turysta do Albanii nie pojedzie. Jak tylko wyleją wszystko asfaltem (a wyleją, bo co roku krajobraz się zmienia), to i bez moich współrzędnych wszędzie się będą kręcić tłuści tatusiowie w niskich osobóweczkach z pudełeczkiem z McDonalda pod ręką.

Po prostu problem polega na tym, że Albańczycy chcą stać się drugą Chorwacją, bo widzą jedynie to co chcą widzieć, czyli jachty, rosnące ceny za pokoje i blichtr. Nie wiedzą jednak że wraz z zachodnią komercjalizacją przyjdą setki zakazów, z których się już nie wyplączą. Już nie będzie można spać przez tydzień na plaży bo cośtam, już nie będzie można objeżdżać ronda raz z lewej raz z prawej, bo ten sam policjant, który się teraz uśmiecha, za parę lat będzie mnie gonił z bloczkiem do wypisywania mandatów. Nie będzie już uprzejmości podczas parkowania, bo miejsca będą wygrodzone, poza nimi będą same zakazy, a to wszystko uzupełnią parkometry. Jak mieszkam sobie np 15 dni w takiej albańskiej wiosce, to zauważam, że mi nie przeszkadzają brzydkie budynki, bałagan czy stare samochody, bo życie samo w sobie jest dla mnie życzliwe: jak mam potrzebę się zatrzymać na ulicy żeby z kimś pogadać, to ludzie z tyłu nie trąbią, tylko omijają w dobrym humorze. Jak mam ochotę wyjść o 23:00 z dzieciakami na miasto, to wszyscy są trzeźwi, wszyscy uprzejmi, nie tylko względem mnie, ale i względem siebie. Jak mam jakąś sprawę, to policjant każe mi wsiąść w radiowóz i mnie podwozi, bo co mu szkodzi. Ostatnio musiałem się szybko przemieścić na drugi koniec miasteczka, to brałem sobie czyjś samochód i jechałem.

To wszystko się skończy, bo za parkowanie będzie euro, za plażę będzie euro, za parasol będzie euro, za leżaczek to ze 3 euro i tak dalej.

Tak na marginesie, to podatki są tak przyjazne obecnie w Albanii, że znam osobiście Greków, którzy wyemigrowali (z Korfu) do Albanii na maksa na stałe i mówią, że nigdy szczęśliwsi nie byli.

Reasumując, te moje współrzędne, to najmniejszy problem. Po prostu Albańczycy mają ogromny pęd do europejskiej nowoczesności, a ten pęd okaże się dla nich samobójstwem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mazeno 
trochę już popisał

Dołączył: 06 Lut 2014
Piwa: 22/3
Skąd: nosi mnie
Wysłany: 2015-01-23, 18:30   

.....
Ostatnio zmieniony przez mazeno 2015-05-11, 00:39, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Pancio 
trochę już popisał

Dołączył: 01 Lip 2011
Otrzymał 13 piw(a)
Wysłany: 2015-01-23, 18:38   

No ja Cię z pewnością pomęczę o współrzędne tak jakoś w połowie roku, bo jak moje maluchy zobaczą tę plażyczkę ze środkowego zdjęcia, to mi spokoju nie dadzą. I jako, że odkrycie nie moje, to obiecuję nie ujawniać :-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mazeno 
trochę już popisał

Dołączył: 06 Lut 2014
Piwa: 22/3
Skąd: nosi mnie
Wysłany: 2015-01-23, 18:46   

.....
Ostatnio zmieniony przez mazeno 2015-05-11, 00:40, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mazeno 
trochę już popisał

Dołączył: 06 Lut 2014
Piwa: 22/3
Skąd: nosi mnie
Wysłany: 2015-01-24, 12:48   

.....
Ostatnio zmieniony przez mazeno 2015-05-11, 00:40, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jarek73 
weteran

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Maj 2014
Piwa: 72/95
Skąd: torun
Wysłany: 2015-01-24, 22:15   

Cytat:
nigdy nie bede robil trackow, nigdy zadnemu "bogatemu pajacowi" nie ulatwie dotarcia do tych najpiekniejszych zakatkow, zadnego pojscia na latwizne, zadnego "przekazywania" prawdziwie dzikich miejsc.


za darmo mógłbyś dopisać bo przeglądając Twoją stronę nie tylko pokażesz ale również zawieziesz za odpowiednią opłatą . a teraz na spokojnie myślę że Ty jak i wielu podobnych robi fajną robotę pokazując ze nie tylko Egipt all inclusive jest warte zobaczenia i chwała Wam za to . To forum cenie za to że ludzie piszą bezinteresownie który camping jest ok a którego trzeba unikać , gdzie można spać na dziko a czego unikać , jest wiele interesujących tematów dotyczących techniki i wszyscy piszą bezinteresownie . Uważam że biura podróży z tak zwaną turystyką inaczej mają potencjał więc takie otwórz . Tacy ludzie jak Koperski Gienieczko , Pałkiewicz organizują komercyjne imprezy i nie widzę w tym nic złego wręcz przeciwnie dają nie tylko bogatym pajacom przeżyć coś innego . Reasumując nie podajesz roudbooka swoich wypraw ok. takie twoje prawo ale nie zachęcaj innych żeby to robili to forum jest po to żeby się tą wiedzą dzielić
_________________
DOBA MA 1440 MINUT I ŻADNA NIE WYKORZYSTANA NIE PRZECHODZI NA NASTĘPNY DZIEŃ
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
mazeno 
trochę już popisał

Dołączył: 06 Lut 2014
Piwa: 22/3
Skąd: nosi mnie
Wysłany: 2015-01-25, 02:28   

.....
Ostatnio zmieniony przez mazeno 2015-05-11, 00:40, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
silny 
Kombatant
czlonek KBP

Twój sprzęt: był Jumper slideout , Hymerb524 , jest PILOTE
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 07 Wrz 2011
Piwa: 51/50
Skąd: PSL z nad Warty
Wysłany: 2015-01-25, 08:37   

Dla mnie wasze wpisy to odłuda bo jedziecie , pokazujecie ścieżki , pokazujecie tambylcom że jest lepszy bogatszy świat a póżniej płaczecie że włazi cywilizacja :-/

A już szczytem tejże obłudy jest pisanie jakie to fajne życie takie skromne i że bród po tygodniu przestaje przeszkadzać . :roll: i pisanie o tłuściochach zza biurka choć sami dla tubylców byliście przykladem bogatych europejczyków :dewil

Żenada
_________________
----------------------------------------------------------

gazuuuu , muszę się pośpieszyć żeby mieć więcej czasu na dalszy pośpiech........

--------------------------------------------------------
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2015-01-25, 13:21   

Śmieszy mnie to "nie podawajcie pozycji GPS, bo jakiś bogaty pajac....". :haha:
Z innej beczki, alternatywnie powinno być "nie pokazujcie jak budujecie, bo ktoś skopiuje i zrobi biznes... :haha:
Albo nie podawaj przepisu na tą szarlotkę. Skopiuje jakaś cukiernia :haha:
Moja rada, zdjęcia też cenzurujcie, zamazujcie co ważniejsze szczegóły, bo jeszcze ktoś przez przypadek tam trafi. :haha:


Jakby wszyscy tak myśleli (całe szczęście, że większość nie), to forum nie byłoby dyskusyjne tylko jedną wielką linkownią, ewentualnie z obrazkami a'la folder i podanymi danymi u kogo szukać "wiedzy" za odpłatą.
Ufff.
Nie podacie Wy, to podadzą Niemcy, Włosi, Słowacy, albo inna nacja, która ma mniej egoistyczne myślenie. Niektórzy widzę myślą, że jak czegoś na polskich stronach nie da się znaleźć, to tego w internecie nie ma. :haha: :haha: :haha:


Wracając do GPS, ja używam go dobrze ponad 10 lat, ale teraz żałuję, że nie robiłem nigdy zapisów pozycji gdzie było coś ciekawego. Zjeździłem trochę miejsc od Europy aż po Hawaje, pływałem statkiem po Pacyfiku, jachtami po jeziorach, mam ponad 90 tys. zdjęć z różnych zakątków (było więcej, ale te niecyfrowe w 99% zostały bezpowrotnie utracone :( ), jestem typem, że wlazę w każdą boczną uliczkę, żeby zobaczyć jak ludzie żyją, pogadać z tubylcami zeżreć coś, czego nie ma w restauracji przy głównym szlaku.
Od dawna planuję stworzyć kilka stron w min. 3 językach o moich podróżach i chętnie podzieliłbym się wszystkimi koordynatami GPS. Niestety nie zapisywałem ich, nie były mi potrzebne. Teraz już zapisuję. Będzie czym się podzielić na przyszłość.
_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2015-01-25, 13:32   

mazeno napisał/a:
troche inaczej to widze.


Kazdy na tym forum ma prawo do swojego spojrzenia , ty widzisz to inaczej ,my to doceniamy dając chociażby 21 piw. Ty nie dałeś nikomu. :bajer
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***