Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Józek kamper Mikla
Autor Wiadomość
inhalt 
zaawansowany


Twój sprzęt: znowu tylko namiot
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Sie 2012
Piwa: 9/3
Skąd: Kaszuby
Wysłany: 2015-10-20, 00:50   

Powiedz co w aktualnym stanie auta przemawia za pozostawieniem starego skorodowanego podwozia, leciwego silnika i skrzyni oraz układu przeniesienia napędu w niewiadomym stanie? Bo jeśli nic nie przemawia, to taniej będzie zamiast to doprowadzać do porządku to raczej kupić Sprintera ze skrzynią ładunkową, usunąć skrzynię i mieć to samo co widzimy na zdjęciach, ale 20 lat młodsze (no może 15 lat).
Szczerze mówiąc trudno mi się tu dopatrzeć części, którą warto by było zostawić. Może po prostu użyj tylko papiery z tego samochodu i kawałek ramy, a resztę wymień na jakiś legalnie kupiony dostawczak.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
nercedes 
zaawansowany
Nigdy nie nalezy sie wycofywac.Rany w plecy to hań

Dołączyła: 01 Lut 2009
Piwa: 5/2
Skąd: Krapkowice
Wysłany: 2015-10-20, 10:10   

Kolego a nie lepiej i taniej by ci było wstawić przyczepę campingową :kawka:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
miklo75 
zaawansowany

Twój sprzęt: Tabbert na MB
Dołączył: 09 Sty 2012
Piwa: 3/26
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2015-10-20, 18:48   

Ja mam taką teorię.
Baza jest niezwykle uniwersalna, silnik pasuje niemal z każdego mercedesa. Jak zrobię zabudowę tak by pasowała dla mojej rodziny, to będzie w zasadzie wieczna. Teraz mam wstawiony motor 2.3 , skrzynię piątkę szybki dyfer. Wydaje mi się że więcej nie trzeba.

Co do nowszego sprintera to będzie blaszak, nie integra. Nie chcę nadepnąć na odcisk blaszankowcom ale to nie dom.
Poza tym sprinter będzie za darmo? Nie, tak samo jak tutaj albo stary grat, do roboty wszystko albo coś nowszego za dużą kasę.
Na razie i tak nie mam czasu jeździć, nie mam za dużo kasy, więc wolę się pobawić z budową.
Jak wyjdzie będzie sukces jak nie to to trudno, wieszać się nie będę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
miklo75 
zaawansowany

Twój sprzęt: Tabbert na MB
Dołączył: 09 Sty 2012
Piwa: 3/26
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2015-10-20, 18:56   

Kolego a nie lepiej i taniej by ci było wstawić przyczepę campingową :kawka:

W ostatnim czasie rozebrałem kilka przyczep - ogólnie syf straszny, gdzie by nie dotknąć.
Poza tym jak to wygląda - nie te czasy.
Ja chcę zrobić coś wizualnie nowoczesnego z sercem starej techniki, prosta niezniszczalna konstrukcja silnika i skrzyni. Może niezbyt żwawa ale naprawialna w każdym warsztacie bez komputerów i tego typu historii.

Co z tymi poprzecznie ustawianymi fotelami pasażerów? Można czy nie?
Gdzieś na forum czytałem, że nie można, natomiast mój diagnosta wręcz przeciwnie, nie ma problemu podbije byle pasy były.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
miklo75 
zaawansowany

Twój sprzęt: Tabbert na MB
Dołączył: 09 Sty 2012
Piwa: 3/26
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2015-10-20, 18:59   

Jak się wstawia cudze posty do swojego by odpowiedź była bardziej przejrzysta?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 216/485
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2015-10-20, 19:13   

miklo75 napisał/a:
Jak się wstawia cudze posty do swojego by odpowiedź była bardziej przejrzysta?

Zaznacz w czyimś poście co chcesz cytować i naciśniej w jego poście ikonkę "cytowanie selektywne"
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ZEUS 
Kombatant


Twój sprzęt: Weinsberg CC600 MG 120 kW 2019
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Paź 2014
Piwa: 62/63
Skąd: Olimp ?
Wysłany: 2015-10-20, 19:59   

SlawekEwa napisał/a:
naciśniej w jego poście ikonkę

ośmielę się :oops: poprawić... nie w jego poście ale pod niebieskim paskiem z napisem "Szybka odpowiedź" ... czasami cytuje się fragmenty/posty inne niż ostatni... :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
miklo75 
zaawansowany

Twój sprzęt: Tabbert na MB
Dołączył: 09 Sty 2012
Piwa: 3/26
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2015-10-20, 20:58   

sorry ale nadal nie wiem jak to zrobić.
Podkreślam co chcę zacytować ale jakoś nie widzę ikonki "cytowanie selektywne" czy "szybka odpowiedź"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mrsulki 
weteran
w średnim wieku


Twój sprzęt: Knaus BoxStar Street 600
Nazwa załogi: SULAKI
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Gru 2007
Piwa: 44/22
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2015-10-20, 21:17   

miklo75 napisał/a:
orry ale nadal nie wiem jak to zrobić.
Podkreślam co chcę zacytować ale jakoś nie widzę ikonki "cytowanie selektywne" czy "szybka odpowiedź"

Funkcja ta niedostępna jest w tabletach tylko na kompie. Przynajmniej tak jest u mnie.
_________________
Radek
Ignavis semper feriae sunt...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ZEUS 
Kombatant


Twój sprzęt: Weinsberg CC600 MG 120 kW 2019
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Paź 2014
Piwa: 62/63
Skąd: Olimp ?
Wysłany: 2015-10-20, 22:46   

mrsulki napisał/a:
Funkcja ta niedostępna jest w tabletach tylko na kompie

- sprawdziłem na tablecie (system Android) i jest również dostępna...

- spróbuj raz jeszcze:

zaznaczasz tekst w poście z którego chcesz zacytować, następnie "schodzisz" na dół strony (uważając by nie "skasować" zaznaczenia) i klikasz w pole/ikonkę z napisem "Cytowanie selektywne", znajduje się ona bezpośrednio pod emotikonami... ...

- jeżeli chcesz zacytować zaznaczony tekst w poście który nie znajduje się na ostatniej stronie danego wątku/tematu to ta metoda nie działa... wówczas możesz zacytować cały post (ikona w prawym górnym rogu postu "cytuj") - jest on zacytowany jako ostatni w danym temacie a następnie możesz niepotrzebne fragmenty wykasować... :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2015-10-20, 22:54   

ios nie działa ipad to g... jak już gdzieś pusałem, android tak , można zaznaczać i cytować selektywnie . Tablety to specyficzne wygode aczkolwiek g.....e urządzenia.
Flasha nie łapią np.android, dlatego czasem nie widać filmików.

Cytowanie u mnie ok.

Można też zacytować cały tekst i go wyedytować tz. wykasować cz. postu , jeśli jest kłopot z zaznaczaniem na tablecie fragmentu.

Ps generalnie mając wszystkie systemy jestem za Windowsem, ciężki ale wszystkomający
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
miklo75 
zaawansowany

Twój sprzęt: Tabbert na MB
Dołączył: 09 Sty 2012
Piwa: 3/26
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2015-10-21, 18:20   

ZEUS napisał/a:
mrsulki napisał/a:
Funkcja ta niedostępna jest w tabletach tylko na kompie

- sprawdziłem na tablecie (system Android) i jest również dostępna...

- spróbuj raz jeszcze:

zaznaczasz tekst w poście z którego chcesz zacytować, następnie "schodzisz" na dół strony (uważając by nie "skasować" zaznaczenia) i klikasz w pole/ikonkę z napisem "Cytowanie selektywne", znajduje się ona bezpośrednio pod emotikonami... ...

- jeżeli chcesz zacytować zaznaczony tekst w poście który nie znajduje się na ostatniej stronie danego wątku/tematu to ta metoda nie działa... wówczas możesz zacytować cały post (ikona w prawym górnym rogu postu "cytuj") - jest on zacytowany jako ostatni w danym temacie a następnie możesz niepotrzebne fragmenty wykasować... :)


Dzięki w końcu się udało
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
miklo75 
zaawansowany

Twój sprzęt: Tabbert na MB
Dołączył: 09 Sty 2012
Piwa: 3/26
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2015-10-21, 18:23   

Zeus oczywiście piwko leci :pifko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
miklo75 
zaawansowany

Twój sprzęt: Tabbert na MB
Dołączył: 09 Sty 2012
Piwa: 3/26
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2015-10-21, 18:27   

Panowie na razie nic więcej nie ma do powiedzenia. Stoję do czasu jak mi konstruktor nie policzy z czego mam robić zabudowę.

Jeśli ktoś ma pomysł na łóżko wiszące nad siedzeniami kierowcy oraz ma wiedzę czy tylne ławki pasażerów mogą być bokiem do kierunku jazdy będę niezmiernie wdzięczny/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
makdrajwer 
weteran
Artur,Ola,Zosia,Zuzia


Twój sprzęt: Bezdomny
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 29 Maj 2011
Piwa: 50/75
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2015-10-21, 19:59   

O muj borze... Miklo, nie obraź się, ale naszła mnie taka refleksja: ile można ciekawych rzeczy zrobić za czas który spędzisz przy tym projekcie. Jak uda Ci się go skończyć, jak przeliczysz czas i kasę to faktycznie będziesz się nim bujał do końca życia. Inni będą mieli szybkie, wygodne, ładne i niezawodne a Ty... swojego. I nawet jak nie będziesz mógł patrzeć na niego to i tak go nie będziesz sprzedawał. Od wielu lat siedzę w pojazdach zabytkowych i niestety często tak bywa. Ktoś włożył kupę kasy i czasu w syrene a jak to podsumował to miałby triumpha czy mg. No ale teraz to szkoda sprzedawać bo tyle się narobilem... Sorrki za szczerość ale nie raz coś takiego widzę.
_________________
keep calm and dance
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***