Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Banan
2021-03-07, 20:47
Ford Rimor Kayak Problemy Pocztąkujacego
Autor Wiadomość
Dans12949 
początkujący forumowicz

Dołączył: 09 Maj 2020
Postawił 4 piw(a)
Skąd: Stalowa Wola
Wysłany: 2020-09-10, 21:33   Ford Rimor Kayak Problemy Pocztąkujacego

sdsadsadadda
Ostatnio zmieniony przez Dans12949 2020-10-10, 13:15, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
darek 61 
Kombatant


Twój sprzęt: Jumper Odyssee 78
Nazwa załogi: Violetta Darek
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Mar 2009
Piwa: 146/103
Skąd: Poznań
Wysłany: 2020-09-10, 22:58   

Najgorsza ta wilgoć,jeżeli auto stoi po dachem to nie wiesz czy jest szczelne,jeżeli nie i dalej nie zacieka to prawdopodobnie wujek pouszczelniał co się dało.Niemniej jednak grzybki pod tapetami sobie najprawdopodobniej rosną i nie da się ich zasuszyć,tylko należałoby ich się pozbyć.
Okno dachowe prawdopodobnie jest nie do zdobycia,dlatego proponuje stare porządnie wkleić.
Ogrzewanie warto uruchomić,łatwiej pozbędziesz się wilgoci,sprawdź baterie,są pod pokrywą na dole w małym brązowym pudełeczku.
Auto jest na tyle w złym stanie że należy naprawdę rozpatrzyć czy warto Tobie je remontować jeżeli sam niewiele potrafisz.Ale jest na tyle w dobrym stanie że nawet bez remontu możesz nim trochę pojeździć i przekonać się czy ten sposób spędzania wolnego czasu Tobie i rodzinie odpowiada.Jeżeli dobrze czułeś się na polu namiotowym to campera polubisz ,jeżeli nie, to może lepiej go sprzedać byle szybko by było można go jeszcze uratować.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 301/14
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-09-11, 05:58   

najważniejsze pytanie: jak długo to auto stało nieużywane?
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2020-09-11, 06:10   

https://www.google.com/se...0+D+z+1993+roku

Kolego kamper to nasze hobby a hobby niestety kosztuje .Rok 93 to staruszek . Ściany ma z blachy alu czy plastik .Obecnie jest pod dachem ? .Podaj swój nr.telefonu i więcej zdjęć .Poczekaj trochę to ktoś się odezwie z twoich stron co będzie mógł podjechać do ciebie i zobaczyć kamperka :spoko

Witamy na forum :kamp :bukiet:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2020-09-11, 10:56   

W Stalowej Woli jest doświadczony kolega Andrzej, moze sie odezwie i pomoze. :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Banan 
Administrator
LIVE TO RIDE - RIDE TO LIVE


Twój sprzęt: Rapido 972M MB 2.9 TD
Nazwa załogi: Bananki
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 09 Lis 2010
Piwa: 330/458
Skąd: Bolesławiec
Wysłany: 2021-02-18, 10:30   Re: Ford Rimor Kayak Problemy Pocztąkujacego

Dans12949 napisał/a:
Witajcie odziedziczyłem po wujku kampera. Kamper to Ford Rimor Kayak silnik 2.0 D z 1993 roku. Mam kilka problemów z tym kamperem dotyczących obsługi i jego naprawy dlatego z całego serca proszę was o porady ponieważ jestem kompletnym laikiem w tych sprawach. To może od początku:
- w kamperze na dachu są zamontowane solary natomiast w kabinie obok sterownika jest zielony przycisk gdy go przełączę na 1 to napięcie które pokazywane jest na wyświetlaczu sterownika spada gdy przełączę przycisk na 0 to rośnie. Bez względu na to czy przycisk jest na 0 czy na 1 mam światło w kamperze. Pomoże ktoś do czego ten przycisk może służyć. Ponizej zdjęcia.
- kolejna sprawa to taka że gdy np mam włączone oświetlenie w kabinie (zasilanie z akumulatora kabinowego) to gdy np uruchamiam lodówkę to światło na moment lekko przygasa czy takie zjawisko jest normalne ?
- Kolejny problem jaki się pojawił to zasilanie 12v kamper nie ma przetwornicy a w kabinie jest tylko jedno gniazdo 12v zapalniczkowe drugi jest w kabinie kierowcy. Chciałem podłączyć dziś zwykła ładowarkę 12 v w części mieszkalnej i światło znowu lekko przygasło ale niestety gniazdko nie działa a na dodatek po tej sytuacji przestało działać też w kabinie kierowcy. Sprawdzałem bezpieczniki ale nie jest przepalony. Ktoś ma jakieś pomysły co z tym zrobić ?
- nie rozumiem jak odczytywać z Panelu głównego jaki jest poziom naładowania akumulatora świecą się dwie diody po środku co to oznacza (patrz zdjęcia w załączniku) odczyt wody rozumiem jest jedną kropka na samym dole czyli że prawie pusta ale odczytu akumulatora nie rozumiem.
- następna sprawa nigdzie nie widzę żadnej kontrolki jak sprawdzić poziom wody szarej czy idzie to jakoś sprawdzić zbiornik jest pod autem czy istnieje jakiś sposób bez zaglądania pod auto ?
- nad kuchenka widzę że jest jakiś wentylator ale wentylator nie uruchamia się i sądząc po jego stanie nie działa od dawna . Zastanawia mnie czy jest sens jego naprawy skoro przy kuchence jest okno które można otworzyć w każdej chwili. Tylko ponadto tak jak widać na zdjęciach nad kuchenka ida jakieś poplątane kable i się zastanawiam czy para nie spowoduje jakiegoś zwarcia.
- problemów ciąg dalszy gdy włączam ciepłą wodę pompa działa dość głośno grzeje wodę ale poziom głośności jest dość wysoki zastanawiam się czy to już nie zbliża się jej koniec.
-probowalem dziś otworzyć okno obok łóżka która mieści się nad kabina kierowcy (okno to skośne) podczas otworzenia wyleciało całe okazało się że było zasylikonowane krawędź okna na który montuje się uszczelkę i zakłada do ramy jest usczebrany a uszczelka w fatalnym stanie. Więc będę potrzebował nowego okna. Tutaj kolejne pytanie gdzie znajdę okna do tego modelu czy jest jakaś strona gdzie można takie rzeczy kupić pod ten model żeby nie było kombinowania z jakimś montowaniem całej nowej futryny do okna ?
-ogrzewanie truma nie działa czy naprawa tego jest opłacalna?
-i na koniec najważniejsze w kamperze czuć wilgoć gdy otwieram jedna z szafek to nawet bardzo i ściana w tym miejscu jest miękka widać że wilgoć wsiąkła w ściany w tym miejscu. Jak narazie nie widzę żadnych wycieków ani świeżych nowych mokrych miejsc więc podejrzewam że to miejsce przez które woda się dostała zostało zabezpieczone. Nie chce też bawić się w kosztowne rozbieranie całego kampera i wymianę przegnitego kawałka ściany. Nie chce w niego inwestować nie wiadomo ile więc po prostu chodzi mi o to czy ktoś zna jakiś sposób na usunięcie zapachu wilgoci. Nie jest on bardzo wyczuwalny niemniej jednak fajnie było by coś z tym zrobić.

Rozpisalem się strasznie ale wierzę w to że znajdzie się chociaż jedna życzliwa osoba która mi doradzi. Z góry dziękuję za pomoc tylko was mogę prosić o poradę

Kolego, prosisz forumowiczów o pomoc i opinię, a później robisz to co w pierwszym poście... To nie FB, tam takie numery mogą przechodzić. :zolta:
_________________
Pozdrawiam - Darek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***