Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
pierwszy raz do Francji - koniec sierpnia
Autor Wiadomość
jenny 
początkujący forumowicz

Dołączyła: 04 Lip 2008
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-07-04, 14:03   pierwszy raz do Francji - koniec sierpnia

Witajcie,
To mój pierwszy post, pierwszy wyjazd camperem i pierwszy raz do Francji.
Primo, moze ktoś z Was wybiera się tam na dwa ostatnie tygodnie sierpnia?
Secundo, mam taką masę pytań, że na razie pochłaniam forum, a potem będę pytać. Na razie jednak mam podstawowe pytanie - czy jest sens zatrzymywać się na zwiedzanie w trakcie podróży do Francji w innych krajach, czy uważacie, ze lepiej ten czas poświęcić na FR, a drogę przejechac jak najszybciej?
Zamierzamy zwiedzić raczej południe Francji (musimy zaliczyć park zrekonstruowanych dinozaurów gdzieś tam na południu - był ktoś może?)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
sasquatch 
weteran
CamperPark.pl


Twój sprzęt: Riva Mobil City540 Ducato 1,9td
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Lut 2007
Piwa: 5/1
Skąd: Przedzeń
Wysłany: 2008-07-04, 22:31   

Cześć Jenny

Według mnie trasa na wprost do miejsca zwiedzania jest bardzo męcząca. Zaplanuj tak: Start - jeden dzień jazdy jest OK. Czyli 500-600km i dwa dni na zwiedzanie - czyli w kierunku celu ale nie więcej jak 100-150km dziennie. Wtedy jest taki odpoczynek i nie ma się poczucia zmęczenia trasą. I drugi skok tak na 500km i jesteś na miejscu. A Niemcy są tak pięknym krajem - tylko własnie w większości jest ten kraj traktowany jako tranzytowy. Czy słyszeliście kiedykolwiek by ktos jechal zwiedzać Niemcy? Tak jak Francję czy Grecję?

Mój przykład: start - 400km - Łużyce, od Zielonej Góry do Cottbus, Park Mużakowski, Spreewald - i drugi skok w okolice Hamburga (Heidipark) jeszcze 300km i jestem w Danii - calość 5 dni. I na wakacjach jestem 10km za rogatkami miasta a nie dopiero po 1300km męczarni i piłowania kamperka (bo jak jedziesz od punktu do punktu to zadanie jest takie by pokonać trasę w jak najkrótszym czasie - A NIE O TO CHODZI!!!!!!!!!!!!!!!!).

Pozdrawiam.
_________________
"Jeśli chcesz - szukasz sposobów. Jeśli nie chcesz - szukasz powodów"
www.CamperPark.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jenny 
początkujący forumowicz

Dołączyła: 04 Lip 2008
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-07-05, 08:53   

Dzięki sasquatch :roza: , ja właśnie też raczej myślałam o jakichś fajnych "stopoverach" w Niemczech. Mam problem głównie z planowaniem tych dni, ilości jazdy itp. Czy wyruszać w dzień, czy wieczorem itd. Czytam, czytam, no i dalej nie wiem. Ale Twój pomysł jest jak najbardziej w porządku, muszę sobie przenieść to na papier i zrobić jakiś ogólny draft wycieczki.
Absolutnie, nie zamierzam gnać, nawet normalnym samochodem jadąc na wczasy nad morze, trzy dni jechaliśmy, stając w fajnych miejsach.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
eeik 
Kombatant
"Mała Karawana"


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Lut 2007
Piwa: 12/7
Skąd: Śląsk-Wodzisław Śl.
Wysłany: 2008-07-05, 09:07   

sasquatch napisał/a:
Czy słyszeliście kiedykolwiek by ktos jechal zwiedzać Niemcy? Tak jak Francję czy Grecję?


Ja nie tylko słyszałam Sasiku ,ale tak zrobiłam :) ) i to dwa razy
Nadrenia akurat :)

Co do Francji nie pomogę, ale życzę udanego urlopu i czekam na relację :) )
_________________
Ewa

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
jenny 
początkujący forumowicz

Dołączyła: 04 Lip 2008
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-07-05, 09:28   

Relację na pewno zdam. Mam nadzieję, że spotkam się z jakimiś camperowiczami z Polski na miejscu.
Co do Niemiec, to właśnie czytam przewodnik Europa z dziećmi, i okazuje się, żew zdecydowanie najbogatszą ofertę dla maluchów mają własnie Niemcy, nie mówiąc już o zabytkach i kajobazie...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Tadeusz 
Administrator
CamperPapa


Twój sprzęt: Fiat Talento Hymercamp
Nazwa załogi: Kucyki
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 06 Lis 2007
Piwa: 1568/2201
Skąd: Otwock
Wysłany: 2008-07-05, 10:29   

sasquatch napisał/a:
Czy słyszeliście kiedykolwiek by ktos jechal zwiedzać Niemcy? Tak jak Francję czy Grecję?


Ależ tak, Rafale drogi. My regularnie zwiedzamy Niemcy i to nie przy okazji. Tak planujemy trasy, żeby Niemcy nie były tranzytem. W tym roku zwiedziliśmy i to dosyć dokładnie: Lubekę, Kilonię, Flensburg, Wismar, Schleswig,Neuburk, Potsdam. Uwielbiamy zwiedzanie rowerami, szczegolnie podoba nam się jazda po starówkach pięknych niemieckich miast. Spróbujcie pojeździć rowerem po Lubece. Zakochacie się w tym mieście. :lol:

Tak więc, Rafale, przyznaję Ci rację w kazdym calu i przyłączam się do apelu: nie traktujcie, kamperowcy, Niemiec wyłącznie jako kraj tranzytowy. Zbyt piękny pejzażem i architekturą.
_________________
W życiu najlepiej jest, gdy jest nam dobrze i źle. Kiedy jest tylko dobrze - to niedobrze.
Ks. Jan Twardowski.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
sasquatch 
weteran
CamperPark.pl


Twój sprzęt: Riva Mobil City540 Ducato 1,9td
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Lut 2007
Piwa: 5/1
Skąd: Przedzeń
Wysłany: 2008-07-05, 10:57   

eeik napisał/a:
Ja nie tylko słyszałam Sasiku ,ale tak zrobiłam ) i to dwa razy


Tak Ewuniu - pamiętam dobrze o tym i z premedytacją tak napisałem i czekałem na Twój post :ok

Chidziło mi raczej po nawiązanie do faktu, że Niemcy jako zasada są traktowane jako kraj tranzytowy.

Wczoraj wieczorem urodził się plan. A relacja jak zwykle po wyprawie - w poniedziałek lub wtorek ruszamy. :spoko
_________________
"Jeśli chcesz - szukasz sposobów. Jeśli nie chcesz - szukasz powodów"
www.CamperPark.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***