Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
ANKIETA - po jakim czasie kupiłeś swojego pierwszego kampera

Po jakim czasie kupiłeś swojego pierwszego kampera?
Od razu - pierwsza wyprawa była już własnym kamperem
68%
 68%  [ 30 ]
Po pierwszym wyjeździe - decyzja, że muszę mieć swojego
2%
 2%  [ 1 ]
Po paru wyjazdach - decyzja dojrzewała przez jakiś czas
9%
 9%  [ 4 ]
Na emeryturze - jako realizację dawnych marzeń - teraz mam czas
11%
 11%  [ 5 ]
Wcale - nie mam aż tak dużo czasu, żeby było to opłacalne
2%
 2%  [ 1 ]
Cały czas planuję ale możliwości finansowe nie pozwalają
6%
 6%  [ 3 ]
Głosowań: 44
Wszystkich Głosów: 44

Autor Wiadomość
oli
zaawansowany

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Lut 2010
Piwa: 24/1
Wysłany: 2015-08-28, 23:12   

Pierwszego Kamperka kupiłem ładnych nascie lat temu Opel Betford Blitz z 1978 roku .Był popsuty w trakcie przekładki silnika benzynowego na diesla .Kupiony poprzez wówczas początkujacy portal aukcyjny E-BAY ale w tak w smiesznej cenie że lepiej nie podam aby was nie wk----ć .Wczesniej jeszce pamietam pierwszy raz pojechałem do mojego teraz szwagra z moją dziewczyną a teraz żoną do Berlina Polskim Fiatem 125 p koloru jelow bachama czy jakoś tak .Na ulicy gdzie mieszkał szwagier parkował podobny kamperek do Betforda ,i tak nam sie spodobał że stał sie naszym marzeniem Należy zaznaczyc że były to czasy kiedy na granicy stało sie po nascie godzin ,a w takim kamperku to była by dopiero wygoda .Z drugiej strony cena była nie osiągalna .Na głównej ulicy Kudamm szklanka pepsi kosztowała 4,5 marki ,była to połowa naszej oficjalnej wymiany.Fakt że na tej ulicy stały tam również samochody do sprzedaży pootwierane ,można było wejsc i oglądać.Czasy te juz nie wrócą .z jednej strony czuliśmy ,sie bardzo biedni ,jak żebracy ,bo wszysko takie drogie ,ale jak ktoś zdobył pracę wiadomo że wówczas na czarno i po czasie przyjechał do kraju ,to był gosć.Tak wzieło mnie na wspomnienia .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2015-08-29, 10:53   

Brakuje np. po 30, 40 albo więcej latach. :haha:
Ja najpierw byłem nieletni, chodziłem do szkoły, później studia, później jeździłem po świecie, latałem. Odwiedziłem wiele krajów. Aż zdecydowałem się, że dla odmiany będzie kamper.
Więc chyba po dłuuuuugim czasie. :mrgreen:
_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 454/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2015-08-29, 13:22   

Jak widać zdecydowani górą :ok
U mnie też tak jakoś szybko poszło. Dla mnie temat był zupełnie nowy, nie miałem wcześniej jakiś marzeń w tym temacie. Jako dziecko jeździłem na wakacje z namiotem, potem się skończyło. Długie lata jeździłem po świecie na tzw. zorganizowane wczasy z przewodnikiem :wyszczerzony:
Jedna wizyta u kolegi, wizja lokalna w Jego kamperku i szybka decyzja, chcę mieć. Pierwsza opcja buduję, szybko zmieniona na kupuję bo czasu szkoda, zycie jest krótkie :-P
Pozostało jeszcze przekonać żonkę . Pierwsza reakcja była dosadna : "Chyba zwariowałeś jak myślisz że będę się po jakichś kempingach włóczyć i spać byle gdzie, żeby nas ktoś okradł , zamordował ...................... !!!!!!!"
Sprawa załatwiona taktycznie, katalogi Frankana i Movera pozostawione na ławie ot niby tak od niechcenia ............... po dwóch dniach usłyszałem : "to jak juz musisz mieć tego kampera to go kup a nie rób , a do tego kupimy sobie potem te krzesełka, ten stolik, te naczynia, te ......................" :szeroki_usmiech :haha:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***