Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: janusz
2007-04-27, 08:50
Hiszpania
Autor Wiadomość
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2007-01-19, 13:27   Hiszpania

Tutaj mogą pisać swoje wspomnienia osoby zafascynowane Hiszpanią i wszyscy, których interesuje ten kraj. :czytaj
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
koko 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO C-LINE 4.8 I
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 19 Sty 2007
Piwa: 70/31
Skąd: Radom
Wysłany: 2007-01-19, 20:36   

Może ktoś chce jechac na wiosne sluze towarzystwem moim i żony
_________________
KoKo
Piszę tylko merytorycznie.
Mądrzy ludzie wiedzą przed a nie po
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
slaw 
trochę już popisał
slaw


Dołączył: 24 Sty 2007
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Polska
Wysłany: 2007-03-05, 22:13   

Wolę początek lipca.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
perast 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Hymermobil B534
Dołączył: 06 Mar 2007
Wysłany: 2007-03-06, 17:34   

Witam od roku stoję moim kamperkiem w Andaluzji okolice Almerii znam kilka ciekawych kamperowisk więc jak się ktoś wybiera na południe Hiszpanii to mogę coś doradzić pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2007-03-06, 22:39   

Jak to on został tam a Ty tu w kraju?
A co z remontami i przeróbkami które pochłaniają całe zimowe wieczory?
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
perast 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Hymermobil B534
Dołączył: 06 Mar 2007
Wysłany: 2007-03-07, 09:24   

No nie jak bym mógł go zostawić jestem w Hiszpanii razem z nim ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kaimar 
weteran
kaimar


Twój sprzęt: MOBILVETTA LAIKA CARADO RT GiottiLine
Nazwa załogi: MTM Campery
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 03 Lut 2007
Piwa: 89/3
Skąd: Czechowice-Dziedzice
Wysłany: 2007-03-07, 09:39   

A mnie w Hiszpanii najbardziej podbało się wino kupowane w Lidlu za 0,50 Euro - w eleganckiej szklanej butelce z korkiem (nie kapslowane) i do tego naprawdę dobre. A tych , którzy pozwolili na zeszpecenie krajobrazu wzdłuż brzegu morza śródziemnego, autostradą, linią kolejową i rafineriami na plaży, powinni pozamykać, zabrać emerytury. Wielbicielom budynków z wielkiej płyty polecam nadmorskie miasteczko Oropesa - wielkie, szpetne bloki, jeden na drugim ( wszystkie to aparmentowce wakacyjne). No i kamping , pomiędzy kilkunastopiętrowymi blokami. Omijać szerokim łukiem, chociaż Oropesa w przewodnikach jest kurortem. Za to kilkanaście kilometrów dalej jest całkiem sympatyczne miasteczko Benicasim. Oczywiście z lidlem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kazbar 
weteran


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 36/4
Wysłany: 2007-03-07, 09:41   

perast napisał/a:
No nie jak bym mógł go zostawić jestem w Hiszpanii razem z nim


Ale ci dobrze! Napisz coś więcej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Sławek B 
stary wyga


Twój sprzęt: Peugeot Hobby 650
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Sty 2007
Piwa: 65/12
Skąd: Sulejówek
Wysłany: 2007-03-07, 09:51   

perast napisał/a:
Witam od roku stoję moim kamperkiem w Andaluzji okolice Almerii znam kilka ciekawych kamperowisk więc jak się ktoś wybiera na południe Hiszpanii to mogę coś doradzić pozdrawiam


Napisz więcej o kamperowiskach. Wybieramy się do Hiszpani w wakacje.
_________________
Sławek B
https://kamper-serwis.blogspot.com/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2007-03-07, 09:59   

kaimar napisał/a:
A mnie w Hiszpanii najbardziej podbało się wino kupowane w Lidlu za 0,50 Euro

Byłem w Hiszpanii 1997 jeszcze były takie pozostałości po granicach i widziałem jak Hiszpanie przez granicę przenosili z Francji oliwę a Francuzi z Hiszpanii wino Tak jak mrówki na Polsko_Czeskiej
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
perast 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Hymermobil B534
Dołączył: 06 Mar 2007
Wysłany: 2007-03-07, 12:47   

Jak już wspomałem mogę coś napisać na temat Andaluzji bo głównie po niej się poruszam. Zacznę od rejonu Almerii.
Capo de Gata
Bardzo ładnym miejscem na kilkudniowy odpoczynek jest półwysep Capo de Gata. Jest to park narodowy więc nie udało się go na szczęście Hiszpanom zabudować hotelowymi blokami . Na Capo de Gata polecam camperowisko w miejscowości Agua Amarga.
To małe miasteczko położone ok 6 kilometrów od Carboneras spokojne i posiadające ładną plażę. Przed wjazdem do wioski należy skręcić w prawo i wjechać na stare boisko piłkarskie. Camperki stoją na samym jego końcu bardzo blisko plaży. W sezonie na plaży są czynne prysznice gdzie można nabrać wodę i się wykąpać. Jeśli się uda to można stanąć na prawdę blisko morza. Byłem tam kilka razy i zawsze spędzałem czas miło i spokojnie. Jedynym problemem jest sama miejscowość gdyż marnie jest w niej z aprowizacją ( dwa sklepy) a restauracyjki nie należą do najtańszych. Podaję link do stronki o Parku Capo de Gata –Nijar http://www.degata.com/eng/index.htm są tam mapki , strony kempingów i inne tam ciekawostki.
Almeria
W samej Almerii przespać się można na parkingu przy paseo martimo Av. Cabo de Gata , ale jest to raczej miejsce na jedną noc albo zwiedzanie miasta. W soboty w pobliżu jest targ gdzie można tanio zaopatrzyć się w warzywa i owoce oraz wszelkie inne rzeczy.
Almerimar
Almerimar to mały porcik jachtowy oddalony o ok 45 km od Almerii. Na większości parkingów są zakazy parkowania camperami i przyczepami pod jakąś straszną karą chyba 96 euro , ale na jednym takiego zakazu nie ma i tam obozują camperowcy. W zimie jest ich tam na prawdę imponująca liczba ( przynajmniej w czasie świąt ich tylu było). Za Almerimar w stronę Balermy przy plaży też widziałem dwa obozowiska camperowe.

Calahonda – Playa de la Rijana
Przepiękna zatoczka przed miejsowością Calahonda. Zjazd stromy i lepiej nie ryzykować gdy droga jest mokra gdyż później ciężko wyjechać. To miejsce idealne do nurkowania , woda błękitna i czysta no i dużo rybek i innych morskich stworów . W weekendy może pojawić się sporo ludzi więc może być dosyć głośno . W zatoczce jest knajpka czynna w sezonie.
.

Wieczorem coś poskrobię dalej to jutro wrzucę dalsze ciekawe miejsca. Pozdrawiam


----------------------------
tu była mapka. Prawa autorskie zmusiły do usunięcia jej. Admin.

Agua amarga.jpg
Agua amarga
Plik ściągnięto 9976 raz(y) 77,55 KB

Ostatnio zmieniony przez janusz 2008-06-26, 19:39, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tatkog 
weteran
Camperomaniak


Twój sprzęt: Ducato 1994 1,9 TD
Dołączył: 20 Sty 2007
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-03-07, 15:43   

perast napisał/a:
stoję moim kamperkiem w Andaluzji okolice Almerii
Odwiedzałem te okolice w 1996 roku. Szczególnie upodobałem sobie okolice San Jose.
_________________
Na szczęście wymyślono Camperobusy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
perast 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Hymermobil B534
Dołączył: 06 Mar 2007
Wysłany: 2007-03-09, 10:33   

tatkog napisał/a:
Odwiedzałem te okolice w 1996 roku. Szczególnie upodobałem sobie okolice San Jose.



Planuje wycieczkę do San Jose w przyszłym tygodniu to zobaczę co tam słychać.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
perast 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Hymermobil B534
Dołączył: 06 Mar 2007
Wysłany: 2007-03-09, 10:40   

Dalesze kemperowiska w Andaluzji

Torremolinos
To dosyć popularne kemperowisko niedaleko Malagi na końcu paseo w Terromolinas. Czasem bywa tłoczno, ostatnio oglądałem o nim reportarz w telewizji ( właściciele kempingów chcieli by nie pozwalano stać tam kemperom) więc nie wiem jaki jest jego obecny status ( choć znając Hiszpanię to myślę że istnieje dalej). W sezonie zbierane były opłaty za parking.

Tarifa
Kemperowisko przy plaży kilka kilometrów za Taryfą jadąc w stronę Kadyksu. Gdy kończą się kempingi i hotele po lewej stronie trzeba wypatrywać zjazdu w boczną wyboistą drogę. Zbieranina najróżniejszych kemperów z całej europy .Dużo wind i kitesurwingowców gdyż rejon ten słynie ze wspaniałych warunków do tych sportów.


Santa Fe
To bardzo nietypowe kemperowisko niedaleko Grenady. Pośród pól znajduje się źródło z termalną wodą a wokół w gaju oliwnym i na polach stoją kempery .Trudno tam dojechać bo droga budzi zgrozę i trzeba bardzo uważać. To takie lekko hipisowskie zimowisko włóczykijów z całej europy. ( w lecie jest tam zbyt gorąco by wysiedzieć). Woda jest na prawdę ciepła , nocami odbywają się kąpiele w stroju adama i ewy, a w powierzu unosi się zapach marychy. Można tu spotkać najróżniejszych ludzi od rolnika który co rano przyjeżdza na kąpiel traktorem po dziadka hipisa z brodą po pas chodzącego w zgrzebnej sukmanie . Jednym to miejsce bardzo się podoba innym wręcz odwrotnie. Aby tam dojechać należy w Grenadzie skręcić na autostradę na lotnisko z niej zjeżdżamy zjazdem też na lotnisko i zaraz gdy przejedziemy nad autostradą skręcamy w prawo i zjeżdżamy ślimakiem pod drogę zjazdową. Jedziemy jakieś 100 metrów boczną drogą równoległą do autostrady i gdy skończą się zabudowania skręcamy w pierwszą polną drogę w prawo. Potem jakieś 4-5 kilometrów po szutrze cały czas prosto no i na samym końcu zaczynają się straszne wertepy i trzeba uważać by czegoś nie urwać. ( Mój staruszek sobie poradził ale nowych kemperów to tam nie widziałem)

Sierra Nevada
Bardzo ciekawe kemperowisko na wysokości ponad 2 tyś metrów. W sezonie narciarskim płatne 10 euro za dzień ale w to jest wliczony prąd i woda. Do wyciągów jest bardzo blisko. Nie wiem jak wygląda sprawa opłat w lecie ( ponoć jest płatne tylk w sezonie narciarskim). Podaje link do strony
http://www.cetursa.es/Te%...0Autocaravanas#


----------------------------
tu była mapka. Prawa autorskie zmusiły do usunięcia jej. Admin.

Santa Fe.jpg
Plik ściągnięto 212 raz(y) 115,62 KB

Ostatnio zmieniony przez janusz 2008-06-26, 19:39, w całości zmieniany 3 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tatkog 
weteran
Camperomaniak


Twój sprzęt: Ducato 1994 1,9 TD
Dołączył: 20 Sty 2007
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-03-09, 15:15   

perast napisał/a:
Planuje wycieczkę do San Jose w przyszłym tygodniu to zobaczę co tam słychać.
Jakbyś zamieścił parę fotek z San Jose ........
_________________
Na szczęście wymyślono Camperobusy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***