Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: gino
2013-02-12, 18:52
Ubezpieczenie kampera
Autor Wiadomość
Robert-4 
stary wyga

Twój sprzęt: Burstner TravelVan T690
Dołączył: 26 Maj 2020
Piwa: 22/30
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2022-07-07, 13:02   

Mógłbyś podać jakieś konkretne przykłady? Bo w przypadku legalnie działających firm ubezpieczeniowych na terenie RP jest to niemożliwe. A inna "firemka" nie ma nawet dostępu do bazy danych Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego i niczego w zasadzie nie załatwi.[/quote]

Mówię o działających legalnie firmach na zasadach oddziału zagranicznego zakładu ubezpieczeń. Nazwałem je "firemka" bo często działają na zasadach dumpingu cenowego, ale trzymają się właśnie dzięki kiepskiej likwidacji.
O ile przy wyborze AC "widziały gały co brały" o tyle poszkodowany z polisy OC nie ma wpływu gdzie ubezpieczony był sprawca. I tu pojawia sie problem, bo często taka likwidacja trwa bardzo długo (wbrew ustawie) i jest obarczona wieloma utrudnieniami dla poszkodowanego. A to policzą mu części najgorszej jakości, a to roboczogodzina nie taka, a przy szkodzie na osobie to masakra.
I tu pojawia się furtka dla poszkodowanego. W uproszczeniu - skarży sprawcę, sąd zasądza odszkodowanie i sprawca sam musi dochodzić odszkodowania od swojego zakładu ubezpieczeń. Na zasadzie "kupiłeś badziewie" to dlaczego poszkodowany ma cierpieć. Wyroków jest wiele. Mam nawet w rodzinie takich "oszczędzaczy" co musieli zapłacić poszkodowanemu motorowerzyście za szkodę na osobie. I co? i nadal kupują tam OC :gwm
_________________
Pozdrawiam
Robert
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Robert-4 
stary wyga

Twój sprzęt: Burstner TravelVan T690
Dołączył: 26 Maj 2020
Piwa: 22/30
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2022-07-07, 13:07   

w naszym prawie to po to jest ubezpieczenie OC by w razie szkody z naszej winy nie płacić z własnej kieszeni czy to za szkody na pojeździe czy osobowe.

co innego jak nie ma się wykupionej polisy to wtedy tak można pozwać takiego delekwenta ze stopy ciwilnej lub jest Fundusz Gwarancyny.

Natomiast nie znam przypadku, że auto mamy ubezpieczone, a za zaniżony koszt odszkodowania poszkodowany pozywa nas ze stopy ciwilnej.[/quote]

Kolego powyżej opisałem sprawę. Tutaj dodam jeszcze jeden wątek: Jeśli kiedyś będziesz musiał wybierać czy walnąć w matkę z dzieckiem, czy w policjanta wal w matkę. Pomimo OC za policjanta jeśli był "podczas wykonywania czynności" (to nie musi być na służbie) to przy dobrych wiatrach za szkodę na osobie zapłacisz z własnej kieszeni po połowie z ZU.
Co do Funduszu Gwarancyjnego płaci on za szkody na osobie, a za szkody w mieniu tylko w szczególnych przypadkach.
Sytuacje, które opisuje można znaleźć na stronie Rzecznika Finansowego (dawniej Rzecznika Ubezpieczonych)

pozdrawiam
R
_________________
Pozdrawiam
Robert
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 70/7
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2022-07-07, 13:36   

Robert-4 napisał/a:
I tu pojawia się furtka dla poszkodowanego. W uproszczeniu - skarży sprawcę, sąd zasądza odszkodowanie i sprawca sam musi dochodzić odszkodowania od swojego zakładu ubezpieczeń.

Nie wiem, skąd wziąłeś te teorie. Zaden sąd nie zasądzi odszkodowania od sprawcy, który miał prawidłowe i legalne ubezpieczenie OC. Bo inaczej diabli by wzięli cały sens i ideę ubezpieczenia OC. A jeśli poszkodowany wniesie pozew przeciwko takiemu sprawcy to sąd to z automatu odrzuci i odeśle go do firmy ubezpieczeniowej sprawcy. Oczywiście poszkodowany może się sądzić, ale tylko z firmą ubezpieczeniową sprawcy. Co zresztą jest korzystniejsze dla poszkodowanego, bo od firmy ubezpieczeniowej zawsze wyegzekwuje wyrok, a od osoby prywatnej - to z tym bywa bardzo różnie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Robert-4 
stary wyga

Twój sprzęt: Burstner TravelVan T690
Dołączył: 26 Maj 2020
Piwa: 22/30
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2022-07-07, 16:12   

Kazik II napisał/a:
Robert-4 napisał/a:
I tu pojawia się furtka dla poszkodowanego. W uproszczeniu - skarży sprawcę, sąd zasądza odszkodowanie i sprawca sam musi dochodzić odszkodowania od swojego zakładu ubezpieczeń.

Nie wiem, skąd wziąłeś te teorie. Zaden sąd nie zasądzi odszkodowania od sprawcy, który miał prawidłowe i legalne ubezpieczenie OC. Bo inaczej diabli by wzięli cały sens i ideę ubezpieczenia OC. A jeśli poszkodowany wniesie pozew przeciwko takiemu sprawcy to sąd to z automatu odrzuci i odeśle go do firmy ubezpieczeniowej sprawcy. Oczywiście poszkodowany może się sądzić, ale tylko z firmą ubezpieczeniową sprawcy. Co zresztą jest korzystniejsze dla poszkodowanego, bo od firmy ubezpieczeniowej zawsze wyegzekwuje wyrok, a od osoby prywatnej - to z tym bywa bardzo różnie.


To nie teoria. To praktyka. Uczę ubezpieczeń od ponad dwudziestu lat. A poza tym podałem również przykład bratanicy mojej żony - to był wyrok sadu dotyczący legalnie działającej firmy z Łotwy.

pozdrawiam
R
_________________
Pozdrawiam
Robert
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mischka 
Kombatant


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 27 Lut 2016
Piwa: 114/122
Skąd: Bawaria
Wysłany: 2022-07-07, 18:41   

Robert-4, w innym temacie pisałeś
Cytat:
Wielu takich jak ty nigdy nie dostanie odszkodowania, bo uważa się za winnego. Ja pomagam tym co chcą i ........ oni często to odszkodowanie dostają. nawet bez sądu.

Załatwiasz odszkodowania bez sądu, ale rodzina musi płacić z własnej kieszeni. Za co ty ich tak nie lubisz :?: :niewiem:
_________________
W życiu piękne są tylko chwile...
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 442/328
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2022-07-28, 14:14   

UNIQA

Nazwa Uniqa znaczy:
1. Unika wypłaty odszkodowania, lub
2. Unika ich zrobiony w jajo klient.

Uzasadnienie:

Miałem w Uniqa ubezpieczenie kosztów leczenia. Żona dostała wypłatę po 3 miesiącach ciągłych monitów!!!

Mam OC kampera w Uniqa. Przedłużyłem miesiąc temu polisę u innego agenta lecz nadal w Uniqa.
Wczoraj dostałem mailem nową (drugą czyli równoległą) polisę OC wystawioną przez Uniqa z terminem płatności 14 dni bo centrala nie widzi polisy którą wystawił agent. Więc ONI zrobili swoją. I mam dwie....
Dzwonię na infolinię z wyjaśnieniami i reklamacją. Kobieta posłuchała, powiedziała że anuluje polisę którą ONI zrobili a ja dostanę jako potwierdzenie operacji SMS-a do końca dnia.
Co się okazało? Dzień minął a SMS-a potwierdzającego nie ma. Natomiast SMS z badaniem satysfakcji z rozmowy z konsultantem dostałem błyskawicznie :haha:
Wniosek:
Za rok nawet jeśli polisa w Uniqa będzie za darmo to wolę zapłacić więcej i przenoszę się do innych oszustów.
Bo Uniqa się UNIKA !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 215/481
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2022-07-28, 23:09   

LukF napisał/a:
Żona dostała wypłatę po 3 miesiącach ciągłych monitów!!!

Moja po 2 tygodniach bez monitów.
Przyszło mi " nowe" ubezpieczenie od innego agenta Uniqi , ale zostałem ze " starym" i mam taniej niż w 2021 :bigok
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Skorpion 
Kombatant
Normalny inaczej wariatek stary wyga


Twój sprzęt: Starocie urzadzenie kampero-podobne
Nazwa załogi: Skorpion
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 17 Lip 2008
Piwa: 228/1175
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-07-28, 23:39   

Z PZU/PZM do mojego kapera 310 zł OC + NNW :spoko
_________________


Tadeusz
Byle do przodu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Marioo 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Citroen C25 Chausson -> FFB Tabbert Clasic
Dołączył: 16 Paź 2018
Postawił 1 piw(a)
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2022-11-17, 19:17   

pawko13 napisał/a:
Ponieważ było kilka zapytań do mnie , a ja się tym bezpośrednio nie zajmuję podaje namiar na stronę gdzie jest więcej informacji i kontakt bezpośredni :
https://ubezpieczeniakamperow.pl/
hasło camperteam otwiera większe możliwości negocjacji :)

Wygląda to jak oferta tylko z PZU, nie są oni najlepsi w ubezpieczeniach kamperów, wiem z doświadczenia.
Nie ma tu na forum jakiegoś zaufanego multiagneta?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 442/328
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2022-11-17, 20:44   

Marioo napisał/a:

Wygląda to jak oferta tylko z PZU, nie są oni najlepsi w ubezpieczeniach kamperów, wiem z doświadczenia.
Nie ma tu na forum jakiegoś zaufanego multiagneta?


Jest Marek z Częstochowy z ofertą Uniqa. Ale ja straciłem zaufanie do tej firmy ubezpieczeniowej. W tym roku miałem wątpliwą przyjemność likwidować szkodę zdrowotną w Uniqa. Nie polecam. A Marka polecam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
markoni7 
trochę już popisał

Twój sprzęt: CI Horon
Nazwa załogi: Marki
Dołączył: 17 Cze 2020
Piwa: 3/2
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2022-11-17, 22:28   

Ja ubezpieczałem w Warcie i nie narzekam, załatwiłem to ze strony ubezpieczamy24.pl.
Pan Maciej bardzo sympatyczny i pomocny.
Miałem kilka ofert ale ta była najlepsza i najtańsza.
Nie mam z nimi nic biznesowo wspólnego ale polecam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pawko13 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: CI Horon 95XT
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lip 2012
Piwa: 2/2
Skąd: Opole
Wysłany: 2022-11-18, 07:47   

Marioo napisał/a:
pawko13 napisał/a:
Ponieważ było kilka zapytań do mnie , a ja się tym bezpośrednio nie zajmuję podaje namiar na stronę gdzie jest więcej informacji i kontakt bezpośredni :
https://ubezpieczeniakamperow.pl/
hasło camperteam otwiera większe możliwości negocjacji :)

Wygląda to jak oferta tylko z PZU, nie są oni najlepsi w ubezpieczeniach kamperów, wiem z doświadczenia.
Nie ma tu na forum jakiegoś zaufanego multiagneta?


Bo to jest oferta PZU. nowa od tego roku. Podałem to info bo jest dostępna tylko u dealerów nowych samochodów (wszystkich marek - o ile dealer ma umowę z PZU) i wydawała mi sie ciekawa, a mało kto z użytkowników kamperów zagląda do dealerstw w celu ubezpieczenia. . Z doświadczenia w likwidacjach wiem, że w tej chwili najmniej problemów jest właśnie z PZU. Dealer przedstawi Ci również inne oferty bo generalnie każdy dealer to multiagent (takie czasy,, że na ubezpieczeniu zarabia się więcej niż na sprzedaży). Dealer pomoże również w likwidacji szkody - większość ma samolikwidację.
Tyle w temacie. Nie odradzam, nie polecam - każdy ma swój rozum.


Apropos - co znaczy "zaufany multiagent " ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Robert-4 
stary wyga

Twój sprzęt: Burstner TravelVan T690
Dołączył: 26 Maj 2020
Piwa: 22/30
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2022-11-18, 09:34   

Bo to jest oferta PZU. nowa od tego roku. Podałem to info bo jest dostępna tylko u dealerów nowych samochodów (wszystkich marek - o ile dealer ma umowę z PZU) i wydawała mi sie ciekawa, a mało kto z użytkowników kamperów zagląda do dealerstw w celu ubezpieczenia. . Z doświadczenia w likwidacjach wiem, że w tej chwili najmniej problemów jest właśnie z PZU. Dealer przedstawi Ci również inne oferty bo generalnie każdy dealer to multiagent (takie czasy,, że na ubezpieczeniu zarabia się więcej niż na sprzedaży). Dealer pomoże również w likwidacji szkody - większość ma samolikwidację.
Tyle w temacie. Nie odradzam, nie polecam - każdy ma swój rozum.


Apropos - co znaczy "zaufany multiagent " ?[/quote]

Oferta dealera jest atrakcyjna dla nowych samochodów danej marki. Inne (obce, używane) pojazdy mają stawki jak u innych agentów. Tu dodatkowo tylko PZU. Miałem z nimi przejścia z dwoma kamperami - za każdym razem chcieli rzeczoznawcę. Załatwiałem, płaciłem, a oni i tak później nie uznawali wyceny. Opisałem gdzieś powyżej jak to było, więc NIE POLECAM
Zaufany agent, to miedzy innymi osoba sprawdzona przez innych. Osoba, która nie patrzy tylko na swoją prowizję (różna u różnych ubezpieczycieli), ale patrzy na interes klienta. To tak "w skrócie"
_________________
Pozdrawiam
Robert
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Robert-4 
stary wyga

Twój sprzęt: Burstner TravelVan T690
Dołączył: 26 Maj 2020
Piwa: 22/30
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2022-11-18, 09:37   

LukF napisał/a:
Marioo napisał/a:

Wygląda to jak oferta tylko z PZU, nie są oni najlepsi w ubezpieczeniach kamperów, wiem z doświadczenia.
Nie ma tu na forum jakiegoś zaufanego multiagneta?


Jest Marek z Częstochowy z ofertą Uniqa. Ale ja straciłem zaufanie do tej firmy ubezpieczeniowej. W tym roku miałem wątpliwą przyjemność likwidować szkodę zdrowotną w Uniqa. Nie polecam. A Marka polecam.


Pan Marek ma nie tylko firmę co uniqa wypłat odszkodowania :)
Ja mam HDI/Warta i jest ok.
Oczywiście mowa o AC, bo samo OC i NNW to można wszędzie - nawet przez internet.
_________________
Pozdrawiam
Robert
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MisioKRAK 
weteran


Twój sprzęt: Ducato Dethleffs A-642DB 1992r
Nazwa załogi: Misio i spółka zoo
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Cze 2013
Piwa: 25/15
Skąd: Kraków
Wysłany: 2022-11-18, 09:55   

Ja polecić mogę kolegę z zaprzyjaźnionego forum
Maarec
[Komórkowy] 666 988 999
_________________
Klimatyzacja w domu i firmie http://www.KlimatyzowanyDOM.pl
A to nasz Osiołek . oraz Herman
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***