Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Butle gazowe AmeriGas Nano
Autor Wiadomość
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2016-09-29, 21:42   

Andrzej 73 napisał/a:
A jak jadę z pustą butlą do rozlewni , to napełnią mi czystym propanem czy mieszanką z małym procentem butanu?
Bo często tak robiłem i twierdzili , że leją czysty propan.


Zacytowałem wyżej odpowiedź lub usiłowanie... na Twoje wątpliwości
http://www.ekogaz.com/pl/n/4

Przeczytaj, to część prawdy?

No to jeścio raz
Cytat:
2. Inną sytuacją jest fakt posiadania przez niewielkie rozlewnie gazu jednego urządzenia nalewającego butle. W takiej sytuacji, niezależnie od rodzaju gazu, jedno urządzenie napełnia butle zarówno propanem, jak i mieszaną. Często od długości instalacji prowadzącej ze zbiornika do „nalewaka” zależy to, ile butli można zaliczyć jeszcze jako mieszaninę, a ile jako już „czysty propan”. Powoduje to oczywiste zmiany w składzie, a co za tym idzie jakości gazu. O ile zmiana z propanu na mieszaninę jest jeszcze dla klienta korzystna, to sytuacja odwrotna nie koniecznie, a przecież kupując produkt, chcemy wiedzieć dokładnie za co płacimy.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 260/70
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2016-09-29, 21:57   

Przeczytałem i dalej śmiem twierdzić że miałem ładowany czysty propan.
W butlach na wymianę często się zdarzało , że pozostawała resztka nie wiadomo czego.
Mam butle stalowe kupione w Casto i te napełniam wyłącznie w rozlewni czystym propanem , gdzie po wypaleniu gazu butla jest pusta.
Co do nano to po ostatnich wojażach jeszcze nie została opróżniona , więc trudno konkretnie określić co i jak.
Muszę załączyć ogrzewanie to dopalę resztki gazu i zobaczymy czy spala się do końca.
Najlepiej w ujemnych temperaturach.
:spoko
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
darek 61 
Kombatant


Twój sprzęt: Jumper Odyssee 78
Nazwa załogi: Violetta Darek
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Mar 2009
Piwa: 146/103
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-09-29, 22:08   

Andrzej 73 napisał/a:

Co do nano to po ostatnich wojażach jeszcze nie została opróżniona , więc trudno konkretnie określić co i jak.
Muszę załączyć ogrzewanie to dopalę resztki gazu i zobaczymy czy spala się do końca.
Najlepiej w ujemnych temperaturach.
:spoko


By się przekonać to 100% butli należałoby wypalić w ujemnych temperaturach.Ja tak zrobiłem w Uniejowie i resztka została.Z drugiej strony linia do nalewania butli ,,dom"z uwagi na inny zawór powinna być czysta od butanu.Chyba że tylko powinna.
_________________

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2016-09-29, 22:30   

Niemniej czysty, czy lekko zmieszany, dla mnie jest wygodny i optymalny

Zużywam przy swoim stylu korzystania trzy, cztery butle propanu. Max. na rok.
Grzejemy mało, gotujemy różnie, kartusze na zew, CADAc. Knajpy.. Do tego mikrofala, piekarnik w niej, indukcja, gdyż często jesteśmy przypięci do słupka 230.

Zawsze biorę prąd jak jest, nawet na jedną dobę, bo tak mam.

Proste przyłączanie takich , brak smrodu, waga.... I mam w nosie kaloryczność i takie tam bzdety teoretyczne.
Nie nalewam, nie przelewam, po prostu wymieniam. Do tej pory tylko na BP, teraz to już niemal wszędzie są
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Rawic 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Tramp CL 698
Nazwa załogi: Ewa,Karolina,Zbyszek
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Wrz 2010
Piwa: 53/3
Skąd: Gorzkowice
Wysłany: 2016-09-30, 07:28   

darek 61 napisał/a:
By się przekonać to 100% butli należałoby wypalić w ujemnych temperaturach.Ja tak zrobiłem w Uniejowie i resztka została.
tak właśnie, proszę niedowiarków spróbować ten Wasz 100% propan. Polskie i europejskie normy dopuszczają do 10 % butanu w butlach z propanem, więc wszyscy producenci skwapliwie z tych norm korzystają. Co taki chłopina w rozlewni może wiedzieć o składzie w zawartości butli, czy na miejscu ma laboratorium? :spoko
_________________
Stacja Kontroli Pojazdów przyjazna pojazdom specjalnym z przeznaczeniem kempingowym.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
darek 61 
Kombatant


Twój sprzęt: Jumper Odyssee 78
Nazwa załogi: Violetta Darek
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Mar 2009
Piwa: 146/103
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-09-30, 08:44   

Rawic napisał/a:
darek 61 napisał/a:
By się przekonać to 100% butli należałoby wypalić w ujemnych temperaturach.Ja tak zrobiłem w Uniejowie i resztka została.
tak właśnie, proszę niedowiarków spróbować ten Wasz 100% propan. Polskie i europejskie normy dopuszczają do 10 % butanu w butlach z propanem, więc wszyscy producenci skwapliwie z tych norm korzystają. Co taki chłopina w rozlewni może wiedzieć o składzie w zawartości butli, czy na miejscu ma laboratorium? :spoko


Kompozytowe zimą opróżniały się całe.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2016-09-30, 08:56   

I tyle w temacie :mrgreen:

I nikt mnie nie przekona do zupy owocowej, nawet jak b~dzie z szafranem, posypana truflami...

Tylko propan, nawet z butanem, do tej pory było OK.

Najważniejszym gwarantem jakości jako takiej, póki co jest szybkozłączka i jowe butle.

Kompozyt, był dobry, ciekawe czy są negatywne opinie?
Może, że mniej wydajny? Ja tego niezauważyłem. Gdy byłem większym fascynatem caravaningu mając czepkę. Gazu zużywałem ok 3x więcej niż w kamperze.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Rawic 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Tramp CL 698
Nazwa załogi: Ewa,Karolina,Zbyszek
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Wrz 2010
Piwa: 53/3
Skąd: Gorzkowice
Wysłany: 2016-09-30, 10:24   

darek 61 napisał/a:
Kompozytowe zimą opróżniały się całe.
dlatego ważyły o 1 kg mniej, żeby producent wyszedł na swoje, swoją drogą wolę w tej samej cenie, 11 kg gazu a w nim 90% propanu i 10 % butanu, niż 10 kg samego propanu. :spoko
_________________
Stacja Kontroli Pojazdów przyjazna pojazdom specjalnym z przeznaczeniem kempingowym.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Rawic 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Tramp CL 698
Nazwa załogi: Ewa,Karolina,Zbyszek
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Wrz 2010
Piwa: 53/3
Skąd: Gorzkowice
Wysłany: 2016-09-30, 10:32   

Bronek napisał/a:
Kompozyt, był dobry, ciekawe czy są negatywne opinie?
nie ma, bo nie ma już ludzi, którzy mogliby mieć negatywna opinię, wszyscy oni wylecieli w powietrze. :diabelski_usmiech
_________________
Stacja Kontroli Pojazdów przyjazna pojazdom specjalnym z przeznaczeniem kempingowym.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MisioKRAK 
weteran


Twój sprzęt: Ducato Dethleffs A-642DB 1992r
Nazwa załogi: Misio i spółka zoo
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Cze 2013
Piwa: 25/15
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-09-30, 12:45   

Mi się zdarzało że 3kg butla zimą/jesienią opróżniała się o około 2kg, czyli rozumiałem że około 1kg zostawał butanu... więc nie wiem jak to z tymi 10%...
_________________
Klimatyzacja w domu i firmie http://www.KlimatyzowanyDOM.pl
A to nasz Osiołek . oraz Herman
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
eler1 
Kombatant


Twój sprzęt: kamper
Nazwa załogi: elerki
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Sty 2007
Piwa: 52/129
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2016-09-30, 13:36   

W zimę to potrafiło zostać pół butli 11kg butanu który zamarzł więc tylko propan :spoko
_________________
Pierwsza MAŁA KARAWANA na CT :)

Życie jest jak pudełko czekoladek nigdy nie wiadomo na co się trafi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2016-09-30, 21:32   

Znów odezwała pieska natura, ze szczaniem rock and roll :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MarekAn 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Fiat Ducato-Dethleffs
Nazwa załogi: Ania i Marek
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Sty 2009
Piwa: 5/8
Skąd: Kluczbork
Wysłany: 2016-10-19, 20:36   

W Obi trwa akcja wymiany butli stalowych na lekkie AmeriGas. Wymieniłem trzy butle stalowe na dwie DOM Light i jedną NANO. Płaci się tylko za gaz (ok. 39 pln). Do tych butli można kupić za 5 pln reduktor do grilla. :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Brat 
Kombatant


Twój sprzęt: Merc310D/1995, Europa560
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Cze 2011
Piwa: 187/875
Skąd: San Escobar
Wysłany: 2016-10-19, 21:30   

To dobra wiadomość ... w coraz większej ilości miejsc Amerigas's butle się pojawiają. Ja, tak ja Bronek, używam tylko te właśnie (wcześniej kompozytowe) także w zimie jeździmy, chociaż oczywiście rzadziej. Zawsze jak dotąd wypalał się gaz do końca, jak sądzę; nic w butlach nie 'chlupotało' po ich wyjęciu.
_________________
Marian
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
antwad 
stary wyga

Twój sprzęt: Dethleffs Advantage T5801
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Sty 2007
Piwa: 17/63
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-10-20, 17:46   

Na ostatnich targach World Travel Show, na stoisku Benimar'a pan prezentujący kampery podzielił się informacją, że wszystkie auta które sprzedają wyposażają w butle AmeriGas i jako jeden z powodów wskazał na możliwość wymiany takich butli za granicą. I dodał, że na ich stoisku z akcesoriami mogę się jeszcze upewnić/więcej szczegółów poznać.

No super, przeboleję że to tylko 8 kg a nie 11 ale ta wymiana za granicą...

Na stoisku pani potwierdziła - tak, klienci mówią że wymieniali. Poza tym to międzynarodowa firma itd.

No, to jeszcze bardziej super.
Ale tak na wszelki wypadek, korzystając z formularza kontaktu na stronie firmy wysłałem takie zapytanie.
Odpowiedź - no cóż, najlepiej jak przytoczę:

"Dzień dobry!

Niestety, ale butli AmeriGas NANO nie można wymieniać poza granicami Polski, ponieważ jest to produkt, którego jesteśmy właścicielem i nie posiadamy fizycznie możliwości ściągnięcia go później z klatek w innych miejscach Europy.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu

Biuro Obsługi Promocji:
tel. 22 16 16 950
e-mail: nano@amerigas.pl"


Pozostanę więc zatem przy tradycyjnych butlach stalowych, które mogę wymienić u przysłowiowego chłopa na wsi, a do wszelkich interesujących informacji serwowanych przez handlowców będę podchodził z jeszcze większą rezerwą.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***