Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Disneyland we Francji vs Legoland w Niemczech
Autor Wiadomość
Czarna i Krzysiek 
weteran


Twój sprzęt: Fiat Ducato 2,5 D 87` Zabudowa Dethleffs
Nazwa załogi: Żółwiki :-)
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lut 2015
Piwa: 29/24
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2016-04-23, 12:50   Disneyland we Francji vs Legoland w Niemczech

No własnie, moi drodzy, tak jak w temacie. Wybieramy się z dziećmi w lipcu lub sierpniu gdzieś no i własnie nie wiemy gdzieś. Jest to specjalna wyprawa, tylko z dwójką dziesięciolatków. Prosiłbym o opinie osób, które były w jednym bądź drugim miejsce, a może w jednym i drugim. Jak jest, czego się spodziewać, czy bilety załatwiać przez polskich pośredników, jak z nocowaniem, nie koniecznie na kempingach i generalnie wszystko, co może być pomocne w podjęciu decyzji i przygotowaniu się do takiej wyprawy :)
Z góry serdecznie dziękujemy ;-)
_________________
Czarna i Krzysiek
z dzieciakami :)
Fiat Ducato 2,5 D Pełnoletni ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 259/70
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2016-04-23, 13:48   

W Disneyland jest parking ala stelplaz , jednak nie można tam nocować. My spaliśmy na stacji benzynowej przy Disneyland.
Jeśli chodzi o niemiecki Legoland to jest tam stelplaz odpowiadający warunkami polskiego kempingu.
Jak kupuje się bilety na pobyt dwudniowy z nocowaniem to są zniżki - myślę że warto.
:spoko
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Czarna i Krzysiek 
weteran


Twój sprzęt: Fiat Ducato 2,5 D 87` Zabudowa Dethleffs
Nazwa załogi: Żółwiki :-)
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lut 2015
Piwa: 29/24
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2016-04-23, 14:12   

No dobrze, ale w dwa miejsca nie pojedziemy, a wahamy się pomiędzy Lego a Disney. Jak rozumiem, byliście i tu i tu, co większe wrażenie zrobiło, gdzie lepiej pojechać ?
_________________
Czarna i Krzysiek
z dzieciakami :)
Fiat Ducato 2,5 D Pełnoletni ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pagand 
weteran


Twój sprzęt: Hymer BC 584
Dołączył: 04 Lut 2011
Piwa: 22/6
Skąd: Kielce
Wysłany: 2016-04-23, 14:14   

Przy Legolandzie, tuz przy bramie jest też stellplatz. Inny stellplatz jest w mieście kawałek od Legolandu. My wybraliśmy ten w mieście, by wieczorem spokojnie pójśc na jakieś piwo i winnershnitzela, a rano rowerkami (kilkanascie minut) pojechalismy do Legolandu.
_________________
Rzuć mnie wilkom na pożarcie,
a wrócę dowodząc watahą.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mwservice 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Ducato
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Mar 2012
Piwa: 7/10
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2016-04-23, 15:11   

W Paryżu przy Disneylandze jest parking (płatny). Wszyscy tam śpią, nigdy nie widziałem takiej liczby kamperów. Rano wstajesz i przechodzisz do parku. Można wchodzić wielokrotnie. Zobacz na Google maps. Bilety kupowałem przez internet (Visą), była promocja i dostałem 3 dni w cenie 2. Bilety drukujesz na drukarce, potem wymieniasz w kasie na normalne.

W Legolandzie w DE jest kemping. Idziesz ścieżką kilkaset metrów do parku, też można wchodzić wielokrotnie.

Na Twoim miejscu pojechałbym do Legolandu, a do Disneylandu w następnych latach. Legoland jest dla mniejszych dzieci, 10-latkowie będą się tam świetnie bawili, chociaż w obydwu parkach nawet dorośli się nie nudzą.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Czarna i Krzysiek 
weteran


Twój sprzęt: Fiat Ducato 2,5 D 87` Zabudowa Dethleffs
Nazwa załogi: Żółwiki :-)
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lut 2015
Piwa: 29/24
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2016-04-23, 15:17   

mwservice napisał/a:
Na Twoim miejscu pojechałbym do Legolandu, a do Disneylandu w następnych latach. Legoland jest dla mniejszych dzieci, 10-latkowie będą się tam świetnie bawili, chociaż w obydwu parkach nawet dorośli się nie nudzą.

No właśnie sobie czytam, przeglądam relację i naprawdę się zastanawiam. Ten legoland jakoś nie zrobił na mnie wrażenia, dlatego właśnie proszę Was o opinie. Może ktoś jeszcze, kto był i widział, się wypowie ?
_________________
Czarna i Krzysiek
z dzieciakami :)
Fiat Ducato 2,5 D Pełnoletni ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
TomekM 
stary wyga


Twój sprzęt: Blaszana Choinka Jumper L3H3
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 10 Sie 2011
Piwa: 25/24
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2016-04-23, 16:43   

Olej jedno i drugie i jedzcie do Europa Park. Ma wszystko co potrzebne by przenocować w dobrych warunkach i porządnie się pobawić. Jeżeli będzie ładna pogoda to od razu kupuj bilet dwudniowy bo w kolejkach swoje wystoisz. LegoLand jest dla mniejszych dzieci a Disneyland bardzo drogi.
_________________
Misiów5
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
leszekk 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: DUCATO 2.8 idTD WEINSBERG Komet 2000r
Nazwa załogi: Komet
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Gru 2014
Piwa: 2/11
Skąd: Irlandia- Ballylynan
Wysłany: 2016-04-23, 17:52   

Witam jest jeszcze Asterix park (Paris) ceny normalne ,dzieci były zachwycone ,oczywiście wszystko po francuzku bo to to francja :) :) :) :) :) :)
_________________
LEGOL971
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Czarna i Krzysiek 
weteran


Twój sprzęt: Fiat Ducato 2,5 D 87` Zabudowa Dethleffs
Nazwa załogi: Żółwiki :-)
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lut 2015
Piwa: 29/24
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2016-04-23, 18:28   

TomekM napisał/a:
Disneyland bardzo drogi

Tu nie chodzi o pieniądze. Okazja jest naprawdę wyjątkowa i ten wyjazd, który jest prezentem, musi być niezapomniany, wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju, dlatego postawiliśmy na DisneyLand, bo to chyba miejsce jedyne w swoim rodzaju, a na ten w USA nas jeszcze nie stać :-P
_________________
Czarna i Krzysiek
z dzieciakami :)
Fiat Ducato 2,5 D Pełnoletni ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 259/70
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2016-04-23, 20:05   

Polecam Disneyland. Dwa odrębne parki , byliśmy w obu , ale czasu potrzeba ze dwa dni.
Na parkingu przy Disneyland w śród tak licznej ilości kamperów i przechadzających się ptroli wojska próbowano mi się włamać do kampera. :(
Ale alternatywy nie ma trzeba się tam zatrzymać.
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Rav 
weteran

Twój sprzęt: Mobilvetta Kea
Nazwa załogi: Chmielki4
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 31 Maj 2014
Piwa: 145/22
Skąd: z prawilnego kraju
Wysłany: 2016-04-23, 21:28   

Byłem w Legolandzie. Spędziłem tam 2 pełne dni i uważam, że na tyle mniej więcej trzeba to planować.

Polecam kemping Legolandu (5 minut pieszo do parku, a na miejscu dzieciaki mają kolejne rozrywki - oczywiście rozmachem znacznie ustępujące tym w Legolandzie). Niestety kemping warto rezerwować nieco wcześniej, bo zwykle jest zatłoczony i możesz z marszu nie wjechać. Bilety do Legolandu i kemping kupuj za jednym zamachem przez net, bezpośrednio na stronie Legolandu - będą rabaty.

Bilet możesz zachować w pdf w telefonie (nie miałem jak wydrukować) - wczyta na bramkach kod kreskowy bez problemu. Dzięki temu nie musisz kupować z wyprzedzeniem, jeszcze w Polsce.

A co do Disneylandu ... jak mi się uda to będę tam za tydzień. Wtedy napiszę coś więcej.
_________________
Byle do przodu
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Czarna i Krzysiek 
weteran


Twój sprzęt: Fiat Ducato 2,5 D 87` Zabudowa Dethleffs
Nazwa załogi: Żółwiki :-)
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lut 2015
Piwa: 29/24
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2016-04-24, 03:15   

Rav napisał/a:
A co do Disneylandu ... jak mi się uda to będę tam za tydzień. Wtedy napiszę coś więcej.

Będziemy czekać z niecierpliwością :spoko Decyzję jednak musimy podjąć do połowy tygodnia, więc czasu nie mamy zbyt wiele na przemyślenia, ale u nas tak zawsze, spontan :mrgreen: :-P
_________________
Czarna i Krzysiek
z dzieciakami :)
Fiat Ducato 2,5 D Pełnoletni ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Endi 
Kombatant


Twój sprzęt: LaLunia II / Mobilvetta K-yacht MH 85
Nazwa załogi: PaPi Team
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 05 Paź 2008
Piwa: 315/483
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2016-04-24, 09:41   

Edyta i Krzysiek napisał/a:
No własnie, moi drodzy, tak jak w temacie. Wybieramy się z dziećmi w lipcu lub sierpniu gdzieś no i własnie nie wiemy gdzieś. Jest to specjalna wyprawa, tylko z dwójką dziesięciolatków.


Dysneyland to bajka dobra dla małych dzieci i całkiem już dorosłych :mikolaj Wasze dzieciaki to już podlotki. Proponuję, nie robiąc zbyt wielu kilometrów, pójść na całość i pojechać w trzy super miejsca:
- www.rs-kartcenter.de/de/k...juniorkarts.php
- www.heide-park.de
oraz
- www.serengeti-park.de

Zabawa nie ma końca.... w promieniu 100 km :)

... Krzysiu, :bukiet: to tylko moja sugestia :spoko
_________________
Najpiękniejsze hobby świata !
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
AndrzejSzymczykiewicz
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Peugeot 290
Dołączył: 21 Sty 2013
Piwa: 4/3
Wysłany: 2016-04-26, 23:47   

LEGOLAND- dla miłośników lego, lepszy camping firmowy, bardziej interaktywny


DISNEYLAND- dla miłośników filmów, duże przejażdżki, wieksza różnorodność tematyki każdy znajdzie miejsce na swoje selfie.

Zapytaj dzieci.

p.s. na legoland to trochę ostatni dzwonek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
miciurin 
weteran


Twój sprzęt: Fiat Ducato S.E.A A640
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Piwa: 17/83
Skąd: ja to wiem?
Wysłany: 2016-04-27, 08:13   

Rav napisał/a:
Byłem w Legolandzie. Spędziłem tam 2 pełne dni i uważam, że na tyle mniej więcej trzeba to planować.

Polecam kemping Legolandu (5 minut pieszo do parku, a na miejscu dzieciaki mają kolejne rozrywki - oczywiście rozmachem znacznie ustępujące tym w Legolandzie). Niestety kemping warto rezerwować nieco wcześniej, bo zwykle jest zatłoczony i możesz z marszu nie wjechać. Bilety do Legolandu i kemping kupuj za jednym zamachem przez net, bezpośrednio na stronie Legolandu - będą rabaty.

Bilet możesz zachować w pdf w telefonie (nie miałem jak wydrukować) - wczyta na bramkach kod kreskowy bez problemu. Dzięki temu nie musisz kupować z wyprzedzeniem, jeszcze w Polsce.

A co do Disneylandu ... jak mi się uda to będę tam za tydzień. Wtedy napiszę coś więcej.


Tak jak kolega byłem z synem w Legolandzie i mam same dobre wspomnienia, ogólnie polecam :spoko
_________________
Fiat Ducato 1,9 TD, 1989r, zabudowa Fendt 560 SK - był
Fiat Ducato 2,2 MultiJet, 2007r, zabudowa S.E.A A640 - był
Na pewno będzie kolejny kamper :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***