Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Banan
2021-12-16, 21:34
KONIEC PRZERab. BLASZAKÓW NA KAMPERY ? +opowieści fantastów
Autor Wiadomość
Darek Szczecin 
Kombatant

Twój sprzęt: JUMPER BLACK 205PS, VW T5 4Motion Seikel
Nazwa załogi: Darek&Anita&Maja
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Piwa: 113/163
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2016-07-10, 17:54   

Mi się udało dosłownie rzutem na taśmę zmienić przeznaczenie pojazdu, jak pojawiła się ta informacja o utrudnieniach, pomyślałem odrazu o osobach które są w trakcie przebudowy, gówniana sprawa. Najgorsze jest to że w wydziale komunikacji doskonale wiedzą jakie papierki są wymagane i bez kompletu można zapomnieć o zmianie przeznaczenia pojazdu. W moim wypadku jeszcze było to tylko : faktura z firmy przebudowującej, faktura na pasy i siedzenie drugiego rzędu (to potrzebne było dla rzeczoznawcy), opinia rzeczoznawcy z dokuentacją fotograficzną i opisem , przegląd OSKP dość wnikliwy. Przy okazji odbyłem fajną rozmowę z panem duagnostą który uświadomił mnie że choć bym fotele do szyny kolejowej przytwierdził śrubami M 30 to nie będzie to homologowane miejsce montażu. O tym jak fotele są mocowane i gdzie decyduje producent pojazdu. Mam nadzieję że coś się wymyśli :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 258/70
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2016-07-10, 17:56   

Nowa klasa nowych panów.
Przychodzą i przewracają kraj do góry nogami. :opps:
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wlodo 
weteran


Nazwa załogi: wlodo
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 20 Sie 2014
Piwa: 67/68
Skąd: Witaszyce
Wysłany: 2016-07-10, 18:03   

Darek Szczecin, A skąd Ty wiedziałeś,że dopiero teraz ta informacja wypłynęła?
Kurcze,o tylu sprawach się na forum pisze,a o takiej,życiowej dla wielu,nikt nic... :evil:
_________________
Moja budowa: http://www.camperteam.pl/...der=asc&start=0
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Darek Szczecin 
Kombatant

Twój sprzęt: JUMPER BLACK 205PS, VW T5 4Motion Seikel
Nazwa załogi: Darek&Anita&Maja
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Piwa: 113/163
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2016-07-10, 18:15   

Info o utrudnieniach wyszło od Biorcy wczoraj, ja zmianę przeznaczenia robiłem pod koniec czerwca o czym pisałem w swoim temacie budowy, czyli wychodzi że ja miałem jeszcze łatwo.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2016-07-10, 18:49   

wlodo napisał/a:
Darek Szczecin, A skąd Ty wiedziałeś,że dopiero teraz ta informacja wypłynęła?
Kurcze,o tylu sprawach się na forum pisze,a o takiej,życiowej dla wielu,nikt nic... :evil:


wiecie co ... jak sie wczoraj dowiedziałem to w pierwszej chwili byłem wk..... na naszych , forumowych diagnostów a mamy ich trzech o ile dobrze liczę ...

po nocy i przemyśleniach złość mi przeszła ... dlaczego ?

ano dlatego,że nikt w Polsce nie siedzi ciągle w przepisach , nawet moi diagności, a są wśród nich dociekliwi nad wyraz, o tym fakcie przeczytali na swoim wewnetrznym informatorze , praktycznie w dniu ogłoszenia czyli jak by sie kto nie spiął to i tak po pierwszym lipca nic by nie wskórał ... zakładam zatem ,że i nasi , forumowi diagności, są akurat w trakcie wakacji lub odchwaszczania ogródka i tyle wiedzą co przeczytają w wolnej chwili ... chciałbym w to wierzyć ale profilaktycznie na dniach sprawdzę kiedy pierwszy diagnosta w Polsce mógł się o zmianach dowiedzieć i puścić w eter ... może akurat ktoś by zdążył a może zrobiono to po polsku czyli ogłoszono i tyle ... TERAZ POLSKA :)


Ostatniego boxera przepuściłem przez procedurę dwa tygodnie temu ... zupełnie nieświadomie i to przed końcem prac ... powodem był fakt,że kończył się przegląd a auto w ciągłym ruchu ... fart niesamowity.... zaręczam,że tydzień przed pierwszym nikt u mnie o zmianach nie wiedział .


Kończcie swoje fury , cos się wymyśli ... byle byście mnie nie kojarzyli ze złymi wieściami bo jak nic łepek pod topór i koniec bajki :haha:

Ja robię dalej swoje , jeszcze nie było tak by się czegoś nie dało przeskoczyć... To tez Polska nasza kochana :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Argo 
weteran

Twój sprzęt: Ford Chausson WELCOME 23
Nazwa załogi: Argonauta
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Gru 2011
Piwa: 31/1
Skąd: Nowa Wola
Wysłany: 2016-07-10, 18:54   

Nie panikujcie, zaostrzone zostało egzekwowanie zmiany ilości miejsc siedzących. Jak diagnosta będzie świętszy od Papierza, to zostaje dwu etapowa zmiana przeznaczenia pojazdu.
1. zmiana z ciężarowego na osobowy z ilością osób jak w homologacji ciężarowego.
2. zabudowanie wyposażenia kamperowego, jako wyposażenie dodatkowe
I to by było na tyle. Porada uzyskana od kolegi diagnosty. Taki samochód nie posiada ograniczeń co do ruchu i parkowaniu jak kamper. Przywileje kamperów w innych krajach nie dotyczą Polski, my mamy samochód specjalny, który podlega pewnym ograniczeniom w ruchu jak i parkowaniu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
izola 
Kombatant


Twój sprzęt: MB Marco Polo
Nazwa załogi: Izolownia
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 20 Sty 2015
Piwa: 224/153
Skąd: Westfalia
Wysłany: 2016-07-10, 19:36   

ale "machlojkarzom" ukrucili ?
_________________
http://vanactiv.blogspot.de/
https://www.facebook.com/...100019297335640
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
grzesk 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Elliot
Nazwa załogi: Grzesk
Dołączył: 25 Wrz 2008
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2016-07-10, 19:59   

Panowie, może zamiast rzeźbienia kamperów z blaszanki, należałoby się wziąść za robotę która każdy z Was potrafi i skorzystać z " dobrej zmiany " i skorzystać z programu 500+ . Od Waszej inwencji i potencji zależy na jaki sprzęt kamperowej będzie Was stać.
W każdym razie napewno wzrośnie przez to ilość kamperów, a tym samym spadną ich ceny.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mateusz_d11 
początkujący forumowicz

Nazwa załogi: mati emi miki
Dołączył: 25 Lut 2016
Skąd: pe do en
Wysłany: 2016-07-10, 20:16   

może będzie łatwiej jak się kupi 6 osobową brygadówkę i starać się tylko o zmianę przeznaczenia nie ingerując w liczbę miejsc
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2016-07-10, 21:50   

Argo napisał/a:

1. zmiana z ciężarowego na osobowy z ilością osób jak w homologacji ciężarowego.


wiesz ile to kosztuje z papierami z ASO ???

SPORO ... opcja skazana na porażkę finansową :bajer
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kynios1 
zaawansowany


Twój sprzęt: Boxer 2015w trakcie zabudowy na kamperek
Nazwa załogi: Krzysiek i Mariola
Dołączył: 09 Lis 2015
Piwa: 38/5
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2016-07-10, 23:07   

No to w końcu jak to jest , można jeszcze zarejestrować jako specjalny kempingowy czy już takiej opcji nie ma , ilość miejsc pozostaje bez zmian czyli 3 i tylko zabudowa mebli kuchni i kibelka ,
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 214/480
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2016-07-11, 07:08   

Cytat:

No to w końcu jak to jest , można jeszcze zarejestrować jako specjalny kempingowy czy już takiej opcji nie ma

Nie pytaj tu, bo na dobrą sprawę nikt nic nie wie co jest grane :opps:
Jedż jak najszybciej na OSKP i działaj :bigok
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
grzegorz_wol 
weteran

Twój sprzęt: Knaus 595 '98
Nazwa załogi: powolniaki
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2015
Piwa: 79/64
Skąd: Piła
Wysłany: 2016-07-11, 08:47   

O tym, że mocowania pasów powinny być w "fabrycznych " miejscach wyczytałem na forum i w moim rejonie diagności sobie to olewali więc Moskit ma troche racji. Skoro te przepisy o grodziach wchodzą od stycznia to jak rozumiem problemem jest mocowanie siedzeń. Gdyby " pokonać" tą zmianę to było by półroku na dokończenie sprzętów (chyba że coś pokręciłem). Jak sam myślałem o przerobieniu busa i chodziłem koło sprawy mocowań to odwiedziłem firmę w Pile która przerabia fabrycznie nowe sprintery na luksusowe vany. Oni stosują taką specjalną płytę podłogową z listwami w których są otworki do zamocowania fotela. Płyta siłą rzeczy nie była mocowana do ramy pojazdu w miejscach mocowania pasów ale na wszystko niby mieli homologację. W końcu Mercedes pozwolił im dokonywać tych przeróbek. Może zastosowanie takiej płyty to jakieś rozwiązanie?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Świstak 
Kombatant


Twój sprzęt: Milka, Milka2
Nazwa załogi: Świstaki
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Cze 2009
Piwa: 426/100
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2016-07-11, 08:54   

izola napisał/a:
ale "machlojkarzom" ukrucili ?


Chyba się cofam w rozwoju, ale coraz częściej nie rozumiem Twoich wypowiedzi. Może straciłaś dystans do polskich realiów, ale w naszym odczuciu to właśnie jest machlojka - dawanie coraz większej liczby uprawnień coraz mniejszej grupie wybrańców. Z jednej strony rozumiem że ilość pojazdów na drogach rośnie lawinowo i ich średnia prędkość również, a to powoduje wzrost zagrożenia i dużo poważniejsze konsekwencje w wypadku nawet niewielkiej kolizji, ale z drugiej znam wiele homologowanych konstrukcji fabrycznych pod którymi nie podpisałby się pijaniutki Jaśko spawacz z sąsiedniego PGR-u. Nie pojmuję również dlaczego centralizuje się możliwość wydawania najprostszych decyzji opierających się na fachowości i ocenie stanu rzeczywistego, a zezwala się na coraz szersze rozdawanie decyzji administracyjnych na lewo i prawo jedynie w oparciu o własną intepretację przepisu przez urzędnika.
Nasz bunt jest wynikiem zmęczenia kretyńskimi, nieżyciowymi zmianami w przepisach i wtrącaniem się w sprawy techniczne ludzi którzy nie odróżniają młotka od przecinaka, ale potrafią odróżnić wkrętak od śrubokręta i nawet podać uzasadnienie ze słownika wyrazów zagranicznych.
Pamiętasz lata 80-te w Polsce? No to teraz mamy rok 79, ale w nowym - lepszym wydaniu. Nie traktuj proszę wszystkich polaków z ambony niemieckiego emeryta czy angielskiego zdobywcy. Tu naprawdę można znaleźć kilka uczciwych i pracowitych osób. Niektóre nawet wyjechały poza granice tego siedliska zła i piszą ciekawe posty na tym Forum. Ot choćby z Westfalii....
_________________
"Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego uważa mnie mój pies"


Milka - może ją spotkacie?
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2016-07-11, 10:17   

Nasz porządek trza wprowadzić na kazdym odcinku frontu. Dobra zmiana trwa. :diabelski_usmiech :chacha2
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***