Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Banan
2021-12-16, 21:34
KONIEC PRZERab. BLASZAKÓW NA KAMPERY ? +opowieści fantastów
Autor Wiadomość
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2017-09-13, 16:43   

kixi4 napisał/a:
Witam! Tez mam zamiar blaszaka 3osobowego przerobic na osobowy lub kamper 4 osobowy i u mnie tak samo problem z diagnostami, opisuje im jak to ludzie robia ale oni sie tego nie chca podjac.. mozecie polecic gdzie to ogarniaja zeby mozna ta operacje przeprowadzic?


No jak to im opisujesz ? napisz ...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bajaga 
Kombatant

Nazwa załogi: FiveStars
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lut 2012
Piwa: 108/7
Wysłany: 2017-09-13, 16:53   

duende napisał/a:
Powiedział, że w busie nie wolno montować szafek, półek itp (chociaż wcześniej były zamontowane oryginalne podwieszane półki metalowe - busiakowe, może Pan się tylko przejęzyczył)
Pan diagnosta zasugerował, że powinno się:
1. wymontować meble i powrócić do stanu z przed przebudowy, czyli dla świętego spokoju wozić 9 miejsc, .


Echhh, że też nie zostałem "diagnostą", kasa za nic a przy ich zdolnościach "interpretacji" nie istniejących przepisów z łapówek można pałac postawić.
Nie wolno w aucie montować półek /szafek ... no bardzo k...a ciekawe. Lodówki też nie? I nie mogę sobie na pace wozić czego mi się chce? Ręce opadają.
Na głębokiej prowincji przynajmniej 30% samochodów (i to baaaardzo delikatnie licząc) Nie Ma Prawa przejść badania technicznego u ślepego i pijanego diagnosty ale.... Taaa Daaaam.... przechodzą! Ale szafki w aucie to dramat. Pieprzona kasta kretynów i łapówkarzy.
_________________
Pozdrawiam,

Bajaga&Instruktori
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kixi4 
początkujący forumowicz

Dołączył: 13 Wrz 2017
Skąd: Ostrów Wlkp
Wysłany: 2017-09-13, 17:03   

BIORCA napisał/a:
kixi4 napisał/a:
Witam! Tez mam zamiar blaszaka 3osobowego przerobic na osobowy lub kamper 4 osobowy i u mnie tak samo problem z diagnostami, opisuje im jak to ludzie robia ale oni sie tego nie chca podjac.. mozecie polecic gdzie to ogarniaja zeby mozna ta operacje przeprowadzic?


No jak to im opisujesz ? napisz ...


Tak jak kolega nam tu wczesniej opisał, że najpierw przerabiamy go na osobowy wyrzucajac przegrode (zaswiadczenie o demontazu moge sobie sam wystawic, mam 45.20.Z w dzialalnosci) szyby mam fabrycznie do polowy.. pozniej montujemy fotele, znowu z oswiadczeniem montazu i kolejny przeglad, poniewaz przepisy dotycza ciezarowych N1 a nie osobowych M1, ale na tym rozmowa sie konczy i nabieraja wody w usta i mowia "nie da rady"....
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
dziwaczek 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato EuraMobil 625 1995r.
Nazwa załogi: dziwaczki
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 30 Sie 2010
Piwa: 58/18
Skąd: Osowiec/Mazowieckie
Wysłany: 2017-09-14, 07:55   

amples napisał/a:
SCUDO_nibycamper napisał/a:
Stąd pytanie, czy aby od 1 stycznia 2017 nie jest to karalne.
A znasz jakiś paragraf który by mi zabronił złożyć czy też zdemontować siedzenia bi mi potrzebna przestrzeń ładunkowa bo ja nie ,
gdybyś pojechał z mieszą niż w dowodzie ilością siedzeń na badania techniczne to diagnosta może ale się czepiać ale raczej to przechodzi .


Znajomi tak mieli i to niedawno. Ford Transit jest na 7 miejsc zarejestrowany, wymontowali dwa fotele z tyłu i tam zrobili zabudowę do spania itp., na przeglądzie diagnosta nie chciał puścić dopuki nie wrócą te dwa fotele na miejsce. Musieli zdemontować zabudowę (nie była duża) i wmontować fotele w miejsca fabryczne - nie było przeproś.
_________________
Dziwaczek II oraz Dziwaczek I
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
amples 
Kombatant

Twój sprzęt: Master III
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 28 Lut 2013
Piwa: 129/18
Skąd: UE
Wysłany: 2017-09-14, 08:44   

dziwaczek napisał/a:
Musieli zdemontować zabudowę (nie była duża) i wmontować fotele w miejsca fabryczne - nie było przeproś.
Na badaniach tak jest , przyjeżdża swój chłop , oko jest przymykane , inni traktowani są służbowo zgodnie z przepisami.
Diagności obawiają się o swą dupę , bo nie wiadomo czy ten ktoś nie podstawiony.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 213/480
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2017-09-14, 09:05   

Czasem bywa " swój chłop " podstawiony :bajer
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
amples 
Kombatant

Twój sprzęt: Master III
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 28 Lut 2013
Piwa: 129/18
Skąd: UE
Wysłany: 2017-09-14, 09:20   

SlawekEwa napisał/a:
swój chłop " podstawiony
Wtedy to nie swój chłop , tylko świnia ,
od takich to śmierdzi na kilometr i zazwyczaj są znani małej społeczności ,
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kixi4 
początkujący forumowicz

Dołączył: 13 Wrz 2017
Skąd: Ostrów Wlkp
Wysłany: 2017-09-14, 16:09   

chcialem to zrobic w pelni legalnie, ale poprostu po odwiedzinach w oskp odnosze wrazenie, ze diagnosci nie sa chetni pomoc, bo nie do konca znaja przepisy, lub poprostu wola podbijac zwykle przeglady, bo latwiej i bez zbytnich komplikacji.. nie mowia nawet dlaczego nie da rady, tylko "nie bo nie"... pomoze ktos i pochwali sie gdzie jest jakas oskp ktora przeprowadzi ta operacje, oczywiscie tak jak nakazuja tego przepisy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2017-09-14, 18:40   

Napisz do OSKP oficjalne pismo z żądaniem pisemnego uzasadnienia odmowy , niech się dokształcą i przy okazji przestaną sikać w gatki ze strachu .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kixi4 
początkujący forumowicz

Dołączył: 13 Wrz 2017
Skąd: Ostrów Wlkp
Wysłany: 2017-09-14, 20:16   

BIORCA napisał/a:
Napisz do OSKP oficjalne pismo z żądaniem pisemnego uzasadnienia odmowy , niech się dokształcą i przy okazji przestaną sikać w gatki ze strachu .

niestety coś w tym jest.. boją się własnego cienia.. Mam mastera maxi w bdb stanie i chce kupic cos nowego na firme, a mastera zrobic na rodzinne wyprawy 2+2, ale nie wiem czy sie nie poddam, bo juz na poczatku problem zeby dolozyc 1 miejsce..
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wojciechu 
Kombatant


Twój sprzęt: był - ducato frankia,jest- burstner t603
Nazwa załogi: marwoj
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Wrz 2013
Piwa: 159/151
Skąd: Zgierz
Wysłany: 2017-09-14, 20:17   

Kolega zpod Piły zrobił z blaszaka super kampera. We wczesnym okresie wiosennym chciał zrobić diagnostykę ze zmianą na kampera. Miał ogromne problemy by to załatwić, mimo znajomości - chyba wszędzie. Udało mu się, ale mówił, że dzisiaj niestety by to nie przeszło. Twierdził, że się boją - ale czego. Czy zmieniły się jakieś przepisy. Nie ukrywam, że sam jestem zainteresowany zabudową na blaszaku. :-/
_________________
prof-os

Jesteśmy jedyni i niepowtarzalni, pamiętajmy tylko że niedoskonali…
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kixi4 
początkujący forumowicz

Dołączył: 13 Wrz 2017
Skąd: Ostrów Wlkp
Wysłany: 2017-09-14, 20:39   

prof-os napisał/a:
Kolega zpod Piły zrobił z blaszaka super kampera. We wczesnym okresie wiosennym chciał zrobić diagnostykę ze zmianą na kampera. Miał ogromne problemy by to załatwić, mimo znajomości - chyba wszędzie. Udało mu się, ale mówił, że dzisiaj niestety by to nie przeszło. Twierdził, że się boją - ale czego. Czy zmieniły się jakieś przepisy. Nie ukrywam, że sam jestem zainteresowany zabudową na blaszaku. :-/


no niestety weszly jakies nowe przepisy i zrobił się problem.. powiem szczerze, że w życiu troche pojezdziłem po europie i troche w różnych krajach posiedziałem i tam nie ma takich problemów, ktoś chce przerobić auto na swoje potrzeby to przerabia, jedzie na przegląd i jeśli wszystko jest wykonane zgodnie ze sztuką to jest to akceptowane i tyle, o wszystkim decyduje człowiek do tego uprawniony. Nawet jakies 2-3 lata temu znajomy anglik przerobił vana pod swoje potrzeby firmowe i pierwszy lepszy MOT i zero problemów..
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2017-09-14, 20:41   

Boją się tego ,że nie znają przepisów , nie chce im się ich poznać na tyle by świadomie odmówić o ile by mieli rację ... lepiej targać sworznie i sprawdzać światełka , wypłata bez ryzyka co miesiąc :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 213/480
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2017-09-14, 20:43   

kixi4 napisał/a:

no niestety weszly jakies nowe przepisy i zrobił się problem.

Jakie przepisy i kiedy weszły?
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Ahmed 
Kombatant
Burak


Twój sprzęt: Bezdomny
Nazwa załogi: Buraki
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Lut 2009
Piwa: 207/306
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2017-09-14, 20:45   

BIORCA napisał/a:
Boją się tego ,że nie znają przepisów , nie chce im się ich poznać na tyle by świadomie odmówić o ile by mieli rację ... lepiej targać sworznie i sprawdzać światełka , wypłata bez ryzyka co miesiąc :)


Biorca , zaczynam Cię nie lubić :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***