Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Budowa kampera "Pyrkobus II"
Autor Wiadomość
Flag
weteran


Twój sprzęt: Transit jumbo
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Lis 2016
Piwa: 33/10
Wysłany: 2016-11-12, 15:57   

Tak sobie mysle ze jak juz mam prad na wyjedzie to zawsze jest zryczałtowany, czy isnieje jakas nagrzewnica elektryczne którą mozna by wpiąć do rur rozprowadzajacych ciepło? wiem ze to nie jest ekonomiczne, ale czasem na jedna lub dwie noce przy zryczałtowanym pradzie:) W przyczepie miaem wisząc nadmuch łazienkowy ( ale on daje punktowe ciepło)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
WINNICZKI 
Kombatant

Twój sprzęt: przyczepka n-126d
Nazwa załogi: Ania i Tomasz
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 30 Paź 2007
Piwa: 76/84
Skąd: Krakow
Wysłany: 2016-11-13, 01:59   

Kolego .nie bardzo rozumiem po co wyrzuciłeś butle z gazem z kampera. Kuchenka gazowa to 1/3 zapotrzebowania na gaz w kamperze. Masz przecież jeszcze bojler na ciepłą wode do mycia garów i kąpieli zasilany gazem,nie mówiąc o ogrzewaniu też podłącżonym do butli.Tam też będziesz montował kartusze? Kartusz 0,5 kilo kosztuje około 15 zł,a butla (napełnienie) 45zł za 11 kilo. Gdzie tu oszczędność ?Ktoś wymyślił butle do kampera. wszystkim sie to sprawdza.ty masz na razie pomysły.Zastanów sie czy aby na pewno do końca przemyślane, :ok
_________________
Sympatyk. Nie musisz mieć w życiu wszystkiego. Wystarczy , że masz osobę , która jest dla Ciebie wszystkim.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
zeus11
początkujący forumowicz

Nazwa załogi: ja
Dołączył: 08 Lip 2015
Postawił 4 piw(a)
Wysłany: 2016-11-13, 07:12   

WINNICZKI napisał/a:
Kolego .nie bardzo rozumiem po co wyrzuciłeś butle z gazem z kampera. Kuchenka gazowa to 1/3 zapotrzebowania na gaz w kamperze. Masz przecież jeszcze bojler na ciepłą wode do mycia garów i kąpieli zasilany gazem,nie mówiąc o ogrzewaniu też podłącżonym do butli.Tam też będziesz montował kartusze? Kartusz 0,5 kilo kosztuje około 15 zł,a butla (napełnienie) 45zł za 11 kilo. Gdzie tu oszczędność ?Ktoś wymyślił butle do kampera. wszystkim sie to sprawdza.ty masz na razie pomysły.Zastanów sie czy aby na pewno do końca przemyślane, :ok


czasy się zmieniają ,,,a kolega nie czyta ze zrozumieniem ...źródłami Energi w kamperze jest solar do lodówki "kompresorowej" a do ogrzewania i podgrzewania wody olej napędowy..
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Flag
weteran


Twój sprzęt: Transit jumbo
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Lis 2016
Piwa: 33/10
Wysłany: 2016-11-13, 10:35   

Dawać butle czy nie to sprawa indywidualna, ja zdecydowalem się założyc mały zbiornik LPG, ponieważ na wyjazdach żadko ma możliwość robienia zakupów, a tak bede jednak niezależny.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kynios1 
zaawansowany


Twój sprzęt: Boxer 2015w trakcie zabudowy na kamperek
Nazwa załogi: Krzysiek i Mariola
Dołączył: 09 Lis 2015
Piwa: 38/5
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2016-11-13, 17:58   

Flag napisał/a:
Dawać butle czy nie to sprawa indywidualna, ja zdecydowalem się założyc mały zbiornik LPG, ponieważ na wyjazdach żadko ma możliwość robienia zakupów, a tak bede jednak niezależny.

Ja też długo myślałem i przekładałem za i przeciw butli LPG , i w końcu dojrzałem i założyłem taką 35l , i gazu nie zabraknie , ani na kuchnię , ani na grilla , jak braknie to się nie martwisz tylko podjeżdżasz na stację i tankujesz litr za 2zł , a nie katusz 220gr za 10zł .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Flag
weteran


Twój sprzęt: Transit jumbo
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Lis 2016
Piwa: 33/10
Wysłany: 2016-11-13, 18:37   

Warto inwestować w zewnętrzne gniazdo gazowe? takie np do grila zewnętrznego.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kynios1 
zaawansowany


Twój sprzęt: Boxer 2015w trakcie zabudowy na kamperek
Nazwa załogi: Krzysiek i Mariola
Dołączył: 09 Lis 2015
Piwa: 38/5
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2016-11-13, 23:06   

Ja mam , jak tyle się inwestuje to można i gniazdo do grilla .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Flag
weteran


Twój sprzęt: Transit jumbo
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Lis 2016
Piwa: 33/10
Wysłany: 2016-11-13, 23:17   

Przyzynam się szczerze że wcześniej nie pomyślałem o oświetleniu sufitowym, płaskie (max 3,5cm wysokości,z ramką) polecacie cos sprawdzonego ? Chcialbym z ramką bo sufit ma byc z ekoskóry więc musi się to jakoś wkomponować ( koloro zdecydowanie srebrny )
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Darek Szczecin 
Kombatant

Twój sprzęt: JUMPER BLACK 205PS, VW T5 4Motion Seikel
Nazwa załogi: Darek&Anita&Maja
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Piwa: 113/163
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2016-11-13, 23:30   

Flag napisał/a:
Przyzynam się szczerze że wcześniej nie pomyślałem o oświetleniu sufitowym, płaskie (max 3,5cm wysokości,z ramką) polecacie cos sprawdzonego ? Chcialbym z ramką bo sufit ma byc z ekoskóry więc musi się to jakoś wkomponować ( koloro zdecydowanie srebrny )


polecama to http://allegro.pl/lampa-o...6014476636.html mam 4 szt działa super są też długie 80cm. sterowanie dotykowe 3 poziomy jasności

led2.jpg
Plik ściągnięto 17 raz(y) 47,58 KB

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Flag
weteran


Twój sprzęt: Transit jumbo
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Lis 2016
Piwa: 33/10
Wysłany: 2016-11-13, 23:37   

Dzieki :) to z przeznaczeniem pod szafki, ale teraz coś na sufit nad stolik, bo nad łózkami bede miał kinkiety ledowe.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Flag
weteran


Twój sprzęt: Transit jumbo
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Lis 2016
Piwa: 33/10
Wysłany: 2016-11-13, 23:40   

plafon

to by mi pasowało idealnie:) jakie to może mieć napięcie z zasilacza? 12V ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kynios1 
zaawansowany


Twój sprzęt: Boxer 2015w trakcie zabudowy na kamperek
Nazwa załogi: Krzysiek i Mariola
Dołączył: 09 Lis 2015
Piwa: 38/5
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2016-11-16, 16:34   

Flag napisał/a:
plafon

to by mi pasowało idealnie:) jakie to może mieć napięcie z zasilacza? 12V ?


Na pewno nie 12V , napięcie na wyjściu drivera (zasilacza ) to w granicach 36-48V z ograniczeniem prądowym . Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Flag
weteran


Twój sprzęt: Transit jumbo
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Lis 2016
Piwa: 33/10
Wysłany: 2016-11-17, 23:27   

kynios1 napisał/a:
Flag napisał/a:
plafon

to by mi pasowało idealnie:) jakie to może mieć napięcie z zasilacza? 12V ?


Na pewno nie 12V , napięcie na wyjściu drivera (zasilacza ) to w granicach 36-48V z ograniczeniem prądowym . Pozdrawiam


i tak je kupie bo podobaja mi sie oprawy :) a środek się wymieni na przyjazny mojej instalacji :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Flag
weteran


Twój sprzęt: Transit jumbo
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Lis 2016
Piwa: 33/10
Wysłany: 2016-11-17, 23:30   

Prace idą :)

Scianki działowe postawione, korpus szafki kuchennej i łózka tez gotowe, aluminiowe fronty do psich boxów zamowione :)
Dziś skonczyłem ocieplać auto do wysokosci blatu, zamocowałem zbiornik na wode, bojler, i pierwsze okno dachowe :)
Jutro przyjezdza markiza (4m Thule), jak duże wzmocnienia dać pod uchwyty montazowe markizy ? ( bedzie monrtowana na prostej gładkiej ścianie)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kynios1 
zaawansowany


Twój sprzęt: Boxer 2015w trakcie zabudowy na kamperek
Nazwa załogi: Krzysiek i Mariola
Dołączył: 09 Lis 2015
Piwa: 38/5
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2016-11-19, 19:54   

Lepiej zamów oryginalne uchwyty do tej markizy pasujące do twojego samochodu , niż montować do blaszki 0,5mm , chyba że wkleisz na klej wzmocnienia co najmniej wielkości uchwytów markizy i uchwyty markizy oprócz przykręcenia też przykleisz na sikaflex 252.

zapodaj jakieś fotki swoich prac :spoko
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***