Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Stary czy Nowy ?
Autor Wiadomość
Vladek 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: poszukiwany na sezon 2017
Nazwa załogi: Vladki
Dołączył: 19 Gru 2016
Skąd: Okolice Krakowa
Wysłany: 2016-12-19, 19:54   Stary czy Nowy ?

To jest mój pierwszy temat na forum. Od pół roku czytam jako gość a wczoraj się zarejestrowałem aby mieć możliwość coś napisać.
Zrobiłem sobie mocne postanowienie, aby w 2017 roku zakupić pojazd i rozpocząć przygodę.
Moje potrzeby mam sprecyzowane i nie będę nudził pytaniami o konfigurację, lecz chciałbym zapytać bardziej doświadczonych, czy lepiej szukać wśród nowych czy używanych.
Nie mam oporów przed kupowaniem używanych samochodów , a bardziej przed kupowaniem takich co są w złym stanie i niepewne.
Szukam półintegralnego dla dwóch osób (rezerwowo dla 4) , zrobionego na Ducato nie starszym jak 2006. Marka kampera jest dla mnie mniej istotna , ważne aby był w dobrym stanie.
Oferta na polskim rynku takich jak szukam jest niewielka. Kamperów jest dużo , ale starszych i takich nie oglądam . Wiem, że kilkuletnie kampery są rzadkością bo jak ktoś kupił nowy to szybko nie sprzedaje.
Roczniki 2006+ jeśli już są to zazwyczaj coś z nimi nie tak. Oglądałem już trzy sztuki (2006, 2011 i 2013) i każdy zły.
W tej sytuacji zastanawiam się , czy nowy nie jest najlepszym wyjściem.
Jest drogo, ale tym bardziej nie stać mnie aby wydawać trochę mniej na coś co będzie bublem.
Nie śmiało proszę o opinię :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Adampio 
zaawansowany


Twój sprzęt: L300 Dethleffs Globetrotter '85+MulitvanT4
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Wrz 2008
Piwa: 4/9
Skąd: DC
Wysłany: 2016-12-19, 21:43   

MSZ sprawa niczym się nie różni od zakupu samego samochodu, albo masz więcej czasu albo więcej pieniędzy. Dla niektórych nowe są niedostępne, a są za to gotowi poświęcić cześć swojego życia żeby doprowadzić pojazd do stanu używalności.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bajaga 
Kombatant

Nazwa załogi: FiveStars
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lut 2012
Piwa: 108/7
Wysłany: 2016-12-19, 21:46   Re: Stary czy Nowy ?

Vladek napisał/a:

Szukam półintegralnego dla dwóch osób (rezerwowo dla 4) , zrobionego na Ducato nie starszym jak 2006. Marka kampera jest dla mnie mniej istotna , ważne aby był w dobrym stanie.
Oferta na polskim rynku takich jak szukam jest niewielka. Kamperów jest dużo , ale starszych i takich nie oglądam .

No to masz tak:
- nowe, wiadomo. Koń jaki jest każdy widz , nie ma co filozofować.
- młode używane są : albo po wypożyczalni czyli ładne ale z dużym przebiegiem i dużą ilością różnych użytkowników albo po dzwonie/pożarze mniej lub bardziej ukrywanym. Łatwiej o dziewicę w gimnazjum niż młodego, wypieszczonego, pewnego kampera z prywatnych rąk.
Używanych bardziej bym wcale nie skreślał bo jak ktoś miał parę lat, dbał i używał z głową to jest ok.
No w jakieś 25 latki na starutkich Ducato bym nie wchodził bo to już zabytek prawie i tam się ma prawo wszystko psuć.
Ale są wyjątki... Oglądałem integrę Hymera S700 na Mercedesie, ponad 20 letni. Był Rewelacyjny! Wtedy go nie potrzebowałem. Teraz jakby się taki trafił to biorę w ciemno. Jakość mebli, materiałów, zamków, uchwytów itp itd 3 klasy lepsza od obecnych pięknych z ledami i dotykowymi panelami... I mówię to jako człowiek daleki od miłości do jakichś oldtimerów.
_________________
Pozdrawiam,

Bajaga&Instruktori
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 460/25
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2016-12-19, 23:22   Re: Stary czy Nowy ?

Vladek napisał/a:

Jest drogo, ale tym bardziej nie stać mnie aby wydawać trochę mniej na coś co będzie bublem.


Takie podejście , to już połowa sukcesu .......
Używane znaki zapytania są dla tych, których stać na nowe o jedno zero droższe ...... dla nas przeciętnych tylko nowy, z długą gwarancją, fabrycznym assistance, i tanim pakietem dealer'skim na ubezpieczenie.
Nowa planowana akcyza dodatkowo ułatwi decyzję.
Mija 4 latka jak miałem podobny dylemat ..... wybrałem nowy i po tym czasie jestem pewny, że wybrałem najlepiej jak mogłem.
W 2017, też szykuje się mi .wymianka i zrobię podobnie
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2016-12-19, 23:38   

http://www.reisemobil-dis...gebote//page/2/
I nie ma problemu. Podobno :haha:
I Joko ma rację , ale te koszty nie wszystkich stać na to :spoko
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Vladek 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: poszukiwany na sezon 2017
Nazwa załogi: Vladki
Dołączył: 19 Gru 2016
Skąd: Okolice Krakowa
Wysłany: 2016-12-26, 17:33   

W czwartek jechałem 150 kilometrów z wielkimi nadziejami, bo kolega dał mi znać, że jego szef ma na sprzedaż 3 rocznego kampera, co przywieziony z francji.
Miał być dobry, fajny, bez niespodzianek, a nawet taki laik jak ja od razu się zauważył, że wypadek kabiny.
Coś się musiało przesunąć przy uderzeniu , bo pękło kilka elementów od szafek.
Głupia sytuacja, bo kolega znalazł się pomiędzy szefem a mną.
Wybrnąłem, że niby mi pasuje ale cena za duża.
To już kolejna nie udana próba i tracę nadzieję, że takie prawie nowe z pewnego źródła można gdzieś znaleźć.
Nowy ma same zalety , ale wadą jest cena.
Faktycznie to nie jest tak wesoło jak się wydaje z reklam.
Nawet jak najprostszy słabej marki, to jak się doliczy wszystkie koszty i wyposażenie to 250-300 tysięcy jak nic.
W tej sytuacji to jednak używany, ale w miarę nowy i wyposażony w fajne dodatki będzie dla mnie lepszym wyborem.
Tylko nie ma :gwm :gwm

Joko, piszesz, że w nowym roku wymieniasz na nowego.
Czy to oznacza że aktualnego sprzedajesz ?
Jak tak, to masz już klienta :wyszczerzony: .
Napisz gdzie i kiedy mam przyjechać , aby go kupić :bukiet:
Czytałem kilka opisów co z nim robiłeś i jak o niego dbałeś, dlatego by mi pasował , bo chyba nie ma niespodzianek :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2016-12-26, 18:30   

tylko nowy z salonu...tylko nowy ...reszta to powypadkowe złomy jeśli rozpatrujesz 2-3 latka za pół ceny :roll: cudów nie ma.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Adampio 
zaawansowany


Twój sprzęt: L300 Dethleffs Globetrotter '85+MulitvanT4
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Wrz 2008
Piwa: 4/9
Skąd: DC
Wysłany: 2016-12-26, 18:42   

Ale tak rzeczowo, to kto normalny ma interes sprzedawać trzyletniego kampera w dobrym stanie?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 353/400
Skąd: krakow
Wysłany: 2016-12-26, 19:24   

andi at napisał/a:
I Joko ma rację , ale te koszty nie wszystkich stać na to
,całkiem fajne,ale te koszty :?: :?:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 460/25
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2016-12-26, 20:38   

Vladek napisał/a:


Joko, piszesz, że w nowym roku wymieniasz na nowego.
Czy to oznacza że aktualnego sprzedajesz ?
Jak tak, to masz już klienta :wyszczerzony: .
Napisz gdzie i kiedy mam przyjechać , aby go kupić :bukiet:
Czytałem kilka opisów co z nim robiłeś i jak o niego dbałeś, dlatego by mi pasował , bo chyba nie ma niespodzianek :spoko


Sprzedawał będę, ale aby się załapać musiał byś mieć grube znajomości , siłę przebicia i ducke piniendzy :szeroki_usmiech
A tak na poważnie , to na sprzedaż zdecyduję się dopiero jak będę miał już coś nowego, bo nie chcę zostać ani chwili bez kamperka.
Nadal nie mogę się zdecydować , czy kupić nowego gotowca (nic mi się nie podoba), czy budować pod siebie na nowej bazie (i chce mi się i nie chce). Jak wybiorę opcję pierwszą to będzie na sprzedaż wcześniej a jak drugą to później. Większy problem jest w tym, że jak się już zdecyduję to na drugi dzień temat będzie już nie aktualny . Paru zainteresowanych kręci się już od dawna i pewnie im licytację zrobię :-P
Też od jakiegoś czasu obserwuję rynek i dostępne oferty i coraz bardziej utwierdzam się w tym, że faktycznie będzie to rzadka oferta.
Jedyne co mogło by mnie przekonać do szybszej sprzedaży, to konkretny klient z jajami, który docenił by unikalność oferty i bez zbędnych ceregieli położył na stole odpowiednio wysoką kupkę banknotów .... taki wzięty z zaskoczenia, może byłbym bardziej uległy :haha:

Vladek, jak jesteś z okolic Krakowa, to pewnie nie masz do mnie daleko. Napisz do mnie na priv'a , daj jakiś namiar, to się umówimy i sobie pooglądasz. Sprzedać Ci go teraz nie sprzedam, ale zobaczysz przynajmniej jak powinien wyglądać 3-letni kamper i w jakim powinien być stanie. Będziesz miał jakiś punkt odniesienia do poszukiwań ...... i dowód na to , że takie oferty, rzadko bo rzadko ale się trafiają :ok
Podpowiem Ci trochę co i jak i,na co zwracać uwagę przy oględzinach i o co pytać przez telefon, aby nie jeździć bez sensu od oferty do oferty :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2016-12-27, 00:34   

Vladek, mój ostatni zakup kampera dowodzi że cuda się zdarzają i doskonale wiem czego szukasz/oczekujesz. Ja właśnie takiego 3 mies. temu kupiłem z przypadku, Dethleffs* pod własną marką na grillu.
Nie nowy, ale jak nowy, praktycznie bez przebiegu i jeszcze na fabrycznym oleju w silniku.
Tak. To się zdarzyło, sam w to nie wierzyłem, przygotowywałem się na jakieś istotne wady a że cena była odrobinę niższa od nowego z salonu, to zawalczyłem o niego jak lew i tym razem wygrałem. Zatem nie jest to nie możliwe, ale bardzo rzadkie w podaży. Generalnie przez kilka miesięcy szukałem kilkuletniego Autostar'a bo fascynuje mnie ta niezwykle solidna marka po pierwszym kamperze (BYŁ w avatarze), no ale wyszło jak wyszło.
Zdecydowałem się, gdyż oceniłem siebie że dojrzałem już do znacznie poważniejszego zakupu od przewidywanego budżetu no i Ewie serduszko mocniej zastukało, strzeliła piorunka z oczków i już wiedziałem że dla niej pasi. Spełniłem marzenie. Kolejne Ja, "znowu ja" :)
Również stosuję metodę Joko, najpierw nowy na podwórku a potem sprzedaż dotychczasowego.
Tak było już 4 raz :)
5 też będzie. Kiedy?
- Kilka miechów , rok...
.
* http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=25576
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***